Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość conaobiad

co na obiad z szynki?

Polecane posty

Gość conaobiad

mam 2kg szynki chce to podzielic na 3 obiady dla dwoch osob..co moge z tego zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieczeń albo gulasz. Możesz równiez zmielić i tu masz dużo do wyboru - jako składnik sosu, mielone, pulpety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conaobiad
wlasnie mielonych chce uniknac i golabkow ale dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z szynki robię gulasz lub
jakieś bitki w sosie. Często szynkę do bigosu dodaję bo nie lubię tłustego mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktototakiktototaki
dzisiaj właśnie będę robiła szynkę na obiad x kroję szynkę w kostkę mniej więcej 1,5-2 cm ziemniaki krojone w zależności od gustu (ja kroję na ćwiartki) marchew w dość duże plastry cebula w duże pióra lub na ćwiarki wszystko wrzucam do brytfanny przyprawiam wg widzi mi się i do piekarnika pod przykryciem x ok 10 min przed końcem pieczenia zdejmuję pokrywę i zapiekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz tez zrobic z tej szynki rolady...pokrój szynke w plastry,rozbij,przypraw,posmaruj musztardą do środka nałóż farszu,zwiń,obsmaż na patelni a potem włóż do brytfanki i uduś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szynka dlugo duszona bedzie
Twarda. Mozesz zrobic kotlety jak schabowe,albo tylko obtaczane w mace i do tego duszone w cebulce. Na gulasz to bardziej lopatka sie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łopatka jest tłusta, gulasz
z szynki jest najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karkówka jest tłusta
łopatki tak łatwo nawet nie odróżnisz od szynki. to szynka ma zazwyczaj grubą warstwę tłuszczyku. Zresztą pomyśl nawet na sobie, gdzie ci się więcej tłuszczu odkłada na dupie czy łopatkach :P Jak kupujemy świniaka to muszę podpisywać kartkami gdzie mam łopatkę, żeby nie narobić z niej kotletów bo będą twarde. Ona nadaje się na mielone lub do duszenia. Z szynki mielone wychodzą dość suche, ale smaczne. Wolę już na pulpety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bity w sosie pieczeniowym,grzybowym lub pieczarkowym Gulasz Danie chińskie na pikantnie lub w sosie słodko kwaśnym zupa gulaszowa upiec w całości Możesz również zmielić i zrobić : krokiety pierogi baza do sosu mielone lub nadziewane pieczarkami lub fetą pieczen rzymską gołąbki lasagne lub zapiekankę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
super pomysly :) dodam tylko, ze 2 kg miesa to jest przynajmniej na 8-10 porcji, nie 6 :) (jezeli zwazamy na rownowage skladnikow odzywczych, a nie jemy przewage miesa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×