Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kaśko

M I N I M A L I Z M

Polecane posty

Gość Kaśko

cześć, czy znajdę osoby, którym bliski jest MINIMALIZM? bardzo chciałabym poznać Wasze opinię na ten temat. W czym się wyraża? wnętrza, ubiór itp? Może ktoś zaczyna swoją przygodę z minimalizmem? co was skusiło, czego się pozbywacie. Prosze piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrajna
ja jestem minimalistką przynajmniej do kwadratu odnosnie rzeczy materialnych mam tylko te niezbedne, to samo tyczy sie ciuchów-dwie bluzki na krzyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
też jestem minimalistką, szczególnie w pracy, wszystkie obowiązki wykonuję wkładając w nie minimum chęci i zaangażowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abc.
właśnie ostatnio zaczęłam segregować swoje ubrania, nie potrzebne przedmioty. znajcie mniejca gdzie moge je oddać (oprócz pojemników pck)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roslinnosc syberyjska
a coz to takiego? chadzasz boso w zimie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filozofia dorobiona do biedy, lenistwa i pozornego sobiepaństwa... ...zarezerwowana dla ubogich intelektualnie, ograniczonych kmiotów, którym coś się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
domy dziecka, domy samotnej matki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jest mi bliski i dotyczy osoby z ktorą mieszkam... wyraza się następująco: wszystko mu jedno czy zje chleb z pasztetem, oczywiście woli coś lepszego ale bezradnie rozkalda ręce bo nie może znaleźć żadnej pracy, całe dnie sędza przy komputerze bo to jego jedyna rozrywka a nie uzaleznienie jak twierdzi, nie ma planów na przyszlośc, nie chce się kształcić, wszystko jedno co ubierze i wszystko jedno mu czy jest zdrowy czy nie, nie musi myc zebów, może życ w bałaganie, nie stanowi oparcia dla nikogo i zyje we wlasnym świadku a inne osoby z najblizszego otoczenia bardzo cierpią patrząc na taką osobę i z nią mieszkając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_ona
Brak ambicji lub mozliwosci na lepsze zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"minimalizm jest dobry bo pakujesz się w jedną torbę i jedziesz do innego miasta" dobre to :D konsumpcjonizm wyklucza minimalizm, a życie w społeczeństwie wymusza pewne zachowania. chcesz minimalizmu, to won do klasztoru tam z łatwością się odnajdziesz... ... hehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sovian
Tak, mi jest bliski. Jak widzę, większość wypowiadających się tu osób nie ma zielonego pojęcia, co to znaczy, ale krytykuje. Ja jestem dopiero na początku drogi. Od niedawna minimalizuję swój stan posiadania. Za wiele przedmiotów powodowało że byłam nieefektywna. Pozbywam się wszystkiego. Bo wszystkiego mam za wiele: ubrań, biżuterii, książek (przerzucam się na ebooki), niedokończonych spraw, rzeczy na zapas, hobby, zajęć. \ - ale z Ciebie głupek. Kompletnie nic nie kumasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z \
I dobrze, dawajcie sobie dalej wmawiać, że jesteście paniami własnego losu, bo macie mniej :D ktoś w końcu musi być na dnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
petard przemawia przez ciebie totalna ignoracja. jesli nie masz pojecia o temacie, to sie nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zgadzam się z \
I jak to fajnie, jak motłoch jeszcze cieszy się jak debil do sera i nie grymasi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
M I N I M A L I Z M a) minimalizm materialny (o który chodzi Autorce) b) minimalizm intelektualno-życiowy (przykład opisany przez Mimi89) Niestety ja też widzę dookoła dużo osób z minimalizmem typu B i może dlatego minimalizm ma dla mnie głównie TAKIE znaczenie. Natomiast dążenia w stronę B nie nazywam minimalizmem, tylko zdyscyplinowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
Pardon, oczywiście @ dążenia w stronę A nie nazywam minimalizmem, tylko zdyscyplinowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bądź konsekwentna, wyzbyj się wszelkich dóbr doczesnych i wynocha pod most... ....jeżeli ktoś tu czegoś nie kuma, to właśnie ty:D brak konsekwencji w działaniu w najlepszym wypadku prowadzi do skrajnego zidiocenia.. czego jesteś wyśmienitym przykładem najwyraźniej masz dwa zwoje mózgowe podpięte do cewki moczowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sovian
Minimalizm to ograniczenie ZBĘDNYCH rzeczy dzięki czemu NIEZBĘDNE I WAŻNE ORAZ WARTOŚCIOWE rzeczy zostają MAKSYMALNIE wykorzystane i sprawiają maksimum radości. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdansk
mi też jest on bliski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
ZA DUŻO (rzeczy, czasu, zajęć, myśli, itd.) = graciarnia, rozmemłanie, chaos ZA MAŁO (rzeczy, czasu, zajęć, myśli, itd.) = bieda, ograniczenie, pustka Wolę umiar, czyli złoty środek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
Sovian, petard ma zbyt mały móżdżek by pojąć tę ideę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tłumacz mi definicji, bo wiem o co biega... ...tak jak już wcześniej wspomniałem - ideologia wyssana z fiuta, podparta nędzą i napędzana czymś, co określane jest mianem "trendy"... ...innymi słowy - bzdet na kiju dla zacofanych gawędziarzy w śmierdzących skarpetkach nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zycie to matrix
Lubie minimal techno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sovian
Wiem. Kiedy się dąży do samorozwoju, większość ludzi to krytykuje :) Zawsze wytłumaczą sobie wszystko spiskiem albo usiłują dowieść, że inni mają gorzej, by poczuć się dowartościowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
no nie wiem czy np taki Leo Babauta jest ubogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
tak sie sklada petardzie, ze minimalizm jest ideą która wyszła najbardziej od ludzi którzy na żadne niedobory pieniężne etc. nie muszą narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś coś
Sovian, ale co innego wyrzucanie durnostojek-kurzołapek, a co innego pozbywanie się książek na rzecz e-booków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sovian
To Ty tak mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×