Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZawszeCiekawaaa

gwiazda betlejemska

Polecane posty

Gość ZawszeCiekawaaa

Ktoś sie zna na tych kwiatach? Jak hodować ja przez ten rok żeby na następne święta znow kwitła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
przytnij do połowy łodygi gwiazdy i przesadż do nowej ziemi. W okolicach sierpnia- września trzeba roślinie ograniczać światło ok.8 godzin , przez resztę dnia musi być w całkowitej ciemności.Każde odstępstwo spowoduje ,że gwiazda nie zakwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZawszeCiekawaaa
A teraz normalnie może stać w pokoju gdzie jest światło i ciemno? Czy ma mieć ciemno i chłodno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
nie zakwitnie tylko wybarwi liście .:-)Kwiaty gwiazdy sa maleńkie,prawie niewidoczne .Latem może stać na dworze a jesienią w domu .Warto zasłaniać ją kapturkiem ,żeby była przez ok 12 godz w całkowitej ciemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annia.....................
Gwiazda betlejemska piękny kwiat ,ale za to ile ma toksyn w sobie .Nawet na wigilię mamy w domu sztuczną .Wiem ,że to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZawszeCiekawaaa
No ja właśnie co roku kupuje prawdziwą. Ale jak już liście opadna to wyrzucam i na następny rok kupuje nowa. Ogólnie nie mam ręki do kwiatów ale postanowiłam spróbować czy uda sie żeby na drugi rok była ta sama ale ładniejsza.;) jak sie nie uda to trudno ale spróbować można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna887

Tutaj fajnie opisane: http://dobraenergianaswieta.pl/pielegnacja-gwiazdy-betlejemskiej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia

Jak się od początku dobrze pielegnuję, to kwiatek powinien wytrzymać na drugi sezon. Ciekawy fakt, ze Gwiazdka nie lubi stać w przeciągach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola
1 minutę temu, Gość Sonia napisał:

Jak się od początku dobrze pielegnuję, to kwiatek powinien wytrzymać na drugi sezon. Ciekawy fakt, ze Gwiazdka nie lubi stać w przeciągach.  

Zgadzam się, że kwiatek jest dosc wytrzymały. Ja mam dużą satysfakcję jak jest na stole w czasie swiątecznym i nie tylko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×