Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MammaaMiaa

4 miesięczne niemowlę od tygodnia nie robi kupki

Polecane posty

Gość MammaaMiaa

J.w. Co mogę zrobić żeby mu pomoc? Dodam,że jest karmione piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhthvgft
termometr w tylek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghihwvg
no moja tez tak miala i niestety trzebabyło termometr w pupke.oczywiscie nie caly :P ja najpierw mocno polałam oliwką i delikatnie tą koncowka od termometru.nie zawsze to dziala.zrób masaż brzuszka.przykladaj nóżki do brzuszka i dziecko tez kladz czesto na brzuszku.ostatnia deska to czopek.w aptece kupisz.powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammaa Miaa
Trochę mnie przeraża ten termometr. Co do masażu to często masuje, kładę na brzuszku i nic. A gdzieś czytałam że można podać trochę jabłka albo soku jabłkowego. Można? Próbowała któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seremeta2
za male na sok. daj czopek 1 gramowy albo na początek polówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhthvgft
nie ma co sie bać termometra smarujesz końcowke kremem albo oliwka wkladasz w tyleczek druga reka trzymasz nózki i tyle a jak juz sie tak boisz to kup czopki glicerynowa jak ktos wyzej radzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśniee
Zarówno u dzieci karmionych piersią jak i sztucznie stolce mogą pojawiać się raz na kilka dni. Jest normalne pod warunkiem, że dziecko wypróżnia się bez problemów (tzn. nie płacze podczas oddawania stolca, nie pręży się, nie napina się, a kupki nie są suche i twarde). Tak długie przerwy są spowodowane tym, że dziecko dobrze przyswaja pokarm i nie ma z czego codziennie utworzyć się masa kałowa. Warto dodać, że dzieci które oddają stolce co kilka dni ,,puszczają bardzo często gazy o bardzo brzydkim zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bestevernot
Ale czy dziecko placze, marudzi, boli brzuszek? Bo jesli nie to raczej jest w porzadku. Czytalam gdzies ze niektore niemowleta juz tak maja. Nalezy obserwowac jaka wkoncu zrobi kupke, jesli bedzie rzadka, to nie nalezy sie przejmowac jesli sytuacja sie powtarza. To nie jest zaparcie a jedynie tzw "trawienie bezresztkowe". Dziecko rosnie, potrzebuje skladnikow odzywczych a mleko mamy jest lekkostrawne wiec wchlaniane prawie w calosci. Wpisz w googlach "trawienie bezresztkowe" to dowiesz sie czegos wiecej. No chyba ze bejbik cierpi, to wtedy czopek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale boli brzuszek Twoje dziecko? Ma zaparcia? Czy po prostu Mu się nie chce? Bo jak by miał zaparcia to się zgodzę z tymi zabiegami, ale jak Mu się po prostu nie chce to może nie robić kilka dni nawet. Poczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze to
U maluchów karmionych piersią takie i nawet dłuższe przerwy zdarzają się wcale nierzadko. To dlatego, że mleko kobiece jest łatwo, a często bezresztkowo trawione. Ale to sprawa indywidualna - niektóre niemowlęta dla odmiany robią kupki po każdym karmieniu. Na dodatek jedno dziecko może przez pierwsze kilka czy kilkanaście tygodni robić kupkę kilka razy dziennie, a potem raz na kilkanaście dni. Dopóki nie jest twarda czy zbita, nie trzeba się tym rytmem przejmować. I jeszcze jedno - w dni bez kupki dzieci puszczają naprawdę brzydko pachnące bączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammaa Miaa
No czasem właśnie marudzi i płacze i wszyscy mówią że brzuszek ją boli ale mi się wydaje że taka po prostu już jest mała maruda. Na razie się chyba jeszcze wstrzymam z interwencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość . Mama dwójki
Autorko nie słuchaj tych rad o termometrze. To może być niebezpieczne jeśli wyjmiesz w tym nieodpowiednim momencie. Przy karmieniu piersią taka przerwa się zdarza. Jednak tydzień to dość długo. Zastosuj 1 gramowy czopek glicerynowy, wg ulotki połowę.. Stosuj je w ostateczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mammaa Miaa
Dziękuję dziewczyny za wszystkie wypowiedzi! Ale alarm już odwołany- kupka była:) następnym razem jakby mała długo nie robiła kupki to po prostu założe tu nowy temat i po sprawie, od razu kupkę wywołam:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×