Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ania9563

Biała plama od soli na czarnych spodniach

Polecane posty

Gość ania9563

Witajcie, potrzebują porady jak się pozbyć plamy os soli. Wczoraj poślizgnęłam się i wylądowałam w błocie ze śniegiem i mnóstwem soli. Zaraz po powrocie do domu czyli po jakiejś godzinie zamoczyłam spodnie w ciepłej wodzie a potem wybrałam w pralce. Spodnie wywiniete były na lewą strone. Po tym wypraniu większość zeszła ale centralnie na kolanie została plama wielkości dwóch opuszków kciuka. po prostu materiał jest bledszy od reszty spodni. a dodam że spodnie są nowe, miałam je dopiero czwarty raz dlatego tak mi zależy by wróciły do normalnego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania9563
Też możliwe, ale możliwe że plama została. a jeśli wytarcie to jestem w stanie coś z tym zrobić? płukanie materiału w płynie do czarnych ubrań zaradzi czy pozostaje mi tylko farbowanie spodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mój gust jeśli to wytarcie to raczej farbowanie niż płukanie, albo poczekaj aż reszta się spierze do tego samego koloru ;-) czy upadłaś na kolano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania9563
upadlam na obie nogi, jakby nie patrzeć zabrudzenie miałam od kolan do kostek prawie ale fakt kolano na którym jest to wytarcie/plama mam zbite wiec chyba tu przywaliłam najmocniej o ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie stawiam na wytarcie materiału, tym bardziej że sól jako rozpuszczalna w wodzie powinna się łatwo wyprać możesz ewentualnie wyprać jeszcze raz i zobaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania9563
a jeśli chodzi o farby to musze zafarbować całe spodnie, czy wystarczy ten kawałek materiału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×