Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiziaaaaa

PYTANIE BARDZO WAZNE!!!

Polecane posty

hej mam pytanie . mam 20 lat i planuje niedlugo dziecko w wieku 7 lat mialam operacje na zeza (teraz go nie widac az tak bardzo ale jak jestem zmeczona albo siedze dlugo przed komputerem to widac) jak bedzie wygladal moj porod ( naturalnie czy cesarskie ciecie ? czy poglebi mi sie wada wzroku lub zez jak bede rodzic silami natury ? a jak cesarskie ciecie to nie ? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woodkid.
Nie znam się na tego typu sprawach. Myślę, że skoro planujesz dziecko, powinnaś tą kwestię skonsultować z ginekologiem i okulistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zez to co innego niz plusy czy minusy w dioptriach ktore mogą się od wysiłku pogłębiać. Zez to wada mięśni oka,moj mąż przeszedl 2 operacje i nigdy nie miał zalecanego oszczedzania się fizycznie itp. W sensie ze nie ma obawy ze od wysiłku mu nagle miesię oka puszczą, bo przeciez są przyszyte. Najlepiej skonsultuj sie z okulista ale wydaje mi sie ze nie masz przeciwwskazan do naturalnego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajaga1000000000000
znajoma ktora tez tam cos ma z oczami ma 3dzieci i za kazdym razem miala cesarke.. ale to roznie jest pewnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli sa przeciwskazania do naturalnego porodu i zagrozenie to przy cesarskim cieciu juz nie ma zadnego niebezpieczenstwa ze wada wzroku sie poglebi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o wysilek. I mieć " cos tam" z oczami to za mało. Mozna z zezem rodzić naturalnie isą kobiety ktoe rodzą, ale tylko jesli w oczko spojrzy okuilista i stwierdzi ze mozna bezpiecznie je obciążyć wysiłkiem. To wszystko zalezy od wady wzroku ktora moze się poglębić podczas parcia poniewaz wtedy w oku podnosi się cisnienie co moze byc niebezpieczne. Dlatego niektorym kobietom pękają zyłki w oczach po porodzie. Cesarka kompletnie nie ma związku z oczami. To tylko trach ciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiziaaa jak juz bedziesz w ciąży tak w 2 trymestrze, to umowisz sie do okulisty raz, i on zbada oko, zmierzy cisnienie wewnątrz gałki, i powie Ci czy mozesz rodzic naturalnie czy nie, i wtedy jak cos by było nie tak, to da Ci papierek ze masz miec cesarke ze wzgledu na wade wzroku. Nie martw sie tym na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do okulisty najlepiej i zapytaj czy wysiłek cośzmieni w twoich oczach...;) ja mialam cc ze wzgledow ale ortopedycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
wow nikt się nie doczepił że 20 latka planuję ciąże? dziewczyno dobrze się zastanów, pożyj troche, pracujesz?? jesteś mega pewna swojego partnera? żebyś potem nie została sama, na lodzie a dzieckiem u boku i bez pracy.. faceci dużo mówią a potem się okazuję że nie dajesz mu tego co mu trzeba i że wychodzi z domu kiedy chcesz i robi co chcesz a ty siedzisz uwiazana z dzieckiem i sprzątaniem, praniem, gotowaniem i wychowywaniem a wieczorem musisz być boginią seksu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×