Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Czesc dziewczyny,Lili tez nie ma problemu z jedzeniem kawalkow warzyw i mieska w zupie,nie lubi tylko owocow w kaszce.Zupek nie przyprawiam,jedynie koperek i natka pietruszki.Musze sie pochwalic ze Lili juz przybiera pozycje do raczkowania i sie buja,a nawet przesuwa do tylu jak raczek,czyli raczkuje! ;D Dzis nawet wyprostowala nozki tak ze wyszedl mostek :D pare razy rowniez sama usiadla,lezac na plecach przekreca sie na bok i odpycha raczkami.Lozeczko rowniez obnizylismy bo mala kleka i podciaga sie,wczoraj nawet ukleknela na jednym kolanku i chyba niedlugo bedzie probowala stanac na nogach.Napiszcie jak tam maluszki po truskawkach,czy nie dostaly wysypki.Ja dzis dawalam po kawaleczku winogrona i bardzo jej smakowalo :) LIli bije tez brawo i robi papa dwoma raczkami. 1 Oliwia ja tez troche eksperymentuje z jedzeniem mala zawsze dostanie jakis kęs tego co sami jemy i tez jej nic sie nie dzieje. 1 Mala tez pokaszona przez meszki i komary,atakuje ja w nocy i nie wiem skad sie biora,bo scianach i suficie ich nie widac.Na podworku smaruje mala emulsja MOSBITO na komary i meszki od dla dzieci 6 mies.zycia,glowny skladnik to lawenda i zeczywiscie komar na skorze nie siada i odlatuje. 1 Danonkow rowniez nie bede podawac corce do jedzenia. 1 Gratulacje dla dzieci ktore mowia tata, raczkuja i czworakuja ;) 1 widze ze wozki sie psuja i lamia,co za gowno teraz produkuja i ile kasy jeszce za to trzeba placic,ja kupilam uzywany wiec jak cos to nie bedzie az tak zal,a na razie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna - ja nie daję kefiru, tylko jogurt naturalny Danone, taki w niebieskim opakowaniu, bo na nim się doczytałam takie coś: "Nie zawiera laktozy". 1 Reklamacja w toku, sprzedawca poogladał focie i kazał przesłać do nich stelaż, dobrze niech wymienią, bo z naprawą to będą mieć raczej ciężko, gdyż z drugiej strony też pęka w tym samym miejscu:( Może uda mi się go sprzedać i coś się zwróci na poczet wydanej na spacerówkę puli:P 1 Ja nie gwarantuję, że nowy topic będzie działał, ale widzę, że ten nam umiera. Nie wiem jak Wam, ale mnie to się odechciewa tu zaglądać przez te komplikacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D 82
zgadzam sie.....zamiast zajrzec sobie poczytac, to trzeba kombinowac zeby cokolwiek dzialalo... Slodkalili gratulacje dla corci:) wyczytalam ze ten danone ma mleko w proszku wiec nie ustaje w poszukiwaniu faktycznie naturalnego jogurtu:) znalazlm dr oetkera czy jak to sie pisze...ale niestety rzadko go udaje mi sie dorwac..ale za to bieluch o ktorym wspominala mamabruna i serek maluty jest ok :) poczekam jeszcze z tydzien i podam Rojbrowi:) po truskawkach wszystko ok..wysypek nie zanotowano, problemow zoladkowych rowniez nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Slodka Lilii- to gratulacje! Piekne postepy i do tego to papa i brawo;). 1 Jakby zakladac nowy topik to trzeba zmienic nazwe, bo sa tu oprocz dzieci z wrzesnia jeszcże te z sierpnia i pazdziernika. Macie propozycje co do ewentualnego nowego tytulu? 1 Bruno dostaje do lapki miskopta i sam sobie chrupie, nawet sprawnie mu to idzie i zjada prawie zawsze calego:). 1 Jutro dam mu winogronka;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) winogrona obieracie ze skorki?? Mamabruna termin chyba wszyscy mieli wrzesniowy...tylko ttak sie nam dzieciaczki porozrzucaly na 3 miesiace;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Znowu leje:( 1 Słodka Lili - gratulujemy postępów małej Gimnastyczce:) Lada chwila zacznie pewnie tuptac:) 1 Trochę boję się truskawek:( Sama mam na nie uczulenie (tylko na te świeże), są jedyną uczulającą mnie rzeczą, wiem, że Bruś nie musi alergicznie reagować, ale... Z drugiej jednak strony, będąc w ciąży odkryłam, że truskawki nie wywołują u mnie żadnej reakcji! Ciekawe, nie? Objadłam się ich w zeszłym roku za wszystkie czasy! Codziennie przywoziłam z pracy koszyczek, który opróżniony następnego dnia zabierałam na wymianę:) I nic mi nie było, muszę przetestować co będzie w tym roku, ale zakładam, że niestety alergia powróci:( 1 Temat nowego topicu? Może "Dzidziusie z terminem wrześniowym 2012" i już, zresztą tytuł mało istotny, ważne, żeby działało, bo pisząc posta nie widzę nawet co napisałyście, żeby odpisać:( 1 Brunolis stał się tak żywiołowy, że czasem nie potrafię sobie dać z nim rady. Jedynym bezpiecznym miejscem jest łóżeczko, ale tam nie zawsze podoba mu się siedzieć:( Myślę, że też z powodu tej r***liwości, jego waga od miesiąca się nie zmieniła... Nie szalałabym, gdyby nie to, że i tak był w dolnych centylach, teraz spadł poniżej 3. Zadzwonię dziś do lekarza, zobaczę co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiabrusia Rojber tez niskocentylowy..co prawda10 ale tez chuderlak.. i tez od jakiegos czasu bardzo malo przybiera...mimo ze je za dwoch jak mi sie momentami wydaje,... no ale jego jest non stop wszedzie pelno..w miejscu nie usiedzi..przez to ze tak sie rusza to spala wszystko i dlatego tak malo tyje. Pediatra potwierdzila:) Pewnie u Brusia jest to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do truskawek to ja wysypke dostaje tylko po tych pryskanych... coz czasem czlowiek z zarlocznosci kupi z innego zrodla niz zwykle i sie natnie.. Brus nie musi miec po mamie alergii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wy serio tak przykladnie karmicie maluchy? Nie dajecie slodzonych kaszek, ciasteczek, etc? Mi sie zdarza czasem zgrzeszyc ;) Podalam nawet ze 3 razy jogurt z cukrem (zwykly danone - ale owoc), ze 4 razy biszkopta, i raz... kostke czekolady, ale wiecej bylo jej na okolo niz w brzuchu :D nam zlecono rehabilitacje bo mala nie.... raczkuje. Ale za darmo, fajne cwiczenia, to sobie chodzimy, ale mi sie wydaje ze ona zwyczajnie raczkowac nie bedzie :) dajecie dzieciom jakies kwasy dha? czy tylko w masle, oliwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary- ja jestem tez zla matka i grzesze. Uwazam, ze cukier nie w nadmiarze to nie wrog i nie ma co wariowac;). Moje dziecko bedzie jesc slodycze tak jak i warzywa i owoce. Ja jadlam wszystko i jakos zdrowa jestem jak ryba:D. Daj znac czy ta rehabilitacja pomaga i opisz jak wygladaja te cwiczenia, ok? Albo nakrec filmik jak cwiczycie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazylam, ze nam chusteczki Dada zupelnie nie sluza:(. Bruno probuje raczkowac...tzn. Czasem mu sie uda przesunac do przodu na czworakach, pewnie na razie przypadkowo:). Hickary- ja tez nie raczkowalam...po prostu juz tak niektorzy maja;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D 82
nie uwazam sie za przykladna matke.,.. inaczej Rojber tyle guzow by nie mial:P nie kradl by mi rzodkiewek z talerza/.... nie zdazyloby mu sie zjesc trawy czy kawalka gazety :P slodzonych kaszek nie daje bo dla mnie sa ochydne... wole zrobic zwykla kaszke i dodac owoce nie widze sensu dosladzania owocow to po co mlodego do tego przyzwyczajac,,, a ze polubil kwasne to tym lepiej...zreszta mam bratanka przez ktorego z tym slodkim sie pilnuje bo on byl karmiony slodyczami za szybko i teraz to je jedynie slodkie bulki z nutella, z owocow tylko banany do picia soki ulegalki... bo wszystko inne za kwasne i fe... to wole zeby mlody wszystkie smaki poznal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D 82
a slodyczy jeszcze zdazy sie najesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kaszek to ja tez daje bez cukru, tak mi sie napisalo. Ale czasem kupie malej wafelek od loda czy dam biszkopta albo wlasnie jogurt nie dla niemowlat, stad pisze, ze grzesze ;) Ile mierza wasze dzieci? Moja ma 81 cm i wazy 10.3 kg :) Cwiczenia opisze jak pojdzie spac, ale to takie taczki z podkladaniem reki pod brzuszek, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To opisz prosze te cwiczenia, ok? Bardzo jestem ciekawa,,.:). Nowy topik zalozylam...a siedzimy tutaj, eh:P. . 0 Nauczylam Bruna eskimoskiego pocalunku i sam pcha mi swoj nosek do mojej twarzy :). Spodobalo mu sie i chichra sie przy tym strasznie:);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko nie bedzie dostawac zadnych fast foodow, tego jestem pewna, zero smieciowego zarcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia2709Piotrus
Czesc dziewczyny jestem nowa :-) moj synus urodzil sie 27 wrzesnie jako spory chlopak bo wazyl 4.5 kg i 62 cm :-) obecnie wazy 13 i 86 cm :-) bardzo lobuzuje przewracajac sie z pleckow na brzuszek i na odwrot , ciezko u niego z samodielnym podnoszeniem sie do siadania , lecz pieknie sam siedzie :-) probuje stawac na nozki i ladnie narazie mu to wychodzi :-) Co do jedzenia to maly je mleko w nocy poniewaz nie przesypia jeszcze nocy choc nie kiedy sie zdarzaja takie :-) rano serek , pozniej zupka nigdy nie dalam mu zupki ze sloiczka zawsze wlasnek roboty :-) deserek i mleko no i na spanie kaszka ;-) no zdarzy sie w nocy mleko :- Probuje juz mu powoli dawac normalne zupki , tylko wszysko ozdrobmione widelcem :-) bananka bardzo lubi ,po truskawkach nie mial wysypki lecz chyba nie przepada :-) Jak wasze maluszki z nauka raczkowania ? Maja zabki ? Pozdrawiam Mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowa Mamusie:) Jak synus ma na imie? 1 Ja zaprzestalam uzywania chusteczek Dada, bo w Rossmannie znalazlam w promocji, a doliczajac rabat z karty Rossne wyszlo, ze paczka kosztuje mnie 4,04zl, wiec znow kupilismy zapas:) 1 A kwasy dha zawierajuz nasze mm, a dodatkowo Brus dostaje je w oliwie z oliwek i w rybce 2x w tygodniu. 1 Brus wazy 7,5kg i mierzy 66cm... do lekarza dzis nie dzwonilam, postanowilam zmienic mu styl jedzenia i zwaze go za tydzien i wtedy bede dzialac jesli nie podskoczy na wadze. 1 Ja tam troche grzesze z jedzeniami Brusia, ale czekolady nie daje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia2709Piotrus
Piotrus :-) A jakie chusteczki mu kupilas ? Bo te rossmanowskie baby dream dka Nas okazaly sie klapa :-/ wiec kupujmy pampersa i sa swietne :-) Ja malemu daje od czasu do czasu sprobowac czekolady aby za duzo nie jadl :-) tylko jak kogos widzi to sie wyrywa i zaczyna jeczec :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie 🌻🌻 Jestem tu zupełnie nowa, szukam miejsc gdzie można porozmawiać o maluszkach i tak trafiłam tu ;) Moja córcia Milena urodziła się w 39 t.c. 28.08.2012, w moje imieniny :D ale termin miałam na 4.09. Malutka nie chodzi jeszcze :/ przeszła dysplazję bioderka, miała szelki pavlika, potem gips i frejka, od 1 lipca tylko w nocy. Umie pięknie, prosto siedzieć i próbuje raczkować. Mówi tata i nie, szczególnie jak jest czymś zdenerwowana :D . Je już wszystko, oczywiście z umiarem ;) ma cudowne, bujne, brązowe loczki. Myślę że chociaż tak późno was znalazłam, to jednak jakoś się "wkręcę"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj, przejdz na temat podany w linku przez mamusiebrusia, wypowiedz tuz nad twoja. Tego topiku juz nie uzywamy, bo sie zacinal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×