Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość killerka86

5 posiłków czy 3 jak to jest??

Polecane posty

Gość killerka86

Przekonajcie mnie proszę, że te 5 posiłków jest dobre wszędzie trąbią o tym, że to zdrowe że tak się powinno odchudzać itd ale czemu?? Jak zjem to samo w 3 posiłkach to nie schudnę? Mi jest wygodnie jeść 3. Może jest ktoś kto schudł jedząc 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killerka86
no nie wierzę że wszyscy jedzą 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jem 5...
no coz....5 posilkow dlatego ze organizm nie zwalnia swoich obrotów czyli metabolizm jest podkrecony caly dzien...mowimy tutaj oczywiscie malych posilkach... oczywiscie schudniesz na 3 posilkach ale po jakims czasie...waga bedzie stala poniewaz organizm bedzie sie bronil....i moze troszeczke nagromadzic tluszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killerka86
Na takiej czyli jakiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te dwa posiłki to przekąski, więc możesz zjeść jabłko i będzie OK ;) Trzy główne posiłki i dwie przekąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sluchaj -((:))
tych rad ze trzeba jesc piec posilkow . Jesli zjesz to samo w trzech posilkach , to tak samo podkrecisz metabolizm ,bo tyle samo energi organizm zuzyje by spalic to co zjadlas . Jesli nie wiesz komu wierzyc , to usiadz i pomysl - po co natura tak stworzyla czlowieka zeby odczuwal glod ? Po to zeby czlowiek jadl jak jest glodny ( a nie jak ma chec ) . Dlatego powinno sie jesc jak sie jest glodnym a nie piec razy dziennie . Moja rada - zjedz do syta , a nastepny posilek zjedz jak naprawde bedziesz glodna . Zwykle wychodzi : dwa - trzy posilki w ciagu dnia . Kolejny mit to sniadanie , jesli ktos nie ma ochoty moze go przeskoczyc i zjesc pierwszy posilek kolo poludnia ( oczywiscie NIE polecam papierosa zamiast sniadania , a przed wypiciem kawy tez lepiej cos zjesc ) .Tak ze bez wyrzutow sumienia ze przytyjesz , mozesz spokojnie jesc 2-3 posilki dziennie .Sa ludzie na swiecie ktorzy jedza jeden pozadny posilek dziennie ( robia sobie wtedy taka dluzsza biesiade i zjadaja wartosciowe i urozmiaicone produkty by zapewnic organizmowi wszystkie skladnieki ) . Pozatym organizm musi miec odpoczynek od ciaglego trawienia pokarmu , a jedzac co trzy godziny zmuszamy nasz organim do ciaglej pracy .Pozatym jak czlowiek nie je to po kilku godzinach spada poziom insuliny w organizmie i czerpiemy wtedy z zapasow tluszczu energie , jesli natomiast cos zjemy to organozm nie musie siegac po zapasy , bo po co skoro ma co 3 godziny podany gotowy posilek . Oczywiscie ludzie ktorzy jedza malutkie ilosci , lubia jesc czesciej bo by sie zaglodzili , ale jesli ty jesz do syta i wystarcza ci jedzenie 3 razy dziennie to sluchaj organizmu a nie propagandy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killerka86
Dzięki podniosłaś mnie na duchu. Ja właśnie jedząc śniadanie do obiadu nie jestem głodna potem zjem obiadek i tak do wieczora mi wystarczy a jak podjadam pomiędzy to te przekąski stają się normalnym posiłkiem a nie przekąską ja potrafie się najeśc jabłkiem nawet na śniadanie i na długo mi wystarczy bez głodu więc jak jadłam co 3godz to jak przychodziła pora przekąski to musiałam to jabłko wmuszać w siebie bo nie byłam głodna stwierdziłam że to bez sensu być na diecie a jeść bo trzeba jeść 5 posiłków a nie być w tej chwili głodnym teraz jem 3 i jest mi z tym o wiele wiele lepiej i też chudnę choć może i wolniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sluchaj -((:))
No ok , ale ja nie uwzam raczej jablka za poslilek .Piszac posilek mialam namysli posilek zlozony z bialka i odrobiny tluszczu , a owoc czy warzywo to czesc skadowa posilku a nie " osobny posilek " . Do czego zmierzam - bo jesli dla ciebie posilek to jablko i przykladowo jesz trzy razy dziennie jablko to raczej do niczego dobrego nie prowadzi tylko do ruiny organizmu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nazwałam jabłka posiłkiem, myśląc, że może to zastąpić obiad :) Sorry, wrzucę z wikipedii cytat: "Przekąska w kulturze zachodniej jest to rodzaj posiłku, który nie jest traktowany jako pełne danie, a raczej jako pożywienie, które zaspokaja mały głód pomiędzy posiłkami (śniadaniem, obiadem, kolacją)." Czyli taki owoc może być, ale równie dobrze jakiś serek, mięso, równie dobrze może to być sałatka lub kanapka itp. Jeszcze coś takiego: "Dobrze jest zastosować regułę, że przekąska powinna mieścić się w dłoni.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość killerka86
Tak Tak macie rację nie chodziło mi o to że jem np jabłko na śniadanie tylko o to że ja takim jabłkiem jestem najedzona i gdybym jadła go na śniadanie to bym była najedzona. A jak mam go dodać pomiedzy posiłkami to to jest dla mnie niepotrzebne i za dużo bo mi od śniadania do obiadu wystarczy i nie czuje glodu. Zazwyczaj zjem na śniadanie owsiankę albo jajka z szynką czy serem żółtym lub twarożek z szynką i cebulką, obiad zupka zazwyczaj albo jakieś mięsko z warzyweami, kolacja podobnie jak śniadanie. I czy na takim czymś da się schudnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×