Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anija21

Co pieczecie na święta?

Polecane posty

Co pieczecie na święta, jakie ciasta>? Może znajcie jakieś mało masowe ciasta wyjątkowe na święta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazurki i baby to tradycyjne
ciasta wielkanocne. Ja w tym roku piekę mazurek pomarańczowy oraz sernik na makowym spodzie (to nie jest tradycyjne wielakanocne cicsto;) , ale ja uwielbiam makowce i serniki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halu haluuu
sernik z rosa sernik łaciaty szarlotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
ja piekę makowiec zawijany i mazurek kajmakowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roladinia
struclę makową i tort mega czekoladowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GretaBarboo
Sernik Babka piaskowa Babka drożdżowa A mazurków nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jJuydgsvcasb
ja pieke babke czekoladowa i zrobie jeszcze 3-BIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdkdlwqo
makowiec zawijany,baba czekoladowa na jogurcie, sernik brzoskwiniowy, blok czek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredytowa
szarlotka z pianką sernik tygrysi karpatka blok czekoladowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała mee_13
Hej, czy macie może Drogie Panie przepis na keks, który po upieczeniu byłby w jasnym kolorze?Mam sprawdzony ciemny, ale chciałabym upiec również jasny.pozdrawiaM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedna jestem i mnie wkurzają
nic ,w tym roku nie ma świąt , dzień jak co dzień ,żadnych śniadań koszyczków do święcenia , placków ,nic , jedynie barszcz biały i jajko , przykro mi czytać takie tematy ,ale nie mam absolutnie pretensji że one powstają bo sama w zeszłym roku w podobnych się udzielałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Do małej mee KEKS 0,5 kg mąki 5 jajek 1 kostka margaryny 1 szklanka cukru cukier waniliowy 2 łyżeczki proszku 10 dkg rodzynek, orzechy , morele , daktyle ,skórka pom. piec 180st/ ok godz. Margarynę utrzeć z cukrem, dodawać po 1 całym jajku .Na koniec dodać przesianą mąkę, proszek i bakalie.Piec w temp.180 st .ok 1 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bermuzinka
sernik czekoladowy sernik z makiem sernik puszysty rolada owocowa makowce tulipan pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bermuzinka
lorealka uwielbiam piec ciasta oto przepis an szybki sernik puszysty ( cisto 2 loztka 3 szklanki maki przennej 1 lyzeczka proszku do peiczneia 2 lyzki smeitany 1,2 ksotki amrgaryny (masa serowa 1 kg sera bialego mielonego szklanka cukru 1 cukier waniliowy 2 budynei smeitankowe w porszku 2 szkalnki mleka pol szkalnki olejui piana z pozstalych bialek na wierzch wiorki kokosowe 1180c 45 minut pysdzny senrik i latwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bermuzinka
180c sory za bledy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowe ciasto
hej, jeśli ktoś nie może/umie sam upiec chętnie go wyręczę. odbiór w Poznaniu kontakt ciastodomowe21@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kromka chleba ze smalcem
A ja sie relaksuje, moze upieke serniczek jakis, zobacze, nie obchodze wielkanocy w stylu uginajacych sie stolow i przepelnionych lodowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirka
Na pewno upiekę babkę, mam sprawdzony przepis, więc powinna się udać. Kawałek sernika, jak i ciasto Amaretto kupię w Polo markecie, bo nie opłaca mi się piec całej blachy. Macie jakiś fajny przepis na mazurek? Może spróbuję zrobić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Mazurek- porcja na małą blachę 30 dkg mąki krupczatki 3 ugotowane żółtka 15 dkg masła 10 dkg cukru pudru żółtka oddzielić od białek , wrzucić je na gorącą wodę , gotować ok.15 min. Wystudzić , przetrzeć przez sitko .Połączyć z mąką, cukrem i posiekanym drobno masłem .Szybko wyrobić i schłodzić na chwilę.Następnie rozwałkować ciasto na grubość 1 cm, nakłuć widelcem. Piec w temp. 200 st. na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
c.d mazurka na upieczony mazurek wykładam masę toffi, posypuję uprażonymi orzechami laskowymi i robię esy -floresy z płynnej czekolady. ciasto super pyszne nie zostaje ani kruszka. W tym roku piekę z podwójnej porcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biszkopt z masą i wiśniami i galaretką, kuleczki rafaello i pewnie jakiś mazurek, tylko nie wiem, jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×