Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Margarita ja tez tak mam ;) jestem za usg co tydzien hihi. Ale to chyba normalne ze kazda z nas martwi sie o swoje dzieciatko, tyle sie slyszy o poronieniach... A najbardziej wspolczuje kobietom ktore stracily swoje dzieci, ja nie wiem jakbym to przezyla :( :( Juz nie moge sie doczekac nastepnej wizyty, a to dopiero 17 maja... No ale moze uda sie juz podejrzec jakiej plci jest maly lokator w brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
Ja tez jestem za tym usg co tydzien. Badania prenatalne mam 16 maja i juz sie doczekać nie mogę..:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia jeśli chodzi o zaparcia,to moja specjalizacja ja nawet nie będąc w ciąży miałam ten problem :D Kupowałam błonnik w dziale "zdrowa żywność" taki w pudełku,i przyznam że mi pomagał zawsze je się mniej więcej garstkę dziennie...Ja kiedys zjadłam miseczkę cała no i miałam odwrotny efekt hihi :D:D A jesli chodzi o mnie, jest lepiej jeszcze zdarza mi się dwa-trzy razy dziennie ale już jest duża poprawa dziś dzwoniłam do położnej kazała mi zrobić "marchwiankę" :-) Zobaczymy... A jeśli chodzi o przeczucia w pierwszej ciąży byłam na 99% pewna,że będzie chłopak choć wszyscy dookoła mówili że dziewczynka no i sprawdziło się moje przeczucie. A teraz nie mam jakichś szczególnych przeczuć,może dlatego że w duchu chciałabym dziewczę :-) ale jak będzie chłopak to też nie będzie rozczarowania :-) Obawiam się tylko że prędko płci nie poznam,bo mój ginekolog baaardzo powściągliwy nie powie mi dopóki nie będzie 99%pewności :D Więc na "płeć" chyba będę musiała pójść prywatnie :-) a tymczasem odliczam do 15.05 bo będzie usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Ja mam usg w przyszłym tygodniu 9.05, a już mnie nosi dosłownie. Tak bym chciała zobaczyć moje małe serduszko, że szok. Co do płci to pewnie jeszcze nic nie zobaczę bo to będzie 12 tydzień, ale już mam ochotę popatrzeć na tego małego szkraba. Ogólnie nie denerwuje się tym, że z maluszkiem coś jest nie tak, ale jak widzę jak wy czasem piszecie i się denerwujecie, że coś może być nie tak to mnie podkręcacie. Jednak wytrwale czekam na wizytę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 ja idę do lekarza 8 maja, będzie to 15 tydzień i też mam nadzieję, że już dowiem się kto mieszka w brzuszku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też jestem za usg co tydzień hehe :D wizyta dopiero za 4 tygodnie a już wariuje. Pewnie będzie lepiej, gdy będziemy czuły ruchy dzidziusia, będzie wiadomo, że maluszek żyje i ma się dobrze :D a teraz jeszcze nic nie wiadomo... Co ile mniej więcej lekarz kazał Wam chodzić na wizytę i usg? Nam co 4-5 tyg, zastanawiam się czy to często czy rzadko, a może w sam raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nata 91 ja co 4 tygodnie, co do ruchów, to zgadzam sie, że inaczej jest jak się czuje ruchy. Z córką poczułam dopiero w 20 tygodniu mocnego kopniaka i od tamtej chwili to Ona dawała znać że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku to musi być cudowne uczucie poczuć takiego kopniaka... hehe wzruszyłam się :) jakoś ostatnio łatwo się wzruszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata91, wydaje mi się ze przy normalnej ciąży to norma. Ja mam zalecenie co dwa trzy tygodnie, bo przy bliźniaczej trzeba mieć większą kontrolę. Byłam dziś u innego lekarza, jestem zadowolona i już będę do niego chodziła, dostałam nawet skierowanie na badania prenatalne co jest przy moich bliźniakach i przy moich przejściach koniecznością. Dzieciaczki żyją, jeden spał i biło serduszko a drugi się strasznie wiercił :) Cudowne uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! gratulacje wszystkim listopadówkom !!! ja ur. synka 5.11.2012 a teraz jestem w 10 tyg. ciazy i termin jest na 5.12.2013 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cudownie jest czuć ruchy dzidziusia i dlatego nie mogę się już doczekać. Mam nadzieję, że tym razem będzie to szybciej niz w 20 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margarita79 myślę że na pewno, druga ciąża wszystko szybciej :) Ja czuję najbardziej jak moje maleństwa wariują wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, Ja rowniez jestem za usg cotygodniowym, bo tez sie czesto zamartwiam, ale wtedy Maz mnie pociesza mowiac,ze ,,rozmawial" z Dzieciaczkiem i ze powiedzial mi, ze dobrze mu w brzuszku i ze wszystko jest ok;) to takie slodkie! Ja usg mam 14 maja, to bedzie 14 tydzien - dokladnie 13 tydz i 5 dni. I juz nie moge sie doczekac;) Jesli chodzi o siusianie w nocy, to zazwyczaj wstaje raz lub dwa razy. Np dzisiaj w nocy po wizycie w kibelku poczulam takie uczucie rozciagania na dole w brzuchu, tak jakby Dzieciaczek sie przeciagal- pomyslalam sobie;) ale wiadomo, ze to nie bylo to... Spadam, bo robie Murzynka;) pyszota bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda przyszła mama;) ja też będę w 14 tygodniu a dokładnie 13t1d więc będzie podobnie :) A ruchy w poprzedniej ciąży 14tydzien bo chudzina byłam,teraz mam nadzieje że przynajmniej w podobnym czasie dzidzia da się poczuć ;-) To piękne uczucie i przestajesz się martwić,czy wszystko ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jak bym mogła to bym latała na usg co tydzień ale ja sie boje bo 2 ciąże poprzednie straciłam i dlatego chyba jestem taka przewrażliwiona i nie moge doczekać sie ruchów maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura.laura
Cześć dziewczyny. Ja również jestem za usg co tydzień. W sumie jestem w 10 tyg, a jak do tej pory byłam na usg 5 razy. Ost raz byłam akurat dziś, ale tylko dlatego że z dnia na dzień przestałam odczuwać mdłości, zgagę oraz zauważyłam że piersi przestały mnie boleć. W necie naczytałam się, że są to objawy obumarcia ciąży :O wiec szybko poleciałam do gin, ale na szczęście z dzidzią wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura.laura
Również się dopisuję :P kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto margarita79..........34 lata.........03.11...............Ustrzyki Dln polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04.11.............. Bielsko-Biała roza1985..............28lat..........06.11............... ...Zawiercie nata91.................21lat..........06.11.............. ........Śląsk anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto aggata..................21 lat.........08.11.................Dąbrowa G. mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń Tinnerra..............26lat...........09.11.............. .....Trójmiasto betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy wiara-w-marzenia.....24lata.........26.11................ O lsztyn natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk Biała_kuleczka_1985...28lat........11.11................ ..Leszno Wlkp laura.laura...............24lata.......24.11..................Opole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka236..............30 lat.........31.10/03.11.......Ślask ajek78..................30 lat.........01.11..............Poznań pomelka.................28lat..........02.11............. .. Lublin Nettie...................28lat..........02.11............ ...Nowa Sarzyna nowanowanowa.......31 lat..........03.11................Trójmiasto margarita79..........34 lata.........03.11...............Ustrzyki Dln polna gruszka.........28 lat..........04.11................Olsztyn hadlanka...............27lat..........04.11.............. Bielsko-Biała roza1985..............28lat..........06.11............... ...Zawiercie nata91.................21lat..........06.11.............. ........Śląsk anuszka82...........30 lat.........06.11(10.11)..........Ch*jnice AaNnKkAa..............29 lat..........07.11................Gliwice daria872...............25 lat..........07.11................Trójmiasto aggata..................21 lat.........08.11.................Dąbrowa G. mynia199..............25 lat...........09.11.................Toruń Tinnerra..............26lat...........09.11.............. .....Trójmiasto betrix...................35 lat........10.11..............Deutschland/Debica Kafeina.................31 lat..........12.11................Poznań mamusinka ............25lat...........12.11................Tychy mamalistopadowa.....27lat..........13.11............... Częstochowa oczekująca_31........31 lat........13.11.................Tarnów pszczółka30............30 lat........15.11.................Warszawa lililala_...................27lat..........19.11......... .......Wrocław Pattina.................22lata.........21.11............. ...Chorzów konopielka91............22lata.......24.11............... mazowieckie geocha..................29lat..........25.11............. ...Tychy wiara-w-marzenia.....24lata.........26.11................ O lsztyn natija89................24lat.........27.11.............. ....Słupsk Biała_kuleczka_1985...28lat........11.11................ ..Leszno Wlkp laura.laura...............24lata.......24.11............. .....Opole Lisiczka 83 .............30 lat.........25,11.................. Zgorzelec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 co do wizyt, to zależy od lekarza. początkowo chodziłam do gina co 2 tyg., bo oprócz ciąży miałam sporą torbiel na jajniku. Torbiel zaczęła się wchłaniać, to wizyty stały się rzadsze ( co 4 tyg. ) W pierwszej ciąży chodziłam co 4 tyg, pod koniec co 2, a sama końcówka co tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział, że częstsze wizyty to po prostu strata kasy, ale jak na mój gust to powinien się cieszyć w końcu kasa idzie do niego :P (chodzę prywatnie). Mówił, że jakby było coś nie tak to odrazu pisać albo dzwonić to przyjmie szybciej, ale jeśli wszystko ok to nie ma potrzeby częściej. Jednak też martwię się, że tak długo muszę czekać, żeby zobaczyć Maluszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :-) dawno mnie tu nie było i nie zdążyłam jeszcze złożyć wyrazów współczucia mamie listopadowej.bardzo Ci współczuję i życzę abyś doczekała się zdrowego maleństwa. ja dzis byłam na wizycie lekarskiej.Lekarz zbadał pziezierność karkową , czy jest kość nosowa itp.wszystko dobrze :-) bardzo ale to bardzo się cieszę:-) z usg jest to 13 tydz. ciąży i 3 dni. lekarz obstawia córkę :-) mam nadzieje ze to sie potwierdzi na kolejnym usg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dawno mnie nie było, ale nie mam czasu pisac. Witam wszystkie nowe mamy troche nasze grono sie powiekszyło. Co do przeczuc w pierwszej ciazy mialam przeczucie ze bedzie syn i wszyscy tez mowili ze syn a okazało sie ze bedzie córka i bylam bardzo rozczarowana. Teraz staram sie o tym nie myslec zeby znow sie nie rozczarowac.Laura jesli dobrze pamietam pisalas ze masz jakąs chorobe krwi czy moge wiedziec jaka bo ja tez mam pewną chorobe krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno nie pisałam, mało czasu na wszystko... Z dzieckiem w domu ciąża wygląda zupełnie inaczej... Zaczęłam 12 tydzień, za tydzien ide na usg prenatalne. Do tej pory miałam jedno usg, na wizyte do lekarza chodze co miesiac... Dowiedziałam się ze mam tylozgiecie macicy, ale nie wiem co z tym dalej. Wyniki ok, badanie ok, nic tylko czekac na maluszka... Czekam na ruchy dziecka, wtedy juz bede wiedziala ze na pewno tam jest i bede czula ze wszystko ok... Listopadowa Mamo, bardzo Ci współczuję! Nawet nie mam pojecia co mozesz przezywac... Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, dawno nie pisałam, mało czasu na wszystko... Z dzieckiem w domu ciąża wygląda zupełnie inaczej... Zaczęłam 12 tydzień, za tydzien ide na usg prenatalne. Do tej pory miałam jedno usg, na wizyte do lekarza chodze co miesiac... Dowiedziałam się ze mam tylozgiecie macicy, ale nie wiem co z tym dalej. Wyniki ok, badanie ok, nic tylko czekac na maluszka... Czekam na ruchy dziecka, wtedy juz bede wiedziala ze na pewno tam jest i bede czula ze wszystko ok... Listopadowa Mamo, bardzo Ci współczuję! Nawet nie mam pojecia co mozesz przezywac... Bardzo mocno trzymam za Ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem 10 tydzien i 4 dni... jako takich objawów nie mam... Dobijają mnie straszne wzdecia i okropny posmak w ustach... praktycznie myje zeby co godzine... ;/ nie daje rady z tym ... w pierwszej ciązy tez tak miałam ale nie az tak... masakra jakas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lililala ja też mam tylozgiecie macicy. Niczym się nie musisz martwić bo ona sama sie ustawia w odpowiedniej pozycji do 14 tygodnia chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lililala ja też mam tylozgiecie macicy. Niczym się nie musisz martwić bo ona sama sie ustawia w odpowiedniej pozycji do 14 tygodnia chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam tyłozgięcie macicy i lekarz mówił, że to nie ma wpływu na ciąże. Może to utrudniać jedynie zajście w ciąże, bo plemniki nie mają prostej drogi :P ale tym nie musimy się już przejmować :) Byliśmy z mężem na zakupach i przy okazji zajrzeliśmy na ubranka dla niemowlaków... Nie mogłam się powstrzymać i namówiła męża na jedne śpioszki :) planowaliśmy zacząć kupowanie w III trymestrze, ale te jedne dla "pocieszenia oczu" musiałam kupić :D nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie czas na wybieranie wyprawki dla dzidziusia :) szalejecie już widząc rzezy dla maluszków czy spokojnie czekacie z oglądaniem i kupowaniem na końcówkę ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×