Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Gość .Hickory.
Hej dziewczynki, ja dopiero mam trochę czasu, mała zasnęła. tatuś nakarmił szpinakiem i ziemniaczkami - słoiczek. mamy problem z tym jedzeniem, bo o ile córcia je wszystko z wielkim apetytem, to później miewa dziwne wysypki i wymioty... Chyba skuszę się na testy alergiczne... Dziewczyny, ajak szykujecie mięso na obiad to bardzo uważacie? Pod kątem toksoplazmozy. Może założymy swoją nk gdzie będziemy wstawiać fotki? Mogę się podjąć i rozesłać login i hasło na meile, tak aby każda mogła wstawiać swoją pociechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, córci ropieje oczko. Ktoś zna jakiś sposób? Rumianek, sól fizjologiczna i przemywanie moim mlekiem nic nie dały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Hickary, kuleczka-:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamowrześniowa! dopiero teraz przeczytałam Twój wpis z pytaniem o sikanie mojego synusia podczas przewijania, pewnie kafe znowu miało jakiegoś muła... więc odpowiem: ależ oczywiście, nie wspominając o innej potrzebie fizjologicznej którą załatwił również częściowo na mnie dwa razy :D Hickary A jak wprowadzasz słoiczki to ile łyżeczek podajesz? Ja takich jak Ty jeszcze nie wprowadzam, miałam zacząć od marchewki i jabłka i tak też robię póki co. Pewnie przy następnej wizycie coś nowego każe wprowadzać pani doktor :) Ale jak maleństwo ma wysypkę to póki co powinnaś chyba odpuścić szpinaczek i próbować znów za jakiś czas. Najlepiej z lekarzem porozmawiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Swedza go dziasla i jest marudny, wszystko wpycha do buzi. Na dole ma miala plamke, to zab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Przyszla moja tesciowa i ogladala mu dziasla, mowi ze jest ok.... Jest dentystka, to chyba sie zna lepiej ode mnie...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, ale moja na wszystko tak reaguje... A ma 5 miesiecy niemal. Probuje roznych rzeczy, wszystko cudnie zjada, ale... daje 3 takie plastikowe lyzki ;) to mniej wiecej 1/3 sloiczka. co wy na to zalozenie nk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziś sobota - dzień sprzątania, więc byłam cały czas zajęta. Teraz moja mała śpi, więc mam chwilę czasu. .......Oliwia - nie martw się, tak jak pisały każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Mi moja pediatra powiedziała, że jej dziecko dopiero nauczyło się przewracać w wieku 8,5 miesiąca! I że najważniejsze, że idzie do przodu, a nie leży jak kołek. .....U mnie też niedbale mierzą. Ja mierzę ją sama. Mama - pielęgniarka pokazala mi jak :) ....Ta maść to się nazywa Dentinox - sama ją mam :) .... Pazurki małej obcinam na śpiocha. Też muszę to często robić i czasem opiłować. .... Moja ma łaskotki pod pachami i na szyi, troszkę się śmieje do swego odbicia w lustrze. ...Hickary - oprocz sposobow, co ty podałas na oczko, to ja niestety nie znam innych metod :( Może zadzwoń do pediatry i się spytaj. Jestem za założeniem nk albo mela. To działaj :) A gdzie Twoja mała ma wysypkę? I może się znasz - jak u dziecka sa kropki na pupie koło odbytu i one tak się pojawiają i znikają - to znaczy, że to jest alergia? Czy wiecie może od Czego dziecko może mieć czerwone policzki a na nich tak jakby popękane naczynka? I ponawiam pytanie- czy jak dziecko przesikuje pampersa, to znaczy, że jest za duży czy za mały? ...mama wrzesniowa - byc moze to już ząbek :) Ja przez ten tydzien dawalam malej marchewce - tak po lyzeczce, dwoch, bo więcej nie chciała. Potem dam jabłuszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nosz kurde tyle napisałam i laptop się wyłączył:? Pytałyście jak daję radę z dwójką i przyznam szczerze że jest ok. Nawet mogę powiedzieć że Martynka mi bardzo pomaga. Potrafi zabawić Dominikę jak ta leży na macie czy w leżaczku a ja spokojnie zrobię obiad czy sprzątnę. Ogólnie dziewczyny są bardzo za sobą. Hehe pamiętam jak kiedyś byli goście, Dominika na macie leżałą a Martyna przy niej nagle leci po tetrę i krzyczy - dziecku się ulało:P fajne są te moje kociaczki. Teaz leżą w łóżku i jeszcze broją, dziś śpimy we 3 bo zimno mam w domu bardzo ( domek- piętro, rodzice na doe, osobne wejście) Coś się z piecem porobiło i nie chce się palić tak mocno i mam ok 16 stopni ( rano zawsze mam tyle) mąż będzie u Martyny spał hehe ale wolę je miec pod okiem i przykrywać jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak Ty sprzatasz to maz sie mala zajmuje, czy kiedy? ;) Bo u mnie wszystko w biegu. Oliwia, ja stalam w wieku 7 miesiecy, a moj brat w wieku 12 (!), a teraz jest duzo sprawniejszy fizycznie niz ja. .Ja paznokcie obcinam po kapieli, nie na spiocha, jakos daje rade. ;) Gorzej z nozkami. Bylam u pediatry podczas wazenia zapytalam, ale akurat byl dzien ze przeszlo i myslalam, ze ok, wiec nam nic nie zapisala, a za 2 kolejne znowu to samo... Troche sie dygam bez przerwy latac do przychodni, zaraz cos przywleczemy. Moja mala ma wysypke na policzkach i brodzie. Czasem sa to wlasnie jakby popekane naczynka, czasem taka polerowana skorka, krostek nie miewa. Krostki na tyleczku moga byc oznaka alergii, ale nie musza. Takze nigdy nic nie wiadomo z tymi dzieciaczkami naszymi. Moja przesikiwala pieluszke jak byla ona za duza - bokiem, jak zle zalozylam - nie poprawilam tych gumeczek przy udach lub jak za slabo zapielam. To nasza stronka - http://nk.pl/#profile/46105454 prosze o wysylanie jakichs danych pod ktore mam przeslac login i haslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia Widzę, że u Ciebie jest 2,5 roku różnicy między dziećmi. Ja planuję zrobić taką różnicę u siebie. Czyli mówisz, że nie jest tak źle? Starsza nie jest zazdrosna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście profil jest zamknięty, nikt obcy nie widzi zdjeć, nikt go nie znajdzie w wyszukiwarce. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzatam razem z małą - trzymam ją na macie, albo na łożku, albo w foteliku, albo w krześle do siedenia i kiedy ona śpi. Mąż bardzo mało zajmuję się nią, bo remontuje nasz dom i z tego też powodu jest u nas często brudno. Czyli u Ciebie córka ma wysypkę na twarzy i na brodzie i to świadczy o alergii. Czy w związku z tym wtedy przestajesz jej dawać pokarmy czy dajesz dalej? i nowe też? Idę, bo mała sie obudziła i będę robić obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtedy przestaję dawać. Czekam aż zejdzie - zwykle trwa to 2-3 dni i daje cos nowego. Poki co - jablko - ok, banan - ok. Marchewka, dynia, szpinak - nie ok :/ Ja ide spac, mala budzi mi sie po kilka - kilkanascie razy. Trzeci zab idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Hej dziewczynki:) Moj przesikuje pieluche jak jest za mala lub zle zalozona. Gdy mojemu zdarzaja sie krostki kolo buzi, to myje mu buzie bardzo czesto przegotowana woda, to samo lapki i wszystko czego dotyka i co wklada do buzi. Policzki ma zaczerwienione jak mu jest za cieplo i jest zgrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Moj zasnal przed 22.00, przelozylam go do lozeczka z jego zasypialnika czyli wozeczka:). Ale zauwazylam, ze jest niespokojny i poplakuje, jak nie czuje obecnosci kogos w sypialni...Nie lubi byc sam i spac sam. Jego lozeczko jest przysuniete do mojej strony lozka i mam go caly czas na oku w nocy. Oczywiscie caly czas swieci sie lampka, gasze ja dopiero rano...rachunki za prad pewnie mi wzrosna:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój email ewgra2@poczta.onet.pl Ja zaczełam podawac sółoiczki ale nie codziennie, przewaznie tylko cyc. Dzis zrobiłam rosołku, roztarłam marchewke i zjadła Zuzia z apetytem. przebił sie tez drugi ząbek- trudny dzien za nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Fajnie z ta stronka:). Musze tylko zalozyc maila na potrzeby kafeterii.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meile wyslane. Ja dzis mialam... 9 pobudek. A jeszcze 2 tyg temu przesypiala 8 h ciagiem ;( to juz 5 noc z rzedu z 6 - 12 pobudkami.... Zamiescilam zdjecie swojej malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×