Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość millinn

urlop macierzyński i rodzicielski 2013 pomoże ktoś???

Polecane posty

Gość millinn

Witam, Chciałam zapytać czy ktoś wie na 100 % jak to jest z tym urlopem macierzyńskim w 2013 roku,bo internet jedno,a radca prawny w szkole rodzenia drugie. Zgłupiałam. Wszędzie piszą,że matki,których dzieci urodzą się po 17marca 2013 mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego płatnego 100 % przez pół roku,a potem złożyć wniosek o urlop rodzicielski,który trwa następne pół roku i płatne jest 60% wynagrodzenia.Ucieszyłam się,bo termin mam na 14 kwietnia. Kilka dni temu w szkole rodzenia było spotkanie z radcą prawnym,który poinformował nas,że urlop macierzyński wynosi 20 tygodni i basta. Nic nie mówił o urlopie rodzicielskim! Chciałam zapytać czy ktoś wie jak to w końcu jest? Ktoś sie może dowiadywał?? Jesli w 2013 roku faktycznie można być na macierzyńskim rok to kiedy najlepiej złożyć wniosek do pracodawcy??? Jak ja np mam termin na 14 kwietnia i złożę wniosek 2.04 a potem na tydzień przed końcem złożę wniosek o urlop rodzicielski to będzie dobrze?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"który poinformował nas,że urlop macierzyński wynosi 20 tygodni i basta. Nic nie mówił o urlopie rodzicielskim!" tak mówił, bo póki co tak jest :) nalleży ci sie 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, który możesz dobrowolnie przedłużyć o 4 tygodnie. tak więc nalezą ci się 24 tygodnei urlopu macierzyńskiego. jesli ustawa wejdzie w życie - a jeszcze nie weszła!!!! wtedy urlop macierzyński będzie trwał 26 tygodni i będzie 100% płatny. po tym czasie bedziesz mogła skorzystac z urlopu rodzicielskiego - również 26 tygodni ale już 60% płatnego. to wszystko będzie możliwe jesli będziesz na urlopie macierzyńskim jeszcze 1 września 2013 i jeśli oczywiscie USTAWA WEJDZIE W ŻYCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytalam, ze ustawa ma wejsc w zycie. 01.09. 2013 r. I kobiety, ktore w ten dzien beda na ostatnim dniu urlopu macierzynskiego. Beda mogly przedluzyc. Urlop do roku... A jak to. Bedzie naprawde to nikt nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millinn
Czyli 20 tydzień wypada mi 26 sierpnia,jeśli przedłużę urlop o 4 tygodnie i ustawa wejdzie w życie to mogę złożyć wniosek o urlop rodzicielski płatny 60 % ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie wejdzie bo opozycja
sie stawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czyli 20 tydzień wypada mi 26 sierpnia,jeśli przedłużę urlop o 4 tygodnie i ustawa wejdzie w życie to mogę złożyć wniosek o urlop rodzicielski płatny 60 % ???" tak, wtedy będziesz mogła złożyc wniosek o urlop rodzicielski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się okaże w marcu zapewne :) Choć też wydaje mi się to wszystko głupie że nic nadal nie wiadomo. Słyszałam że można będzie przed terminem porodu zgłosić że chce się przez cały rok 80% pensji a nie 100% pół roki i 60% pół roku - no ale jak to niby zgłosić skoro oficjalnie to niby nic nie weszło w życie jeszcze :o Czekam z niecierpliwością na pierwsze mamy z połowy marca (ja mam na połowę maja dopiero termin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sawa - w marcu niczego się nie dowiesz. ustawa ma wejść do sejmu 1 czerwca, żeby zdążyli ją zatwierdzić na 1 wrzesnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelissa
Trzeba poczekać do marca wtedy będzie wiadome jakie będą rozporządzenia w tej sprawie. Tymczasem zapraszam na http://toster.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby tak, ale liczę ze może coś cokolwiek więcej powiedzą tym mamą które już się będą na to łapały. :) Zresztą ile by tam tej wypłaty procentowo nie dali, najważniejsze żeby to w ogóle weszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe sie yebye
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niby takie. Prorodzinne panstwo.... heh a wszystko. Zalezy od tego czy ZUS na to stac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafe sie yebye
coraz bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to dopiero mam...
..przypał:( może ktoś mi doaradzi. jestem w 3 tyg ciązy. umowa zlecenie od kilku mies. kierowniczka podpisze ze mną umowe o prace z tym, że sama będe płaciła za składki. oczywiscie najniższa krajowa. teraz nie wiem ile te składki będą wynosiły więc na zwolnienie się również prędko nie wybiore by zus się nie drążył tematu. na jaki najkrótszy okres może ze mną podpisać "umowę o pracę" chodzi mi tu o to bym otrzymała możliwość pzedłużenia umowy do dnia porodu a następnie zasiłek macierzyński.zastnawiam się też czy po przepracowanych 4 mies bede mogła już spokojnie iść na zwolnienie(" jestem po operacji nakręgosłup) może ktoś mi doradzi?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W poprzedniej firmie szef dawal na miesiac. Na poczatek.... ma sprawe w sadzie pracy :-D w poprzedniej jak i w obecnej dostalam na poczatku na okres 3 miesiecy. A pozniej na nieokreslony.... Ale jest tak przyjete, ze 3cia umowa musi byc juz na nieokreslony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millinn
A propos drążenia tematu przez ZUS- nie wezwą Cię na kontrolę,jesli pracodawca Cię-ze tak brzydko powiem-nie podpieprzy. Ja sie z moim szefem dogadałam,ze bede na L4 całą ciążę i jestem juz w 32 tygodniu ciacy bez zadnej kontroli. Nie wiem ile wynosza składki,ale na pewno opłaci Ci się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ciekawe jak to bedzie ... ja mam termin porodu na sierpień, chciałbym skorzystać z rocznego urlopu najlepiej jakby było po 80% płatne ale w moim przypadku to chyba nie mozliwe bo pewnie bede musiala na poczatku skorzystac z 100% platnego a potem pol roku dobrac ewentulnie 60%... Bo wczesniej w pracy nie zgłosze ze chce roczny urlop ponieważ ta ustawa nie wejdzie jescze wtedy w zycie dopiero jakis miesiac pozniej a to juz chyba za pozno bedzie... Moze ktos sie orjentuje czy bylaby tez mozliwosc z 80% platnego przez caly rok:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaddd
chyba nic nie bedzie z tego rocznego urlopu. narobili nadziei i cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani migotkaaaaaa
A co mamy wiedziec skoro projekt ustawy nie przeszedl nawet przez glosowanie? Nikt nie wie jak to ma wygladac i nikt nic nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FunFlower
a czy ktoś się orientuje czy trzeba złożyć wniosek o urlop macierzyński i dodatkowy w tym samym czasie żeby potem starać się o płatny urlop rodzicielski????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nooooooooooooo...
fuunflower, kobieto, urlop rodzicielski jest JEDYNIE PROJEKTEM USTAWY, skad ci ju w glowie cala procedura z wnioskami skoro nikt tego nawet jeszcze nie uchwalił????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×