Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze czy nie

Czy dziecko moze nie jesc pieczywa i ziemniakow?

Polecane posty

Gość moze czy nie

Ja z mezem nie jadam w ogole pieczywa bialego ani ciemnego tylko chrupkie. Ziemniakow tez nie lubimy oraz jajek. Mamy syna w wieku 29 miesiecy i jadl on pieczywo chrupkie to mieksze z serkiem topionym i mu smakowalo:) jednak bedac u mojej siostry sprobowal bulki i tez podobno mu smakowala. Nie mam zamiaru ograniczac dziecka smakowo i jesli bedzie lubil ziemniaki czy pieczywo to oczywiscie bedzie mogl to jesc:) Jednak zastanawia mnie kiedy mu dac tego sprobowac i czy dziecko az tak bardzo tego potrzebuje w takim wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno lepsze pełnoziarniste pieczywo niż tektura, ziemniaki też mają dużo dobrych rzeczy w sobie, bez tego da się oczywiście obejść, ale dzieci potrzebują węglowodanów, możesz mu dawać, na pewno go to nie zabije:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Jak będzie miał kasze i makarony to nie powinno mu brakować, ale generalnie węglowodany są potrzebne, pieczywo również- najlepiej ciemne, pełnoziarniste. Bez ziemniaków można się obejść, ale też warto dać spróbować dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
czyli powinnam dziecku kupic ziemniaczka i ugotowac? I dawac mu pieczywo biale lub ciemne? Ja jadam tylko chrupkie i nie uwazam go za tekture:D Pelnoziarniste chrupkie jest niestety za twarde dla synka wiec dawalam mu chrupkie biale ktore jest duzo bardziej miekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że powinnaś kupić. Dziecko powinno spróbować wszystkiego. Mój synek uwielbia ziemniaki w każdej postaci,często robie zapiekanki i placki ziemniaczane,uwielbia je. Pieczywa je mało ale je,uwielbia bułkę francuską,najlepiej samą. Jajek nie je,chyba, że w kotletach czy plackach. Mały ma 28 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
A co do makaronu,ryżu? Bo też praktycznie nie jemy? Tak samo i masła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
Mnie ziemniaki odrzucają w każdej postaci,tak samo i męża. Zbyt dużo robaków tam mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
Moja mama mu dała kawałeczek placka raz,potem musiałam mu buzię(zęby) myć,bo nie zniosłam tego zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie normalne
daj dziecku chociaż spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLASYKA NA TOOOPIE
Syn ma 29 miesięcy i Ty się zastanawiasz kiedy dać mu spróbować ziemniaka? A schematy żywienia niemowlaków czytałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
ten wpis o mamie co dala placka ziemniaczanego to nie moj. Zastanawiam sie wlasnie kiedy mu dac, bo my tego nie jemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze czy nie
o makaronie i ryzu to tez nie ja i odrzucaniu nas jesli chodzi o ziemniaki:O Jezu ludzie co z wami? nie lubimy ziemniakow, ale jemy kasze, makaron, ryz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia__mamunia
to co wy jecie? makaron, ryż, pieczywo, ziemniaki NIE kasze chociaż??? to z czym ty zupy gotujesz??? pomyśl, twoje dziecko pójdzie do przedszkola, tam pieczywo jest na porządku dziennym, jak go nie nauczysz tego jeść to bedzie chyba głodował. dziwne to dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze jemy pieczywo, ale chrupkie, kasze jemy, ryz, makarony, mieso, ryby. Jedyne czego nie lubimy to ziemniakow, pieczywa bialego i ciemnego oraz jajek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortillla
Moze sie obyc, jesli je inne weglowodany. Zwykly bialy chleb i ziemniaki (a tak je polowa Polakow) nie sa jakies szczegolnie odzywcze zeby dziecko od ich braku umarlo. Moje dzieci ziemniaki jedza srednio raz dwa razy w tygodniu, a sa dni gdy nie jedza chleba wcale. Jedza za to chyba wszystkie mozliwe kasze, brazowy ryz, makarony, szczegolnie razowe, owsianke itd. I nie jest prawda ze dzieci nie powinny jesc pieczywa pelnoziarnistego :o jesli beda jadly od poczatku to organizm nie bedzie mial problemow z trawieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wy egoiści tego nie jecie, ale dziecku smakuje, dziecko musi jeść takie rzeczy i będzie. Jak ugotujesz trochę ziemniaków to ci rączki nie odpadną, dziwolągu. Kolejna z fanaberiami, zaraz weganką zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wlasnie my jemy kasze rozne, makarony rozne, ryz tez pod rozna postacia do tego mieso lub ryby i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie fanaberie? to kazdy musi lubic ziemniaki i chleb oraz jaja? My lubimy mieso wiec wegetarianka ani weganka nie zostane, bo ryby tez uwielbiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wiesz,ze pieczywo chrupkie (obojętnie czy pszenne czy wieloziarniste) to jest zwykle pieczywo tylko pozbawione wody? Nie wiem skąd ta fascynacja ta tektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×