Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytam pytam bo nie wiem

Obudowywał ktoś kaloryfer?

Polecane posty

Gość pytam pytam bo nie wiem

Chciałabym zabudować kaloryfery (przy okazji za pomocą zabudowy poszerzyć parapety) ale nie wiem kompletnie do kogo się zwrócić... Kto zajmuje się takimi rzeczami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak myślęa
obudowane kaloryfery łądnie wyglądają,tylko,ze to marnotrawienie energii cieplnej,bo wtedy ciepło prawidłow nie rozchodzi sie po pomieszczeniu,a zostaje skumulowane w tej obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam pytam bo nie wiem
Mamy bardzo ciepłe mieszkanie- jeszcze ani razu nie grzaliśmy tej zimy a mamy bardzo ciepło (24 C) mimo, że często wietrzymy mieszkanie. Dodatkowo nie mamy firan ani zasłon więc kaloryfery nie dodają wnętrzu uroku. Pomyśleliśmy o jakiejś drewnianej zabudowie, dzięki której zasłonilibyśmy grzejniki i poszerzyli parapet. Niestety nie wiem kto się zajmuje takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grensof
stolarz zabuduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam pytam bo nie wiem
grensof- dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omoniaa
Moja ciotka sama sobie zrobila obudowe. Sciana za kaloryferem wylozona jest bialymi panelami i kaloryfer rowniez. W zime sciaga obudowe a na lato zaklada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aewdwe4
pytam pytam bo nie wiem,nie wierze w to,ze nie ogrzewajac mieszkania w czasie zimy masz 24 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aewdwe4
pytam pytam bo nie wiem no chyba ,ze mieszkasz w jakims ciepłym kraju i zimy tam nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam pytam bo nie wiem
Mieszkam w centrum Polski i zapewniam Cię, że temperatura w mieszkaniu byłaby zapewne jeszcze wyższa, gdyby nie to że w każdej możliwej chwili otwieram okna. Nie wiem skąd to zjawisko u nas, myślę że szczelne okna+ocieplony blok+ środkowe piętro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zabudowane grzejniki. W Holandii mozesz kupic gotowe obudowy w markecie budowlanym. moze zapytaj w leroy merlin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam pytam bo nie wiem
Myślę, ze w moim przypadku gotowa obudowa się nie sprawdzi, tylko trzeba będzie zrobić na wymiar, ale dzięki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam zabudowany kaloryfer
w kuchni. robił to stolarz.na całej długości zamontował blat zamiast parapetu a pod spodem zamontował szafki. W miejscu gdzie jest kaloryfer półki są po prostu z tyłu wycięte. szafki zamyka się i nie widać kaloryfera. zimą jak chcę włączyć ogrzewanie to odkręcam drzwiczki i grzeję.(jak zima cieplejsza i mam potrzebę to tylko otwieram szafkę, drzwiczki sa akurat w takim miejscu że nie przeszkadzają. Mieliśmy robić zamienne drzwiczki ażurowe, ale machnęliśmy na to ręką. Nie grzejemy dużo w kuchni, w ogóle bym tego nie robiła, ale niestety muszę "podgrzewać"ścianę, bo przy mrozach wychodzi na nich szron, są bardzo cienkie pod oknem. wierzę, że autorka może mieć bardzo ciepło w mieszkaniu, moja siostra mieszk w bloku w warszawie i w ogóle nie odkręca kaloryferów i musi dużo wietrzyć. Ma ok 24-25 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam pytam bo nie wiem
ja mam zabudowany kaloryfer - dziękuję za konkretną odpowiedź !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam podobny problem z grzejnikiem, bo chciałam go zabudować pod blat kuchenny. W końcu mąż zrobił drewniany stelaż, połączony klejem i kołkami drewnianymi z http://kolkidrewniane.pl/ - fajnie to wyszło, bo ciepło jest oddawane do kuchni, a cały grzejnik jest fajnie zamaskowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BrunonSniskers
Obudowa kaloryfera jest złą decyzją w moim mniemaniu. Zabiera to mimo wszystko ciepło, i zbiera niepotrzebny brud w zakamarkach zabudowy. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo możesz zamówić grzejniki z zaokrąglonymi kantami, a jeżeli Ci się nie podoba i dlatego chcesz zabudować to może warto pomyśleć nad nowym - to jest koszt podobny do zabudowy :) A ciekawe kaloryfery znajdziesz na https://www.dudik.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×