Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WomanInTheFog

Zakątek Historyczny

Polecane posty

Minty Man 41- pan chyba nie wie, czym jest stan wojenny. Otóż stan wojenny jest przygotowaniem do wojny, w tym przypadku do wojny z ZSRR. Stacjonujące wojska ZSRR nie dały by rady wojskom LWP. Natomiast to Breżniew powiedział Jaruzelskiemu, że ma wprowadzić stan wojenny i po problemie. Na Węgrzech nie było stanu wojennego a sowieci weszli, do Czechoslowacji podobnie, bez żadnych stanów wojennych. Więc gdyby ruscy chcieli wejść na Polskę, to by nie kazali Jaruzelskiemu ogłaszać stanu wojennego przeciwko im samym. Ale właśnie że nie mieli sił militarnych, ich gospodarka kulała coraz bardziej, nastroje w ZSRR były także złe z względu na ofiary cywilne w Afganistanie, Rosjanom ta wojna się zwyczajnie nie podobała i nie rozumieli wojny w Afganistanie, bo to tak jak w sytuacji obecnej. Wiec gdyby zrobili najazd na polskę, to całe ZSRR by się posypało maksymalnie, dlatego stan wojenny był tym, co im najbardziej pasowało, dlatego też Jaruzelski był w 100 % sługą sowieckim, bo wykonywał ich rozkazy. Władzom Węgierskim nikt nie proponował stanu wojennego, tam zwyczjnie wjechało wojsko Sowieckie i zmiażdżyli Węgrów, skoro w Polsce tego nie zrobiono, to logiczne że ZSRR miało ku temu powody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaruzelski powinien był wysłać komunikat do Moskwy, że jak tylko wojska radzieckie wyjdą z Legnicy, to zbombarduje ich garnizon i każde wejście obcych wojsk potraktuje jako wypowiedzenie wojny. Polacy to nie były jakieś tam Pepiki czy Madziarowie. 40 milionowy naród mógł naprawdę uprzykrzyć życie Armii Radzieckiej, która nie była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny Rycerz- Fajna to za małe słowo, wygląda jak modelka. Naprawdę urodziwa dziewczyna, dlatego też minty tak się napalił na nią, widać że chce sobie na niej poużywać, mam nadzieję że nie jest głupia i naiwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się grunwald kojarzy z bimbrem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
gatt jakieś głupoty piszesz o wstydzie żołnierzy , którzy znależli się w niewoli wskutek napadu z dwóch stron na Polskę przez dwie największe potęgi militarne tamtych czasów . nie będę cię obrażał , ale poziom twojego pojmowania , jest czymś dla mnie ciężkim do przyjęcia , ma to coś wspólnego z zaburzeniem , czyli brakiem kontaktu z 'normalnym , obiektywnym i rzeczywistym podejściem' w tobie nie ma jakiegoś obiektywizmu , a ' stopień zwichrowania ' jest dość wysoki co wynika z twoich wypowiedzi . nie lubię rozmawiać na tym poziomie i z takimi ludżmi podejrzewam , że znowu zwiad , skoro pisze polska , a nie Polska . zresztą śmieszy mnie udawanie tożsamości ślązaka przez prusaka , który 300 lat temu odebrał Austrii ziemie śląskie i uważa się , za jakiegoś ślązaka z dziada pradziada , gdy jest tylko zwykłym dawnym prusakiem osiadłym na terenach zdobytych 300 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranekk...- Dla ciebie żołnierz, który nie walczy ale się poddaje i nie broni cywilów to jest dla ciebie dobrym żołnierzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polska po II wojnie światowej powinna była jeszcze dostać Królewiec (północne Prusy Wschodnie) i Łużyce (bo mieszkali tam Słowianie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranekk...- Zresztą że że Polska została napadnięta, to normalne, po to właśnie była ta armia, aby ten napad odeprzeć i obronić cywilów, ale banda barnów umie się jedynie poddać, bo co baran może wiecej zrobić, jak się nie poddać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny Rycerz- Ciesz się, że Stalin wam dał tak dużo, powinieś Stalinowi pomników postawić, bo gdyby nie Stalin, to polski by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydz Śmigły zakazał WP bić się z ACz. To był tragiczny błąd, polska dyplomacja powinna była wypowiedzieć ZSRR oficjalną wojnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie najlepiej byłoby gdyby my jako polacy w czasie drugiej wojny światowej poddali się Niemcom i Ruskom i każdy by wziął po pół polski. gdyby tak sie stało i gdzie teraz mieszkam byłbym szwabem i wtedy problem byłby rozwiązany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny ostatnią rzeczą jaką bym chciała to spotkać Cię w realu, po takich tekstach jak tu piszesz. :O Bez urazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie chciała aby tak podzielili Polskę, no chyba, że jak mieszkałam w Zielonogórskim, to tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog- Widzę że twój charakterek wychodzi, więc miałem rację że nie lubisz prawicowców, lecz głupich lewaków, którymi umiesz manipulować, szantażować itp. Co zresztą próbowałaś robić na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk...
w powstaniu styczniowym , jak wspominałem , zginęło i wywiezonych zostało 250 tys. Polaków z 4 mln zamieszkujących zabór rosyjski , a na ich miejsce wysłał car żydowskich rusyfikatorów (Litwaków ) opłacanych służących i wiernych Rosji , nienawidzących Polaków i będących jednocześnie zagrożeniem dla caratu , gdy nie mieli żadnych przywilejów . ...po zamachu na cara - wysłano kolejna turę na nasze ziemie , chcąc pozbyć się tego nienawidzącego Słowian i szykanowanego przez Rosjan narodu ( którymi kiedyś handlowali , dopóki nie zostali przez nich rozbici , jako obrzezani Chazarzy ) . mniej więcej tak doszło do sytuacji , gdy wyslani przez cara Chazarzy stali się dominującą gospodarczo i politycznie ( poparcie caratu ) siłą , która postanowiła utworzyć właśnie tutaj swoje dawno pożądane państwo . ...a cofając się do czasów powstania , o które wczoraj zahaczyłem które niby mocno popierali właśnie żydzi mieszając Polakom w głowach i licząc na wykrwawienie polskich elit w beznadziejnej walce - żyd Kronenberg miał niby sfinansować za bajeczna sumę zakup broni dla powstańców - owszem kupiono , ale przy odbiorze wyłapano wszystkich kupujących , a Kronenberg dostał najwyższe odznaczenie od cara . Traugutta i innych także wydali żydowscy donosiciele ...o czym można wszędzie poczytać idea własnego państwa żydowskiego na naszych ziemiach ( nieco wymieszanego z tubylcami , jako poddanymi nowej szlachty ) - stała się wtedy ideą zupełnie osiągalną w zakresie współczesnych możliwości i czymś , co zaczynało być realizowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strup na oku...
pisz na temat niedoswiadczoa piziu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strup na oku...
to bylo do lomem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie panie zwiad nie lubię prawicowców, choć mam takie poglądy, super wniosek :P To, że nie chcę się spotkać z czarnym, raczej podyktowane jest jego brakiem szacunku dla kobiety. Ok widzę, że faktycznie już nie ma tu z kim rozmawiać, a Ty mnie chcesz na każdym kroku atakować. Żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a Ty mnie chcesz na każdym kroku atakować" ja??? z jakiej okazji? nic do Ciebie nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reserved to było do zwiada i on dobrze o tym wie. Macie sobie ten wątek ja nie zamierzam tu co chwilę słyszeć jak to wszystkimi manipuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog, raczej nie masz rodziny z zielonogórskiego. Jedynie w okolicach Babiegomostu i Dąbrówki Wielkopolskiej uchowali się autochtoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elmertraffx
zwiad, troche cukru, zachwytu pod adresem loli i juz jest woja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WomanInTheFog-Ty chyba nie wiesz jak wygląda atak słowny w moim wykonaniu. Ja ci tylko mówię, że wyszedł twój charakterek. Nie znasz czarnego, nic i nim nie wiesz, może jest akurat pijany i coś tam beble, a może inny jest w świecie wirtualnym a inny w realu. Ale ty go śkręslasz a przecież on nie chce mieć z tobą randki a jedynie korepytycje, to mówi wszystko o tobie. A potem się dziwisz że twoje związki się rozlatują, skoro ty dajesz się podejść tzw ruchaczom, zagada ci słodko, po udaje jaki on jest zabawany, kultularny i wogóle cacy, potem cię zarucha i czuje się jak król a ty zaczynasz mieć go dojść. Tak to właśnie wygląda, wiec się nie dziwię że jesteś sama, bo się nie znasz na facetach. Ty lecisz na piękne słówka, tak jak od tego zgreda, on ci wszystko napisze, aby cię zaruchać a ty to łykasz jak pelikan. Nie dziwota że szczerzy i uczciwi faceci są zawsze sami, bo my nie umiemy kłamać ani podlizywać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonogórzanka
"WomanInTheFog, raczej nie masz rodziny z zielonogórskiego. Jedynie w okolicach Babiegomostu i Dąbrówki Wielkopolskiej uchowali się autochtoni." mylisz się, Lubuskim jest ich sporo. Przy okazji - pisze się "Babimostu" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie wy mi wszyscy święty spokój. Guzik o mnie wiesz, a robisz ze mnie jakąś szmatę. Zdecydowanie powinnam to forum opuścić w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×