Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość margggarittta

Ogrzewanie domu - co stosujecie?

Polecane posty

Gość gość
My z mężem mamy nowoczesny dom i jako ogrzewanie zestawy fotowoltaiczne, które bardzo dobrze się nadają do tego rodzju budowanictwa: są eko, oszczędzają pieniądze. Zerknijcie sobie na http://www.ekosunkoszalin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u siebie postawiłem na ogrzewanie sieciowe od http://termika.pgnig.pl/ i nie muszę się martwić ani podpalaniem pieca, ani dostarczaniem opału. jest wygodnie i zawsze ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam, że sporo czasu się zastanawiałem, w jaką technologię ogrzewania inwestować. Miałem małe mieszkanie, no i wiadomo, że ergonomia to właściwie obowiązkowa potrzeba. Nie mogłem sobie pozwolić na magazynowanie żadnych paliw, itp. Z tego powodu postawiłem na kocioł elektryczny. Długo szukałem firmy, która mi sprzeda dobry kocioł elektryczny i jednocześnie go zainstaluje tak, aby była idealna konfiguracja. Nawiązałem współpracę z www.kotly-elektrodowe.pl. Po krótkiej rozmowie już widziałem, że to jest to. W razie czego polecam ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy ogrzewanie decentralne i jesteśmy zadowoleni. Dom jest pasywny, dobrze ocieplony. Stosowaliśmy produkty z http://www.isover.pl/ sprawdzona marka, materiały z wyższej półki więc wszystko funkcjonuje bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a czy któraś z was ma może kocioł Krzaczka ?. My z mężem zastanawiamy się teraz czy nie kupić tego z podajnikiem i fajnie jakbyście podrzuciły jakieś opinie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adamski_jan
Jak macie dom, to często po wymianie okien i uszczelnieniu/ociepleniu pojawia się problem z wilgocią. Fajnym rozwiązaniem jest rekuperacja http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i-klimatyzacja/rekuperacja/ , taka instalacja nie dość, że zapewnia ciągłe wietrzenie to jeszcze odzyskuje ciepło z wymienianego powietrza i wychodzą oszczędności na ogrzewaniu. Warto poczytać na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janekkk33
Odwiertami właśnie pod pompy ciepła zawodowo zajmuje się AKM Michoń. Robili mi taki odwiert w zeszłym roku. Działają sprawnie, nie marnują czasu klienta i są sobie w stanie poradzić z wierceniem nawet w mało sprzyjających warunkach geologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z mezem kupilam kociol weglowy sezon temu u www.metalteres.com.pl i sprawdza sie zdumiewajaco swietnie, oczywiscie jest bardzoo wydajny, to jego glowna zaleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy w domu pompę ciepła od www.biawar.com.pl. To naprawdę świetne rozwiązanie, w pełni bezpieczne i ekologiczne i do tego tani sposób na ogrzewanie domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wow tyle opcji, że aż ciężko się zorientować o co chodzi... Ja natomiast uważam gaz za najkorzystniejszą opcję i póki czekamy na podłączenie do sieci, wybraliśmy gaz LPG. Już rok dzierżawimy zbiornik od AmeriGas i po przeliczeniu ich oferta jest dużo bardziej opłacalna w stosunku do innych firm, mają schemat rozliczania podobny do tego z gazowni z pełną odpłatnością. A po zakończeniu współpracy mają bez problemu zabrać zbiornik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion_Silver
tez mam zbiornik od amaerigasu i polecam, ogrzewanie gazowe jest ekologiczniejsze, a trzeba sie liczyc z tym, ze w niedlugim czasie zakaza ogrzewania węglem, to nieuniknione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha masz rację! Mieszkam w okolicach Krakowa od urodzenia, czyli od 35 lat i właśnie tu jest wprowadzone ograniczenie i dopłaty do wymiany pieców węglowych, a w ciągu 3 lat ma być zakaz całkowity. Więc jest powód, żeby wymieniać. Jeżeli chodzi o AmeriGas i gaz LPG to bardzo dobre rozwiązanie, ale dobrze żeby miał te wszystkie normy ISO spełnione. Kiedyś w tym robiłem i wiem, że jest to ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
Tak, AmeriGas ma te certyfikaty. Oni ten propan często kontrolują i mogę potwierdzić, że jest znacznie wydajniejszy niż węgiel czy pellet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to skoro jest pewnosc, ze w twojej okolicy maja wprowadzic zakaz grzania węglem ze wzgledu na zanieczyszczenie powietrza, to inwestowanie teraz w piece na węgiel jest kompletnym strzałem w kolano. Nawet bym sie nie zastanawiala, tylko wziela amerigas z gazem lpg, skoro rachunki miesieczne wychodza podobne jak przy ogrzewaniu węglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my zdecydowaliśmy się na nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie od pndpolska bo uznaliśmy, że lepiej od początku zainwestować w coś co potem będzie radykalnie zmniejszać nam koszty i przysłuży się dla zdrowia a ogrzewanie podczerwienią zdecydowanie spełnia te warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze słyszę o czymś takim...? Ja wolę jednak sprawdzonych dostawców, dlatego mamy AmeriGas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swój dom ogrzewam brykietem z trocin. W dodatku sam ten brykiet produkuję. W sklepie http://www.comerc.pl/ kupiłem sobie brykieciarkę oraz inne potrzebne sprzęty i teraz mogę cieszyć się wytwarzaniem ekologicznego paliwa. W dodatku ogrzewanie w ten sposób nie należy do kosztownych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My dzierżawimy zbiornik LPG. Serwis i dostawę mamy z AmeriGasu, rozliczamy się według zużycia, mamy gwarancję stałej ceny. Kiedyś przejdziemy na ogrzewanie gazowe z sieci, ale póki nie jesteśmy podłączeni, takie rozwiązanie jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co porownywac nawet do tej wspomnianej podczerwieni, bo to duza i droga inwestycja, zdecydowanie taniej wychodzi dzierzawa ze wspomnianego amerigasu. Po prostu ogrzewanie na podczerwien wiąże się z ogromnymi kosztami wstępnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość45476567
my mamy ogrzewanie nadmuchowe i kominek. Budowaliśmy półroku temu z superdom.p li nam doradzili, że na nasz metraż (65m2) to idealna opcja. i tak jest:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamy zbiornik LPG z Amerigas, zbiornik na 2700 litrów dla domu około 100m2 zdecydowanie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion_Silver
a jak placisz w amerigasie? która masz taryfę, bo ja wolałam płacic miesiecznie, wtedy mam za zuzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przyczytałam gdzieś o systemie DGP (ogrzewanie kominkiem). Myślałam, że kominki są raczej tylko dla dekoracji, a tu naprawdę można ogrzać tym dom, a jest to przy tym tańsze i bardziej ekologiczne niż centralne ogrzewanie. Tyle, że instalacja całego systemy pochłania pieniądze i czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też wydzierżawiłem zbiornik gazu LPG od AmeriGas i tak ogrzewamy dom. Za jakiś czas zmienimy na gaz ziemny, ale na tą chwilę jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×