Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasssssssssiii

Rodzina męża

Polecane posty

Gość Kasssssssssiii

Wiadomo jest, że przynajmniej w większości przypadków do rodziców męża mówi się ,,mamo", ,tato" a jak zwracać się do np. babci męza?? Też babciu?? Do ciotek - ciociu?? itd?? bo w sumie głupio na ,,pani" chociaż to jakby rodzina... :D Chcoiaż dla mnie mówienie mamo i tato to tez jest trochę głupi zwyczaj ale już lepsze to niż pan, pani...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, do ciotek
męża mówię "ciociu", do babć "babciu" i przyszło mi to bardzo naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasssssssssiii
Ja się chyba nigdy nie przełamie ://Ale sami ci to zaproponowali czy to wyszło od ciebie??? A jeśli teściowei nie wyjdą z propozycją mówienia do nich mamo, tato to co sama mam ich się zapytać?? :) takie niby głupoty ale nie wiem czy już na weselu mogę do nich mówić mamo tato czy czekać aż sami to zaproponują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak, do ciotek
tesciowa sama jakiś czas po ślubie stwierdziła żebym przestała jej paniować, ciężko mi było mówić "mamo", ale jakoś poszło, zwracam się do niej w formie "czy mama może" itp., co do cioć, wujków, babć, to nikt mi nic nie proponował, sama zaczęłąm tak do nich mówić, ale dla nich to normalne, ponieważ mąż ma sporo rodzeństwa ciotecznego, które ma żony/mężów i wszyscy tak mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×