Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość evah207

jak urządzić kuchnię

Polecane posty

Gość evah207

Witam. Wybudowaliśmy z mężem domek i właśnie go wykańczamy. Mamy problem z urządzeniem kuchni :/ Ma ona 15 m kw przy czym jest mało ustawna. Na jednej scianie są drzwi, na kolejnych dwóch po jednym oknie a czwarta ściana ma wyjście na salon. Chciałabym mieć wyspę na środku z krzesłami (jako blat roboczy i jadalnia w jednym). A poza tym nie wiem nic. Pomóżcie Dodam że jest to projekt KUBA firmy ARCHETON. czas nas goni amy dalej nie wiemy jakie meble, jaki kolor... nic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczijaczu
Dla mnie dużą rolę w urządzaniu kuchni odgrywa sprzęt AGD, dlatego zwróciłabym uwagę na wszelkie nowości w tym temacie http://www.megamarket.com.pl/agd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Dzięki za linki. Powiedzcie jak robiłyście z przytwierdzeniem mebli. Czy Wasze meble są na nóżkach czy jednak przytwierdzone szczelnie silikonem do powierzchni.Co sądzicie na temat płyty gazowej w rogu kuchni? Będę wdzieczna za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta.......
moje meble sa na nozkach wypoziomowane a potem kazda szafka skrecona ze soba wkretami ale to chyba wszyscy tak robia. jezeli chodzi o gotowanie w rogu kuchni pamietaj ze zawsze bedziesz miala pochlapane sciany tak jak ja;) mam plyte elektryczna i lepiej gdyby byla ona na srodku gdzies chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
wydaje mi się, że jak by była gdzie indziej to i tak by się chlapało... Ale wygodne jest dojście, bez problemu sie gotuje na wszystkich palnikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Proszę Was pomóżcie mi z tą kuchnią, jest taka nie ustawna ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Niestety ściany wyburzyć się nie da :/ A poza tym mąz by sie nie zgodził. Wyspę i tak chcę tam jakoś zmieścić wiem, e bez tej ściany byłoby to łatwiejsze ale niestet jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta.....
no i ile osob ma tam zamieszkac? przeciez im wieksza rodzina tym wieksze potrzeby. wazne jest tez czy lubisz spedzac w kuchni czas gotujac i przyrzadzajac potrawy czy ma to byc tylko kuchnia dla kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Hej Nasz domek to KUBA ARCHETONu można znaleźć w google. ja lubię elegancję lubie mieć wszystko dograne, nie cierpię jak mi coś nie pasuje do reszty. Mieszkam na razie z Teściami i i mało gotuję, gdyż robi to Teściowa (ale mi dobrze). Ale lubie eksperymentować wiec w kuchni będę spędzać sporo czasu :P Chciałabym, żeby to było pomieszczenie wygodne, praktyczne a przy tym abym mogła przyjąć sąsiadkę mając oko na gary :). Dlatego chciałabym miieć wyspe jako blat roboczy i stół w jednym. Ściany będą jeszcze nie wiem jakiego koloru albo krem albo szary a płytki duże szaro brązowe - mat. W rogu kuchni chciałabym mieć płytę gazową a piekarnik gdzieś wysoko. Moja rodzina to ja, mąż i synek 1,5 roku (na razie nas troje ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
dzięki A znacie jakis program darmowy do projektowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariam
domyślam się że kuchnia jest jasnym pomieszczeniem - dwa okna. Ja wybrałabym jakieś nowoczesne, eleganckie meble w ciemnej tonacji, orzechowe na przykład. Jako że jest łączona z salonem nie szalałabym z ostrymi kolorami. Raczej elegancko i subtelnie, ale to już kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Do Amity: Jak by projekt był do tego co mówisz to bym się na niego nie zdecydowała, po drugie zapłaciłam za niego- nie jest darmowy, a po trzecie nie ma projektów idealnych do każdych wymagań. Kuchnia w tym projekcie może być super tylko mi brakuje pomysłów. Temat założyłam po to aby móc uzyskać dobre rady i pomysły od innych. A Ty jak sie nie znasz to się nie wtrącaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość therm line
heheh zloscisz sie zze ktos ci napisal para slow prawdy ale wez sama obiektywnie przeczytaj swoje wypowiedzi. jakie sciany?nie wiem jeszcze jakie plytki?nie wiem jeszcze.jaka podloga? planuje taka a moze taka nie wiem jeszcze. wiec jak wy ten dom wykanczacie skoro o zadnych szczegolach nie mozesz napisac? czyzbys miala tam gole tynki i przy tym etapie zabierasz sie za wymyslanie kuchni?? wykanczanie mieszkania to prace typu polozyc farby tapety no i zabrac sie za dobieranie dodatkow a to co ty tu wypisujesz to niestety dopiero poczatki trudnej drogi jaka jest budowa. za wczesnie na szukanie porad na forum. wiec kielnia w lapke i na budowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwwanda
Czasami warto równiez odwiedzić tez takie strony http://www.kuchnie.apartamenty.pl/ Zawsze łatwiej bedzie nam podjąć własciwą decyzję związaną własnie z urządzeniem kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Do therm line: Owszem mam gołe tynki. Ale wątek założyłam po to aby zbierać informacje i cenne porady. Do lata mało czasu. Czy uwazasz że w ciągu tygodnia każdy rzuci się na forum i od razu wybiorę co i jak?! Sorry ale dom wymaga długich i mądrych przemysleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Czy uważacie, że w kuchni 15 m kw. zmieści się wyspa? PS. Do therm line. Oprócz tego co wyżej napisałam wyobraź sobie, że robiąc nawet prąd trzeba mieć wszystko rozplanowane gdzie co będzie stać. Ale jak nie wiesz to się nie wypowiadaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda bydgoszcz
Ja bym proponowała skonsultować się z architektem wnętrz. Kiedy kupowałam kuchnię poszłam do salonu kuchni i okazało się, że to jednocześnie biuro projektowe. Zaprojektowali i wyposażyli mi wszystko. Meble, wyposażenie, sprzęt AGD, podłoga, ściany, kolory ... nawet dodatki na blatach. Mega profes. I wcale nie było drogo. Tak naprawdę jak kupiłam kuchnię to projekt był już w tym zawarty. A jeszcze na dodatek większość załatwiliśmy mailem. Nie wiem ile bym sama siedziała, żeby to wszystko sama wymyśleć. Naprawdę polecam. Ich strona to www.designplanet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak urządzić kuchnie?? polecam drobne akcesoria kuchenne takie jak ostrzałki czy młynki z ceramicznym ostrzem, przynajmniej mamy pewność ze nie stępia i nie zetrą się tak jak to co oferują... ja swoje z Kyocery kupiłem u dystrybutora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nowego
dziewczyna prosi o pomoc o madre rady z zycia wziete i sprawdzone przez forumowiczki a odpowiadaja jej tylko reklamujacy sowje firmy i uslugi albo strony www. a wyspa na 15m jak najbardziej tak- sama tak mam i jestem mega zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z moja poprzedniczką, wyspa fajny pomysł idealnie połączy kuchnie z salonem, fajna wyspę maja w tym serialu ja to mam szczęście bo maja od razu kuchnie do gotowania i stół tez spoko. w wyspę można zrobić wysoką na krzesła barowe a w tzw nodze mogą być szafki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Dzięki wielkie szczególnie za odpowiedzi. U mnie kuchnia połączona jest z salonem ale nie całkowicie tylko jest w połowie oddzielona ścianką. Mam nadzieję ze to nie będzie przeszkadzać. Bardzo podobaja mi się te krzesła barowe i chyba tak zrobię właśnie. Mam w kuchni dwa okna i jest dość jasno. Czy będą tam pasowały śmietankowe szafki z brązowymi blatami? Z czego robić blat aby łatwo utrzymać w czystości? A Gaz na szkle ma ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evah207
Doradźcie jeszcze czy warto robić szafki czy lepiej szuplady rożnej wielkości. Ja myśle o tej 2. opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetosa
Ja mam nieco inne pytanie. Też jestem w trakcie urządzania kuchni (w końcu zdecydowałam się na remont, do którego zabierałam się kilka lat). Chciałam wymienić wszystko, udało mi się zmienić kafelki, meble i piec elektryczny. Niestety przyznaję, że wypłukałam się trochę z kasy i brakło już na lodówkę, która wprawdzie nie jest w tragicznym stanie, jest stosunkowo nowa (5 lat) z tym, że w czasie przeprowadzki trochę się zarysowała i nie wygląda estetycznie. Czy ktoś z Was założył może na swoją lodówkę coś takiego, jak ozdobna mata magnetyczna? Albo gdzieś widział? Przeglądam właśnie stronę http://oklejaj.pl/pol_m_Maty-magnetyczne_Przeznaczenie_Maty-na-lodowke-164.html kilka wzorów bardzo mi się podoba, a nie jest to duży koszt (przynajmniej u nich). Fajne jest to, że w odróżnieniu od naklejki, działa to na zasadzie magnesu, czyli mogę co jakiś czas spokojnie to wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michcio_
Podobny dylemat miałem, ale spróbuj może pomyśleć o drewnianych parametrach, w mojej kuchni pięknie się mienią zwłaszcza latem :) , tutaj zamawiałem, więc mogę polecić: http://www.stolarka-budowlana.com/k,Parapety2,24.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażka777
Do Anetosa: Mam dwie naklejki z oklejaj.pl Na lodówce i na drzwiach (plastikowe, były strasznie zarysowane, a nie było pieniędzy na nowe) Kupiłam taką tapetę http://oklejaj.pl/product-pol-6906-Naklejka-na-drzwi-Owoce-0065.html i kuchnia mi odżyła. Polecam, bo to dobry sposób na odmienienie pomieszczenia, a przy tym tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Półki i szuflady są ważne, ale do tego trzeba dobrać sprzęt tak a by mało miejsca zajmował. Ja zdecydowałam się na piekarnik solarny LG bo jest niewielki i na dodatek połączony z kuchenką mikrofalową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×