Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna kawa bez mleka

Pierwsze dziecko w wieku 30 lat - czy są tu takie przyszłe mamy?

Polecane posty

Szkoła, studia, praca, wyrobienie pozycji zawodowej... i robi się 30 rok życia lekką ręką. Która z Was też śwaodomie zdecydowała się na 1. dziecko w tym wieku? Opowiedzcie coś o sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmm....
ja będę miała 30 lat za kilka miesięcy ale na dziecko nie zdecydowałam sie świaodmie. Wpadka była :D używa sie antykoncepcji a tu zonk. Ale widocznie tak miało być bo inaczej czekałabym z dzieckiem nie wiaodmo jak długo. Pozycji zawodowej nie mam az takiej wyrobionej. Pracowałam 8 lat jako opiekunka w dpsie. Ale że nie spełniał norm UE to został zamknięty bo nie mozna było do niego przyjmowac nowych mieszkańców. Najbliższe placówki w których mogłabym pracowac znajdowały sie kilkadziesiąt km od mojego miasteczka więc szukałąm tego co było. Dostałam prace recepcjonistki w hotelu. Doszkoliłam sie, nauczyłam sie jeszcze jednego języka, nabrałam pewności siebie, szefostwo mam fajne, z ciąży problemów nie robili od samego początku, a wręcz się cieszyli, gratulowali ( to małżeństwo, fajni ludzie ) myślę, że bedzie ok chociaż wiele spraw związanych z macieżyństwem mnie przeraża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej mamuski
jak dla mnie wiek odpowiedni na dziecko to tak ok40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrr
W tym roku kończę 30 lat, synek kończy roczek. Także zdecydowałam się na dziecko w 29 roku życia. Planowane, chciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omorfi kopelrrr
37 -jwstemw ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melakurka
ja mam 30 i dziecko hmm może za 2 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze dziecko urodzilam majac 32 lata, drugie tydzien przed 35 urodzinami. Dlugo czekalam na odpowiedniego kawalera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, inaczej nie mogło u mnie być, mam 30 lat, jak w lipcu przyjdzie na świat moje dziecko, to będę miała skończone 31 lat. Wcześniej studiowałam, bawiłam się i pracowałam, nie dorosłam do tego. Nie żałuję, czekam co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie sobie myślę, póki co mam 26 lat wkurza mnie presja otoczenia, że już, że czas, że jak to tak. A ja jeszcze tyle chcę! Chcę zobaczyć Birmę, Kambodżę, Wietnam, chce nacieszyć się mieszkaniem mężem tak mi się fajnie teraz żyje. Kocham dzieci, ale wiem że są ograniczeniem wolności,którego na ten moment nie chcę sobie fundować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barambolina: wcześniej nie chciałaś dziecka? świadomie podjęłaś decyzję w tym wieku? Czy miałaś jakieś problemy z ciążą? Ktoś Cię straszył ryzykiem związanym z późniejszym macierzynstwem? Mąż nie protestował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfhv
Ja mam córkę 11mc i w lipcu kończę 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MMM333
Urodziłam mając 31 lat. Ciąża planowana. Wcześniej nie widziałam możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek urodził się w maju,ja we wrześniu skończyłam 30 lat. Dziecko planowane- wcześniej nie miałam takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam mając 31 lat
i jakbym mogła cofnąć czas to bym jeszcze ze 2-3 lata poczekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pazdzierniku skonczylam 30 lat,synek mial wtedy 7mcy.rowniez w pazdzierniku zaszlam w druga ciaze :) I bedzie coreczka w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgfngffn
a ja 7 lipca skończę 29 lat i jeszcze nawet w ciąży nie jestem. Choc dzieci lubię to do tej pory po prostu nie byłam na nie gotowa. Może za rok zaczne sie starac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam dziecko jak najbardziej ale w swoim czasie.Uwielbialam zwiedzac i podrozowac i dlugo to bylo moim priorytetem .Dopoki nie poznalam swojego meza ;) a poznalam go dosc pozno i dodatkowo okazalo sie ,ze mam endometrioze.Wszystko to zlozylo sie na pozna ciaze ale nie zaluje :)Nie wiem czy to wiek czy moze po prostu drugie dziecko cos zmienilo ale im starsza tym czuje sie lepiej i pewniej w roli mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze dziecko...
Pierwsze dziecko urodziłam mając 32 lata. Było planowane. Na początku 2014 pomyślę być może o kolejnym, będę miała 34 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne pytanie. wśród moich znajomych większość tych, którzy świadomie zdecydowali się na dziecko robiła to w okolicach 30, może nieznacznie wcześniej. ja sama mam 29 lat i jestem w ciąży. decyzja była jak najbardziej świadoma. i nie czuję, żeby to było jakoś późno. kolejne dzieci też, mam nadzieję, będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dodatkowego wyjaśnienia: nie zrobiłam sobie planu już 10 lat temu, w jakim wieku urodzę - rzadko komu taki plan wychodzi. gdybym poznała mojego męża wcześniej to.... pewnie tak samo, jak z tym, gdyby babcia miała wąsy. życie się toczy i człowiek reaguje na nie. w związku jestem już kilka lat, ale parę rzeczy chciałam zrobić przed ciążą. udało się i teraz czekam na dziecko. A Ty autorko boisz się, że jesteś za stara, czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestan sie zamartwiac ja mam
38 l a moje dziecko 2 lata i co z tego .wuloozuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problematyczna.ona
moja bratowa urodzila w wieku 31- dziecko piekne i zdrowe:) kolezanka w ciazy ma 32- z dzieckiem wszystko ok. z dalszego otoczenia znam kilka dziewczyn ktore 1 dziecko mialy po 30 i nic mi nie wiadomo aby dzieci byly chore- przynajmniej na takie nie wygladaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestan sie zamartwiac ja mam
dlaczego mialy by byc chore?3o to nie 40,a lepiej do 40 urodzic pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×