Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość gość
Hej dziewczyny! Na poczatku pragne zlozyc wam zyczenia zdrowych wesolych pogodnych i spokojnych swiat. U mnie poczatek 12 tyg. Nasze malenstwo rosnie. Na usg wyglada juz jak dzidzius raczki byly :) niestety krwiak jeszcze jest dalej leca mi brudy. Niedlugo czeka mnie usg genetyczne i po nim zalozony zostanie szew na szyjke. Dalej leze plackiem cale dnie. Wymioty mam ale nie tak czesto jak w poprzedniej ciazy, na plusie mam 2 kg. Jak ja bym chciala zeby juz byl gdzies z 34/36 tydzien ciazy bo czas mi sie okropnie dluzy. Pozdrawiam zmeczona262626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również życzę spokojnych i pełnych zadumy Świąt. Upr ciąż, łagodnego przebiegu, łatwych porodów i zdrowych Maluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benka123
Witam :) piszę tu pierwszy raz chociaż podczytuję Was od samego początku. Sama starałam się o dziecko prawie rok. Obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży i wszystko jest ok. Ktoś pytał się o kontrolę ZUS. Ja miałam na początku kwietnia taką kontrolę w domu mimo iż mam L4 chodzone. Dostałam od nich pismo, że w tym i w tym dniu nie było mnie w domu i mam przedstawić jakiś dokument np. że byłam na badaniach, u lekarza czy na rehabilitacji itp. Do dnia wyjaśnienia wstrzymali mi zasiłek chorobowy.Na szczęście w tym dniu miałam robione badania i byłam u lekarza i to im wystarczyło. Teraz grzecznie siedzę w domu do 15 bo potem muszę córkę z przedszkola odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj benka :) gratuluje ciazy :) teraz to juz C***ewnie zleci:) co do kontroli to jestem w szoku z tego co piszesz...przeciez to jest troszke inne zwolnienie wiec po co siedziec w domu...jak ktos sie dobrze czuje...nie no szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekuje nie pisz głupot bo za dobre samopoczucie ani na gebę zwolnienia nie powin no się dostawać. Dostajesz je po to bo np źle się czujesz wymiotujesz itd. lub musisz leżeć więc logiczne że jesteś w domu a jak ktoś dostaje na widzi misie to twedy są skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka1308
Cześć dziewczyny. Założyłam oddzielny temat, ale postanowiłam napisać tutaj. W marcu przestałam prać Diane, 21. dostałam @ na 7 dni. Przed braniem anty miałam regularne cykle 30 dni. @ spóźnia mi się 3 dzień. Dzisiaj robiłam test, ale wyszedł negatywnie. Kilka dni temu bolało mnie podbrzusze. Od mniej więcej 3 dni boli już regularnie. Cały czas czuje wilgotność i mam biało - przeźroczysty śluz. Czy myślicie, że to może być ciąża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu a jednak to jest inne l 4. nie w każdej pracy można do końca ciąży być z wielkim brzuchem. więc takie kontrolę są naprawdę nie sprawiedliwe. w końcu to nie jest zapalenie płuc. a jak masz złamana rękę i zwolnienie to też masz siedzieć w domu. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
milka trudno powiedzieć możesz zrobić bete będziesz pewna. ja przed tabletkami miałam regularne a po odstwawieniu dopiero po kilku cyklach. w pierwszej ciąży śluz miałam od początku nic mnie nie bolało jak na okres i to były pierwsze objawy. teraz za to śluzu zero nawet teraz w 20u prawie., a brzuch bolał jak na okres i to jeszcze przez miesiąc. także jest różnie. zrób bete i życzę powodzenia. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Byłam dzisiaj u lekarza na badaniach prenatalnych. Termin porodu mam na 30 czerwca i 4 lipca. Generalnie wszystko dobrze. Mała się trochę zasłaniała i zdjęcia usg nie są takie super , ale najważniejsze, że jest zdrowa i nie ma żadnych problemów. Waży 1399 g. Jeszcze tylko 10 tygodni :) Co do kontroli zus to nie miałam, dopiero co przyznano mi zasiłek, więc kto wie, może jeszcze się u mnie pojawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę, że ktoś nie lubi kobiet w ciąży na zwolnieniu... Fakt, jak ktoś ma wpisane, że musi leżeć to leży i pewnie raczej nie ryzykuje zdrowia dziecka wychodząc z domu. Ale jak ma zwolnienie chodzone i np. zalecenie spacerów to co? :D Klasyka na jakich badaniach prenatalnych byłaś? Ja mam wizytę za 2 tygodnie w 32tyg i się zastanawiam co na nim będzie oprócz usg. Wam też tygodnie lecą tak szybko w ciąży? Mi się wydaje, że czas zasuwa jak dziki. Dopiero był 15tc, a teraz już 30tc... We wtorek zaczęliśmy zajęcia w szkole rodzenia. Już powoli zaczynamy czuć, że niedługo dołączy do nas Ktoś Nowy :) chociaż dopiero po porodzie to będzie szok :D Dagietka i jak wrażenia z sesji zdjęciowej? Macie już zdjęcia? Zadowolona jesteś? Ja też się nad taką sesją zastanawiam, ale na razie funduszy brak. Opisz swoje wrażenia jak możesz. Pozdrawiam w ten piękny ciepły dzień :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość benka123
Jestem na L4 i nie będę się tłumaczyć gościu dlaczego. Na widzi mi się L4 nie dostałam. Mogę spacerować bo mam zalecany spacer i jak najmniej stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aabbccddeeqq
Witam dziewczyny, Nie wiem czy mnie pamiętacie jeszcze. Pisze ponieważ niedawno urodziła sie nasza córeczka. Po dwoch tygodniach w szpitalu wywołali mi poród ze względu na moje słabe wyniki i nadciśnienie, malutka urodziła sie w 38 tyg ciazy i jest kochana :) poród przebiegł bardzo szybko i bezkonfliktowo. Pozdrawiamy Was wszystkie i życzymy udanych porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Spędziliśmy z moim dzieciątkiem prawie 2 tygodnie w szpitalu, bo maluszek złapał wirusowe zapalenie płuc. Potem 2 tygodnie bez odwiedzin gości i bez wychodzenia z domu. Teraz już lepiej. W święta odstawiliśmy małemu sterydy (wziewne) i wygląda na to, że na chwilę obecną jest już całkiem zdrowy :) Makatko - czas szybko leci, wkrótce będziesz znowu miała szansę na dzieciątko. Zaciskam kciuki za kolejne podejście :) Aabbccddeeqq - gratulacje i szybko wracaj do siebie po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aabbccddeeqq gratulacje!!!!!! :)))))))) Tymianku dobrze, ze już jestescie w domu. Dobrze, że synek juz zdrowy :)) za kilka dni zaczynam 8my miesiąc, a już ledwo chodzę. Mała wypręża się i meczy zebra jak szalona. Ciekawe jak to będzie w 9 miesiącu. Chyba juz będę ja prosić, żeby sobie wyszla... pozdrawiam w ten deszczowy weekend...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Aabbccddeeqq ogromne gratulacje! :) tymianku, zdrówka dla małego życzę. Te dwa tygodnie na pewno były dla was wszystkich ciężkie. Oby było już wszystko dobrze. Dzikidzik, moja mała też się wierci :) Czasami nie jest to zbyt przyjemne, ale cieszę się, że się rusza, że ją czuję, wiem wtedy, że wszystko jest dobrze. Jeszcze tylko 2 miesiące i będzie z nami, cały czas ciężko mi w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny :) Witam się z Wami wraz z wejściem w 9ty miesiąc (tak przynajmniej mówią niektóre źródła ) :) Dziś rozpoczynam 36 tydzień. Ale ten czas leci, nawet nie wiem kiedy mijają te tygodnie. Dziś mam zamiar kupić wszystko do torby szpitalnej, bo nic nie mam. Dla maluszka mam wózek i kilka ciuszków, które dostałam od siostry. Planuję dziś także dokupić resztę brakujących rzeczy. Łóżeczko i komodę odbieram w poniedziałek. Jeszcze 5 pełnych tygodni do porodu, choć mam nadzieję, że będzie to jednak 3 tygodnie, bo coraz ciężej się poruszać, czy przekręcać w łóżku z boku na bok. Moja córcia tydzień temu ważyła już 2,5 kg, więc dziś pewnie coś ok 2,7 kg :) Ja natomiast przytyłam 12 kg ( informacja z ostatniego tygodnia ). Co do sesji zdjęciowej, to szczerze powiem, że jestem średnio zadowolona. Może dlatego, że zaczął padać deszcz i musieliśmy się przenieść do mieszkania, w związku z czym nie wszystkie zdjęcia wyszły tak jak chciałam. Na 15 zdjęć podoba mi się 10, więc chyba nie jest aż tak tragicznie :) Natomiast uważam, że to świetna pamiątka, a koszt w moim przypadku to był 120 zł, więc nie tak strasznie :) Miłej majóweczki dziewczyny :) Zmieniam nick na Dagietka31, bo w kwietniu obchodziłam kolejne urodziny :) Dagietka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Cichutko się tutaj zrobiło. Dzisiaj miałam kolejną wizytę u lekarza. W sumie to tylko sprawdził szyjkę i posłuchał serduszka (pierwszy raz słyszałam). Kolejna wizyta 27 maja, czyli na około miesiąc przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
część dziewczyny byłam wczoraj na połowkowym., potwierdzona dziewczynka więc będziemy mieli parkę. mój synek wolałby brata i mówi że następny będzie brat. jestem w 21u a jak pisałam jakiś czas temu to był dopiero 13t . czas leci. dagietka ty już jesteś na końcu ale szybko zleciało a pamiętam jak rok temu napisałaś że się udało. zmęczona jak tam u ciebie,? mdłości ustały.? mnie jeszcze potrafią dopaść a to nich zgaga. do tego doszły straszne skurcze łydek w nocy. biorę od wczoraj magne b 6. w pierwszej ciąży nie miałam żadnych dolegliwości prócz bólu głowy na początku. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Co u mnie. Dzis koncze 14tydz. Mialam usg genetyczne i test pappa wyszly ok. Za to wyszedl mi zly wymaz z pochwy i leczymy antybiotykiem. Do tego kilka bakterii w moczu. Ogolnie jestem zdolowana bardzo iloscia lekow jakoe przyjmuje. Biore 3x2 duphasto, 2x2 luteine podjezykowa, 3x1 spasmoline rozkurczowa, kwas foliowy, 2x 1 urosept 2x 1 wit c. I na noc globulki z antybiotykiem. Czekamy na zalozenie szwu ale do tego wymaz musi wyjsc ok. Ogolnie mam zle i troche mniej zle dni. Na wymioty dostalam tabletki torecan mam je przyjmowac jak zaczynaja sie wymioty. Wszystko mnie meczy biore prysznic to lapoe mnie okropna zadyszka, ostatnio tez ciagle cos a to niskie cisnienie a to bol glowy, wysyp pryszczy na twarzy i plecach, rewolucje zoladkowe, ciagle cos mi jest. Leze dalej plackiem wstaje do wc i na prysznic i jak musze do lekarza czy na badanie jechac.a tak moje zycie toczy sie w lozku. Niebyloby zle gdybym troszke lepiej sie czula a tak oprocz dolegliwosci jeszcze siada mi psychika przez to czekanie na szew bo sie boje ze znow cos sie stanie. Zmeczona 26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmęczona ja Torecan też brałam na szczęście na mnie działał. musisz jeszcze troszkę wytrzymać. teraz na pewno będzie wszystko dobrze. zobaczysz że zleci., ja ostatnio jak pisałam coś więcej to był 13t . anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmeczona musi być dobrze, Będzie dobrze, wierzę w to ! Anula ja już kończę 36 tydzień, od 3 dni mam pobolewania w podbrzuszu jak na okres, może się organizm przygotowuje do porodu :) Jutro mam kolejna wizyte to sie dopytam lekarki. Jutro tez badanie na gbs. Pokoik małej zaczyna sie wypełniac, rozłożone łóżeczko i komoda dziecieca, firaneczki zawieszone. Część ciuszków uprana i przygotowana do szpitala. W przyszłym tygodniu będę już kompletowac do końca torbę szpitalną i brakujące rzeczy dla małej. Czas leci bardzo szybko, sama pamiętam jak by to było wczoraj jak się dowiedziałam, ze jestem w ciąży,a to już koniec 36 tygodnia :) Kochane szybko Wam też zleca te tygodnie i wszytskie urodzimy piękne dzieciątka :) Powodzenia kochane :) Dagietka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dagietka ból jak na okres to może być początek porodu. w końcu to już prawie 37 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Witam dziewczyny. Trzymam cały czas za was mocno kciuki, zwłaszcza za ciebie zmęczona, niech maluszek zdrowo rośnie. Ja przeleżałam ponad 6 miesięcy i jakoś się psychicznie trzymam, jedyne co mi doskwiera to zanik mięśni nóg:) Dagietka- ja jestem już po gbs, u mnie pojawiły się już silne skurcze przepowiadające z twardnieniem podbrzusza, zwłaszcza w nocy, to coś podobnego do bólu okresowego, ale nie do końca. Córeczka silnie napiera na szyjkę i bardzo chce już przyjść na świat. Dostałam pozwolenie wychodzenia na balkon także dotleniamy się jak jest ładna pogoda. Malutka o ile można jeszcze tak na nią mówić zajmuje już całą powierzchnie brzucha tworząc niesamowite skosy, a jej nóżki czuję zarówno na miednicy jak i żebrach, także z pewnością ma długie nóżki. U mnie torba do porodu już prawie spakowana, w sobotę ustawiamy łóżeczko i rozpoczynamy ostatnie prace przygotowawcze :). Pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystraszona a który to tydzień.? anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj miałam wizytę :) Mała wazy już 2,8 kg. Ja przytyłam kolejny kilogram, więc na plusie mam już 13 kg. Ginka kazała mi od dziś odstawić magnez (dotychczas brałam 6 tabletek dziennie asmag forte). Magnez blokuje skurcze, a ginka mówi, że teraz to my na nie czekamy już, a nie ich się boimy :) Te bóle jak na okres, to podobno normalne. Niektóre kobiety mają tak przez cała ciążę. Na ktg nie wykryto żadnych skurczy, szyjka piękna i długa, więc ginka powiedziała, że raczej przez najbliższe 2 tygodnie nie urodzę. Mam zatem jeszcze trochę czasu, aby wszystko przygotować dla małej. Brakuje mi kilku rzeczy - materacyk, pościele, kocyk, monitor oddechu, wanienka, pieluchy i inne drobiazgi. Po woli kompletuję torbę szpitalna, sama musze kupić 2 koszule nocne, podkłady na łóżko, majty siatkowe itp. Ale ten czas leci. Za chwilę mogę rodzić a tak niedawno oglądałam zdjęcie z usg małej kropeczki :) Dagietka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystraszona faktycznie Malutka już coraz mniej Malutka :))) ja byłam wczoraj u gin:u nas dzisiaj skończony 32tc a Mała waży 2150 :) biorąc pod uwagę jej tempo tycia to lekarka nie wróży mi doczekania terminu i szacuje jej wyjście na okolice 38tc. Jeja, mam nadzieję, że nie urośnie mi do 4kg, bo ja bardzo drobna jestem. Szkoły rodzenia ciąg dalszy, właśnie się uczyliśmy opieki nad noworodkiem. Na lalkach poszło ok, ciekawe jak wyjdzie na "żywym organizmie" :)))) pozdrowienia i słonecznego weekendu życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Zbliża się czas porodów :) Jestem w 33 tygodniu. W przyszłym tyg wybieram się na zakupy. Do torby szpitalnej nie mam jeszcze nic. Powoli zacznę kupować też rzeczy dla dziecka, takie drobniejsze typu pieluchy jednorazowe, tetrowe, kosmetyki do kąpieli, pupy itp. "Większe" rzeczy typu wózek, łóżeczko itd. już mamy, ale trzeba przywieźć od moich rodziców bo na razie tam czekają. Akurat tak wypadło, że robimy mały remont w domu,wszystko potrwa pewnie do połowy czerwca a więc zakończy się przed samymi narodzinami. Pokoik dla małej też już się przygotuje, ale łóżeczko chyba na razie będzie w naszej sypialni. Chociaż powiem wam, że zastanawiałam i w sumie nadal się zastanawiam nad tym, żeby mała od początku była "u siebie". Nie wiem tylko czy będę w stanie takiego maluszka zostawić samego, mimo, że niania elektroniczna będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dziś się zaczął 37 tydzień :) My planujemy od razu umieścić małą w jej pokoiku do spania, aby się przyzwyczajała do tego pomieszczenia. Jeśli będzie potrzeba to przez pierwsze tygodnie będziemy spali na materacu w jej pokoju. Nianię elektroniczną też w przyszłym tygodniu będę kupować, ale pomimo tego myślę, że i tak w pierwszych tygodniach będę chciała spać w jednym pomieszczeniu z dzieckiem. Miłego dnia dziewczyny :) Dagietka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
U mnie też właśnie zaczął się 37 tydzień, 16 maja będę miała oficjalnie donoszoną ciążę;D. U mnie zwiastuny zbliżającego porodu są bardzo zauważalne, pojawiła się mdłości, biegunka i wymioty, z początku myślałam, że coś mi zaszkodziło, ale nie odczuwam żadnych skurczów jelit czy bólu żołądka. Także kto wie kiedy urodzę, może za tydzień, a może i za 3 :) Czas strasznie szybko minął i szczerze jestem już lekko przerażona porodem, aczkolwiek bardzo szczęśliwa, że już niedługo córeczka będzie z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także 16 maja będę miała ciążę donoszoną :) U mnie nie ma na razie żadnych objawów, oprócz pobolewań w podbrzuszu, Od wczoraj nie biorę magnezu, więc może się akcja przyspieszy. Coraz częściej także pobolewają mnie plecy w dole. Mogłabym już za 2 tyg urodzić, ale zobaczymy kiedy mała będzie chciała przyjść na świat. Trzymajcie się kochane i informujcie na bieżąco :) Dagietka31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×