Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość margggarittta

Ogrzewanie domu - co stosujecie?

Polecane posty

Gość gość
ja też ogrzewam dom węglem (mam 70 m kw.), a w zeszłym roku wymieniliśmy okna, co zmniejszyło rachunki o 1/4. Serio. jednak co dobry montaż, to dobry montaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zamontowane okna to oczywiste, że redukują koszty ogrzewania, ale jestem w szoku, że aż o 25%. Szacun dla ekipy od dobrego montażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my również nadal mamy ogrzewanie na węgiel. nie płacimy dużo za niego, ale kupujemy naprawdę dobrą jakość. Sami zobaczcie www.multiwegiel.pl/ . Według mnie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio zmienilam z mezem kociol na pelet z tradycyjnego gazowego i musze przyznac, ze rachunki spadly sporo, sam kociol zamawialismy tutaj www.kotlostal.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam węgiel. Sama pale ekogroszkiem. Tutaj macie dość duży wybór www.sklep.weglosmyk.pl/ - a mają węgiel naprawdę dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millenkka
Teraz jest tyle możliwości grzania że dla laika to ciężki orzech do zgryzienia. Z tego co wiem to gazowe nieźle wychodzi więc może takie http://www.immergas.com.pl/Produkty,1851/KOTLY_GAZOWE Porównaj sobie metraże mieszkań i kto czym grzeje. Zrób symulacje. Ale w swoim otoczeniu widzę że sporo osób decyduje się na gazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podział grzejników elektrycznych, które produkujemy: - konwekcyjne - najtańsze, działają poprzez cyrkulację powietrza - promienniki - emitują termoelektryczne fale cieplne, podobne do słońca - radiacyjne - najdroższe, komfort cieplny jak z C.O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś z was montował już może jakąś instalację grzewcza nad powłokami napinanymi DPS? Jest to ponoćświetne rozwiązanie, jeśli korzystacie z systemów rekuperacji w domach. http://www.dpsceilings.com/index_pl.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja szczęśliwie nie mam już tego problemu i ogrzewanie sieciowe w moim domu zapewnia mi firma http://termika.pgnig.pl/ jest ciepło, wygodnie i w miarę tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja u siebie stosuję ogrzewanie gazowe i montażem pieca zajęła się firma http://www.bv-serwis.pl/. Jestem zadowolony z wyboru takiego sposobu ogrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja akurat ogrzewam dom węglem jak chyba większość ludzi bo po prostu wychodzi najtaniej. Mam kocioł zasypowy Krzaczka który bardzo dobrze się sprawdza i nie mam z nim żadnych problemów jeżeli chodzi o jakieś awarie. A tak w ogóle jak ktoś chce przyoszczędzić na ogrzewaniu to podobno warto kupić okna energooszczędne. Sama nie mam ale tak czytałam. Ktoś może potwierdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam grzejniki z electro.pl i kiedy trzeba to się dogrzewamy w domku. Ratują nam czasem życie przy mrozach , bądź awariach w ogrzewaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy bardzo dobrze ocieplony dom (styro 15 cm), ogrzewanie gazowe oraz taki kominek gazowy: http://www.kominki-kozlowski.pl/ do tego jest wentylacja mechaniczna. Tak więc w domu ciepło, kominkiem się dogrzewamy jeśli mamy taką potrzebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja posiadam wszystkopalny kociol od www.kotlostal.com.pl sama zbytnio sie nie znam na tym, ale maz mowi, ze sprawuje sie swietnie, dodam, ze wczesniej korzystalismy z ogrzewania gazowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy dobry piec weglowy i ogrzewamy weglem. znalezlismy tez juz sklep, w ktorym najlatwiej jest nam go kupic i przywoza do domu. jelsi ktos z was jeszcze nie znalazl mozemy podac namiary: www.sklep.weglosmyk.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie firma www.biawar.com.pl doradziła pompę ciepła. Jest to tani sposób ogrzewania domu, do tego ekologiczny i bezpieczny. Nie potrzeba komina i osobnego pomieszczenia, tak jak jest w przypadku pieca np na węgiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z męzem postawiliśmy na ogrzewanie pompa ciepła. Firma www.airengineering.pl przedstawiła nam interesujaca oferte i ukazali wszystkie zalety, dzieki czemu teraz jesteśmy bardzo zadowoleni z jej zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że coraz częściej widać nowe metody na ogrzewanie. Po znajomych widzę, że stosują rekuperatory chociażby. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dino998
Witam wszystkich ja palę w piecu niemieckim Foster Kessel ma 14kw alle spaliny odprowadza do tylu cały w caramice osobne powietrze do dopalania spalin sprawność max 94% spełnia najnowsze wymogi Niemców i Uni europejskiej ustawa z 2015 do tego 1500l bufor opał brykiet Rekord czy palenia 5 do 6 godz na maxa 90 stopni i 48godz spokój dom mały 120m2 1972r ocieplony wełna kamienna 15cm okna drewniane dąb piętro wełna 20cm 0.03 ,w domu 4 osoby i pies temperatura za dnia od 7.00 do 22.00 do spania po 22 do 7 rano 19 stopni wilgotność powietrza za dnia 58 do 63% w mocy 63 do72% nie nawidze spać w gorączce i dzieci 2 latai 9 mies lepiej sipi nie chorują nie palę kamiennym itp gdyż nie mam ochoty co drugi dzień obciążać pieca w środku z sadzy Zaletą Rekordów jest brak sadzy i trzyma długo żar minus popiół wiadro wkładam i wędrówki wyciągam . Ale średnie spalanie od 16 12 2015 do 16 01 2016 3kg drewna i cala paczka brykietu 24kg na raz bez otwierania oczywiście co drugi dzien moim przypadku , ale myślę o pelecie głównym powodem jest palenie wybieranie popiołu wyworzenie go itd... wiec trzeba zakupić palnik peletowy pellas lub kipi nie wiem który jast lepszy tańszy jest kipi o 1200zl lecz nie wiem czy jest sens oszczędzać by nie kupować dwa razy pomocy.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest kominek z płaszczem wodnym, dobrze ogrzewa dom. w łazience jest też ogrzewanie podłogowe. Ale kominek sprawdza się doskonale. . Wydajne źródło ciepła, a i ładnie wzbogaca wystrój salonu. Zamawialiśmy w Piecbud http://www.piecbud.net.pl/ , tam nam odpowiednio doradzili i zrobili kominek wg naszego projektu. Więc nic na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może ktoś coś wie na temat kotłów firmy SKED? Podobno najlepsi na rynku, a jakie wy macie opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuję węgiel bo jest po prostu najtaniej i najbardziej wydajnie. Mam kocioł zasypowy Krzaczka i fajnie się sprawdza. W ogóle jak się znajdzie odpowiednie miejsce to węgiel można teraz kupić naprawdę bardzo korzystnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dino998
Dziś teperatura 10 stopni palnik chodził 5 godz zbiornik 1500l nagrzany do 75 stopni na dole spalił 7kg pilletu A1 to wystarcza mi na 24g wychladza się do 35 st na dole i następnego dnia ponownie się rozpala sam elektrycznie . po 7dniach myślę trzeba by wyczyść piec i opróżnić popielnik a to popiół prawie nic więc nie warto się schylac i budzić ręce za 50 gram popiołu ,a piec wyczyszcze za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zadnym czyszczeniem nie przejmuje, zbiornik jest na zewnatrz i obsługuje go amerigas, bo od nich dzierzawimy ten zbiornik, no i ja ogrzewam gazem lpg, a nie węglem, bo to kompletnie nie ekologiczne, poza tym węgiel się w końcu skończy i trzeba mysleć do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam caly czas ogrzewanie na wegiel i moge to bardzo polecic. naprawde rozwiazanie jest swietne ni emusze biegac ciagle do pieca, a wegiel wcale nie jest taki drogi: www.multiwegiel.pl kupuje sobie workowany i raz raz si ewsypuje do podajnika,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzaku
rozwiązań jest wiele. ja mam piec na węgiel. natomiast kumpel chwalił ostatnio pompę ciepła. myślę, że podstawową sprawą, od której trzeba wyjść to porządne ocieplenie domu. dwa lata temu ociepliłem styropianem dalmatyńczykiem i jestem zadowolony, zimą w domu było naprawdę ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkalinka
Podstawa to dobre ocieplenie ścian i wentylacja. My np. mamy dach ocieplony wełną rockwool, a ściany styropianem termo organiki. Ważna była dla nas jakość, stąd wybór najlepszych materiałów. W zeszłym roku mieliśmy prawie o połowę niższe rachunki za ogrzewanie... to chyba mówi "samo przez się:)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×