Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
niewielka

wyprawka dla noworodka

Polecane posty

Witam dziewczyny :) Jako, iż jestem na półmetku ciąży wszystko przebiega ok chciałabym zacząć myśleć o wyprawce dla mojego maleństwa. Ogólnie co trzeba kupić, od czego zacząć. To moje pierwsze dziecko nie mam żadnego doświadczenia z młodszym rodzeństwem, kuzynostwem itpe.... i nie chcę aby wszystko kupowała mama albo teściowa.... a wchodząc do dziecięcego sklepu dostaję zawrotu głowy. mam jakieś małe kaftaniki, body, nawet pampersy. Ale chciałabym to jakoś usystematyzować. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubranka dla dziecka rozmiar 56 i 62: body z długim i krótkim po 5 sztuk pajacyki(super do spania) 5 sztuk śpioszki plus kaftanik 2 sztuki rajstopki , skarpetki czapeczka 2 sztuki para niedrapków do spania: Kocyk pościel lub śpiworek pieluszki flanelowe x5 rożek higiena; przewijak obcinak lub nożyczki szczotka do włosów octanisept i gaziki do pępla okrycie kąpielowe termometr do wanny i do ciała kosmetyki: płyn do kąpieli szampon mleczko do ciała krem do pupy chusteczki pampersy pewnie jeszcze czegoś zapomniałam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trthjkmmnbbb
Ubranka 45 koszulek bawełnianych w rozmiarze 5662, z czego 12 najlepiej niech będą batystowe i bez kołnierzyka 5 bawełnianych kaftaników w rozmiarze 5662, zapinanych z przodu, z boku lub na ramieniuwówczas zakładanie będzie łatwiejsze. Kaftanik odsłania kikut pępkowy co jest bardzo istotne. około 56 bawełnianych śpioszków na zatrzaski w rozmiarze 5662 2 3 pary skarpetek bawełnianych albo buciki bawełniane, które będą ogrzewać maleńkie stópki dziecka 2 sweterki (na chłodniejsze dni) + spodenki 2 lekkie czapeczki, które zakłada się, gdy temperatura w domu nie przekracza 18C 12 czapeczki bawełniane zakładane przed spacerem rękawiczki chroniące buzię noworodka przed zadrapaniem paznokciami kombinezon zimowy jednoczęściowy (można z tym zaczekać) pajacyki i body w rozmiarze 5662 (jeżeli będziemy stosować pampersy i majtki z ceraty)pajacyk powinien być rozpinany na całej długości, łącznie z krokiem. Jest to ubranko bardzo łatwe w obsłudze wystarczy położyć maleństwo na rozpostartym ubranku, pozapinaći gotowe. Do snu kołderka + poszewki na kołderki około 3 prześcieradeł do łóżeczka ciepły koc do łóżeczka 2 lżejsze kocyki 23 duże ceraty do łóżeczka i ceratki do wózka w zależności jakie pieluchy będziemy stosować: pieluchy jednorazowe czy pieluchy z tetryjeśli te drugie trzeba zaopatrzyć się w około 4050 sztuk 2 dziecięce ręczniki frotte rożek (becik)w beciku dziecko czuje się bezpiecznie i prawie jak w łonie matki, a młodej i niewprawionej mamie łatwiej w tan sposób trzymać noworodka. Do kąpieli 2 ręczniki kąpielowe z kapturempowinny dobrze lgnąć do ciała wanienka do kąpielinie powinna być zbyt wielka ponieważ często będziesz ją przenosić. Część wanienek ma półeczki na mydło, a także odpływ wody. stelaż do ustawienia wanienki dzięki któremu nie trzeba się zbytnio schylać przy kąpieli myjka bezpieczne nożyczki do obcinania paznokci niemowlętom szczotka do włosów z miękkiego włosia termometr do wody, który bardzo ułatwia uregulowanie temperatury. Można również zastąpić do własnym łokciem. mydełko dziecięcenatłuszczające, delikatne i bezzapachowe np. Bambino czy Bobas oliwka dla niemowląt np. Bambino lub przegotowana spożywcza oliwa z oliwek. Przyda się wtedy, gdy skóra malca jest wysuszona po kąpieli. sterylne gaziki spirytus 70%-owy do pielęgnacji kikuta pępowiny sól fizjologiczna do przemywania oczu oraz do czyszczenia noska waciki z bezpiecznymi końcówkami do czyszczenia uszu oraz do delikatnego przemywania pępka spirytusem gruszka gumowa do usuwania wydzieliny z nosa Pielęgnacja krem na pupę np. Sudokrem wazelina do natłuszczenia termometru wata bawełniana proszek do prania bez fosforanów np. Jelp płatki mydlane (które stosuje się w przypadku, gdy dziecko ma uczulenie, a także do zamaczania zmoczonych pieluch) chusteczki nawilżanebardzo praktyczne zwłaszcza w nocy i kiedy znajdujemy się poza domem Do pokoiku nawilżacz powietrza, szczególnie przydatny w porze zimowej łóżeczko + materacyk (dopasowany rozmiarem do ramy łóżeczka) osłona na szczebelki łóżeczka, będąca miękką i wąską matą przyczepianą troczkami lub rzepami po wewnętrznej stronie wezgłowiajest to przydatne, w przypadku, gdy dziecko „wędruje po łóżeczku przewijak (blat do przewijania) Akcesoria termometr do pomiaru temperatury ciała smoczki uspokajające dla dziecka w wieku do trzech miesięcy mała latarka (podobna do długopisu) pojemnik na wodę do przemywania pupy pojemniki na czyste i brudne waciki wiaderko na brudne pieluchy wkładki laktacyjne zakraplacz, łyżeczka z miarką nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, by nie skaleczyć maluszka Do karmienia butelka do picia lub karmieniem smoczkiem o małym przepływie (będzie ona rezerwą na wypadek gdyby były problemy z laktacją) podgrzewacz do pokarmu stylizator do butelek zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków termoopakowanie W podróży fotelik samochodowy wózek śpiwór do wózka lub pościel Inne dodatki ułatwiające życie: mały śpiworek, który zapobiega odkrywaniu się dziecka podczas snu termometr, który mierzy temperaturę na czole lub w uchu w jedną sekundę poduszka do karmienia piersiąjest bardzo wygodna monitor oddechu, który kładzie się pod materacem łóżeczka i kontroluje oddech dziecka. Jeśli nastąpi dwudziestosekundowy bezdech, jest on sygnalizowany alarmem dźwiękowym. jeżeli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, można zakupić pudełko, w którym mieszczą się trzy odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku elektryczna niania, którą stawia się przy łóżeczku, a odbiornik zabiera ze sobą np. do kuchni, dzięki takiej niani mama zawsze usłyszy płacz swojego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że ile tych ubranek?:D chyba jakieś pomyłki w tej liście są:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zanim dodacie
skopiowaną liste wyprawki przeczytajcie ją i się zastanówcie. Po co kupować pościej(poduszka,poszewki) skoro dziecko może w tym spać dopiero po 12 miesiącu życia:o Taką liste wyprawki to sobie wsadźcie w buty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trthjkmmnbbb
to w czym dziecko śpi do 12 miesiąca???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izka..... .
45 koszulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma znaczenia
no własnie ? w czym śpi ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
kup body długi/krótki rekaw po 4-6 sztuk, body sa lepsze bo nei roluja sie na pleckach. czapeczka po kąpieli, chyba ze masz cieplo w domu to nie trzeba. w ogole to lepiej napisz o co Ci konkretnie chodzi. bo tak to nie wiem co mam pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejejejejejejjejejejjejeup
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma znaczenia
kurwaaa w tej liście nie ma myślników, to chyba logiczne że 4-5 powinno być itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pod kołderką
to predzej się wam dziecko udusi :o Najlepiej to kupić bawełniany śpiworek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trthjkmmnbbb
PODAŁAM LINK,BO ŹLE SIĘ SKOPIOWAŁO:) NIE 45 tylko 4-5 Nie pokazały się myślniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
przyda sie term bezdotykowy, frida do noska, szczotka do wlosów najlepiej jakby byla taka z grzebykiem to sie przydaje jak dziecko ma cieminuche. z 4 tetrówki,1 flanelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wypowiedzi. Na pewno pomogą wezmę kartkę spiszę co muszę mieć, co już mam... muszę to jakoś usystematyzować. Jeżeli pojawią mi się jakieś pytania napiszę do was. próbuję się przygotować na to, że mój świat odwróci się do góry nogami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaczynam od ubranek. Okazało się, że mam masę koszulek zwykłych i kaftaników... chyba niepotrzebnie. Bo przecież nawet jak mogę je użyć pod śpioszki to będą się podwijać i może być dziecku niewygodnie???? brakuje tylko trochę body i śpiochów. Czy takie body bez rękawków też się przydają???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfefds
u nas sudokrem nie dzialal, tylko linomag czy jakos tak pajacyki bardzo sa przydatne, bodziaki, kaftaniki, pieluchy tertowe, jako podkladka do wanny , na przywijak, w razie ulania itp przewijak koniecznie, kupo sobie jakies polczeki, moze z wiklkiny koszyki zeby ci staly kolo lozeczka a tam najpotrzebniejsze rzeczy ,zeby bylo pod reka, ja kupilam w sumie taki wiszacy organizator na lozeczko koniecznie mozyczki do obciecia paznokci, jakies rekawiczki niedrapki, czapeczki lekkie , takie na chwile po kapieli, awaryjnie zakup smoczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfefds
co do wanienki, kup najieksza jaka jest, wiem z doswiadczenia, kąpalam w niej synka jak juz byl dosc duzy, wkladalam ja do wanny a wode wlewalam do wanienki wygodnie, bo nie trzeba tyle wody co do wanny, no i dziecko bezpieczniejsze , mniej sie slizga,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhytyhujik
Pieluchy Pieluchy tetrowe Chusteczki nawilżane Czapka Śpiochy Body/ bluzka Skarpety Rękawiczki Ręcznik Grubsza bluzka Sweter Koc/rożek Butelka Smoczek Mleko 1 Ciepła czapka Bluza/kombinezon Fotelik samochodowy Łóżko z materacem Pościel Kołdra Koc Rożek Śpiwór Wanna Płyn do kąpieli Płatki do przemywania buzi Sól fizjologiczna do przemywania oczu Oliwka dla dzieci Krem pielęgnacyjny Ręcznik z kapturem Miękka szczotka do włosów Nożyczki lub cążki do paznokci Płatki nasączone spirytusem do przemywania pępka Gruszka do nosa Myjka Patyczki do uszu Ssak do nosa Mydło Przewijak z miękkiej ceratki Mokre chusteczki do przecierania pupy Pieluchy jednorazowe Pieluchy tetrowe Pieluchy flanelowe Maść chroniąca przed odparzeniami bez cynku Maść chroniąca przed odparzeniami sudocrem Osłonka na piersi Smoczek uspokajający Butelka Myjka do butelki Smoczek do butelki o różnej sile przepływu Śliniak Mleko 1 Espumisan dla dzieci Herbatka na wzdęcia Wózek Koc do wózka Parasolka przeciw słońcu Moskitiera na wózek Folia przeciwdeszczowa na wózek Krem ochronny do buzi Body bawełniane zapinane w kroku z krótkim rękawem Body bawełniane z długim rękawem Pajacyki bawełniane Bawełniana bluzka zapinana z przodu Komplet (dres) Śpioszki Skarpety Czapka osłaniająca uszy i czoło Kurtka nie przepuszczająca wiatru Rękawiczki Podkład do przewijania wielorazowy Proszek do prania Termometr Podkłady do przewijania jednorazowe Paracetamol w czopku rodzę za 2 miesiące i to cała moja lista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfefds
tak przydaja sie body bez rekawkow, bo na to mozesz zalozyc zwykly kaftanik np i jeskies spodnie czy cos, ale fajne sa pajcyki dla dzieci, ubranek nigdy dosc, bo czasem i po 5 razy trzeba dziecko przebrac, to sie przesika, to uleje, to kupka zabrudzi ubranko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhytyhujik
koniecznie kup mleko 1 i wstaw gdzieś do szafki... nie wiadomo co będzie z karmieniem. żeby w środku nocy się nie okazało, że młode głodne, drze paszczę, a sklepy zamknięte. najwyżej nie wykorzystasz, ale przezorny zawsze ubezpieczony. ubranka kupiłam w sklepach z używaną odzieżą i po kilka sztuk tego najmniejszego rozmiaru 0-3 miesięcy, bo dziecko szybko rośnie i bez sensu kupować na 3 miesiące śpiochy za 30 zł skoro można za grosze w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfefds
ludzie ni kopiujcie beznadziejnych artykulownie ma po co kupowac wielu rzeczy na zapas, bo zycie samo weryfikuje co potrzeba, ja dokupywalam wiele rzeczy jak maly byl na swiecie, po co niepotrzebnie kupowac cos co sie nie przyda np, kupilam wiele bubli, nie uzywalam wgl,nie kupuj stojakow do wanienki na podtrzyamnie dziecka, ja kupilam i maly od razu sie zeslizgnal i wpadl pod wode, najlpeiej tzrymac ręką, zadnych gąbek do wanienki tylko siedlisko bakterii potem na biezaco sie dokupi kup sobie reczniczki z takimi kapturkami sa przydatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgfefds
ooo wlasnie mialam piac z tym mlekiem ja ktorejs nocy po wyjsciu ze szpitala mialam kryzys, maly sie nia najadal, srodek nocy a on glodny, a ja nie mam czym nakarmic, maz jezdzil 20 km do pateki nocnej po mleko , maskara byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
ja używalam body z krotkim rekawme pod pajacyka, nic sie nie zawijalo, plecki zawsze zakryte. przewijaka nie mialam, przewijalam na łozku pożyczylam do kolezanki takie jakby leżaczek do kąpieli, córci lezala od samego początku, moj byl bardzo stabilny, nigdy sie nei ześliznęła. Ale wiem że koleżanka taniego nie kupowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhytyhujik
ja nie mam ani jednego kaftanika czy koszulki. same body. wszystko rozpinane od szyi po krok - pierwsze dziecko i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jak mam założyć koszulkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhytyhujik
ja właśnie zastanawiam się nad kupieniem plastikowego stelaża do wanny, żeby można było dziecko położyć i umyć. warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny powoli wszystko będę ogarniać. Nie chcę przesadzać bo tak jak któraś napisała czasem pełno bubli niepotrzebnie kupimy. A teraz takie czasy że na bieżąco idzie dokupić. Z tym mlekiem to fakt pewnie się przyda na zapas. najwyżej się zmarnuje. Wiecie nie chodzi mi o kasę, bo o to się nie martwię chodzi o to, aby były najpotrzebniejsze i najpraktyczniejsze rzeczy :) mam już wybrane łóżeczko, komodę z przewijakiem gdzie będą najpotrzebniejsze rzeczy. Dziecko planowane i jak najbardziej chciane, ale chyba rozumiecie obawy młodej niedoświadczonej mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BabyGiftShop.pl
Baby Gift Shop to sklep z ubraniami dla dzieci, którego idea narodziła się z potrzeby tworzenia rzeczy niezwykłych. W swojej ofercie posiadamy ubranka, których nie oferuje żaden sieciowy sklep. A co ważne dla przyszłych Mam, dbających o komfort maleństwa, nasze ubranka są tworzone tylko i wyłącznie z bawełny. Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×