Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pantylopel

mieszkanie socjalne

Polecane posty

Gość tgfgtfg
no ze samotna to juz plus dla niej. jesli ma chlopca i dziewczynke to takie dzieci wedlug tutjeszych praw nie powinnymiec razem pokoi popewnym wieku nie wiemdokladnie po jakim. jesli nie mieszka w duzymmiescie to sie nie dziwie wcale. inie trzeba klamac zeby dostac cos od tutejszego panstwa a ci cokombinuja i tak doigraja sie.poza tym wielu nawet anglikow klamie(samotne matki mam namysli) maja zrypany system ktory ludzie wykorzystuja. w Londynienie dostaniez 3 berd house jesli nie masz wystarczjaco dzieci! to samo sie tyczy duzychmiast. poza tym na dzien dzisiejszy ,robia takie ciencia ze mozna czekac sobie 10 lat nawet. a teraz sama powiedz masz az tak zle warunki mieszkaniowe?? masz gdzie spac twoje dzieci maja dwa pkoje do spania mysle ze nie masz tak zle. czekaj a sie doczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz, zaraz....
tgfgtfg "zaaraz zaraz- tak placi sie np za 3 bedr. dom 450 funtow w Londynie i basta" I co w zwiazku z tym? Taka jest cena wynajmu ustalona przez miasto, ktore ma prawo wynajac swoja wlasnosc za ile chce. Poniewaz czynsz jest nizszy, nic wiec dziwnego, ze ludzie wola wynajmowac mieszkania tansze, od miasta niz od prywatnego landlorda. Nadal nie rozumiem twojego problemu ;-) Jezeli zechce wlasny dom wynajaac za 100 funtow miesiecznie to mam do tego prawo. Proste. Paradne jest, aby miec pretensje do ludzi, ze chca mieszkac w domach gdzie jest niski czynsz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wciaz zajeta zyciem
dziekuje Ci zaraz, zaraz.... :) krotko i na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgfgtfg
Jakiego problemu?? :D potwierdzam tylko ile sie placi nic wiecej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czekalam 6 mies
ale wczesniej szybciej mozna bylo dostac niz teraz,taka peawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam benefity :)
ja nic nie czekalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oparte na faktach!
Moja szefowa (Angielka) opowiadala jak wyrwala dom socjalny. Poszla do councilu i powiedziala, ze ja maz zostawil, ma 3 dzieci i nie ma gdzie mieszkac. Odrazu dostala dom 3 pokoje, duuuuuuzy ogrod w miasteczku gdzie ceny domow porownywalne do Londynu. Po 3 miesiacach ponformowala council, ze maz wrocil. Po kilku latach wykupili za bezcen a teraz dom jest warty ok 500 tys funtow. Takze Anglicy tez kombinuja jak tylko moga. Pozatym nie widze powodu zeby sie wstydzic, ze ma sie mieszkanie counsilowskie bo jak juz tu dziewczyny powiedzialy za takie mieszkanie placi sie normalnie czynsz. Wiekszosc anglikow, ktorych znam w takich mieszkaniach mieszkaja i placa czynszy i nawet nie mysla tych mieszkan wykupywac bo maja inna metalnosc niz Polacy. Wiedza, ze ich nie wykopia nigdy wiec maja mieszkanie do konca swoich dni a nie mysla o dziecach. Albo mysla, ze dzieci tak samo beda mieszkac. Nie wiem, nie rozumie tego bo ja bym chciala mieszkanie na wlasnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z toba
:) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mama z londynu 28
Jak dostalam mieszkanie z councilu. gdy maz byl w pracy a dzieci w szkole, pojechalam do naszego local council. Powiedzialam jaka mam sytuacje, ze maz sie nade mna zneca psychicznie i ze juz nie moge wytrzymac. A ze mam dwojke dzieci to zareagowali natychmiastowo. Jeszcze tego samego dnia dostalam mieszkanie zastepcze w hostelu. Mieszkalam tam z dziecmi przez pare miesiecy, automatycznie bylam na liscie aby przyznac mi mieszkanie w pierwszej kolejnosci, bo kwalifikowalam sie jako bezdomna z dziecmi. W koncu mieszkalam w hostelu, nie mialam swojego mieszkania ani nic. Dostalam po 4 miesiacach sliczne mieszkanie z councilu, dwa pokoje, salon, kuchnia, lazienka i toaleta, czesciowo umeblowane i swiezo po remoncie. W fajnej dzielnicy Londynu. Te 4 miesiace czekania w hostelu byly zdecydowanie tego warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do samotnej mamy z londynu
"Jeszcze tego samego dnia dostalam mieszkanie zastepcze w hostelu. Mieszkalam tam z dziecmi przez pare miesiecy, automatycznie bylam na liscie aby przyznac mi mieszkanie w pierwszej kolejnosci, bo kwalifikowalam sie jako bezdomna z dziecmi." ------> Rozumiem, że do Polski z dziećmi wrócić nie mogłas, bo w Polsce nie masz ani domu ani rodziny tak? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna mama z londynu 28
A dlaczego mialabym wracac do Polski skoro mieszkam w GB, tu urodzily sie dzieci, chodza do szkoly, tutaj pracuje. No niby czemu mialabym tam wracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do samotnej mamy z londynu
Bo to twój kraj jest, kretynko. :o skoro sobie nie radzisz w UK to trzeba wracać do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfectionsss
I co niby coucil dal cie do hostelu? ja myslalam ze to policja tak robi. Ale to prawda co piszesz,ze kiedy jestes w hostelu z dziecmi jestes jedna z pierwszych na liscie. Jedno nie wierze ze poszlas i powiedzialas tak w coucncilu i siup...wiesz trzeba miec pewne dowody na wszystko.A w tym kraju na buzie to mieszkan jeszcze nie daja i dzieki bogu :D jesli maz sie znecal psychicznie powinnas miec jakies papiery np.od lekarza!! bo council musi miec podstawe jakas zeby uwierzyc i dac ci ten dom ! a takich co wymysla niestworzone bajki to polowa londynu kochana. nie wierze w twoja bajke-ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska piska
a ja wierze w to co napisala samotna mama z londynu 28 bo sama mam kilka znajomych ktore tak zrobily i teraz mieszkaja w calkiem fajnych domkach i na normalnych dzielnicach wiec niewiem po co mialaby klamac i glupie gadanie ze powinna wracac do kraju,niewiem skad w was tyle jadu!!!! szkoda wam czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wow to juz tyle
samotna mamuska juz sie nie kompromituj sama sie broni z innych nickow no kretynka jakich malo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miska piska
ze co? dlaczego wy Polacy jestescie tacy obludni.....nie znam tej osoby a pisze to z wlasnego doswiadczenia moze i ty nie masz co robic i piszesz sama ze soba hahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość googleshare
a do czego ma wracac do domu? zeby zyc na utrzymaniu rodziny?? za co wychowa te dzieci i utrzyma wszystko?? L:D:D nie badzcie smieszne kobiety/ dopbrze wiecie ze w tym kraju wlasnie dzieki panstwu ludzie zyja ,a dzieci chodza usmiechniete!!!a co daje polska takim ludziom?? NO PYTAM CO? i nire pyskujcie ze beneficiara jakas bo w polsce nawet na chleb nie dali by jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jij0i09io09
dlaczego UK pomaga takim nieambitnym ludziom?? Czyli wystarczy, ze wyjade do UK, urodze dziecko i juz mam darmowy dach nad glowa? Wychodzi na to, ze ci co pracuja sa zwyklymi frajerami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jij0i09io09
googleshare, nie wiem czy wiesz, ale normalni ludzie pracuja i z tej pracy utrzymuja siebie i dzieci. Nikomu nic sie nie nalezy od panstwa, ty sama masz zarobic swoja praca na utrzymanie. Skad w polaczkach przekonanie, ze panstwo ma im dawac kase, mieszkania za nic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co sie zapluwacie :))
nalezy im sie i dostaja :D Mnie to ani ziebi ani grzeje. Wam naprawde tak mocno tkwi zadra w tylku, ze ktos wynajmuje mieszkanie councilowskie albo bierze benefity? Przeciez to smieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcabcabcbgdsghji
a nasza link już w akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość googleshare
Polaczkach??? a ty kto jestes ??? :D:D jak mnie tacy rozsmieszaja na maxa :D ja zapierzielam wystarczajaco :P dzieci jeszcze nie mam wiec benefity jeszcze mi sie nie naleza buhahah. poza trym frajerko jak chcesz darmowy dach to polecam ci schroniska dla bezdomnych lub hostele :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polska to moja ojczyzna,
ale tu dachu nad głową mi i dzieciom nikt nie da, nikt nie zapewni poczucia bezpieczeństwa.W PL liczyć można tylko na Siebie. Bo nikogo nie obchodzi,że nie masz co dzieciom dać jeść,że żyjesz bez prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta2330
Witam, czy temat jest nadal aktualny ? jeśli tak to chciała bym się dowiedzieć na temat mieszkania socjalnego jak to jest, czytałam rożne fora, rożne artykuły na ten temat ale jestem cała głupia w tym temacie. A mianowicie moja sytuacja wygląda następując. Mam 23 lata jestem osoba adoptowaną i niestety ale od 5 lat mam domu jazdy o byle co matka stara się mieć nade mną kontrole całkowitą. Słysze tylko od niej ze jestem zerem ze patolem ojciec nie raz mnie również zwyzywał i sponiewierał jak psa nie raz lądowałam na bruku. Uczę się w szkole dziennej ale dla dorosłych wiec nie mam żadnych dochodów mieszkam w domu o pow 90 m kwadratowych mam tylko dach nad głowa wyżywienie i ciuchy. Jestem z Chłopakiem od 5 lat on ma mieszkanie 30 parę metrów kwadratowych mieszka dochód 1850 zł brutto mieszka z matka ale tez by własne chciał się wyprowadzić i teraz nie wiem czy w ogóle starać się o mieszkanie socjalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W gminie wielokrotnie i bezskutecznie starałem się o mieszkanie, ale zawsze mnie zbywali z powodu braku jakiegoś dokumentu… Znalazłem bank mieszkań w WTBS gdzie bez większego problemu udało mi się wynająć mieszkanko. Nie mają tylu pogmatwanych formalności przez co łatwiej wszystko załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×