Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Kaśko

M I N I M A L I Z M

Polecane posty

Gość od kilku dni mi się śni
to nie snobizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
to nie jest survivalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie takkk
[zgłoś do usunięcia] \ filozofia dorobiona do biedy, lenistwa i pozornego sobiepaństwa... ...zarezerwowana dla ubogich intelektualnie, ograniczonych kmiotów, którym coś się wydaje" krotko, zwiezle i na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
krótko, zwięźle i na temat, szkoda że to zupełnie błędne myślenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie takkk
bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
wez poczytaj ebooki Babauty, to sie dowiesz 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie takkk
nie masz czasu, mam wazniejsze rzeczy do zrobienia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kilku dni mi się śni
rozumiem, ze czytanie kafe ma dla ciebie wieksza wartosc niz rozwoj osobisty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie jest bliski, choć nie dąże do poziomu Oresta Tabaki, ktorego wszystkie rzeczy podobno mieszczą się w 2 szufladach. Moje mieszczą się w 1 dużej szafie (ciuchy, posciel, reczniki, niektore ksiązki, kosmetyki, leki, torebki, plecaki, biżuteria itp.) na 2 dużych półkach (papiery do pracy i dokumenty, produkty papiernicze, płyty) i 1 dużym stole (drukarka, laptop, glosniki). Do tego jakieś naczynia, jedzenie, reszta papierow i "rzeczy dziwne" (nieużywane na co dzien, zapasowe) w kuchni, trochę kosmetykow do mycia w łazience, buty i kurtki na przedpokoju, rower w wózkowni. Tyle. Dobrze mi z tym. Niedawno w kolejnym etapie ograniczania posiadania wyrzuciłam połowę analogowych zdjęc z liceum (druga połowa została, i tak jest tego sporo), rozdalam nadmiar ręcznikow, beletrystyczne ksiązki (nie mam zwyczaju wracać do przeczytanych), biżuterii. Jeszcze powinnam przejrzeć płyty, pudło z "rzeczami dziwnymi" i ograniczyć zakupy, bo w tym miesiącu jednak doszła koszula i buty (ciuchy to moja słabość). Generalnie polecam - masz wiecej poczucia wolności, mniej sprzątania, mniej wydatkow, łatwiej sie przeprowadzić (w sensie praktycznym i emocjonalnym). Choć bez wpadania w ekstrema. Nie chcialabym obsesji posiadania zastąpić obsesją nieposiadania. Uprzedzając krytycyzm - nikogo, kto tego nie czuje, nie namawiam do takiej postawy. To jest moj sposob na zycie (i paru innych osob na swiecie), nie przeszkadzają mi specjalnie Wasze zagracone mieszkania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie takkk
"od kilku dni mi się śni rozumiem, ze czytanie kafe ma dla ciebie wieksza wartosc niz rozwoj osobisty " ⇓ ⇓ gdyby tak bylo to bym czytala te pirdoly, ktore polecasz ­ ­ kafe czytam tylko w weekendy dla rozrywki:classic_cool: i tylko wtedy kiedy cos robie na kompie,wiec wyluzuj:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnie takkk
pierdoly*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Esdedaaweed
Minimalizm to nie ubostwo tylko esencja bogactwa,nie ma nic wspolnego z bieda i bylejakoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmijoziyo
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htjuyu
ciekawy temat, podbijam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
„Tajemnica szczęścia nie leży w większym posiadaniu, ale w umiejętności cieszenia się mniejszym posiadaniem. Sokrates” Wpis z: Babauta, Leo. „Minimalizm.” Złote Myśli, 2013. iBooks. Ten materiał może być chroniony prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo mieniemalizm to jo tak widza wsyckiego jak naj mni jo jak ida w somych skarpetach z parasolem to mnie nikt nie widzi jeno parazol a we domu to se jeno kunt ostawiłem i se w niem siadam i chrupie casem stare wydmuski choinkowe z seśćdziesiątych lat albo obegryzam pazury nic sie nie marynuje a jaki spokuj mom głowa nie boli i dobze bo ji ni jak pozbyć sie nie moga wesołego aleluja ma kto mni niech pise!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się wkurzyłem czytając ten temat i paru debili, którzy nierozumieją idei minimalizmu a krytykują... na szafot z takimi... sam jestem minimalistą i to nie z przyczyn finansowych a psychologicznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do wystroju wnętrz to minimalizm charakteryzują wykończenia ceglane lub wykonane z betonu. Ja zdecydowałam się na te drugie. Znalazłam firmę www.btb-radzymin.pl, która oferuje dekoracje wykonane z betonu architektonicznego i polecam ich wam. Wykonują świetne elementy wystroju wnętrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to jest maksymalizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
np jak chce miec maksymalnie jak najwiecej wolnej przestrzeni bo robie potańcówke to musze zminimalizować przestrzeń używana w innych celach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nie dysponuje nieograniczonymi środkami czasem siłą piniędzmi cierpliwości czegokolwiek. wiekszośc tych rzeczy jest od siebie jakos zalezna. minimalizując jedne maksymalizjesz drugie. cała sztuka polega na tym, żeby zyskac wiecej niż sie traci a uzyskać to można dzieki temu że to nie są proste zalezności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weźmy np głosy mówiące o tym, że minimalizm to bieda. bieda to bieda można ją zminimalizować. minimalizacja ryzyka. kto tego nie robi? w samochodach trzeba ograniczyć pojemnośc baku bo to wpłya na inne parametry. trzeba? nie trzeba. można zbudować cysterne i se nią jeździć. jak w mad maxsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto nie minimaplizuje cierpienia? wexmy takie kobiety skoro juz tu jesteśmy? ile z was spotyka się z brzydalami i nieudacznikami? może te maksymalistki konsumpcjonistki? bo nie lubia minimalizmu?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to szerokiej drogi byle nie poza horyzont bo sie zgubisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcecie wykończyć mieszkanie w stylu minimalistycznym to polecam wam zajrzeć na stronę www.artecon.pl Firma ta oferuje beton architektoniczny, który jest świetnym rozwiązaniem dla mieszkań w stylu minimalistycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia

Wspominam czasy z sentymentem kiedy nie było internetu, była inna moda był minimalizm wtedy nie miałam dużo pieniędzy.  Miałam ubrania po siostrach a teraz calkiem można zgłupieć od mody od kupowania pierdółek. Mam na karku 34 lata kończę we czwartek.  Tyle refleksu na swoje życie ze zmarnowaniem kasy na ciuchy co miesiąc zamiast odnowić pokój wyremontować zmienić meble. Reszta może zamiast szmat podróże cóż mi więcej trzeba. Odkładam na konto kasę lub do pudelka . Tyle w temacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiecoMniej.pl

Zacząłem się interesować tematem minimalizmu jakieś dwa lata temu. Po tym czasie dochodzę do wniosku, że szafa, czy dom to tylko początek. Minimalizm zaprowadził mnie do ciekawych wniosków związanych z naszą głową, poczuciem własnej wartości itp. 

Wysiadłem z kołowrotka :) minimalizm jest super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×