Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kręcikulka

Dwa pytania- o ziemniaki i o rybę

Polecane posty

Gość kręcikulka

Chcę dziś upiec rybę w piekarniku w folii aluminiowej. Czym najlepiej ją przyprawić i ile piec żeby była dobra (filet z mintaja). Do tego chciałabym upiec ziemniaki, ale zapomniałam kupić tymianek, czy znacie może jakieś inne fajne zioła pasujące do ziemniaków? Może mięta/papryka/majeranek/cząber, itp????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość k jak Kasia
Jesli masz filet to pieczesz go bardzo szybko mysle ,ze góra 15 minut.Do ziemniaków mozesz dac zioła prowansalskie oraz czosnek ,jesli robisz je w piekarniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcikulka
Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do rybki może być natka pietruszki i cytryna, trochę oliwy z oliwek lub masła.... Fajny jest też sos z oliwy z oliwek, kaparów i cytryny - ale to do polania upieczonej rybki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcikulka
Zrobiłam, ziemniaki wyszły pycha natomiast ryba... heeem zjadliwa była, ale mało apetyczna :( Co zrobiłam źle? Wyszła taka szara, wodnista galareta.... Jak ładnie upiec rybkę żeby była apetyczna? Nawet mój facet powiedział delikatnie żeby następnym razem usmażyć rybę, a ja bym chciała pieczoną jeść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
bardzo prosto: nie piec w folii i smacznie przyprawic :) na blaszke dajesz troche oliwy, kladziesz filety, posupujesz przyprawami, skrapiasz cytryna, smarujesz oliwa i do goracego pieca :) bardzo goroacego - 220*C lub wiecej, jak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
ale oczywiscie tez zalezy jaka to ryba. tania rozmrozona ryba moze byc juz na dzien dobry bez smaku, gdyz smak stracila wraz z wyciekajaca z niej woda. takze warto moze zainwestowac w rybe lepszej jakosci. co do ziemniakow, to tez uwielbiam z piekarnika :) kiedys zajmowalo mi to zbyt duzo czasu, bo kroilam na duze kawalki. teraz kroje male kawaleczki, oliwie i przyprawiam i pieke w maksymalnej temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcikulka
Kurcze, a jakie ryby warto kupować? Myślałam że mintaj jest ok... W sklepie w którym robię zakupy raczej same mrożone są, a rybnych w pobliżu nie uświadczy :( Które ryby są godne polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
mintaj jest jak najbardziej ok., tylko mrozenie/rozmrazanie moze troche popsuc jego delikatna strukture. w sumie wszystkie ryby maja prawo byc dobre, ale jesli chodzi o mrozone, to tu zaczyna sie problem. bo sa one niemal pol na pol z woda, przy rozmrazaniu sie odsaczaja, moze zostac papka .... tilapia, uwazam, bardzo dobrze sprawdza sie jako mrozona ryba, bo jest taka scisla, ze w sumie po odmrozeniu nie ulaga rozciapcianiu. najlepiej jest kupowac ryby swieze. ale te "swieze" tez bywaja po prostu rozmrozone (powinno pisac). lecz nawet takie rozmrozone beda i tak lepsze, niz mrozone z paczki, poniewaz (przynajmniej w zalozeniu) powinno to byc robione profesjonalnie. niestety nie ma na to regul i trzeba samemu, metoda prob i bledow, sie jakos zorientowac co jest dobre a co zle w naszej miejscowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
moja metoda pieczenia, gdzie ryba nie jest niczym przykryte, dosc dobrze sprawdza sie wlasnie dlatego, ze powloka ryby sie szybko spiecze i w ten sposob mozna unikna rozciapciania i galaretowatosci :) tylko trzeba krotko, zeby nie przesuszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcikulka
szoque!- dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoque!
cala przyjenosci po mojej stronie :) mam nadzieje, ze twoje przygody z rybkami beda mialy sie coraz lepiej :) ja tez duzo przeszlam, zanim zdolalam wysnuc jakies konkretne i praktyczne wnioski na ten temat. w sumie to trzeba po prostu to czy tamto robic, wiele razy, na wiele sposobow, aby metoda prob i bledow zmiarkowac o co chodzi, zeby bylo jak najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z wypowiedzią szoque! . Najlepsza rybka to taka pieczona w piekarniku, ale bezpośrednio na blasze, bez foli. I najlepiej nie bawić się w mrożonki tylko kupować świeżą rybkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast ziół też jest fajna przyprawa do gyrosa tylko troszkę, a ryba około 40 minut w foli najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×