Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Basiunia :))

śpiworek czy kołderka?

Polecane posty

Gość Basiunia :))

jak w temacie Dziewczyny - co uważacie za lepsze dla malucha? szykuję wyprawkę i nie wiem już na co się zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alaaaa maaaa kotkaaaaaaa
chrześniaczka spała w śpiworku bo notorycznie rozkopywała kołderkę mój spał na początku w rożku a później pod kocykiem / kołderką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwójkę dzieci i żadne z nich do około roku nie korzystało z kołdry. najpierw spały w rożku- później w śpiworku. Albo pod kocykiem. Kołdra, moim zdaniem, jest niewygodna dla takiego malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kołderka od
12mca życia dziecka, napewno nie dla noworodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuulka
najpierw był rozek, później kołderka, ale odkąd mały skończył 8 miesięcy zaczął się mocno rozkopywać- to śpiworek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
mój miesięczny synek w nocy śpi w rożku, nakrywam go lekko kocykiem bo w rożku w chwili obecnej ma odkryte ramionka :) w dzień leży sobie przykryty kocykiem, a jak nie śpi to się rozkopuje. Kołderkę oczywiście mamy kupiłam komplecik gdzie potem się nie rozkopie-kołderka przypinana do prześcieradełka zamkiem, ale śpiworek się przydaje, najlepiej kup uzywany jakiś bo czasem rożek jest zasikany-pomimo tego że często zmieniam pampersa i wtedy wkładam go w śpiworek i wiem że mi się nie rozkopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kołderka najwcześniej dla półroczniaka. miałam śpiworek ale mała nie chciał w nim spać. Najczęściej śpi pod kocykiem ciepłym w dzień a w nocy pod kołderką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam uszykowany śpiworek, kołderka w ogóle nie nadaje się dla maluszka. Później przewiduję jakiś ciepły kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojtam ojtam
kolderka dla roczniaka - noworodek by się zakopał w niej.. u mnie najpierw rożkek, potem rożek rozłożony jako kołderka a później śpiworek - w śpiworku cięzko mi bylo kłaść synka na boku a zdarzało mu się ulewać więc dopiero jak zaczał spać na płasko to używałam śpiworka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
oj tam oj tam a jaki masz śpiworek? bo ja nie mam problemu by mojego kłaść na boku a na noc właśnie przez ulewanie ZAWSZE kładę na boku, ale jakoś nie lubię śpiworka, wolę rożek dlatego śpiworek jest awaryjny ;) a co do ulewania to polecam bebilon nutriton, u nas ulewanie się moooocno zmniejszyło, wcześniej było przy KAŻDYM karmieniu a teraz tylko ja za szybko i za dużo zje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn
śpi od malenkiego pod kołderką i ani razu sie nie zakopał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Kołderki przypinanej do prześcieradła w życiu bym dziecku nie dała, dość szybko zaczyna się wiercić i ląduje z głową w nogach łóżeczka, więc pod kołderką po prostu by się dusił... A co dla dziecka- nie wyczujesz co polubi, mój lubił rożek dopóki nie spróbował kocyka, później tylko kocyk bo nie lubił być skrępowany więc i rożek, i śpiworek odpadał. Mi zresztą ze śpiworkiem było niewygodnie też. Za to siostrzenica ma rok i dalej tylko w śpiworkach- więc to zależy od dziecka. Kołderka na pewno dla starszego, a jak rodzisz teraz to i tak takie ciepłe przykrycie do zimy nie będzie Ci potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za kołderką
moje maluchy też spały pod kołderką od początku i ani się nie zakopywały ani też nie rozkopywały ;) a kołderka przynajmniej na trochę dłużej starczy. kup najelpiej od razu 135 cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniejsze zlo
moje śpi pod kocykiem od początku..śpiworki nie wydają mi się praktyczne, ale być może niektóre mamy są do nich przekonane..... nieraz mała jest rozkopana a i tak ma ciepłe stópki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
zona Kraka ja kupując to nawet nie wiedziałam, że ma taki patent:x ale gdy dziecko będzie większe napewno się przyda ;) obecnie funkcjonuje-rożek, śpiworek, kocyk :] a to z zamkiem jest bardziej po to by się nie nakrył-znajomej tak synek zrobił, dobrze że był dzień bo w nocy mógłby się udusić ;) zdania na wszystko są podzielone, dlatego ja miałam wszystko ;) p.s. za jeden śpiworek na allegro dałam 2,50+przesyłka, używany a za drugi też niecałe 10 zł, również używany, oba kupione na licytacji ;) i dobrze że nie kupiłam nowych, bo od czasu do czasu na kilka godzin się nie opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie spiwory są genialne wręcz :) moje dzieciaki śpią tak, ze nigdy człowiek nie jest w stanie przewidzieć jak się ułożą a i tak co chwilę zmieniają pozycję. bez śpiwora spały zawsze odkryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wklejcie jakieś linki
tych śpiworkow jakich uzywacie. Bo ja mam kilka ale tylko z krotkim rekawkiem a wiec bez kołderki dziecko pwenie zmarznie w raczki w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA zawsze korzystałam z takich bez rękawów właśnie. Zimą zakłądałam dzieciakom piżamę z długim rękawem i tyle. sama też nie przykrywam się po uszy- dzieci mi nie marzną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem za kołderką
a może im po prostu za gorąco było, to się rozkopywały? :P ze śpiworka nie mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za gorąco na pewno nie. latem owszem- wtedy ich w ogóle nie przykrywam bo to są dzieciaki zimnolubne. ale zimą inna rzecz bo bywało w domu chłodno. one śpią po prostu jak szatany. później sie zimne jak lód budziły. syn jest teraz duży to się sam przykrywa jak zmarznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a śpiwory mam stosunkowo cienkie więc nie ma szans się dziecko spocić. Jak dziecko spokojnie śpi to kołdra czy koc się sprawdzają. ale ja moje dzieciaki zawsze kładłam do łóżeczka na poduszce i przykrywałam czymś a ona po pięciu minutach spały na brzuchu w nogach. za jakiś czas w tym samym miejscu na plecach a później na brzuchu na poduszce. śpią wzdłuż, w poprzek i po skosie. takie wiercipięty :) najgorzej jak któreś miało katar, chciałam zrobić im skos żeby łatwiej się oddychało to prędzej czy później ladowały głową w dół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śpiworek. moja córka zaczęła spać pod kołdrą jak miała 2 lata dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka22222
a w ogóle na co zwracacie uwagę kupując takie zestawy do spania? czym powinny być wypełnione śpiworki / kołderki / podusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprosze o link
alutka, moglabys jeszcze raz podac link, bo nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja szwagierka za to
Oboje od razu pod kołdrą-od urodzenia-nie dało się wytłumaczyć niczego, naszczęście sie nie udusiły:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwójki
a czemu mialyby sie udusic pod kolderka? bez przesady, niektorym tak naprawde o wiele wygodniej. moje tez od urodzenia pod kolderka spaly i raczej dobrze na tym wyszly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×