Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mooniaaa3659

Bateria w laptopie...

Polecane posty

Gość mooniaaa3659

Wita. Kupiłam laptopa. Chciałabym zapytać czy mogę wyjąc baterię i korzystać poprostu z zasilania sieciowego i nie ładowac co chwile baterii, gdyż słyszałam o kilku przypadkach takich ze kts korzysta z lapka (bateria siedzi w lapku) i jest on podłączony jednoczesnie do sieci a bateria po roku siada tzn. lapek trzyma ok. 30min. Jak jest lepie? Nie chcę zepsuć sobie baterii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeeone
To wręcz konieczne, żeby bateria długo mogła służyć. Częste cykle ładowanie/rozładowanie skraca żywotność akumulatora, a tak się dzieje, gdy laptop jest podłaczony do sieci i jednocześnie korzysta z aku. Naładuj baterię na 100% i odłącz od laptopa na tydzień lub dwa, po czym znowu podłącz i rozładuj, a nastepnie ponownie naładuj na 100% i pozostaw nieużywaną na tydzień lub dwa. Tak używając aku. możesz wydłużyc jego żywotność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Producenci nie zalecają przed odłożeniem ładować do pełna ale między 40 a 80%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co słyszałam gdy bateria jest naładowana do 100% i mamy podłączony kabel zasilaczy to bateria jest automatycznie odłączana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnol dziołszka
mój lap jest bez przerwy w sieci i bateria w środku , wyłączam go dopiero w nocy przed snem , parę lat tak chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×