Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pierwsze dziecko...

Czy ta wyprawka jest ok?

Polecane posty

Gość Pierwsze dziecko...

1.CIUSZKI W ROZMIARZE 0m: - kaftanik + śpiochy komplet - body długi rękaw - body krótki rękaw - śpiochy - body na ramiączka - pajacyk - półśpiochy - czapeczka -rampers -kombinezon -spodenki 2.CIUSZKI W ROMIARZE 0-3m: - czapeczka cieplejsza - okrycie kąpielowe - rajstopki - rękawiczki niedrapki - skarpetki bawełniane - śpiochy - body krótki rekaw - body długi rękaw - pajacyk - kombinezon -rampers 3.AKCESORIA - wanienka +dokupić stelaż lub bez - płatki kosmetyczne - szczoteczka + grzebyczek - patyczki - gaziki jałowe - aspirator do noska -proszek do prania ciuszków (lub płatki mydlane) - sudocrem - mydło bambino - krem na każdą pogodę -mąka ziemniaczana - oliwka - chusteczki do pupy - płyn do kąpieli oilatum soft - pampersy - pieluchy flanela 5 - pieluchy tetra 15 - koszyk na brudne pieluch + wkłady 1 - łóżeczko być może madar? - kołderka + poduszka - pościel do łóżeczka - przewijak (nakładany na łóżeczko) - wózek - termometr - laktator - pojemniki na pokarm - butelka 125 ml - butelka 250 ml - termoopakowanie - szczoteczka do mycia butelek - smoczek - pokrowiec na przewijak - rożek - karuzela do łóżeczka - podkład od przewijania - leżaczek bujaczek -osłonki na piersi i wkładki na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
Oczywiście tych ciuszków po kilka bodziaków pajacyków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhebr
brakuje ci maty angel care,sliniakow,obcinacza do paznokci,tabletek do odkarzenia wody do kapieli (fiolet),miseczki do wody przegotowanej by umyc dziecku buzke,rozka,kropelek na kolke,patyczkow do uszek,nosidelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamut6789
rajstopy raczej nie - trudno założyć, a małe dziecko ciągle się przebiera ja bym dodała jeszcze Ręcznik z kapturem po kąpaniu i mleko 1 - tak żeby stało w szafce na wszelki wypadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
Rozek jest. Czy ta wypowiedz jest z podtekstem? Po co śliniak na początek? Układałam ta wyprawkę wg tego co babka ze szkoły rodzenia gadała-pod siebie bo biorę leki i nie wiem czy bedę mogła karmić stąd butelki no i z tych wyprawek co tu dziewczyny wklejają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 koce, cieńszy i grubszy. Po co Ci mąka ziemniaczana? Kup normalny sypki puder dla dzieci a nie taki badziew. I oliwki nie polecam, ja od początku używałam mleczka nivea. Tak samo z kosmetykami do mycia, szampon i żel ten biały z nivea, i mydła też nie używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jest taki spray co się nim psika pępek zanim się zagoi... nie pamiętam już jak to się nazywało a chyba nie ma na liście, albo nie zauważyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
oooo mleko jest ok :) przecież do butelek to i mleko sie przyda :) Rajstopki mam akurat jedne babcia zakupiła czerwone ze rozwija chwytanie ale zapomniała ze to w późniejszych msc:D A co to za tabletki do odkazania wody? U mnie w mieście wode mozna pic z kranu. Bardzo dobrą mamy wodę-Siedlce Obcinacz do paznokci dopisze i kropelki na kolke. Patyczki są a nosidełko niepotrzebne mi, szwagierka miała i sie kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a po co fiolet??
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
aaa wiem octenisept :) dzięki. Kocyki dopisze ale już są:) tylko niedopisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
U mnie jedna szwagierka używa oliwki u dziewczynki a druga mąki u chłopca i jedno i drugie się super sprawdza. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamut6789
mąka ziemniaczana podobno najlepsza jest. nie uczula i naturalna :D no i na wszelkie podrażnienia. nawet kąpać w niej można po ugotowaniu z niej kiślu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamut6789
ja na swojej liście mam jeszcze sól fizjologiczną do oczu. środek na wzdęcia, paracetamol w czopkach, pieluchy z wycięciem na pępek, cienką czapkę po kąpieli i smoczek-zatykacz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po co Ci mąka
ziemniaczana. Noworodka będziesz kładła na poduszce i pod kołderką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha123456
zadnych mak ani pudrow nie kupuj, oliwki tez nie bo tylko zatłuszcza skore, przeciw odparzeniom dobry bedzie krem nivea i to wystarczy, moje dziecko w ogole nie mialo odparzen, a jesli juz się trafią odparzenia to sudocrem, rewelacyjny krem na odparzenia, tylko nie mozna go czesto stosowac, faktycznie po co sliniak, rampersy bym odpuscila lepsze śpiochy lub polspiochy, na krotki rekaw tez bym nie kupowala chyba ze rodzisz w lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a;lplplplp
octenisept jest dobry pod warunkiem ze do sucha wytrzesz po spryskaniu inaczej pępek zgnije -przerabiałam to i nie polecam lepiej 70% spirytus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha123456
hahah, ja tez jestem z SIEDLEC!!:). faktycznie dobra woda, ja nigdy nie odkarzalam i moje dziecko żyje i ma się świetnie:), w ktorym szpitalu rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamut6789
mąka ziemniaczana pomaga jak coś się dzieje i sączy się z tyłka, bo wchłania i leczy. na pewno lepsza od talku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha123456
kołdre i poduszke moje dziecko dopiero mialo jakos jak mialo 9 miesiecy, wczesniej rozek, noworodek nie powinien spac pod koldrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm,.,
po co mąka i oliwka skoro jest oilatum soft do kąpieli? I po co 15 tetry jak masz pampersy?termometr ? nie masz w domu? ja nie kupowałam osłonek na piersi, wkładów do stanika ani pokrowca na przewijak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doska11111
na kiedy masz termin?? masz dużo rzeczy na liscie ktore mi sie wogole nie przydały. nr pieluchy flanelowe.jak masz tetry to po co? nie przesadzaj z najmniejszymi ubrankami.lepiej większe kupić.bo dziecko szybko rośnie. niepotrzebne body na ramiączkach-mi się nie przydały. kaftaniki i śpiochy-lepsze pajace.kaftaniki sie podwijają i jak dla mnie niewygodne. pokrowiec na przewijak?wystarczy pielucha tetrowa. pojemnik na zuzyte pieluchy.miałam i bezsensowny wydatek+drogie wkłady.polecam zwykle woreczki na pieluchy dostepne w marketach. poduszki i kołdy na poczatku nie będziesz uzywać. podklad do przewijania możesz mieć w torbie wózkowej w kompelcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhebr
skora dziecka po urodzeniu jest bardzo wrazliwa,tabletki te sa malutkie jak witamina c i w kolorze fioletu,one chyba się nazywają violet czy jakos tak,nasza woda która lejemy z kranu jest pelna chemii i może podraznic ciałko,kiedys wszystkie kobiety myly dzieci przez pierwsze tygodnie w tej tabltce.wrzuca się ja do wody i ona się rozpuszcza i zmiekcza wode.Ja zakladalam sliniaka do karmienia z butelki,bylo mi wygodnie niż pieluchę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płyn do mycia butelek z NUKa przynajmniej but tak nie smierdza jak po zwyklym wyparzaniu czy sterylizacji,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhebr
a te spray do pepuszka nazywa się oktanisept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iustka80
-poduszka-klinek zamiast zwykłej, lub cos do podwyższenia łóżeczka,np segregator pod materac, do przykrycia rożek lub kocyk (ale nie włochaty, żeby dziecko nie zjadło kłaków), ja mam poszewke na kocyk -do pupy na zmianę mąka ziemniaczana i maść linomag zielona z apteki -sudocrem to ostateczność, są kremy z mniejsza zawartością tlenku cynku jak coś się będzie działo -rogal do karmienia, z wypełnieniem kulkowym -osłonki (muszle) do ochrony piersi ale nie do karmienia (chyba że masz wklęsłe brodawki), na jednorazowych wkładkach rozwijaą się bakterie -podgrzewacz ze sterylizatorem -dla mamy do szpitala majtki siateczkowe, np hartmana 2 szt +podkłady poporodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iustka80
-lanolina do smarowania brodawek,zacząć smarować miesiąc-dwa przed porodem, dobra jest purelan ale ziajka za 7zł tez jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a cięzko ci przegotować
wodę ?? musisz kombinować z kolorową chemią do wody ? żałosna jesteś !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sdhebr
a ty się znasz na tabletkach do odkażania wody a nie wiesz ze spray się nazywa octEnisept :o lepiej już nie udzielaj żadnych rad bo są o dupe rozbić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhebr
jak ci się nie podobają moje rady to ich nie czytaj,po pierwsze ja ich nie udzielam tobie tylko autorce tematu.A ty jesteś tępak jak lewy but mojej teściowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×