Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dsdzsasas

co dajecie dzieciom na śniadanie i kolację

Polecane posty

Gość dsdzsasas

jeśli kanapki to z czym? co oprócz kanapek i jajek? - chodzi mi o około 2letnie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdzsasas
moje zjadło dzisiaj całą michę bigosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glorijja
moje dwuletnie dziecko pije jeszcze mleko z kaszką i rano i wieczorem, na podwieczorek paróweczki, jajecznica, kanapki z szynką, serkiem, czasem jogurtowy deserek w sloiczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała porz.
kanapki z wędliną (sałatę wypluwa, pomidory teraz kiepskie i drogie) lub z masłem/białym serkiem i dzemem jogurt czasem jakiś naleśnik z serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matko...//.
serki homogenizowane, parówki, twarożki, zupy mleczne (mało mleka dużo płatków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Moje co prawda dużo większe, ale kanapki możesz robić z wędliną, pasztetem, mięsem na zimno, żółtym serem, twarogiem, do tego ogórek, papryka, pomidor, zielona cebulka, szczypiorek, sałata, szpinak surowy czy rukola (nie wszystkie dzieci lubią) Na śniadanie płatki ryżowe (wiem, bezwartościowe), kasza manna, płatki owsiane z bakaliami i miodem lub granola, jeżeli nie lubi samych płatków. Oprócz tego zupy mleczne z makaronem, ryżem, zacierkami. Niektóre dzieci lubią twaróg na słodko, inne z ogórkiem, rzodkiewką czy cebulką. Oprócz tego naleśniki, omlety, racuchy, jajecznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biała porz.
dodam jeszcze że mój niespełna 2-latek też na pierwszy i ostatni posiłek wypija butelkę mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
dziewczyny prosze was tylko nie parówki!!!!! to swiństwo z odpadów wszelkiego rodzaju dajecie dzieciom?? tam nie ma nic wartościowego,ani mięsa ani białka ani NIC tylko tłuszcz woda zmielone odpady i substancje wiążące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
moja 2-latka dziś np. jadła omlet, przedtem nie lubiła, a dziś sama poprosiła. 1-2 razy w tygodniu robię jej jajecznicę, czasami jajko na miękko, czasami kaszkę, serek ... kanapki bardzo rzadko na śniadanie je. Na drugie śniadanie często je kanapkę + kakao/herbatka, różnie - z polędwicą, pasztetem, serkami różnego typu, z łososiem... czasami na ciepło z opiekacza - szyneczka+ser+warzywa. Na kolację różnie - czasami coś robię dla wszystkich, np. racuchy, naleśniki, budyń, kanapki na ciepło, zapiekanki, sałatki... i wtedy jak zje z nami ok. 17-18 to później już tylko jogurt typu actimel wypije, albo sok, a jak nie zje z nami to czasami kaszkę dla niej daję, albo większy jogurt. Moja od kilku tygodni zaczyna wymyślać z jedzeniem, wcześniej jadła to, co jej dałam i o konkretnych porach, teraz potrafi na śniadanie wypić tylko kakao a po 10-11 dopiero je ... na obiad czasami nie chce nawet usiąść, za to zaraz później prosi o jedzenie i np. chce jogurt... na razie nie reaguję specjalnie - wołam na wszystkie posiłki, je ile chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Płatki z mlekiem, jajko jako jajecznica (z różnymi dodatkami) albo na miękko, parówka, tosty z serem, pomidorem i ziołami, kanapki z rybą, twarożek, ser żółty... Generalnie u niego z kanapkami słabo, więc przeważnie dostaje coś do ręki/miski a kanapkami a chlebem przegryza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . Mama dwójki
Moje uwielbiają owsiankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedzialam, hahahah
czekalam kiedy wyskoczy pierwsza histeryczka i zacznie jazgot o parówkach:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goonies
jajko jajecznica parowka ser zołty twarożek wędlina serek topiony makrela wedzona pasty twarogowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
a byłas przy produkcji parówek kiedyś???? nawet dla siebie ich nie kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
moja właśnie też słabo kanapkowa, często daję jej kawałek mięsa /piekę udziec, klopsy, pasztety/, jakieś warzywo, bez pieczywa. Czasami rybę na ciepło - też samą albo z warzywami... daję kanapki, ale często je rozkłada na czynniki pierwsze ;-) moje parówek nie jedzą, małej kilka razy dawałam to żuje, żuje i wypluwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
serek topiony nie ma nic wspólnego z serem bo to miks tłuszczu jakiegos a nie ser niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
i bardzo dobrze ze nie jedzą parówek ,poza nadwaga nic nie wnosza dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej to podjada ode mnie coś z kanapek (wszystko oddzielnie, wędlinę, pieczywo, ogórek, rzodkiewkę), a tak to czasem się zdarzy kasza manna, ale rzadko bo średnio lubi kasze, albo pół serka waniliowego. Parówka z cielęciną też się zdarzy, choć najczęściej podbiera mi taką świeżo kupioną ze sklepu - wyciąga mi z torby na zakupy :D A jeśli chodzi o kolację to albo znów kanapki albo zupę albo czasem naleśniki, placki ziemniaczane, racuchy itp. Oczywiście mleko przed snem obowiązkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza manna, kukurydziana, płatki owsiane, jęczmienne lub z amarantusa - każda z tych rzeczy może być oddzielnie lub mix w różnych kombinacjach, dodatkowo dodaję otręby, miód, suszone owoce. Naleśniki z dżemem lub serem, placuszki z owocami plus maślanka, kefir lub kakao do popicia. Jajko ze szpinakiem + szklanka soku. Pełnoziarniste tosty. Czasami kanapki z grahamką, bieluchem i domowym dżemem porzeczkowym i inka do popicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ło matkoooooooooooooo
jak dziecko raz na jakiś czas zje parówkę czy serek topiony to mu nic nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdzsasas
a te parówki z szynki? tam przecież jest napisane że 97% mięsa z szynki zawierają? mój synek bardzo ograniczył menu i wiele rzeczy odrzucił:( k nie chce jajek w żadnej postaci, naleśników, omletów, pierogów, mięsa za bardzo też nie; kanapki je z szynką, masłem i serem żółtym i ogórkiem; zje tez parówki (chociaż staram się za często nie dawać), ostatnio chce np cienką kiełbaskę od nas, albo kabanosa (też jestem sceptyczna co do tego); k a z czym można poda kaszkę zamiast mleka? syn po nabiale ma biegunki; jak zje trochemasła czy sera żółtego to jest ok, ale bo jogurcie, mleku itp ma biegunkę i wiele produktów muszę niestety wykluczyć;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
takie płatki na pewno zdrowe, jeszcze z płatkami owsianymi... ja uwielbiam, ale moje dzieci nie chcą tego jeść ;-( zupy mleczne z makaronem/ryżem jeszcze w miarę, kasza manna też może być, ale płatki mała je na sucho ;-) starsza z kolei tylko kukurydziane, albo inne nestle, a tam też cukier i mąka biała... kefiru i maślanki też nie chcą, to moja dieta, a dzieciaki mleko czyste, kawa z mlekiem lub kakao do picia/z mlecznych, ewentualnie jogurty pitne, ale to już jako posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .............,,,,,,,,,,,,,,,,,
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do tej - nie mam dziecka-
po cos tu wlazla i pierdzielisz trzy po trzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Ale ona ma rację. Parówki i serki topione to kompletnie bezwartościowe, nadziane chemią jedzenie. Pewnie, ze nikt nie umrze, jak zje to raz na jakiś czas, ale po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
można podać inne mleko, np. sojowe, moja starsza przez jakiś czas była na diecie bezmlecznej i jadła produkty sojowe i kozie. Można też mm, jeżeli pije. Co do parówek, to ja kupowałam i z szynki i cielęce, ale moja nie lubi... kabanosy je, właściwie to jedyne co kupuję z wędlin, sporadycznie jeszcze coś wybieramy "suchego", resztę robię sama, bo jakoś nie ufam wędlinom ze sklepu, nie mówiąc o pasztetach ... kabanosy ja kupuję drobiowe kabo najczęściej, są drogie, ale smaczne, mam nadzieję, że za tą cenę nie są zbyt kombinowane. Za dużo nie daję, bo to ciężkostrawne jedzenie, ale generalnie jada. Moja od kilku tygodni też cuduje z jedzeniem, nałożyło się to u niej na bunt dwulatka i negowanie wszystkiego... ale coś tam zawsze je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsdzsasas
po mleku sojowym też ma biegunkę; ciekawe dlaczego? lekarz sugerował nietolerancję laktozy, al ew sojowym przecież laktkozy nei ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
do tej:: co ??prawdy sie boisz???he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dziecka
mama dwóch dziewczynek no jedna madra i ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mini,,,,
Moja córka w tym wieku uwielbiała naleśniki z dżemem, z serem, z owocami i bitą śmietaną. Jajka pod każdą postacią np. jajecznica z szynką i szczypiorkiem. Twaróg z rzodkiewką i szczypiorkiem. Bułki pełnoziarniste z żółtym serem, polędwicą z kurczaka albo domową pieczenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×