Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dziewczyna i już...

Zauważyłam, że złoty pierścionek brudzi mi palec przed okresem

Polecane posty

Gość Dziewczyna i już...

Noszę pierścionek zaręczynowy (na pewno złoty - apart) już od kilku miesięcy i zauważyłam, że od momentu mniej więcej owulacji do samego okresu zostawia mi czarną smugę pod palcem. gdy pojawia się okres problem znika aż do kolejnej owulacji. Jaka może być tego przyczyna? Czy któraś z Was miała taki problem? Czy to jest kwestia hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna i już...
czyli co? nic złego? czytałam w necie o tym że to mogą być różne choroby....no ale u mnie ewidentnie ma to związek z okresem, a badania mam wszystkie ok. Mam dzisiaj dwa dni do miesiączki i paluch co chwilę czarny :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasnowidz kulka
To oznacza że masz troche szatańskiej krwi w sobie i ona musi znaleźć miejsce na przeczekanie żeby przez dziurę pochwową nie wyleciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żadne ph albo się brud zbiera albo złota w tym pierścionku tyle co kot napłakał - złoto nie reaguje ze składnikami potu, srebro i nikiel w stopie nie powinny, ale aluminium i miedź jak najbardziej, sprawdź odczyn skóry podczas okresu, najważniejsze składniki potu, które mogą prowadzić do reakcji to chlorek sodu, mocznik, kwas mlekowy, czy ślad jest tylko pod tym jednym pierścionkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna i już...
akronim noszę tylko ten jeden pierścionek, ale dwa dni temu byliśmy z narzeczonym przymierzać obrączki i po takim przymierzaniu również kolejny palec miałam brudny. No i wiesz to była porządna firma, złoto na pewno było w tych obrączkach ;) tak więc łączę to jedynie z pms przed okresem bo tak jak wam tu piszę mam już tak od kilku miesięcy (od początku jak go noszę). hm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złoto w pierścionkach to 33-75% (trafia się niemiecka próba 25% z miedzią), reszta to np. srebro, nikiel, platyna, miedź; załóż jakąś srebrną biżuterie i zobacz reakcję, ten ślad miałaś po samym mierzeniu? -v- bez analizy chemicznej trudno cokolwiek powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna i już...
tak, po samym mierzeniu różnych złotych obrączek...no trochę to trwało, ten ślad był ale nie tak duży jak po pierścionku który noszę cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garfocelek
Zgadzam sie z tym złotem jest coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdfh
najpierw piszesz ze to nie ph a potem żeby sprawdzić odczyn skóry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabelleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
mojej siostrze zaczeła brudzic bizuteria jak zaczeła chorowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwas mlekowy jako tlenowy powinien reagować ze srebrem, miedź z solą; ale nie tak szybko w 36 st. C - szkoda, że się jakiś chemik/chemica nie wypowie, szare są np. halogenki srebra chlorek srebra jest biały i nietrwały, podobnie chlorek miedzi, ich związków z kwasem mlekowym i mocznikiem nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna i już...
Ok więc tak po ludzku co mam zrobić? iść do lekarza "panie doktorze bo ja mam palec czarny od pierścionka jak jestem przed okresem"....czy porobić jeszcze jakieś badania? (mocz, krew, tarczyca - wszystko mam wzorowe wręcz). Co moglibyście mi doradzić? Piszecie, że pierścionek z kiepskiego złota, ale to raczej nie jest prawda, wiem bo wiem ;) Co zrobić z tym obrączkami? Może jak kupimy z białego złota to nie będą brudzić? A pierścionek na pewno będę nosić bo go uwielbiam....trudno najwyżej częściej myć ręce i już, chyba że problem się jakoś rozwiąże. xxx Może mi hormony mi trochę leżą i kwiczą, leczyłam się na plamienia przed miesiączką (niestety i tak nic nie pomogło) sama już nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
białe złoto zawiera srebro, pallad i cynk lub nikiel, więc gwarancji nie ma, że się ślady nie pojawią - ludzki pod zawiera sporo różnych śladowych związków, a do analizy trudno by ci było nakapać odpowiednią ilość, do tego część to pewnie kompleksy metali grup przejściowych, a te mają dopiero ciekawe właściwości -v- spróbuj platynową biżuterię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyna i już...
heh nie stać mnie na platynę.....poza tym mi bardzo podoba się żółte złoto. Trudno, trzeba będzie myć często ręce i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smiac mi sie chce z durnych
moze puchniesz przed okresem i palec sinieje bo pierscionek za ciasny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
platyna nie jest dużo droższa od złota (5148,37 / 4956,30 zł), gorzej pewnie u jubilerów, ale przecież złoto wyższych prób (od 75%) też tanie nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwa
Ja tez mam podobny problem. Mam bardzo dobry drogi zegarek srebrny i cale zycie problemy z hormonami.od okolo roku zauwazylam ze podczas miesiaczkowania pod zegatkiem mam siwiutki plamy. Reakcja ale -z czystej ciekawosci- czemu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×