Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaka ja Kayah

Iść z dwulatką do lekarza czy jeszcze zaczekać?

Polecane posty

Gość Jaka ja Kayah

Cześć.. Córka ma dwa lata i w piątek dostała gorączki - w nocy z piątku na sobotę 39 st. Zbijałam, w sobote również. W niedzielę już było całkiem nieźle - prawie nie gorączkowała, niestety w nocy jeszcze byłą cieplejsza, ale już nie rozpalona. Nie ma zadnych dodatkowych objawów: nie kaszle, nie ma kataru itd. Obstawiam trzydniówkę, ale: - co jeśli to nie trzydniówka? Widać, że "idzie ku dobremu" ale może warto żeby lekarz ją osłuchał? - co jeśli to trzydniówka i w przychodni złapie grypę albo jeszcze inne świństwo? Przyznam, że z napięciem czekam na mająca się pojawic wysypkkę przy trzydniówce... Wtedy wiedziałabym napewno. Więc jak myślicie - czekać jeszcze do jutra czy dziś do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_2latka
Ja bym poczekała, ponieważ jeśli to trzydniówka i pójdziesz do lekarza to rzeczywiście może ci coś gorszego złapać... (byłam na bilansie z moim synkiem to ludzi chorych od zawalenia..) Poza tym nie ma co czekać na wysypkę , mój miał chyba 3 razy trzydniówkę i tylko jeden raz pojawiła się lekka , więc co jeśli się nie pojawi i u Ciebie?? Ja z gorączką do lekarza bym się nie wybrała... ale jeśłi masz być spokojniejsza to pójdź i zobacz co się dzieje, ale stawiam na to że jeśli ma tylko gorączkę i to do 39 to kłopot wkrótce sam minie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
trzydniówkę przechodzi się tylko raz i dziecko się uodparnia. Nie da się przechodzić trzydniówki 3x.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_2latka
dwóch pediatrów mi powiedziało że to można przechodzić kilka razy a nie tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamammaaa
Myslalam tak samo jak mamusia 2latka...od dwoch tygodni juz tak nie mysle. Wybralam sie do lekarza z synem po 3 dnaich goraczki- diagnoza: zapalenie pluc. Zawsze byla jakas wirusowka, tym razem nie...A objawy to tylko goraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
własnie tego się boję:( mamammaaa - syn się przeziębił czy coś - no skąd się wzięło nagle zapalenie płuc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3latkiii
Ja poszłabym odrazu, tzn w pierwszy dzień gorączki. Ale teraz skoro jest lepiej, już bym chyba odpuściła, oczywiscie obserwujac dziecko ale gdyby znów choć raz się gorączka podsniosła, poszłabym bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój synek miał
w nocy goraczke, w dzien mu przeszło. Poszlismy na badania - nic. Po dwoch dniach nawrót goraczki w nocy, w dzien tylko katar. I tak od kilku dni, po prostu coś w nim siedzi i go meczy, ale nie daje objawów wiec i lekarz nie leczy. Tylko czekac , nie panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio spotkalam swoja pediatre i wlasnie ona mi mowila zeby do przychodni przychodzic w ostatecznosci bo jest bardzo duzo chorych dzieci. Tak wiec jak nic złego bardzo sie nie dzieje ja bym przeczekała w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po tym jak ostatnio po całej poczekalni ganiał chłopczyk z ospą (dowiedziałam się, że ma ospę po jakiejś godzinie siedzenia tak, jak przyszła znajoma tej matki) to wizytę u pediatry traktuję jako ostateczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraczka to znak ze organizm w czyms walczy, zbijanie jej to tak naprawde walka z objawem, nie z przyczyna..... Jak uwazasz, ja napewno poszlabym dla swietego spokoju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ajkokina
Moja 2 latka też miała tylko gorączkę -nagle, żadnego kaszlu, kataru nic tylko gorączka. A u lekarza okazało się że gardło zawalone no i mamy angine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3latkiii
A co do trzydniówki, to mam wrżenie że jeśli rodzic lub lekarz po prostu nie wie co dziecku jest, to zwala to na tzw trzydniówkę. To taka moda w ostatnim czasie. Ja byłabym z tym ostrożna, bo można przegapic jakąś poważniejszą chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3latkiii
Ale to niestety prawda, że w przychodni najwięcej mozna złapać :-( z dziećmi najlepiej byłoby przychdzic na konkretna godzine aby jak najmniej przebywały chore dzieci ze sobą. Niestety jaka jest organizacja służby zdrowia to każdy wie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
no tak - ewidentnie widać, że jest lepiej - tzn. w sobotę musiałam podawać paracetamol dodatkowo, bo po 4-5 godzinach od podania ibufenu znów jej gorączka skakała. W niedzielę już podałam tylko raz i wieczorem było ok, dopiero w nocy była cieplejsza, ale już nie rozpalona jak noc wcześniej. Więc wierzę, że jest lepiej, dlatego tak trudno podjąć mi decyzję czy dodatkowo narażać ją na zarazki w przychodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
chyba zdecyduje się jednak pójść z nią do lekarza dzisiaj.. dam znać czego się dowiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
popatrz jej do gardła - u nas zawsze była angina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teotka30
Ja bym poszła od razu do lekarza. Jeśli pojawia się wysoka gorączka to jest znak, że jest jakiś stan zapalny i organizm z czymś walczy. Lepiej, żeby zobaczył to lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka ja Kayah
wróciłam od lekarza. Generlanie -wszystko ok :) Płuca, oskrzela czyste. Gardło lekko zaczerwienione, może stąd jakieś dziadostwo się rozprzestrzenia i podbija temperaturę. Generalnie mamy obserwować i jesli do czwartku nie minie zupełnie to antybiotyk. Jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×