Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość I live in Warsaw

Wyjazd do Kanady- od czego zacząć?

Polecane posty

Gość Po zmianie przepisow
Do DIAMONDBACK DODECAHEDRON Czlowieku, ale jakich chcesz porad?? Ja do wyjazdu do Kanady na stale przygotowywalam sie ROK. Tak rok I to bylo krotko. Mam Ci ten rok opisac czy jak? Zadaj konkretne pytanie to uzyskasz odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po zmianie przepisow
Zaczac od decyzji z jakiego programu mozesz wyjechac. Oplaty sa rozne w zaleznosci od programu. Za zlozenie wniosku ok 600 CAD, do tego trzeba dodac inne koszty, znacznie wieksze. Mysle, ze mozesz policzyc 20 000 zl i to nie bedzie za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość birmingham uk
Powiem tak:Ja odlozylam kase jakies 5 tys dolara i w maju wyjezdzam,wbilet w styczniu kupuje..bedac na miejscu udamsie do ambasady lub agencji pracy czy jak to sie tam zwie,napewno znajdzie sie ktos kto wskaze mi odpowiedni oddzial,miejsce gdzie i co mam zalatwic.Pytania w stylu gdzie,kto wie to nawet nie pytam,poradzilam sobie w angli to i tam ,byle kasa na poczatrek byla i dach nad glowa,reszta sie zorganizuje,jak to mowia ko niec jezyka za przewodnika,dla mniej sprytnych polecam poczytac w googlu zorganizowac kase,zacisnac posladki i nie gdybac,tylko cos zrobic,pozdrawiam Carmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 tys $ to malo ja I moj maz tyle wydajemy w poltora miesiaca..a co potem? Myslisz ze tak szybciutko znajdziesz prace? Are u crazy? To juz nie jest to co bylo 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to jest bzdura ze ktos ci pomoze prosze cie nie badz naiwna jak male dziecko...teraz kazdy patrzy na swoj tylek i swoje korytko;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia321
a czy moze ktos sie orientuje czy bedac nielegalnie w kanadzie moge jechac na wakacje do polski i bez problemu wrocic tu spowrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canuck1983
do andzia > wyjezdzasz , nie wpuszcza Cie spowrotem carmen > zeby tu uzyskac prace musisz miec work permit i SIN . bez tego w ZADNEJ agencji pracy nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canuck1983
i Carmen z UK > 5 tys.$ to malo. na granicy zaraz sie spytaja na jak dlugo, do jakiego miasta, jakie plany i co? z 5 tys.to moze miesiac Ci wystarczy. moze dwa . zalezy od prowincji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia321
Canuck1983 - tylko chodzi o to ze ja nie staralam sie o zadne przedluzenie wizy i tak naprawde urzad imigracyjny nie wie ze nie opuscilam kanady... a z tego co slyszalam to kanada tez nie odnotowuje kto wyjezdza z tad.. dlatego tez mam pewne watpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Loteria wizowa do Stanow jest otwarta do drugiego listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canuck1983
Andzia > zaryzykuj i mi sama powiedz czy po nielegalnym pobycie Cie wpuszcza. aczkolwiek tez gdzies slyszalam ze Kanada nie odnotowuje dat wyjazdu tylko przyjazdu.. ale na 100% nie jestem tego pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andzia321
jak tylko zdobede wiecej informacji na ten temat to na pewno bede ryzykowala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, kiedys tak bylo. dlatego wszyscy co siedzieli w Stanach jezdzili do Kanady(gdzie wbijali im przyjazd0 a pozniej wyjezdzali z powrotem. Tak sie juz teraz nie da. urzad immigracyjny jest cwanszy od Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Immigrate to Canada
Hello Carmen, agencja pracy moze ci znalezc prace prawdopodobnie, ale bez Work Permit, czyli zezwolenia na prace nie jest to latwe. Wpierw trzeba zrobic LMO, czyli sprawdzic, czy nie zabierzesz pracy Kanadyjczykowi w dziedzinie w ktorej sie starasz o prace… Wiecej info na http://www.mgglobalimmigration.info (po polsku) Przejzyj te strony, tam znajdziesz informacje. Mozesz sie tez skontaktowac na konsultacje po polsku. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bashousha
Polecam zacząć od wzięcia udziału w inicjatywie Interantional Experience Canada, jeśli masz mniej niż 35 lat. Tutaj znajdziesz więcej na ten temat: bashousha.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DrwalPolski
Ktoś się orientuje, jak jest tam z pracą w lesie? Obecnie mieszkam w UK i zastanawiam się nad czmychnięciem do Kanady. Angielski ogarniam dość przyzwoicie, w lesie przepracowałem parę ładnych lat. Jako 25-latek mam jedynie jakiś śmieszny licencjat śmiesznego kierunku, i poza pracą myślałem również o studiowaniu w Kanadzie (Geologia z nastawieniem na speleologię). Może ktoś mógłby napisać, jak mógłbym przygotować się w miarę kompleksowo? W sensie, że jeszcze przed wyjazdem zrobić jakiś certyfikat, kurs, szkolenie, szkołę, czy cokolwiek, co mogłoby wielce mi pomóc. Z góry dziękuję :) Pozdro! P.S. Jeśli dobrze zrozumiałem: jak się poleci do Kanady, to przykładowo nie można po roku czasu polecieć do Polski na urlop, bo to łączyłoby się z brakiem wstępu do Kanady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z takimi kwalifikajami jak twoje szukaj wyjazdu do prowincji Alberta, tam jest mnostwo mozliwosci obecnie. Zacznij od wizyty w konsulacie Kanady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kanada jest przereklamowana !!!!!! drogo tax doliczaja przy zakupie 15 % wartosci towaru takze rzeczy tylko sie wydaja tanie a przy kasie okazuje sie inaczej nic tam ciekawego nie ma praca jest ale dla rodowitych Kanadyjczykow ktorzy sa potomkami Anglikow czy Francuzow dla polakow praca tylko na budowie albo z********ac w fabryce glownie chlodnie ryby mieso , owoce warzywa i pracuj gdy jet 5 stopnii na hali dajce ludzie se spokoj siedzcie tam gdzie siedzicie a bilet ile kosztuje 400 funa najtanszy w jedna strone i to w zimie a w lecie 1000 funtow a w zimie w toronto zimno jak diabli minusowa temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga7
Może i Kanada jest przereklamowana, ale jeżeli ktoś w pełni świadomy podejmie decyzję, że chce tam wyemigrować, to jego sprawa. Początki zawsze i wszędzie są trudne. Powiedzcie szczerze, czy w Polsce jest łatwo? Ja osobiście podziwiam osoby, które decydują się na taki krok. Chcą coś zmienić w swoim życiu, szukają lepszego życia, a nie tylko siedzą i narzekają, jak to jest im źle. Warto zdobyć się na odwagę i próbować, bo zawsze ma się przynajmniej 50% szansy na powodzenie. A jeśli do wyjazdu odpowiednio się człowiek przygotuje, np. wybierze część Kanady, która ma dobre programy imigracyjne, to szansa powodzenia wzrasta o kolejne kilka %. Poczytajcie sobie, jakie są możliwości uzyskania stałego pobytu decydując się wyjechać nie do Toronto, czy Vancouver, a np. do Saskatoon. Czasem trzeba zrobić coś niestandardowego, żeby osiągnąć sukces. pauzawpodrozy.blogspot.com Tytuł posta: Jak wyjechać do Kanady na stałe. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borciuch
Zgadzam się w 100%. Nie podcinajcie skrzydeł ludziom, którzy chcą spróbować wyjazdu do Kanady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Drwalpolski: o jejku :/ to nie jest tak ze na urlop nie mozesz wyjechac :D jesli jestes nielegalnie ( jak jedna z forumowiczek powyzej) to wracajac do kanady mozesz nie zostac ponownie wpuszczony ( ze wzgledu na nielegalne przedluzenie pobytu przy poprzedniej wizycie) a co do przygotowan: ucz sie jezyka - tego nigdy ze wiele, ogladaj seriale np...jesli chcesz w kanadzie studiowac to po pierwsze sprawdz ile takie studia kosztuja ( no chyba ze masz taka kase odlozona) i jak sie utrzymac, czy jest mozliwosc jakiegos stypendium, warto tez sprawdzic czy dotychcasowe studia moga zostac jakos uznane ( jesli ci na tym zalezy bo np. chcialbys pracowac w zawodzie albo zaliczyc je na poczet dalszej edukacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i nie warto tracic kasy na studia/certyfikaty w pl bo w kanadzie nie beda uznawane w wiekszosc**przypadkow, albo jedna prowincja uzna a druga nie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolhhgdgf
Jestem tu od roku, w Toronto. Zupelnie mi sie tu nie podobalo poczatkowo. Szaro - bure domy, nieusmiechajacy sie ludzie. Raczej mili I lagodni przy blizszym kontakcie. Panstwo sprawia wrazenie panstwa azjatyckiego, wiekszosc ludzi to chinczycy, filiipinczycy, Pakistan, Indie. Mnostwo bardzo zaniedbanych kobiet.Duzo nedzy. Dom na domku, zadnej prywatnosci, byle jaki domek kosztuje 500 tys. $. Ceny towarow min 3 razy drozsze niz w Polsce. Polacy czesto bardzo zapuszczeni, zapracowani, ci,ktorzy sa nielegalnie (latami) pracuja przewaznie w budownictwie, remontach itp ciezkich fiz., za 10-15-18$ na godzine. Kobiety bardzo czesto sprzataja, same wyszukuja klientow albo zatrudniaja sie dla posredniczek polek oglaszajacych sie w polskich darmowych gazetach rozkladanych w polskich sklepach spozywczych. Ludzie wynajmuja pokoiki, min 400$, piwnice, tzw bejsmenty za 600 +..Mieszkanie w bloku, od 800 $ (male), niemozliwe do wynajecia bez 3 miesiecznego zaswiadczenia o zarobkach z legalnej pracy, min 3 razy takich jak cena wynajmu. Ubezpieczenie samochodu kosztuje 320- 400 $ mies. Kraj jest b. drogi. Widze jednak duzo mlodych malzenstw z malutkimi dziecmi, ktorzy jesli zorganizuja swoj pobyt legalnie maja wydaje sie lepsze szanse na proste , "normalne" zycie niz w Polsce obecnie. Niektorzy pracuja nielegalnie i oszczedzaja na dom w Polsce. To rowniez wydaje sie dosyc sensowne. To tyle z moich obserwacji. Pozdrawiam (acha, na lotnisku bywa nieprzyjemnie, pomimo, ze nie potrzebujemy wizy, zdarza sie ze ktos po przepytaniu zostanie nie wpuszczony, wizy daja na 6 mies., nastepne 6 mozna przedluzyc na miejscu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kanada to ochlap lepsze sa USA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Duzo nedzy. Dom na domku, zadnej prywatnosci, byle jaki domek kosztuje 500 tys. $. Ceny towarow min 3 razy drozsze niz w Polsce. Polacy czesto bardzo zapuszczeni, zapracowani, ci,ktorzy sa nielegalnie (latami) pracuja przewaznie w budownictwie, remontach itp ciezkich fiz., za 10-15-18$ na godzine. "..zyc nie umierac hihi;p wstyd zeby tak zapier.. Jak debil...te zaniedbane polki pozniej jada do USA na" tanie" zakupy i przechwalaja sie ze one maja" tony dobrych kosmetykow,cichow itd.." A ja sie zastanawiam tak? To dlaczego wygladasz jak zaniedbana maciora;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam zamiar wyjechac do Kanady. Od czego zaczac? Mam corke 2 latka i partnera (ojca dziecka).Jakie mam szanse? Wszyscy mowimy po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka2009
Mam pytanie. Chcę z rodziną wyjechać na stałe do Kanady. Mam rodzinę w Kanadzie, która chce mnie, mojego męża i córeczkę przyjąć i pomóc nam na początku. Mam też tutaj dom który chcę sprzedać i pieniądze mieć jako zabezpieczenie. Mój kuzyn ma firmę która może zatrudnić od zaraz mojego męża. Napiszcie mi jak najszybciej możemy dostać wizę na pobyt stały? Czy może na pracę i na pobyt stały? Chodzi też o jakieś bezpieczeństwo, jeśli wsystko tutaj sprzedam to nie mam do czego wracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odradzam Toronto najlepsze i najladniejsze miasto w kanadzie to Vancouver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×