Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

No ja poród pierwszy miałam od pierwszych skurczów do wyparcia 4.5h, drugi może być jeszcze szybszy (bo zazwyczaj taka jest tendencja) a biorąc pod uwagę wypełnianie papierów w szpitalu i badanie ginekologiczne/usg po drodze... dlatego wątpiłam czy napiszę na forum, bo będę pędzić do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termin mam na 13 grudnia, ale urodzę pewnie w święta:-) Każde dziecko rodziłam 10- 11 dni po wyznaczonym terminie. Mój pierwszy poród był wywoływany oksytocyną i to była tragedia. Pozostałe to jak mocniejszy ból miesiączkowy. Ostatni poród był ekspresowy-od przyjechania do szpitala do urodzenia córki- 2 godziny. A teraz aż się boję,żebym zdążyła do szpitala:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze się znajdą okropne/fajne CC i okropne/fajne SN. Dla mnie był to okropny ból (SN), ale nie dałabym się z jego powodu pokroić tak sobie (CC na życzenie). A przeważnie tego wyboru nie ma. Bo się albo rodzi SN, a jak sa komplikacje to jest CC. Jest trochę kobiet, które przeżyły jedno i drugie i zdania co lepsze też są podzielone. Ja znam tylko jedną taką i mówi, że w zasadzie jej wszystko jedno, ale jakby mogła rodzić sn za drugim i trzecim razem, to by rodziła ("szybciej się dochodzi do siebie"). Zaznaczam, że pierwszy poród (SN) miała zupełnie w porządku i obie następne CC (planowe) również spoko - bo trzeba porównywac albo dwa złe porody albo dwa dobre, a nie skrajne przypadki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Provitamina zoladek mi przyrosl do szwow wewnetrznych i uwierz, ze z bolu zwijam sie do tej pory liczac na poprawe po drugim cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Nie znam takze ani jednej dziewczyny osobiscie, ktora czula sie super po cesarce. Jako ciekawostke wklejam roznice w obu pologach. Ja osobiscie zycze Wam dziewczyny zero dolegliwosci czy to przy jednym czy drugim pologu. Moja mama rodzila naturalnie 2 razy w obu ciazach przytyla 6-8 kg. Rodzila krotko bez nacinania krocza, ale to sie nazywa szczescie :) ok teraz artykul ++++++ Połóg po porodzie naturalnym Co się wtedy dzieje w ciele kobiety? Następuje kurczenie się macicy oraz gojenie poporodowych ran, jajniki zaś wracają do swoich poprzednich czynności, których na ten szczególny okres „zaniechały". Do wspomnianych zmian warto się wcześniej przygotować, aby nas nie zaskoczyły - to bowiem naturalny etap porodu (choć większości wydaje się, że poród kończy się urodzeniem dziecka).Wtedy też rozpoczyna się tworzenia mleka (laktogeneza) oraz ma miejsce powrót płodności, związany z ponownym podjęciem czynności przez jajniki. Zmniejszanie się macicy prowadzi do powstawania tzw. odchodów połogowych. Mogą trwać jedynie dwa tygodnie, ale mogą również utrzymywać się do końca połogu (nawet do 8 tygodni). Początkowo przybierają postać krwawień, z czasem jednak ich barwa się zmienia - przyjmują kolor brunatno-żółty, a potem szarawy. Odchody te są zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, związanym z gojeniem się macicy. To mieszanina krwi oraz produktów rozpadu tkanek, jakie wydostają się z dróg rodnychw czasie obkurczania się macicy i pozwalają na usunięcie resztek błon płodowych i drobnoustrojów. Rana po nacięciu bądź pęknięciu krocza może być bolesna, ale najważniejsze, by nie dopuścić do jej zakażenia. Z tego właśnie względu w okresie połogu należy szczególnie zadbać o higienę miejsc intymnych. Jeżeli świeżo upieczona mamusia nie karmi dziecka naturalnie, wówczas połóg kończy się wystąpieniem pierwszej miesiączki (powrót płodności). Trudno jednak dokładnie określić, w którym momencie powróci okres i owulacja, ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna. Warto jednak wiedzieć, że mamy karmiące piersią będą musiały poczekać na miesiączkę znacznie dłużej - może to nastąpić dopiero po zaprzestaniu karmienia lub w momencie, gdy częstotliwość podawania pokarmu się zmniejszy.Po zakończeniu połogu kobieta powinna bezwzględnie udać się do ginekologa, który sprawdzi, czy rany poporodowe dobrze się zagoiły. Połóg po cesarskim cięciu Połóg po cesarskim cięciu trwa dłużej i może być bardziej dokuczliwy, niż ten po porodzie naturalnym. Nie ma wątpliwości, że tzw. cesarka pozostawia po sobie więcej śladów niż poród siłami natury. O ile te zewnętrzne są dość oczywiste - blizna po cięciu czy wypukły brzuch (dłuższy czas potrzebny na cofnięcie się zmian), warto także zauważyć, że procesy wewnątrz ciała kobiety przebiegają nieco innym rytmem. To, kiedy kobieta będzie mogła wstać z łóżka, zależy od szpitala - w niektórych pozwala się mamom wstać dopiero po 12 godzinach od porodu, ale w innych zaleca się podniesienie na kilka kroków już 6 do 8 godzin od cesarki.Kobieta nie powinna jednak podejmować takich prób sama - istnieje ryzyko, że zakręci się jej w głowie, co grozi upadkiem. Pierwsze kroki mogą być bolesne, ale to odczucie zwykle szybko mija. Warto mieć na uwadze, że pozycja wyprostowana podczas chodzenia jest dużo wygodniejsza - dzięki niej rana na brzuchu jest mniej dokuczliwa. Kiedy mama już wstanie, może skorzystać z ubikacji, jednak wcześniej położna musi usunąć cewnik moczowy.Początkowo mogą pojawić się problemy z oddawaniem moczu oraz wypróżnianiem się. Zaleca się wówczas wzbogacenie diety suszonymi śliwkami, bogatymi w błonnik pokarmowy. Cesarskie cięcie wiąże się z podaniem znieczulenia. Po znieczuleniu zewnątrzoponowym mama może odczuwać silny ból głowy i pleców, mogą także drętwieć jej nogi (możliwe mrowienie). Przez kilka godzin od zabiegu będzie także otrzymywać, za pomocą cewnika umieszczonego na plecach, drobne dawki środków przeciwbólowych.W wyniku podania znieczulenia ogólnego mogą ją z kolei męczyć nudności, wymioty, ból głowy oraz gardła. W przypadku tego rodzaju znieczulenia, kobiecie podaje się leki w kroplówce lub w zastrzyku. W płucach może także zalegać wydzielina. By się jej pozbyć, zaleca się odkasływanie i dynamiczne wydychanie powietrza. Trudno też zaprzeczyć, że kiedy znieczulenie przestaje działać, kobieta zaczyna odczuwać ból wokół rany na podbrzuszu. Nie zawsze jest on równie dotkliwy - czasem bywa silny, a czasem - ledwo odczuwalny. W przypadku cięcia cesarskiego nieco dłużej trwa także proces kurczenia się macicy i może być on bolesny.Bóle brzucha mogą się nasilać podczas karmienia piersią, ponieważ w tym czasie do organizmu uwalnia się oksytocyna (to ona przyspiesza obkurczanie). Jednak odchody połogowe są zazwyczaj mniej obfite niż po porodzie naturalnym. Nie jest jednak dobrze, jeśli są one zbyt skąpe lub zupełnie zanikają - wówczas należy skonsultować się z lekarzem, bo może okazać się potrzebne zaaplikowanie leków na obkurczanie macicy. Tak jak w przypadku porodu naturalnego, po cesarskim cięciu, o ile kobieta nie karmi dziecka piersią, połóg kończy się pierwszym krwawieniem miesiączkowym. Warto też zauważyć, że zaraz po zabiegu (a nawet przez kilka dni) karmienie piersią może sprawiać trudności (może być potrzebna pomoc bliskiej osoby). Początkowo mleka może być mało, ale z czasem laktacja staje się bardziej obfita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam powiem ze to chyba tez zalezy jak jest z tym CC. Jak masz zaplanowane wczesniej to mozesz tez sie przygotowac psychicznie. Ja z synen jajpierw przez kilka godzin rodzilam naturalnie az wkoncu wzieli mnie na CC bo tetno dziecka zanikalo. Jeszcze nie powiedzieli nic na temat tego ze przez 12 godzin po CC nie mam glowy podnosic i potem przez ponad tydzien mialam taki bol glowy ze nia w ogole ruszac nie moglam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
tofilebork dopiszesz sie do tabelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................wiek.........miejsce...............te rmin...........ktora ciąża.. ProVitamina.....28............Białystok.............02.1 2.........................2 Czarofffnica............................................. ......03.12..................kolejna sunflowersun.....29...................................... ..03.12..............1 (+1por.) Eko_Mama.......30...........Śląsk...................04. 1 2.....................2 tilli-tilli.................30............UK............. .........0 4. 1 2....................3 oaniao...............34..........Kraków................. 05.1 2 .....................3 Elizabet1204.....35......... .............................06.12......................2 dumna mama.....25.........okolice wawy.......07.12.......................2 anna84...............29..........Płock.................. .08.1 2 ... ...................1 waniliowa23......23.........Kraków..................08.1 2?.............1(+1pz) Lakis..................34................................ .......09 . 12.. ....................2 mała Hania........26..........Frankfurt...............11.12...... .......1(+ 1 pz) Zielononóżka.....29.........Śląsk.................... .12.12. .......................2 Lena1983-.........30.........Sląsk.....................1 2.12......2 (+2 por.) Czarne_Oczy100.....30........Warszawa................13.1 2......... .......1 gocha78...............35.............Toruń.............. .......13.12.. ..........4 Kroptuska...........33................................... ....14.12? .....................3 Wiolka03...........30........Wrocław..................14 .12... . .............3 Raven32.............32................................... .....15.12. .....................1 Aura85................28........Gdynia................... ..15.12.. . ..................1 malgosiaa..........23........Włodawa.................15. 12... ...................1 JagaJagusia.....25..........Gdańsk.................17.12 .... . ...............2 białaMilka..........23...........ZSZ.................... ...18-19.12..................1 monteblack........32.........Białystok................18 -19.12..................1 MM_ ..................27........Bydgoszcz................18-20.1 2....1 (+1pz) Justyszak............28..........Poznań................. ..19.12... ..................2 Mimifi..................33..........łódzkie............ .......21.12.. .....................1 MagdaM456456.......21..........UK(małopolskie).....22.12 ................1 tofilebork...............30..........Lębork....................22.12.....................4 Ania7912.............34..........Sompolno...............27.12.... . ...........2 atomooffka...........29.........k/Łodzi................. .28.12.......................1 deli82...................31.........zach.pomor........... ..29.12... . ...............2 Princessa2..........23..........łódź.................. .......30.1 2 .................2 Dominisia0611........23...........Lublin................. .31.12..................1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofilebork- ja tez mialam okropne bóle głowy po CC i to wlasnie dlatego ze podczas CC lekko unioslam glowe bo musialam zwymiotowac. Pomogły mi tylko bardzo mocne kawy naturalne w polaczeniu z tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Ja na szczescie nie mialam bolu glowy, ale czytalam ze sa one spowodowane tym, ze jakas czesc znieczulenia przedostanie sie do rdzenia kregowego. + Znalazlam ciekawe plastry na blizne po cc, jednak sa cholernie drogie. 5 plasterkow 117 zł a polecaja zmieniac je codziennie :) Stosowalam na blizne contratubex i genialnie dziala. Czasem nie warto dac sie naciagac. Kupowalam kremy Mustella na brzuch za kupe kasy, a w ostatnim miesiacu rostepow bylo mnostwo i lekarz mowi, ze jak malo kolagenu jest w skorze to i krem ze zlota nie pomoze :) Doswiadczona pierwsza ciaza bede sie smarowac oliwka Bambino i juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia..... tutaj są tylko 2 usg podczas ciąży jedno w 12 tyg i drugie w 20 tyg aby sprawdzić czy dobrze się rozwija i jeżeli chcesz to powiedzą ci płeć :) do tego są spotkania z położną i to tyle jeżeli chodzi o wizyty w szpitalu lekarza zobaczę dopiero przy porodzie. Tutaj tak jest :) jeżeli chciałabyś wybrać poród w formie CC to już musisz mówić o tym od początku ciąży i uzasadnić dlaczego. Chyba że pod koniec ciąży się okazuje że dziecko jest źle odwrócone to oczywiście zrobią cesarkę ale ogólnie jeżeli jesteś zdrowa i nic ci nie jest naciskają na poród SN. :) Więc mnie zapewne taki czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając ten artykuł to faktycznie lepiej brzmi połóg po sn. Leżałam na sali z dziewczyną po cc i też bardzo narzekała na ból głowy, aż płakała. U mnie gdyby nie szwy, to mogłabym od razu tańczyć po porodzie, ale przez nie nie mogłam usiąść na tyłku przez tydzień, aż mi zdjeli. Mąż mi kupił koło dmuchane i tylko na nim siadałam. A mnie dzisiaj głowa to zaraz pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononóżka ja się chyba bardziej boję pologu niż porodu , miałam 7 szwow niewiem czy to dużo czy mało , a czułam się jak tutaj opisujecię po cc głowa mnie strasznie bolała mdlałam taka byłam słaba i 3 dni przychodzili do mnie z cewnikiem siedziałam na kibelku położna mi wodę odkrecala ale że mnie ani kropli nie chciało zejść :-( niby to była taka blokada psychiczna .deli jak teraz będę rodzic też sn to napewno kupię sobie to koło do siedzenia jedna dziewczyna miała z która leżałam i jest naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononóżka tak nerwica siedzi mi w psychice , niby powodem jest ciężki okres szkolny w podstawówce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka... nie zazdroszczę Ci tej nerwicy lękowej chyba są jakieś sposoby aby się z tego wyleczyć? ja życzę ci powrotu do zdrowia tego z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Sesilka troche rozumiem jaka to paskudna choroba, poniewaz w najblizszym otoczeniu mam osobe z choroba depresyjno-maniakalna. To jest dopiero choroba ;/ Choroby psychiczne sa straszne, najgorsza jest chyba bezsilnosc? :( + Ktora z dziewczyn ma niebawem wizyte z usg? Ja mam 2 lipca to bedzie 16-sty tydzien i 2 dni. Moze juz cos sie okaze, ale lekarz juz cos napomknal o dziewczynce :) Mojemu niby obojetne, ale dzisiaj do tescia powiedzial, ze fajnie by bylo miec synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka.... co prawda ja mam wizytę dopiero pod koniec lipca ale mój mężczyzna także twierdzi żeby niby mu obojętne ale i tak chciałby bardzo mieć syna :) ja też bym chciał także gdyby się okazał chłopak to byłaby dla nas bardzo bardzo miła niespodzianka :) nie twierdzę że z córki byśmy się nie cieszyli :) ale jeszcze muszę się uzbroić w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyte 4 lipca ale cos mi sie wydaje ze bez usg. Chodze do lekarza na NFZ a to niestety ogranicza ilosc usg. Mi sie marzy coreczka bo mam juz jedna ale do tego dwoch synow wiec fajnie by tak bylo dwa na dwa. No ale jak bedzie synek to tez sie bede cieszyc byle zeby bylo zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem - każdy rodzaj porodu ma swoje zalety i wady. Najważniejsze by był bezpieczny dla mamy i dziecka. x USG - ja mam podobnie jak tofilebork - 4 lipca. Chodzę do prywatnego GP - w ramach LuxMedu, więc płacę tylko tyle co miesięczna składka w pracy na dodatkową opiekę medyczną. To będzie 14 tc 5 dzień (jak ktowoli 15 tc). Na każdej wizycie mam USG. Za każdym razem zlecane badania - krew i mocz. GP mam fajnego - bardzo dokładnie wszystko opisuje. Dużo mówi - nic nie muszę z niego wyciągać. Czego jak czego - ale nie znoszę lekarzy, z których trzeba wyciągać informacje. Wizyty się doczekać nie mogę, gdyż to kolejna okazja do zobaczenia dzieciaczka :) Mam nadzieję, że mąż dostanie 4 godziny wolnego w pracy - by móc być ze mną na tym USG. To będzie pierwsze przez brzuch. Jakoś mój mężuś nie może zdzierżyć badania przezpochwowego. Był ze mną raz - akurat nie było mojego GP - więc byłam u babki. Ale stwierdził, że nie zdzierży takiego badania przeprowadzanego przez faceta - w umie co się dziwić :P A jak wasi panowie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojego to nic nie rusza. Był ze mną nawet przy dopochwowym USG. Przecież to lekarz a nie oprawca. Przy porodzie też chciał być ale było CC to nie mógł być na sali. Jak mały sie urodził to dzielnie wycierał jego osr.aną du.pę, sprzątał jak maluchowi się ulało a ja jak w najgorszym momencie ciąży narzygałam do dyżurującej miseczki to On brał tę miskę i sprzątał po mnie. Jego takie rzeczy nie ruszają... sama natura :) x Mam dziś ambitny plan wyjść wreszcie z domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mi hormony nie przestana buzowac do do porodu nie dotrwamy razem wiec nie rozkminiam czy bedzie przy porodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz specjalnie robil przez brzuch bo ponoc faceci zle znosza badanie dopochwowe :P wcale sie nie dziwie.. jak to moj stwierdzil ze wystarczyloby zeby spojrzal nie tam gdzie trzeba to by w zeby dostal buahahaha. faceci... monteblack zgadzam sie w 100% i jednocze w twoim wpisie :D x ps. zaczynam mega stres. w sobote obrona a ja na 60 pytan umiem 20. zaczynam panikowac.. ;( !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż jest gigantem. Był przy 3 porodach i jak wychodziło dziecko, to on zamiast stać przy mojej głowie, to patrzył z tej drugiej strony, jak maleństwo wychodzi. No i nawet zostawał jak mnie zszywali i rajcował się, jakie to fascynujące:-) Lekarz śmiał się,że nie widział nigdy takiego ciekawskiego ojca:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiaa - no mój coś w podobie mi powiedział ;) PS. dasz radę z obroną - skup sie pókico na niej - a nie na forum ;P x co do porodu i udziału w nim męża - my ustaliliśmy już dawno temu, że jak do czego dojdzie - to nie chcemy wspólnego porodu. Będę sama z lekarzami, ewentualnie siostra moja będzie (ale to muszę przemyśleć, czy na serio chcę by był ktoś ze mną). Jednym to odpowiada, innym nie. Ja nie wyobrażam sobie jego obecności w takiej chwili. Wystarczy, że ja będę pamiętała poród i to co z nim związane. Ale to jest moje zdanie. x ProVitamina - też mam dziś taki ambitny plan. Sądzę, że nic mi się nie stanie, jak pojadę na małe zakupy. Całe szczęście jestem zmobilizowana - nie wyobrażam sobie jezdżenia komunikacją miejską. Mam parę minut do Tesco - więc w drogę ;) Marzy mi się białe, chrupiące pieczywo z mascarpone i dżemem malinowym :) x monteblack - mi hormony chyba aż tak nie buzują ;) Jedyne co - jetem jeszcze bardziej cięta na teściową niż byłam. Przestałam z nią już prawie w ogóle rozmawiać - ograniczam się do "dzień dobry" i suchych odpowiedzi - jak już muszę. Ale ona sobie zasłużyła ;) Dzięki temu na mężusia nie spadają hormonalne gromy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisze mnie ktoś do tabelki? Bea1984....29....Dolny Śląsk....01.12....1 Dzisiaj rano obudził mnie dosyć silny skurcz brzucha, który trwał kilka sekund. Nie wiem czy powinnam się martwić? Więcej się nie powtórzyło. Do tej pory zdarzało mi się kłucie i jakieś lekkie bóle, ale nigdy skurcz.... Ja mam wizytę 09.lipca, i mam nadzieję, że lekarz nie zmieni zdania co do płci:) chociaż mąż by sie cieszył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Atomooffka moj tez woli badanie przez brzuch, wiadomo :D Teraz mam jeszcze normalne usg, ale w sierpniu mam 3d i idzimy cala rodzina to jest narzeczony i Jagoda, zeby zobaczyla dzidziusia. Moja mala ma 2 latka i 8 miesiecy i juz rozumie, ze bedzie dzidzius i pyta nawet jak sie czuje  Moj gin tez wszystko mowi i ma nalepszy sprzet tu w okolicy, ale tez nie malo kosztuje ;/ + Gocha78 moze ma powolanie Twoj wybranek? Na lekarze oczywiscie  + Malgosiaa a jaki kierunek konczysz? 60 pytan to malutko, ja mialam na oboronie 300 i to takich mega. Bronilam sie jak juz mala byla, miala wowczas niecaly rok. Moj N.(nerzeczony) ja zabieral na mega spacery, zeby mogla pisac i uczyc sie. Lepiej jak jeszcze dzidzia w brzuszku bo mozesz spokojnie sie uczyc  trzymam kciuki + Monteblack wiem jak to z hornmonami jest, ale w drugiej ciazy bardzo sie pilnuje, zeby nie narobic przykrosci i powiem szczerze, ze udaje sie  + Dziewczyny a WY nie jezdzicie na zakupy? Ja codziennie jade z koksem jak maly samochodzik. Codziennie zakupy bo uwielbiam gotowac, ogrodek obrabiam, mam jakies 300 m2 do sprzatania, mase spotkan firmowych i rozne inne zajecia. Zle bym sie czula nic n ie robiac. Pisze z Wami w wolnych chwilach. Samochodem tez sama jeszcze, co uwielbiam od momemntu majac automat :D W pierwszej ciazy nic nie robilam, balam sie jezdzic i przytylam jak wieprz, teraz sie nie dam  Jak juz jest dzieciaczek to jakos tak czlowiek nie ma jak celebrowac kolejn ego brzuszka. Przyjdzie taki maluch ze zlobka i zapyta gdzie ciasto? A gdzie kotlecik? Hehehe + Beea1984 rozne bole krotkotrwale w ciazy sa normalne. Macica sie rozciaga, wspolczuje ale tak juz jest. Nick................wiek.........miejsce...............te rmin..........ktora ciąża.. Bea1984..........29…………...Dolny Śląsk........01.12.....................1 ProVitamina.....28............Białystok.............02.1 2.........................2 Czarofffnica............................................. .....03.12..................kolejna sunflowersun.....29..................................... ..03.12..............1 (+1por.) Eko_Mama.......30...........Śląsk...................04. 1 2.....................2 tilli-tilli.................30............UK............. .........0 4. 1 2....................3 oaniao...............34..........Kraków................. 05.1 2 .....................3 Elizabet1204.....35......... .............................06.12......................2 dumna mama.....25.........okolice wawy.......07.12.......................2 anna84...............29..........Płock.................. .08.1 2 ... ...................1 waniliowa23......23.........Kraków..................08.1 2?.............1(+1pz) Lakis..................34................................ .......09 . 12.. ....................2 mała Hania........26..........Frankfurt...............11.12...... .......1(+ 1 pz) Zielononóżka.....29.........Śląsk.................... .12.12. .......................2 Lena1983-.........30.........Sląsk.....................1 2.12......2 (+2 por.) Czarne_Oczy100.....30........Warszawa................13.1 2......... .......1 gocha78...............35.............Toruń.............. .......13.12.. ..........4 Kroptuska...........33................................... ....14.12? .....................3 Wiolka03...........30........Wrocław..................14 .12... . .............3 Raven32.............32................................... .....15.12. .....................1 Aura85................28........Gdynia................... ..15.12.. . ..................1 malgosiaa..........23........Włodawa.................15. 12... ...................1 JagaJagusia.....25..........Gdańsk.................17.12 .... . ...............2 białaMilka..........23...........ZSZ.................... ...18-19.12..................1 monteblack........32.........Białystok................18 -19.12..................1 MM_ ..................27........Bydgoszcz................18-20.1 2....1 (+1pz) Justyszak............28..........Poznań................. ..19.12... ..................2 Mimifi..................33..........łódzkie............ .......21.12.. .....................1 MagdaM456456.......21..........UK(małopolskie).....22.12 ...............1 tofilebork...............30..........Lębork............. .......22.12.....................4 Ania7912.............34..........Sompolno...............27.1 2.... . ...........2 atomooffka...........29.........k/Łodzi................. .28.12.......................1 deli82...................31.........zach.pomor........... ..29.12... . ...............2 Princessa2..........23..........łódź.................. .......30.1 2 .................2 Dominisia0611........23...........Lublin................. .31.12..................1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mąż bardzo pomógł obecnością przy porodzie. Praktycznie nie rozmawialiśmy, bo nie miałam siły(rodziłam 10h), ale to podał wodę, ochłodził mi twarz ręcznikiem itp. A na sali porodowej jest się praktycznie samemu, od czasu do czasu wpadnie tylko położna, zbada rozwarcie i wychodzi, wiec ktoś bliski jest na prawdę pomocny. A jak już urodziłam i jak lekarz się pytał męża jak córka ma mieć na imię to mąż z wrażenia zapomniał :) A ja sie właśnie wyrwałam, zabrałam od męża samochód i pojechałam do miasta na zakupy wydać kasiore :) w samym Rossmannie zostawiłam stówe, bo kurcze jak sie kończą w domu kosmetyki to muszą wszystkie naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Nick................wiek.........miejsce...............te rmin..........ktora ciąża.. Bea1984..........29…………...Dolny Śląsk........01.12.....................1 ProVitamina.....28............Białystok.............02.1 2.........................2 Czarofffnica............................................. .....03.12..................kolejna sunflowersun.....29..................................... ..03.12..............1 (+1por.) Eko_Mama.......30...........Śląsk...................04. 1 2.....................2 tilli-tilli.................30............UK............. .........0 4. 1 2....................3 oaniao...............34..........Kraków................. 05.1 2 .....................3 Elizabet1204.....35......... .............................06.12......................2 dumna mama.....25.........okolice wawy.......07.12.......................2 anna84...............29..........Płock.................. .08.1 2 ... ...................1 waniliowa23......23.........Kraków..................08.1 2?.............1(+1pz) Lakis..................34................................ .......09 . 12.. ....................2 mała Hania........26..........Frankfurt...............11.12...... .......1(+ 1 pz) Zielononóżka.....29.........Śląsk.................... .12.12. .......................2 Lena1983-.........30.........Sląsk.....................1 2.12......2 (+2 por.) Czarne_Oczy100.....30........Warszawa................13.1 2......... .......1 gocha78...............35.............Toruń.............. .......13.12.. ..........4 Kroptuska...........33................................... ....14.12? .....................3 Wiolka03...........30........Wrocław..................14 .12... . .............3 Raven32.............32................................... .....15.12. .....................1 Aura85................28........Gdynia................... ..15.12.. . ..................1 malgosiaa..........23........Włodawa.................15. 12... ...................1 sesilka............... 31......... Wlkp ......................16.12 .......................2 JagaJagusia.....25..........Gdańsk.................17.12 .... . ...............2 białaMilka..........23...........ZSZ.................... ...18-19.12..................1 monteblack........32.........Białystok................18 -19.12..................1 MM_ ..................27........Bydgoszcz................18-20.1 2....1 (+1pz) Justyszak............28..........Poznań................. ..19.12... ..................2 Mimifi..................33..........łódzkie............ .......21.12.. .....................1 MagdaM456456.......21..........UK(małopolskie).....22.12 ...............1 tofilebork...............30..........Lębork............. .......22.12.....................4 Ania7912.............34..........Sompolno...............2 7.1 2.... . ...........2 atomooffka...........29.........k/Łodzi................. .28.12.......................1 deli82...................31.........zach.pomor........... ..29.12... . ...............2 Princessa2..........23..........łódź.................. .......30.1 2 .................2 Dominisia0611........23...........Lublin................. .31.12..................1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
sesilka juz cie dopisalam :) + dli82 zycie jest cholernie drogie. Ja sama robie zakupy i zbieram paragony. Staram sie oszczedzac, ale na niektorych rzeczach sie nie da. Proszku taniego nie kupie bo zaraz mam wysypke. Taniego miesa tez nie kupuje w marketach bo sie nacielam kiedys. Prowadze zeszyt naszych wydatkow domowych. I samo jedzenie plus chemia bez ubran itd. wychodzi nam miesiecznie 1500-2000 zł. Kosmetyk byle jaki zaczyna sie od 10 zł. Chce sie kupic puder nie jakis lepszy tylko normalny, ale najtanszy to minimum 50 zł. Ja uwielbiam robic zakupy w Lidlu. No i dzisiaj wchodze to gdzie nie popatrze to wszystko minimum 5 zł. Dzisiaj fajne dlugie sukienki sa w Lidlu za ok 40 zł. Czesto maja fajne ciuszki dla dzieciakow. Ja sie zastanawiam jak ludzie wiaza koniec z koncem jak zarabiaja najnizsza krajowa, nawet dwie pensje najnizszej krajowej to na wegetacje, Warzywa i owoce sa bardzo drogie,a jak tu na dziecku oszczedzac, a tym bardziej na nas teraz jak potrzeba wlasnie takich produktow. Polacy sa mistrzami wiazania konca z koncem. Coraz czesciej przekonuje sie, ze taniej wychodzi zjesc obiad w stolowce. Ostatni obliczylam, ze ugotowanie dobrego rososlu na wolowinie i drobiu z warzywami wynosi ok 50 zł. Jesli chodzi o ubranka dziecie to poza bielizna typu body, rajtuzki itd. kupuje uzywane paczki na allegro. za 200-300 zł ma sie super ubrania markowe na caly sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×