Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asffsfsa

kto ma psa i ile kasy kosztuje

Polecane posty

Gość asffsfsa

pytam rodzin mających zwierzęta i dzieci. czy faktycznie kupujecie karmy po stówie majac 1500zl na rodzine? czy to tylko nienormalni to robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam psa i dzieci, dzieci są droższe w utrzymaniu:) pies to tylko karma ok. 25 zł miesiecznie, szczeienie raz w roku ok 50 zł i jak chcesz to możesz czasami kupić jakąś zabawkę czy przysmaka, aha raz na 3 miesiące odrobaczanie, tabletka, ale to grosze kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bądź sobą
a ja nie wiem ile kosztuje, co kilka dni paczka ryżu i 0,5kg mięsa mielonego, to starcza na ok. 3 dni. Suchej karmy mało je, bardziej woli podkradać kotom.... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 3 psy
Mieszkamy z mężem w domu z ogrodem.Dzieci już dorosłe.Wnuk w drodze. Mamy yorka,leonbergera i labradora. York je swoją karmę i gotowaną pierś z kurczaka - na tydzień wychodzi ok 30 zł. Leonberger i labrador mają swoją karmę i gotowany obiad - na tydzień wychodzi ok 60 zł. Do tego oprócz szczepienia,witamin czy kastracji musisz spodziewać się innych nieprzewidzianych wydatków.Np. nasza leonbergerka poważnie zachorowała i tygodniowe leczenie plus poważna operacja kosztowało nas ponad 2 tys.Nie wiadomo co się przytrafi. Psy potrzebują dużo poświęceń i pieniędzy.Jeżeli masz małe dzieci,to ja bym się na razie na psa nie decydowała. Ale jeśli bardzo chcesz psa przy dzieciach to w 100 % mogę polecić LEONBERGERA - nie ma milszego i bardziej oddanego psa:)Jak przyjeżdżają znajomi z dziećmi to nasza sunia robi za konia:)Idealny przyjaciel:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam psa przez 17 lat. i o ile karma nie kosztowała dużo (nieduży pies - cocker spaniel, niewiele jadł) to niestety bardzo chorował i bywały miesiace, że na leczenie i 500 zl poszło. każde zwierze to wydatek i trzeba to dobrze przemyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pssstups
200zl rocznie szczepienia i tabsy na robaki jakies 50zl/mies suche jedzenie (na sniadanie) 4-5/miesiac tacka podrobow/nog kurzych..plus ryz i paczka warzyw paskow mrozonych i z tego ma obiady na caly miesiac 200 rocznie jakas zabawka, nowa obroza... pies 20kg jakies 1000 rocznie, czasem mniej, czasem wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pssstups
pies rasy kundel :P , ze schroniska, takie choruja najmniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAMAMPSA
Napewno to zalezy od psa , rasy i czy jest chorowity , czy wybredny ... wczesśniej miałam psa rasy malamut - bydle ale nie mialam problemow z jego utrzymaniem raz w tyg 3 kg karmy za ok 50zl i to bylo wsio , teraz mam yorka to jest masakra... tu kasa leci i leci ... karma 31zł kg - no alee starcza na ok miesiac , codziennie na obiad musi dostawac cos miesnego to ja praktukuje te puszkowe jedzenie dla yorkow 5zł puszka ... a na kolacje przewaznie gotuje serduszka z ryzem i marchewka , do tego maty do siusiania (bo to szczeniak jeszcze) zabawki , weterynarz , fryzjer , jakies przysmaki , wiec ostatnio liczylam ze na psa miesiecznie wychodzi ok 250 zł , na same duperele bo nie licze legowisk ubran itp ... masakra ciagle cos no ale ... dzieci nie mam wiec przynajmniej jest ktos na kogo moge wydawac te pieniadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anyżeq1111
Mały pies mało kosztuje. Miałam jamnika i był wszystkożerny dlatego rzadko kiedy dostawał suchą karmę dlatego około 20 zł starczało na 2 - 3 miesiące bo jadł to co z obiadu było - czasem kupowałam mięso mielone i ryż czasem takie batony mięsne po 3 zł dla psów w sklepach. Raz na rok szczepienie i jak trzeba to odrobaczanie chociąz u nas przez 14 lat się nie zdarzyło żeby było trzeba psa odrobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAtezmamyorka
ja tez mam yorka , i mam to samo ciagle cos , drobny , piekny , piesek ale obrzydliwie wybredny drogi w utrzymaniu , lecz mimo to wszystko to nie zamienilabym na innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferer
ja mam pieska i niedługo urodzę drugie dziecko. Piesek je karmę chappi w puszce i suchą karmę -tez też tej firmy. Puszke i suchą karmę kupuje mu raz na tydzień, bo o n bardzo mało je (waży ok 4kg). Miesięcznie wiec koszt nie jest duży:) Jednak gdy kupisz dużego psa, to licz sie z tym że koszt utrzymania znacząco wzrośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie york to koszt karmy - ok. 100 zl/ miesiac, bo kupuje mu tez mokra karme. poza tym troche mieska z obiadow naszych. szczepienie, odpchlanie plus odrobaczanie co 3 miesiace - ok. 150zl/ rok, zabawki, ubranka, kosmetykiitp. - ok. 500 zl / rok. na poczatek misisz tez wyprawke miec: legowisko, miski, zabawki - mnie wyszlo ok. 1000 zl nie liczac kosztow zakupu psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pies rasy yorkshire terrier. Moim zdaniem utrzymanie nie jest drogie. Co pól roku chodzimy z nim do fryzjera (koszt 50 zł) co do jedzenia to troszkę jest wybredny... Nie chce mu się gryźć karmy dla dorosłych psów więc kupuje mu karmę junior. I nie trzymam się wcale zaleceń, że jak to york to karma tylko dla yorka... Różne karmy z różnych firm kupuje. Do tego co jakiś czas puszeczkę bo domowe obiadki po czasie mu się też nudzą. A do tego za grosze i to dosłownie ''ścinki'' ze sklepu mięsnego (tak dla jasności są to końcówki wędlin). Czesze go codziennie, czasem co drugi dzień czasem raz na tydzień w zależności jak się zakołtuni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leinehette
Co za sformułowanie ,, ja mam pieska i niedługo urodzę drugie dziecko....'' a to jest temat o psach czy o dzieciach???? Co kogo obchodzi, że zaraz urodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i fryzjer jeszxze 2-3 razy w roku - ok. 300 zl, poza tym strzyge go sama, ale do tego znowu trzeba miec golarke plus porzadne nozyczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmommmo
anyzeq jak nie dbasz o psa to nic nie kosztuje po 1 zapamietaj sobie : jeżeli kochasz psa to nigdy nie dawaj mu resztek ze stołu , bo go zabijasz , pozornie moze nic mu nie byc , ale to tylko pozory sól zawarta w ludzkim jedzeniu rozpuszcza watrobe i nerki psa. do tego nie wolno podawac psu piwa ! dla czlowieka 1 piwo dziennie jest dobre ale dla psa pół piwa moze byc dawka śmiertelna ! do tego dochodzi ze nie wolno dawac winogron itp a najgorsze co mozecie dac psu to czekolada 1 tabliczka dla psa ok 3 kg gorzkiej czekolady to smierc ... Jestem weterynarzem i wiem co mowie z tych wszystkich wypowiedzi najbardziej podoba mi sie wypowiedz : ja mam 3 psy - to bardzo dobrze ze nie karmisz tak róznych psów tym samym ... oraz jamampsa masz dobre menu :) Pies to nie zabawka i jak czlowiek potrzebuje zroznicowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahoniowy fiolet
mam maltańczyka, je gotowanego kurczaka z marchewką i czasem sucha karmę, wychodzi mniej więcej 100 na mięso mies, suchej nie licze, bo raz na kilka mies. kupuję. Ale za to ciągle choruje i wet ok. 1500 rocznie wychodzi, więc samo jedzenie to nie wszystko, jak trafisz na chorowitego psa, to leczenie będzie droższe niz żarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa wlasnie jeszcze higiena :D co do szamponów kupuję mu w sklepie zoologicznym typowe dla yorka koszt okolo 10-20 zl. patyczki do gryzienia aby sie nie nudzil w domku i czyscil zabki z kamienia koszt 3 zl za jakies 50 patyczkow w netto. i jedyna jego ulubiona zabawka pilka tenisowa :D weterynarz - odrobaczywienie koszt okolo 40-50 zl. raz do roku. szczepienie 40 zl w tym jest od razu ''mieszanka'' szczepionek. tez raz na rok. chorowac mi nie choruje wiec dodatkowe koszty odpadaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agggiiii
ja mam goldenretrievera koszt karmy mieęcznie to ok. 150 zł nier dostaje nic ze stołu ale te psy to paskudy i zje wszystko co zobaczy więc jej trzeba pilnować co trzy miesiące ja odrobaczamy raz w roku szcepimy, nie wiem jaki jest koszt w sumie to pies mnie kosztuje 150 zł mieięcznie, na szczęcie nie choruje ma 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooooooooooooo oooo oo
ja nie wiem gdzie ty ta wyprawke kupowalas ze tyle zaplacilas u mnie tak : domek-110zł legowisko mniejsze 30zł ubrania :2 kurtki , sweterek ,buciki , i bluza na zime koszt ok 200 zł, wszystkie zabawki jakie ma kupowalam na raz u weterynarza 3 pilki gryzak 2 misie i 2 takie piszczace w sumie 47 zł , do tego mata 17 zł na msc , wiec taka dobra wyprawka ok 500 zł napewno nie wiecej ... moja kolezanka kupila to samo co ja , lecz w tanszym sklepie i wydala 200 zł . fakt ze kupila o 1 kurtke mniej i bez mniejszego legowiska ., wiec nie popisuj się że tyle kosztuje bo to gówno prawda , ja nawymyslalam za taka kwote bo akurat ialam kase gdybym nie miala to tez na pewno bym tyle nie zaplacila , a tak wogole jak kupujesz yorka z dobrej hodowli to podstawowa wyprawke powinnas dostac gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cooooooooooooo oooo oo
to wyzej do dziuni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w wwwwwwww
wyprawka dla yorka 200 - 300 zł spokojnie starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja napisalam, ile mnie kosztowalo, a nie ze nie da sie taniej. ja kupilam jeszcze chocby pojemnik na krame curvera - duzy do domu i maly na podroz (sporo jezdzimy), transporter, torbe, golarke, nozyczki, kosmetyki plus sporo zabawek np. konga... chyba nawet wiecej niz 1000 wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kundelka tyle że troszkę choruje to na karmę dietetyczną i leki około 60-70 zł miesięcznie wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja rowniez mam yorka :) ma 9 msc to msc mniej wiecej okolo 100 zl czasami mniej czasami wiecej ...zalezy od miesiaca u mnie w miescie fryzjer z myciem obcinaniem pazurkow pielegnacja uszu itp kosztuje 75 zl ale to raz na 3 msc. na sama karme baardzo malo idzie pieniazkow ... jak kupie kg za 30 zł to ma na cały miesiac . 3 kg serduszek 20 zł plus jakies ciasteczka do gryzienia itp , wcale duzo nie wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejam
mam dużego psa , jak na jego wielkość mało jada, ale roczny koszt to chyba 4 tyś , 3 x 60zł strzyżenie = 180 1x 40 szczepienie = 40 1x 50 kleszcze pchły = 50 podatek 50 szampony ok 50 smycz obroża co jakiś czas ok 20 na rok odrobaczanie 30 ewentualne leki , co roku coś tam wypadnie ok 100 zł jedzenie ok 10 zł na dzień czyli ok 300 zł na mieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejam
chciałam dodać że mało jada, ale dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom33
Mój doberman kosztuje mnie 64 zł/mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom33
Zapomniałem o gazie i wodzie bo jedzenie mu gotuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×