Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość al12

Becikowe 2013

Polecane posty

Gość al12

Witam wszystkich, Nasza (moja i mojej żony) sytuacja jest następująca: w styczniu tego roku urodziło się nam dziecko, żona nie pracuje natomiast mój dochód to 4200zł netto. Zasady nowego becikowego mówią, że aby je otrzymać dochód na osobę nie może przekraczać 1922zł netto, ale czy dziecko też się wlicza do kalkulacji jako członek rodziny? Druga sprawa: Czy dochody z zagranicy wliczają się jako dochód? Razem z żoną przebywaliśmy za granicą Polski 5 lat. Wróciliśmy w czerwcu 2012 (pracę w Polsce podjąłem w pazdzierniku 2012). Czy dochody z zagranicy też liczą się przy obliczaniu becikowego, czy wystarczy zaświadczenie z mojego obecnego zakładu pracy z 3 ostatnich miesięcy. Z góry serdecznie dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al12
Nie 1000zł a 1200zł (to się zmieniło os stycznia tego roku). Z jakiego okresu potrzebne jest zaświadczenie o dochodach, bo jeżeli np. 1 rok wstecz to tak jak pisałem przebywaliśmy w tym czasie za granicą. Czy dochody z zagranicy też się wliczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al12
Widze, że masz nieaktualne dane. Do stycznia 2013 zmieniły się zasady przyznawania becikowego i tylko rodziny o dochodzie poniżej 1922zł netto na osobę mogą je otrzymać. Aby dokonać obliczeń należy przedstawić zaświadczenie o dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
al o jakim 1200 ty móisz nie wprowadzaj w błąd tylko zasady sie zmieniły od stycznia a nie kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
ciężarówka od stycznia bieze sie dochody po uwage do rodzinnego i 1000 zł z tyt urodzenia sie dziecka dochód nie moze przekroczyc 539 a do becika 1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al12
apudlina 1200 od stycznia, nie 1000 http://wyborcza.pl/1,76842,12484594,Becikowe_nie_dla_wszystkich__Jeden_glos_przesadzil_.html Jakie dochody są brane pod uwage i z jakiego okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
ale ja pracuej w świadczeniach jakies głupty piszą w ustawie nic nei ma o 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
sory za literówki te 1200 nie przeszło i tak gazety wprowadzają w bład jest nadal 1000 i drugi tysiac jak ktos sie miesci do rodzinnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al12
Skoro jesteś w temacie to czy możesz mi pomóc i dać znać czy dostaniemy becikowe jeżeli tylko ja pracuje a mój dochód to 4200zł netto? Pracę tą mam od sierpnia 2012 - w czerwcu i lipcu nie pracowałem a wcześniej przebywałem za granicą gdzie zarobki miałem bardzo wysokie w porównaniu do polskich - czy te zarobki też są branie pod uwagę czy tylko te z Polski z ostatnich 3 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
al powiem tak czy za garnica to była praca legalna? bo jesli tak to przynosisz swiadectwo pracy i pit 11 za 2011 rok i ten dochód ci utracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
posiadasz gosp rolne? tylko ty pracujesz a zona jest zarejstrowana jako bezrobotna? wiec poprosza cie panie o zaswiadczenie o wynagrodzeniu netto za miesiac wrzesien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
i do becika sie miesisz jesli takie były zarobki 4200 podziel na 3 osoby natomiast do rodiznnego i drugiego tysiaka niesety sie nei miesisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al12
Nie nie posiadam gospodarstwa, tylko ja pracuje, ale żona nie jest zarejestrowana jako bezrobotna, czy to coś zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apudlina
niby nie ma znaczenia moze przyjmą ci oswiadczenie ale czasami chcą zaswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, podepnę się pod temat jeśli można. Moja siostra jest w 7m-cu ciąży, nie pracuję i nigdy nie pracowała jest zarejestrowana jako bezrobotna, jej mąż na umowie ma 1600zł więc przysługuje im to "becikowe dla ubogich"? Oraz jakie są warunki do otrzymania zasiłku rodzinnego? Z góry dziękuję Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×