Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sofia2013

opiekunka do dziecka

Polecane posty

Gość sofia2013

Witam, mam możliwość podjęcia pracy jako opiekunka do dwójki dzieci, czy sa tu na forum kobiety, które pracowały lub pracują jako opiekunki, jakies porady ? plusy minusy tej pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praca bardzo ciezka i odpowiedzialna.Opiekuje się dwulatką.Cały czas rozmawiam musze poprawnie mówic.,zabawy i wyjscie na spacer trzeba dziecko czasem nieśc mam odpoczynek tylko jak uśnie chwilę i zaraz przygotowuję obiadek i ogarniecie mieszkania. Do domu wracam padnieta a jeszcze rodzicom trzeba zdac relacje z dnia. A z dwójka dzieci jak sobie radzić . ubrać zeby sie nie spociło nakarmić, toaleta chyba że rodzice zupełnie nie wymagajacy. JA dostałam uwage za to ze dziecko miało podwiniety rękawek lub nie ta czapeczka. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, nie jest to łatwa praca. Trzeba mieć sporo cierpliwości i dobre podejście do dzieci. Nie każdy się do tego nadaje. Jeżeli chcesz pracować na własną rękę, dobrze jest podpisać z rodzicami umowę, tak, żeby zgłosili Cię do ZUSu i płacili za Ciebie składki, bo z pracy na czarno wychodzą czasem różne dziwne problemy. Nie polecam. Możesz też spróbować zatrudnić się w agencji dla niań typu http://babyandcare.pl/ . Oni załatwiają wszystkie formalności za Ciebie, ale są też dosyć wymagający jeżeli chodzi o kwalifikacje i doświadczenie. Pomoże Ci z pewnością dobra znajomość jakiegoś języka obcego. Pewnie warto spróbować, bo i zarobki są dużo wyższe. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bossska
Dużo zależy na jakich ludzi trafisz. Dwoje dzieci to trudniejsze niż opieka nad jednym. Jeszcze zależy w jakim są wieku. Nie raz musisz zmieniać pampersy. A często i sadzać dziecko na kibelku ( bo rodzice przyzwyczajają) podcierać, zaciągać spodnie. Dodatkowo spacery i tu też jedno dziecko w tą drugie w tamtą a ty jesteś tylko jedna. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×