Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 82ela82

Temp. 39 st. u rocznego dziecka.

Polecane posty

Gość 82ela82

Zaczeło się od wczorajszego wieczora. Polożyłam go spać- był lekko rozpalony więc nie panikując postanowiłam poczekac do rana. Rano mial już powyżej 38 st. Dałam mu nurofen, który zadziałał jednak goraczka pojawiła sie znów popoludniu. Podalam kolejna dawke nurofenu i znowu był spokoj na kilka godzin. Polozylam synka spac o 19, dostał kolejna dawke jednak pol godzinki temu obudzil sie rozpalony (temp ok 39st.) Napoiłam go, dalam kolejna dawke lekarstwa i robilam zimne oklady, ktorych synek nie lubi. Uspil mi się na rekach. Dzwonilam do znajomej poloznej,ktora radzi zastosowac kąpiele z 37st. Poczekam godzinke, jak dalej bedzie utrzymywac sie taka wysoka temp to sprobujemy tych kąpieli. Zastanawiam sie nad daniem synkowi za 4h czopka przeciwgoraczkowego z Paracetamolem. Mozna tak mieszac: nurofen a pozniej paracetamol? Jutro rano idziemy do lekarza. Tak bardzo sie o niego boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paracetamol miesza sie
na zmiane z ibuprofenem. wiec jesli dals nurofen to daj teraz np ibum, albo ibufen cos na bazie ibuprofenu. mozesz tak podawac co 3-4h, jesli tem wzrasta, ale jesli nie masz ibuprofenu to daj czopek, lepiej czesciej podac lek niz czekac az goraczka wzrosnie na maksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak weszlam...
Tak mozna na zmiane dawac paracetamol i nurofen,nie panikuj moze to trzydniowka a przy niej temperatura lubi byc bardzo wysoka.kapiel mozesz zastosowac,ale nie odrazu taka chlodna niech bedzie woda najpierw ciepla a pozniej stopniowo zimniejszej dolewaj i temperatura nie moze byc zbyt niska zrob mu kapiel chlodniejsza od jego temperatury o pare kresek tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82ela82
Podawałam dzis tylko ibuprofen (w Nurofenie). Mam tez czopki z Paracetamolem. Poki co synkowi zelzala goraczka (ale nie zmierzylam tego termometrem tylko czuje przez dotyk). Jak na zlosc padla bateria w termometrze bezdotykowym i uzywam tego zwyklego, klasycznego. Mamusie poradzcie - czy jak synek znow bedzie rozpalony to stosowac te kąpiele i dac po tej kąpieli czopek z paracetamolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepanikujjjjj
Zbijaj gorączkę i nie panikuj, może to trzydniówka, można ją przechodzić 2 razy bo są dwa typy wirusów, które ją wywołują. Oprócz gorączki nie ma innych objawów - katar, kaszel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
matko, czytajcie co piszecie-to do osoby wyzej jesli podalas nurofen to po tych 4 godzinach podaj czopek z paracetamolem, po kolejnych 4 mozesz podac znowu lek na bazie ibuprofenu czyli nurofen,ibum lub bufenik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paracetamol miesza sie
d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
tzn do osoby o nicku "paracetamol miesza sie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepanikujjjjj
Jeśli dziecko śpi, to nie kąpiele bym odpuściła, zamiast tego okłady, ale nie zimne, tylko takie w temp. pokojowej no i czopki jak najbardziej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paracetamol miesza sie
nie no jasny gwint nurofen to ibuprofen.- masakra, tak sie pomylic, :P moze dlatego ze zawsze kupuje syrop paracetamol i syrop ibufen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepanikujjjjj
* kąpiele bym odpuściła miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82ela82
Synek nie ma kataru ani kaszlu. Ale mąż jest bardzo chory - ma wirusa i biega do kibelka przez biegunkę. U meza zaczelo sie wlasnie od temperatury. oj ciężka noc przed nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paracetamol miesza sie
priincessa juz zakumalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepanikujjjjj
Hmmm, to gorzej, ale ważne żebyś podawała dziecku dużo płynów. A biegunki nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość princessaofpersia
spoko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82ela82
Pamietam o piciu, przed pojsciem spac popil ladnie. Po kolejnym przebudzeniu pieluszka siusiana na maksa ale bez kupy a tymbardziej biegunki. I zanim znow się uspil wypil kolejne picie. Zobacze co bedzie za godzinke. Jak znow wzrosnie temperatura to kapiele pojda w ruch bo nie bede dawac leku co 15-2h. Mam nadzieje, ze goraczka odpusci przynajmniej na kolejne 4h i wtedy jak cos to zaaplikuje mu czopek. A rano - biegiem do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM333
U nas było to samo, najpierw gorączki a rano już biegunka, złapał wirusa. Ja w dzień dawałam nurofen co 5 godzin, na noc czopek i wtedy o trzeciej nad ranem znów nurofen. Rano obudził się już bez gorączki ale biegunka była straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM333
A ibuprofen możesz podawać na zmianę z paracetamolem. Jeśli dałaś ibuprofen i przestanie działać albo wcale nie zadziała możesz podać paracetamol w czopku. Nie można dać raz po raz leku o tym samym składniku bo można przedawkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82ela82
Dziekuje dziewczjyny za cenne rady. W nocy zaaplikowalam synowi czopek z paracetamolem,dzieki czemu pospal do 6 rano. Jestesmy juz po wizycie lekarskiej. Syn ma wirusa, dostal leki i poki co udaje nam sie zbijac goraczke. Jestem juz spokojniejsza. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oallalalalalla
jestejm plg w przychodni w tym tygodniiu byla istna epidemia dzieci z gorączkami do 40 stopni , czesto z bolem gardla chrypka kaszlem , panuje teraz taki wirus leczcie dziecko w domu i nie ciagnijcie do lekarza bo tam moze tylko jakies inne czortostwo zalapac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara

Mi  zestaw   BabyTemp+kompres podpowiedziała koleżanka już jakiś czas temu. Świetny termometr, zwłaszcza że wcześniej używałam tradycyjnej rtęciówki gdzie badanie potrafiło nieraz zabrać nawet i 15-20 mintut a tutaj wynik mam już po sekundzie na wyświetlaczu..no właśnie – wyświetlacz to kolejny plus, bo odczyt wyniku na rtęciówce to zawsze był dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baryosz

Mamy zestaw BabyTemp+kompres żelowy mini i przydaje się w zasadzie każdego dnia, nie tylko w związku z gorączką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttt

Super zestaw dostałam w prezencie od siostry, idealny przy gorączce (termometr BabyTemp+kompres żelowy). Termometr jest bezdotykowy, z podczerwienią natomiast kompres można robić i na zimno (żeby zbijać gorączkę) i na ciepło (świetna sprawa przy bólach brzucha i wielu innych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tttt

Ja mogę polecić termometry bezdotykowe, bo sprawdzają się w praktyce świetnie, pozwalają na dokonywanie szybkich pomiarów jak np. termometr nonContact, który robi to ekspresowo więc nie ma problemu, by np. dziecku zmierzyć temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki

Możesz zerknąć na różne dostępne urządzenia przygotowane przez Sanity. Praktycznie każdy termometr od nich działa na dobrym poziomie, sprawdza się dobrze w praktyce, działa raczej bez problemów tak jak model MultiTemp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iik

Nie wiem jaki termometr Cię interesuje, czy masz dziecko czy nie. Jeśli przy dzieciach to jak dla mnie tylko opcje takie jak FastTemp od Sanity i coś pokrewnego, żeby sobie dokonać pomiarów wygodnie bezdotykowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 12.09.2019 o 13:42, Gość miki napisał:

Możesz zerknąć na różne dostępne urządzenia przygotowane przez Sanity. Praktycznie każdy termometr od nich działa na dobrym poziomie, sprawdza się dobrze w praktyce, działa raczej bez problemów tak jak model MultiTemp.

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×