Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lilak34444

studia arteterapia

Polecane posty

Gość lilak34444

czy ktoś z was orientuje się moze gdzie w Polsce mozna studiowac arteterapię (może być połączona z czymś innym np. z terapią pedagogiczną)? Jednak nie chodzi mi o studia podyplomowe, ktorych z arteterapii jest całe mnóśtwo, lecz o studia II stopnia magisterskie, juz nawet niewazne w jakim zakątku Polski. jedyne co znalazłam to w bydgoszczy na jakiejś uczelni a tak to nigdzie... A bardzo chciałabym studiować ten kierunek, w tym roku uzyskam tytuł licencjata i super by było iść dalej na studia magisteerskie a nie podyplomowe... Czy ktoś z was wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewrwerwe
grzegorzewskiej w Warszawie na APS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilak34444
patrzyłam tam ale wlasnie tam jest chyba tylko arteterpaia w zakresie edukacji plastycznej czy cos w tym stylu a ja bym chciała ogolnie arteterpaie studiować. A możesz troszkę wiecej powiedziec o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilak34444
Ktoś wie????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmazonka
Może się spotkamy ja od pazdziernika się wybieram na ten własnie kierunek do bydgoszczy. Słyszałam bardzo dobre opinie o tej uczelni i jest położona w pieknym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy3
Myślę, że najistotniejszą kwestią jest to od kogo będziemy się uczyli arteterapii a nie gdzie, warto sprawdzić kadrę dydaktyczną, aby się uczyć od praktyków arteterapii. Druga ważna sprawa to akredytacja właściwego stowarzyszenia do edukacji arteterapii. W Polce nad standardami pieczę sprawuje Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich "Kajros" (najstarsze tego typu stowarzyszenie w kraju), certyfikują specjalistów od arteterapii i jeżeli Uczelnia (ośrodek szkolenia) posiada ich akredytację to myślę że warto podjąć naukę. Jeżeli zastanawiasz się nad tym gdzie warto studiować, to zapytaj w Stowarzyszeniu Arteterapeutów Polskich "Kajros" o wskazanie placówki posiadającej akredytację ;) Na Wydziale Pedagogiczno-Artystyczym UAM mają SUM z Arteterapią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry! Poszukuję pomysłów na zajęcia z arteterapii z dzieciakami w wieku do 4 lat. Jeżeli mają Państwo jakieś scenariusze, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne studia podyplomowe z arteterapii szykuje od marca Wyższa Szkoła HUMANITAS w Sosnowcu. Większość zajęć praktycznech, co ważne z praktykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę o więcej informacji na temat tych studiów w Sosnowcu, mają akredytację Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich?, no i kto tam uczy, którzy praktycy, są jacyś certyfikowani arteterapeuci? Dziękuję za informację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanko to skończyła, nawet firmę założyła w wawie, ale chetnych nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta65
Już znam odpowiedź, Humanitaz z Sosnowca nie ma akredytacji Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich, jeden z nauczycieli jest terapeutą zajęciowym po studium terapii zajęciowej (studia wyższe ma z innej dyscyplony i nie jest to arteterapia), przepraszam, ale nie chcę się uczyć arteterapii od terapeuty zajęciowego, więc ja podziękuję za studia z arteterapii w Humanitasie w Sosnowcu. Ministerstwo twierdzi, że nie "czuwa" nad studiami z arteterapii, bo to jest wolny zawód i oddali pilnowanie jakości nauczania właśnie Stowarzyszeniom, a ta szkoła nie ma póki co zielonego światła od Stowarzyszenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olasssssdqdwq
Humanitas ma już akredytację, więc mam pytanie jak wygląda muzykoterapia. Przyznam, że z muzyki jestem noga w zakresie nut, instrumentów, ale cała reszta plastyka, ruch, fotografia to coś w czym czuję się rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacje o arteterapii można znaleźć także na portalowi poświęconym szkoleniom artoterapii Sensarte. Link jest w "o mnie" na moim profilu. Ekipa Sensarte prowadzi już od kilku lat szkolenia:classic_wink::classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja skonczylam ten kierunek, tzn Terapie pedagogiczna z arteterapią na wskz i powiem wam ze warto! uzyskanie kwalifikacji zajelo mi jakies 2 lata, ale cała nauka to byla tylko przyjemnosc bo tematyka jest mi bliska. Bardzo chcialam pracować z dziecmi, a teraz moge prowadzic terapie dla maluchow, praca daje mi ogrom satysfakcji :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×