Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość seremeta2

jak mieć swieżą pietrusZkę w kuchni?

Polecane posty

Gość seremeta2

pamiętam jak prababcia miala doniczke z piaskiem chyba i wniej zieloną natkę. ale czy napewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
możesz kupić w markecie pietruszkę w doniczce albo poszukaj w warzywniaku takie,które mają nie obcięte końce .Włóż do ziemi ,podlewaj.Możesz też wykopać od kogoś z ogrodu .Ja tak zrobiłam ,bo okazało się,że przetrwała pod sniegiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakuka
No ja właśnie ostatnio też widziałam u babci męża- normalnie w doniczce jej rośnie. Ale nie wiem czy wysiała z nasion, czy zasadziła pietruszkę (korzeń)? Z supermarketu pietruszka to jednorazowa sprawa- kiedyś kupiłam i przeżyła może z 2 tygodnie, mimo że o nią dbałam. Chyba najlepiej wysiać nasionka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taką kupioną w sklepie, wsadź do szklanki z wodą i trzymaj na drzwiczkach od lodówki- 'pożyje' trochę dłużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kolorów nie uzywa się
Kupić w markecie w doniczce i podlewać. Wytrzyma około tygodnia poza sezonem. Za to wiosną i z początkiem lata wytrzyma baaardzo długo, bo to okres kiedy wszystko kwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do kolorów nie uzywa się
Jak jest ciepło to ja trzymam zioła na zewnątrz na tarasie i zabieram tylko na noc żeby w razie przymrozku nie popadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na okres zimy mrąże i w każdej porze roku mam świeżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgt56fgg
mrozic dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×