Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hhhhhhahahihi

komunia... pomozcie prosze,menu.Co podac.

Polecane posty

Gość hhhhhhahahihi

w maju mam komunie corki.Nie chce wyprawiac wielkiego przyjecia poniewaz nie stac mnie na to a pozatym mam male mieszkanie.Chce zaprosic tylko najblizszych tj.ok 9 doroslych i 4 dzieci lacznie z nami. Najchetniej zrobilabym przyjecie w jakiejs restauracji ale z powodu braku funduszy nie moge,pozostaje moje mieszkanie.Msza,potem spotkanie w domu kilka godzin,msza ze zdjeciami i koniec. Przyznam ze nie lubie takich spotkan rodzinnych,zawsze sa rozne sprzeczki no ale niemam wyjscia.Mysle nad menu..co mozna przygotowac dla ok 10 osob?? obiad jakis,przekaski? nie mam pojecia,nie jestem z tym obeznana.Prosze o pomysly doswiadczone mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym roku byłam u przyjaciółki na domowej komunii: 1. Obiad na ciepło: zupa (był rosół) + ziemniaki, surówka, mięso- chyba miała zawijańce z piersi kurczaka w środku z serem, cebulą, ogórkiem i boczkiem. 2. Zimne potrawy: talerze z jakimiś wędlinami, ze 2 sałatki, zimne nóżki, śledzie i jakieś tam inne. 3. Coś słodkiego- lody, ciasto. Ona miała też galaretki z owocami. Było skromnie, ale naprawdę wszystko tradycyjne i smaczne- bez zbędnego przepychu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na komuni w tamtym roku u ciotki córci w domu(około 15-20) osób było było z tego co pamiętam: 1.Na wejście rosół lub flaczki do wyboru 2.Na drugie danie udka lub piersi lub nóżki każdy mówił co chce plus ziemnaczki puree i surówka z kapusty pekińskiej kukurydzy cebuli fioletowej i papryki plus sos vinegrett.-dla dzieciaczków( bo było 3 sztuki mniejszych 1,5-3 latka) były pulpeciki z cielęcinki w sosie pomidorowym z ryzem:) i do tego chyba buraczki albo marchewka z groszkiem już nie pamiętam 3.Na zimno były pieczen pokrojona kiełbasa szynka i jakaś rolada -akurat tam wujek wędzil wszystko sam. Sałatka jedna z groszkiem i majonezem taka warzywna i sałatka grecka. Stały owoce-jakieś banany mandarynki jabłka i winogrona. Potem po obiedzie na stół ciasta -ze 3 rodzaje 4.na deser były lody takie z galaretką posypane wiórkami z bita śmietaną w pucharkach. Wszyscy sie obrzarli jak małe prosiaczki, ja pamiętam że jadłam tylko dania głowne-i to poprosiłam bez ziemniaków i deser i byłam pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhaaaaahihii
dziekuje serdecznie za pomysly.Na pewno wezne pod uwage,dzieki wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia znowu majowa;))))
u mnie bylo tak: 1. rosol z makaronem 2. kluski rolady z sosem plus 2 surowki z kapusta 3. na zimno wedliny, ser, pomidory itp i salatka jarzynowa z majoneem 4. na slodko tort i 2 ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam pieczeń- może być użyta do obiadu lub potem na zimni-wklejam mój przepis: 1 kg mielonego mięsa wieprzowego 1 kg pieczarek (pokroić w grube ok 4-5 mm paski) 1 podwójny filet z kurczaka (kostka ok 1cmx1cm) 40 dkg sera żółtego (1,5cmx1,5cm) 8 jaj 4 ząbki czosnku 2 cebule (w kostkę) pieprz sól vegeta Cebule podsmażamy na maśle, gdy się zeszkli dodajemy pieczarki. Pozostawiamy do wystygnięcia. Mięso dokładnie wyrabiamy z jajami, dodajemy wszystkie składniki, doprawiamy solą, pieprzem, vegetą (cała ta masa wygląda nieciekawie....), Wkładamy do wysmarowanych masłem i wysypanych bułką tartą keksówek lub foremek aluminiowych i pieczemy 100 min w 180stopniach. Można jeść jak wędlinę, lub na ciepło np. z sosem pieczarkowym do obiadu. Pyyyyyyyyyyyyyycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a u mnie na komunii
goście jedli kanapki, pokrojona była kaszanka, boczek i pasztet, na ciepło herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze słyszę o tym roku
przerwy, moja mała kuzyneczka chodzi do II klasy szkoły podstawowej i normalnie wszędzie jest komunia w moich okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikafaustynka
dobre:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam komunię dwa lata temu w domu, bo też nie stać mnie na restauracje,w sumie było nas 9 osób, Miałam rosół, surówki, ziemniaki, a do ziemniaków karkówkę, żeberka, schabowe, mielone, i jeszcze zostało, tyle tego narobilismy, potem tort, kawka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my name is Nadia
byłam w tamtym roku na domowej komunii,menu było nastepujące 1 zupa -krem serowy z pulpecikami oraz rosól 2danie:udka, devolaje z serem i pieczarkami, nugetsy, zrazy... ziemniaki mlode w calosci i piczone cząstki salatki :grecka, wiosenna, cos z stylu coleslawa ciasta, owoce, tort, kawa, herbata, wino - symbolicznie deserki lodowe to tylke z tego co pamietam +przystawki, ryba w galarecie, telerz wedlin, tylko,ze ta znajoma nie robila sama, zamowila dania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Booombix
Ja robiłam przyjęcie komunijne rok temu w domu. Obiad: -rosół z makaronem -ziemniaki, kotlety schabowe, devolaje drobiowe, piecozne udka, roladki wołowe -mizeria, buraki, wiosenna xxx kawa, herbata, tort, 4 rodzaje ciasta, rurki z kremem, babeczki xxx sałatka jarzynowa, sałatka brokułowa z fetą i sosem czosnkowym, sałatka z tuńczyka ryba po grecku, 2 rodzaje śledzi rolada szpinakowo-łososiowa, pólmisek wędlin, półmisek serów pieczywo, pomidorki,ogórki, papryczki, grzybki owoce xxx kus kus, łosoś +dwa sosy (chrzanowy i koperkowy do wyboru), sałatka xxx zimne napoje, soki, woda, wino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renius85
kurczę, chciałabym zrobić kilka dań do wyboru, ale komunia mojej córki będzie na 30 osób dorosłych i tyle samo dzieci, więc zrobię tylko udka z kurczaka,a i tak będę musiała stać w kuchni 2 dni. Moje menu: - rosół z kaczki albo flaki - udka z kurczaka + ziemniaki + młoda kapusta, mizeria, bukiet surówek - bigos - 3 rodzaje sałatek - schab albo kurczak w galarecie + nóżki taca serów i wędlin z własnej wędzarni - owoce, warzywa - 3 ciasta + cukierki - tort - śledzie - jajka w majonezie - pikle - napoje + alkohol - lody, - kawa, herbata. Myślicie , że to wystarczy? Wiem, że to tradycyjnie , ale nie mam pomysłów, a w komunię też chcę jakoś wyglądać , a nie stać przy garach od rana. A co do alkoholu, to nie zmienię zdania, więc zbędne są komentarze typu :" alkohol, na święto dziecka?". W naszej, DUŻEJ , rodzinie alkohol towarzyszy przy każdej imprezie i schodzi jak ciepłe bułeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnnaMariaJopek
Ja komunię organizuję w lokalu. Tam podadzą, ugotują posprzątają a ja mam czas na rozmowę z rodziną. Szukanie restauracji nie zajęło mi długo, bo weszłam na stronę www.ChrzcinyiKomunie.pl . Tam do nich zadzwoniłam, powiedziałam czego oczekuję i za ile, a oni przysłali mi oferty obiektów, które są w stanie temu sprostać :) Polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty zrobienia komunii domu i w restauracji są bardzo zbliżone. A ile jedzenia się jeszcze w domu zmarnuje! Bo przeciez trzeba zrobic dużo wiecej niż jesteśmy w stanie zjeść. Moje dziecko miało obiad w Rozdrożu. Menu skłądało się z zupy, drugiego dania, deseru (tort) na zamaówienie, a do tego na stole przekąski i słodycze, owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ile płaciliście za talerzyk za takie menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W restauracji w której organizuję komunię 130zł dorosły 100zł dziecko. Wliczone są: obiad dwudaniowy plus jeszcze dwa ciepłe dania, zimna płyta, ciasta, tort, owoce i cukierki. Jedyne co muszę kupić to napoje i jeśli się zdecydujemy to alkohol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zdecydowałam się na wynajem Sali na komunię mojej córki. Nie musiałam martwić się o jedzenie bo miałam je zapewnione. Jeżeli mieszkacie w Warszawie lub okolicach to polecam wam zamówić salę www.salazklasa.pl Sala ta znajduje się w Pruszkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×