Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asffsfsa

kto ma psa i ile kasy kosztuje

Polecane posty

zalezy jaki pies w jakim miejscu, domu czy mieszkaniu ? w Polsce moi rodzice z ktorymi dlugo mieszkalam, mieli 18 lat jednego kundelka. Nie szkotowal prawie nic, jadl wszytsko to co inni domownicy, karmy nie znosil. Raz do roku szczepienie przez wsciekliznie, chyba 28 zlotych i raz do doku leki na odrobaczenie, nie pamietam ceny ale tanie. Bude robil mu ktos z rodziny, tez za darmo Do weterynarza byl zabierany pod koniec zycia. Wiec pies, kundel nie kosztuje prawie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2psy
Witam,mnie psy tez sporo kosztuja,ale liczylam sie od poczatku z kosztami. Dobrze ktos wyzej napisal,ze jesli na rodzine jest 1500zl to za psa sie nie brac. Nie przewidzisz,czy nie zachoruje,czy nie okaze sie alergikiem etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom33
Oczywiście że koszty mogę baaardzo podskoczyc wrazie choroby i napewno trzeba brać to pod uwagę,rasowe psy wymagają innej opieki i znacznie częściej chorują niż kundle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psa nie mam ale mam 2 koty. U mnie to wygląda tak : puszki kupuje w rosmanie na promocji gdzie 1 wychodzi 1,80 i starcza na 1 dzien. Do tego kupuje 2 kg karmy za ok 25 zl i zwirek 40l za 70 zl i starcza mi go na 2 miesiące. Koty mnie kosztują +/- ze 120 zl miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsafsafsa
widze, ze na kafeterii normalni ludzie. resztki z obiadu i mielone . na innym forum spotkalam sie z tym, ze psu mieso z indyka ktos kupowal. ja mam tylko kota, jak mu kupie mieso z puszki to resztki z obiadu ma w powazaniu,doslownie powącha-TRĄCI NOSKIEM I OBRÓCI SIĘ DO NICH SWOJĄ KROPKĄ:) a jak tak nie zje miąska ze 3 dni, a w miseczce jest wczorajsza zupa, to nie pogardzi hrabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja chyba jestem nienormalna bo moj pies codziennie je gotowaną ćwiartkę z kurczaka zmieszaną z karmą. Niestety po żoładkach,sercach,wątróbce ma rozwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena3097
Szczerze? Bardzo chciałam mieć psa, ale jak wzięłam pod uwagę za i przeciw, to stwierdziłam że chce jednak kota. Pies więcej zeżre, więcej kosztuje nakarmienie go, a w razie wyjazdu na wakacje jest problem z zostawieniem go komuś pod opieką bo zwykle nikomu nie będzie się chciało Z psem wychodzić. Kupiłam kotka brytyjskiego po ślubie, kupuje średnio raz na miesiąc-półtora 2kg suchej karmy z royala - koszt 50 zł (kupuję na wagę w sklepie z art.dla zwierząt - mają najtaniej). Do tego zwirek silikonowy (kupuję w hurtowych ilościach na all za ok. 100zl - starcza na ok pół roku). Do tego kupuję mu saszetki i puszki z whiskasa. Więc kot maksymalnie w moim wypadku kosztuje 100zl miesięcznie. Pies raczej drożej z tego co mówią mi znajomi którzy mają psy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena3097
I faktycznie jak ktoś ma 1500 zł do życia a chce psa, to tylko porywa się z motyka na słońce :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom33
Mojemu dobermanowi gotuję bez przypraw z małą ilością soli ,dodaję dużo warzyw ,dostaje też surowe mięso i czasem wątrobę,kupuję mu też duże kości ,ma końskie zdrowie i piękne zęby mimo że to już ,,staruszek " 11 lat.Kilka lat temu byłem zmuszony dać mu żarcie z puszki i weterynarz miał robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fsafsafsa
sluchajcie a jak moja tesciowa na rencinie 600zl ma wielkiego psa i karmi go chlebem?caly worek za darmo dostaja od jakiegos piekarza, do tego mleko i resztki z obiadu. i tak polowa polskiej wsi. ja nie potepiam jej, tylko mnie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 2 boksery gotuje im mięso z kurczaka z ryżem i marchewką średnio 2-3 razy w tyg po dwie porcje rosołowe albo dwa wielkie uda, do tego 2 torebki ryżu ze 3 marchewki to sobie policz średnio ile wychodzi na jedno takie gotowanie z 20zl więc tygodniwo srednio 50zł na zmianę gotuję tez wątróbke z ryżem własnie więc czasem kurczak czasem wątróbk karma sucha purina na zmianę z chappi ,zjadają ok 3 kg tygodniowo 30zł tygodniowo kupuje tez kiełbasy psie daje im wtedy kiedy nie gotuje, tygodniowo zjadają ze 3kg tej kiełbasy to 25zł do tego kupuje duzo przysmaków jakies kości prasowane, ciasteczka psie, uszy wieprzowe i takie rozne ale to powiedzmy z 10zł tygodniowo bo robie takie wieksze kapuy raz na miesiąc i płace za to ok 50zł szczepienia ok 150zł na rok czasem dostają jakies zabawki gumowe mają multum ich więc nie kupuję tak czesto raz na pół roku jakąs piłeczkę. większy wydatek miałam na początku wiadomo dwie obroze, smycze, miski, samo duże legowisko kosztowało 100zł bo śpią razem. ale najgorzej jak zachorują wtedy idzie mnóstwo kasy, teraz jedna z nich miała operacje 300zł, czasem coś tam się stanie to 50-70zł wizyta. w sumie miesięcznie wydaje ok 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam dość dużego psa myśliwskiego i mniej wiecej tak to u nas wychodzi: codziennie karma - Chappi w puszcze,sucha karma+resztki, które mam zostają np. końcówka zupy, jak natrafię to kupuję jemu końcówki wędlin w Kauflandzie 7zl/kg ale wtedy juz nie je karmy, roznie wiec samo jedzenie ok 200zł inne wydatki: 1x w roku szczepionka od wscieklizny-120zł odrobaczanie + pprzycięcie pazurków co 3 miechy - jednorazowo 30zł odkleszczanie w sezonie - 30 jednorazowo na 2 m-ce łącznie do 500zł+oddzielnie zabawki i jakieś gryzaki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tez zalezy jak duzy jest pies.Ja wiem na przykladzie kota,ze nie jest tani.A myslalam inaczej.Tyle,ze mozna poszukac okrojenia kosztow np kupujac wieksze paczki karm np na 3mce.Bo jak juz zwierze sie ma to ja nie oszczedzalabym na karmieniu np whiskas czy pedigree..Tym karmilam i pozniej bardzo duzo wydalam na leczenie.Zwierze w domu to wydatek..z tym trzeba sie liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tom33
Na wsi to pewno jeszcze załapie się na resztki z uboju lub jakąś padlinę i jest ok,pies to wilk a wilk żre wszystko co się da,pióra i sierść wyrzyga ....jest zdrowy? Jest ,a w zoo czym karmią? jak myślicie....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incognito*
rano mialam napisac:) a wiec u mnie koszt miesieczny!utrzymania psa(dorosły beagle)to okolo 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość U mnie owczarek koszt
ok 250-300zł/ mcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja się wypowiem :-) ja mam dalmatyńczyka: ostatnio z lenistwa jedzie tylko na frolicu (innej karmy nie chce), to zjada jej ok. 10-12kg miesięcznie plus codziennie ze 4 suche kajzerki. Wychodzi jakieś 150zł miesięcznie. Wcześniej Szczepienia ok. 100 zł rocznie, ale niestety to łobuz na całą okolicę, więc weterynarza odwiedzamy częściej z powodu obrażeń najrozmaitszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy na jakiego psa trafisz, ja mam alergika i nei moge nic ze stołu podać to i na karme duzo idzie bo marketówek nie daje bo zaraz sie drapią zapalenie uszu itp to kaszty duże u weta, na Karme idzie koło 350-400zł na 2 psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejhejam
mi tak dużo wychodzi utrzymanie psa bo go kurde rozpieściliśmy przygarniety z ulicy, podtykaliśmy przysmaki i tak się przyzwyczaił że szynki w plasterkach nie ruszy franca :)) mięcho , podroby, ser biały, żółty to zjada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiakowo
Ja mam małego pieska (4,5kg) i jego utrzymanie kosztuje niewiele. Jest na diecie BARF. Karmię go specjalnym mięsem dla psów firmy primex. Podstawowe produkty, czyli mięso, podroby, mix warzywno-owocowy to około 30-35zł miesięcznie. Do tego jeszcze dodatki typu olej z łososia, jajka, jogurt, no i przysmaki i gryzaki. Nie wiem ile te dodatki mnie wynoszą, ale myśle, że łączny koszt wszystkiego co związane z jedzeniem nie przekracza 45zł miesięcznie. Mój pies ma super zdrowie więc weta odwiedzamy tylko przy okazji szczapień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhrjr
Karmy czy szczepienia profilaktyczne to jedno. (Np mój pies je najtańszą suchą karmę i ona mu służy, a jako dorosłego, to szczepię tylko przeciwko wściekliźnie). Natomiast, jak wyżej koleżanka pisze, gorzej gdy zwierzę zachoruje. Rok temu za operację wycięcia guza zapłaciłam 840 zł a leki potem i poprawka kosztowały chyba kolejne 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yhrjr
Psiakowo, ale ty chyba nie ze sklepu bierzesz to mięso, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosmooosik
ja mam 3 dzieci i psa, karmy wcale nie są takie drogie, ja zamawiam na http://apetete.pl/ jeden worek starcza na naprawdę długo a te kilka złotych w miesiącu da się odłożyć. Jaka to radość dla dzieci, gdy mają w domu zwierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj jadl tylko karmę. Szczeniak. Wzięty z ulicy. Putina puppy pro plan. Wpadł pod samochód ma złamaną nogę. Uciekł nam z podwórka dziura w płocie u sąsiadów. Teraz dostaje tylko gotowane bo niestety nie chcial karmy a schudl strasznie to zaczelam mu gotowac. Je makaron z marchewka i miesko-wątróbki serduszka zoladki lub drobnne z indyka. Wszystko kosztuje 4-7zl/kg. Karma tyle samo albo i więcej. Makaron za kg op 3zl taki tani. 1kg mięsa starcza na 2-3 dni. Raczej trzy. Wy ch odzi na miesiąc ok 50zl. Zabawek nie ma dużo bo i tak zabiera wszystkie córki na podwórku. Buda i kojec to jakies 500zl. Kojec ma 3x2,5. A i tak 80% jest poza nim. Nagorszy byl weterynarz bo sama operacja-nią zespolona kość gwoździem śródszpikowym to 600zl. AL zdrowieje:) aha lubi kasze manna na mleku wiec jak robię nam to obowiązkowo więcej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam psa schroniskowego. Jak tylko go wzięliśmy, okazało się, ze ma jakąs awitaminozę, sierść mu leci garściami, ma łyse placki na spodzie - witaminy dla psa 50 zł na 1,5 miesiąca. Do tego od tabletek robi mu się kamień na zębach - usuwanie kamienia 150 zł. Karma jest dobra w biedronce(active pet większe kawałki) czy w Auchanie (takie firmowe białe pakowanie fajne małe kawałki), a ja patrzę na skład, te droższe typu pedigree czy chappi to ścierwo - karma ok 15 zł na ok 2 tyg. No i co 3 dni puszka mokrego, mieszam mu z tą suchą rano - 4 zł. Ewentualnie dostaje jakieś gotowane mięsko np z zupy, broń boże kości. Czasem kość lub ucho wędzone dla zajęcia czymś paszczy - 5-8 zł sztuka. Szczepienie raz w roku 100-150zł. Ogólnie dopóki pies nie choruje to nie jest źle. Mój ma do zabawy linę, kosztowała ok 20 zł i zwykła piłkę tneisową - 3zł, frisby - w chińskim slepie 5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam kundelka 12lat dużo nie kosztował karma na miesiąc koszt ok 40zl ale jadł krolewicz też wszystko to co my ale także przysmaki kupowaliśmy mu ciasteczka jego ulubione i inne na jedzenie dużo nie szło na weterynarza w sumie też podstawowe rzec,y dwa razy w życiu był chory ale trzeba uwzględnić też koszty ewentualnych wizyt bo gdy zachorował przez ostatnie dni życia jego wydaliśmy 800 zł w trzy dni aby go ratować ale niestety nie wyszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millanoraa

Ja tam nie oszczędzam na swoim psiaku.. Zarówno jeśli chodzi o karmę, zabawki czy legowisko dla niego. Jak szukasz czegoś naprawdę dobrego jakościowo, co nie rozpadnie się po kilku miesiącach to zerknij na firmę Bakado www.bakado.pl. Kupowałam od nich i spisuje się znakomicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×