Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość smutna mamusia

zly wynik badan prenatalnych :(

Polecane posty

Gość smutna mamusia

dzis dowiedzialam sie z badan prenatalnych z krwi,ze szansa na urodzenie mojego dziecka z zespolem downa jest 1-108 :( bardzo sie martwie.Na amnio.sie nie godze bo to i tak nic nie zmieni.Mam tylko pytanie czy ktoras z mam miala podobne wyniki a dziecko urodzilo sie zdrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość another sunny day
kochana, ja mialam 1:16 a kobieta ktora spotkalam w poczekalni miala 1:1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mamusia
I wszystko dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mamusia
na usg w 13tc wszystko dobrze bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam gorsze, mam zdrowe dziecko, to jest nadal bardzo niskie prawdopodobieństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata 5 luty
to jest tylko prawdopodobienstow, prawie, ze statysyka. Waznijesze sa badania usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdffgk
zrób sobie amniopunkcję teraz i dowiesz się czy jesteś tą 1 czy w 108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mamusia
Nie chce amnio.ryzyko poronienia jest zbyt duze,a i tak wynik niczego nie zmieni Ale dzieki dziewczyny troche mnie pocieszylyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
zrób sobie kochana usg prenatalne, koniecznie z oceną serca, przepływów... to wiele więcej Ci powie niż pappa itp. testy, które tylko moim zdaniem "straszą". Sama miałam w drugiej ciąży wszystkie możliwe badania, wiele wyszło źle... przeżyłam koszmar. Mam zdrową córkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fghjklkjuyhhujkl
U nas był 1:125 dodatkowo krótkie kości udowe, wysoka przezierność karkowa i wiele innych cech wskazujących na ZD a mam zdrową dwulatkę w domu. Trzymaj się mocno i nie denerwuj bo szkodzisz dzidzi. Wspomnisz moje słowa jak urodzisz zdrowe dziecko. Denerwowałam się do konca ciążiy. Na amnio się nie zgodziłam bo byl 1% szansy, że stracę dziecko, więc się nie zdecydowałam. Z tych statystyk wynika, że jedna na 108 kobiet z poodbnymi wynikami MOGŁABY urodzić dziecko z ZD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeeeeeeeeep
Te badania z krwi to głupota, nic nie daje taki wynik. Dobre usg u porządnego lekarza, który potrafi właściwie ocenić rozwój maleństwa. Też tak miałam jak ty, dziecko zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna mamusia
jeszcze raz Wam dziekuje za slowa pocieszenia,postaram sie wyluzowac ale pewnie do konca ciazy juz jakas obawa o maluszka zostanie.To wychodzi na to,ze te badania z krwi to paranoja jakas jest,jak oni lubia kobiety straszyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się kochana
ja przeżywałam gorzej. Poszłam na usg do wariata, który nie potrafił dziecka ułożyć, mierzył i mierzył, fukał pod nosem w końcu dał mi wynik przeziernośći 4,1. Wysłał do siebie do szpitala na PAPPA, nic nie tłumacząc. ja wiedziałam o co chodzi, mój mąż był zdezorientowany. Cała noc studiował, płakalismy oboje. Na drugi dzień zrobiłam ten Pappa, i usg w prywatnej klinice( do ktorej nie ja pierwsza trafiłam po mam nadzieje trefnej diagnozie szanowanego"specjalisty") W klinice prywatnej usg wyszło dobrze, w prawdzie na granicy, bo przezierność 2,4. Ale po podstawieniu wyników z testu Pappa ryzyko ZD spadło poniżej ryzka podstawowego. Wszystkie parametry z usg prawidłowe, serduszko też, przepływy też. W tamtej pierwszej klinice musiałam pisać oświadczenia, że rezygnuje z amnio. A chory doktorek namawiał mnie, że to żadne ryzyko itp. bo większe ryzyko jest jak wchodzę na jezdnię..... kolejne usg, połówkowe również ok, następne też. Za parę tyg rodzę, mam czasem stracha, że dziecko będzie chore, ale mam nadzieję, że nie. Zresztą to i tak by nic nie zmieniło. Jakieś kilka tyg temu natrafiłam na ulotkę kliniki która zajmuje się właśnie testami prenatalnymi i amniopunkcją. I jak się okazało, to jest projekt fnansowany z unii europejskiej, dlatego byl darmowy, i dlatego tak doktorek nalegał. Bo dostaje kase, a żeby nie cofnęli dotacji to musi mieć pacjentów i biznes się kręci. Szkoda tylko, że kosztem pacjenta i jego nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw się kochana
do tego ten pierwszy doktorek przekonywał mnie i mojego męża, że dziecka na 100% urodzi się chore :( że nie ma żadnych szans. Jak widział prawidłowe wyniki pappa to się dziwił ale dalej utrzymywał swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
;-( coś okropnego mi jeden "wariat" też zobaczył coś, czego inni lekarze nie widzieli... z perspektywy czasu chyba wogóle nie robiłabym żadnych podobnych badań, jedynie usg u zaufanego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciezarna198725
Czy krotkie. Kosci udowe zawsze swiadcza o ZD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mojej kumpeli
było odwrotnie. W ciazy wszystkie wyniki badan prawidłowe (NT=1,5), a dziecko urodziło sie z ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
są pewne parametry, które są charakterystyczne dla ZD i innych zespołów, dlatego warto usg z przepływami i badaniem serca. Ilość naczyń i przepływy bardzo wiele znaczą, znacząca większość dziciaków z zespołami ma w tym obrębie nieprawidłowości... nt nie do końca jest miarodajne, ale to inny temat. Krótkie kości udowe są jedną z wielu cech dysmorficznych ludzi z ZD, ale w izolacji o ZD nie świadczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka miala krotkie kosci udowe, nie ma zd. :) Zawsze byly mlodsze o 3 tyg, dopiero na koniec ruszyly z kopyta - zrobily sie starsze o 2 tyg od reszty pomiarow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała Ona ;((
hmm.... no tak, ale przecież aby otrzymać becikowe trzeba wykonać badania prenatalne... czyż nie? Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, trzeba wykonac usg czy tam pojsc na wizyte w kazdym trymestrze ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testy pappa sa bez sensu
Ja mialam robione badanie prenatalne nieinwazyjne lacznie ztestem pappa! Wszystko bylo ksiazkowo, kazdy wymiar rewelacyjny! i co urodzilam w 25tc dziecko z espolem downa! Dziewczyby robcie amniounkcje jezeli ma to dla was znaczenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytanie dziś zadzwoniono do mnie że mój wynik to 1-40 czy ktoś się orjętóje co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak miałam. Identyczny wynik. Dodatkowo na USG wyszło że synek urodzi się z wodogłowiem. Trzy miesiące temu przyszedł na świat cały i zdrowy . dostał 10 punktów. Żadnego zespołu downa czy wodogłowia. Życze Ci powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze swojego doświadczenia polecam wykonanie badania prenatalnego IONA. Ma bardzo dużą wiarygodność ponad 99,5%. Do badania potrzebna jest tylko próbka krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo się czeka na wynik tego badania IONA? Na czym ono polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na wynik czeka sie 10 dni roboczych ale ja miałam szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 dni roboczych ale ja wyniki miałam szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×