Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ewaabra

gry planszowe i karciane - fajny pomysł na wolny czas

Polecane posty

Gość ewaabra

witam, coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu -można wybrać proste - do gry z dzieciakami - można takie do gry ze znajomymi przy piwie -ale można też te "trudniejsze" do rozgrywek z fanami- czas gry 1-3h to super pomysł na spędzenie wolnego czasu, rozwijanie myślenia logicznego, ekonomiczni i wyobraźni -gracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaabra
Osadnicy z Catanu Projektant: Klaus Teuber Wydawnictwo: Galakta Wydanie: polskie Instrukcja: polska Liczba graczy: 3-4 Czas gry: 45-60 minut NASZA CENA: 93,99 zł UWAGA! Jest to nowa edycja, z plastikowymi elementami (osady, miasta, drogi) - dostępna od sierpnia 2011. Ze względu na inne elementy, nie łączy się ona z obecnymi dodatkami ze starej edycji (drewnianej). Dodatki do nowej edycji będą pojawiały się sukcesywnie. Osadnicy z Catanu (Settlers of Catan) to bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna o bardzo dużej "miodności" grania. Teraz prezentujemy jej polską edycję! Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi i miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do rozbudowy osiedli. Gracz musi rozważnie stawiać nowe osiedla i drogi, aby zapewnić sobie dostateczny, ale zrównoważony dopływ zasobów, a jeśli ma ich nadmiar - prowadzić handel z innymi graczami sprzedając im owce, drewno, cegły, zboże lub żelazo a pozyskując od nich te zasoby, których ciągle mu brakuje. Pierwszy z graczy, który uzyska 10 punktów z wybudowanych przez siebie dróg, osiedli i specjalnych kart - wygrywa. Dlaczego pokochasz tę grę? Osadnicy to gra, do której najczęściej się wraca. System budowania planszy i prowadzenia gry sprawia, że każda gra bardzo różni się od poprzedniej. Ta gra się po prostu nie nudzi! Jeśli wygrasz, wiesz, że wygrałeś dzięki przemyślanej strategii i mądrym decyzjom. Jeśli przegrałeś, czujesz, że byłeś bardzo, bardzi blisko zwycięstwa, zabrakło tylko odrobiny szczęścia. Następnym razem z pewnością Ci się uda! ;) Gra nie bez powodu jest najczęściej nagradzaną grą na świecie. Wiele dróg do zwycięstwa, handel między graczami, który czasami przybiera rozmiar prawdziwego targu i wspomniana wcześniej błyskotliwa mechanika gry zauroczą każdego. To właśnie tę grę polecamy początkującym aby wciągnąć ich w świat gier planszowych. Zawartość pudełka: 19 sześciokątnych żetonów do budowy wyspy 6 żetonów "morze" 4 karty "koszty budowy" 2 karty specjalne 120 kart surowców i rozwoju 18 żetonów z cyframi 60 dróg 20 osad 16 miast 1 pionek rozbójnika 2 kostki Instrukcja Almanach 2 woreczki z tkaniny 2 pudełka na karty http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=9&us_id=26079086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madelejnnn
A może taka alternatywa on line :) ? http://gierestrojka.pl/ czasami jak jestem sama w domu i mi się nudzi to własnie sobie w coś tutaj gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka234
Moja ulubiona to "mafia" i "tabu", zazwyczaj gramy ze znajomymi przy piwku:) ostatnio jak robiłam zakupy w sferisie podsłuchałam, że jest jakaś aplikacja na telefon z "tabu", ale jak dla mnie to nie ten sam klimat jak przy normalnej planszówce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurmistrz
Gry planszowe mogą być jednym z lepszych sposobów spędzania wolnego czasu z rodziną. Zostało to opisane między innymi tutaj - http://roboblog.pl/gry-planszowe-jako-rozrywka-dla-calej-rodziny/ . Wiadomo że nie w każdą grę da się zagrać z dzieckiem ale jest naprawdę tak szeroki wybór gier, że nie powinno zabraknąć zabawy nawet dla najmłodszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chińczyk podobnie jak gra w makao, wojnę itp. to najpopularniejsze gry wszech czasów. Natomiast jeśli poszukujecie ciekawych gier to mogę polecić: http://www.rubico.pl/ gdzie znajdziecie bardzo dużo rodzajów gierek do spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli macie fajne pomysły na gry planszowe to powinniście je zrealizować. Pomóc w tym może wam firma www.mediagold.com.pl Zajmują się produkcją gier planszowych i talii kart na zamówienie. Musicie mieć tylko dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deaa

Gry planszowe i karciane są fajną rozrywką i pomysłem na biznes. Jeżeli maci własny pomysł na tego typu grę to skontaktujcie się z firmą www.mediagold.com.pl Jeżeli dostarczycie im swój pomysł to oni go dla was zrealizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×