Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Magda - normalnie w Asda, Tesco, Morrison - Sezame Olive - na dziale spozywczym ;) ale wez organic :) ja czuje ruchy, tez jak Provitamina zaczelo sie ok 15/16tyg nie sa jeszcze mega wyrazne ale zdecydowanie wyczuwalne wlasnie po slodkim najlepiej czuc tylko o dziwo - jak leze na plecach nic nie czuc u mnie najlepiej jak leze na lewym boku wtedy wariacja :D ja tez rozkladam zakupy na tygodniowe w kazdym tygodniu cos :) wczoraj kupilam takie cos taka przytulanka byla dla mojego synka czyms najcenniejszym przez pierwsze 3 lata :D ciezko bylo mu sie rozstac corcia tez miala - wiem ze kazde dziecko jak ma swoja jedna jedyna ulubiona przytulanke o niebo lepiej przyzwyczaja sie do zasypiania w pokoju samemu i ogolnie do szybkiego zasypiania z tym nigdy nie mielismy problemu wiec i teraz to jest podstawa jak dla mnie http://direct.asda.com/george/baby-blankets-shawls/baby-teddy-comforter-pink/GEM118124,default,pd.html?cgid=600114

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina - ja zaczęłam 16 tc i wlasnie od okolo 2 tygodni odczuwam wyraźniejsze muśnięcia i przesunięcia :) też głównie jak coś zjem albo siedzę na krześle, lekko zgięta - pewnie to przez delikatny ucisk brzucha :) Współczuję mdłości itp. Ja tego nie przeszłam, jedyne mega męczące jest wstawanie na siku jakieś 4-5 razy w nocy i wiele razy w ciągu dnia :/ Przez to podwójnie śpiąca jestem i popołudnia są dla mnie masakryczne, a pracuję zawsze do wieczora, więc po południu już nawet po polsku nie rozumiem :) Wczoraj kolega z pracy mówił, że poziom cukru mu w organiźmie spadł...a ja wielkie oczy i pytam jaki cukier na niego spadł, skąd?i czy wszystko ok :)...masakra..uśmiał się..mega kumata ostatnio jestem :P :) takie uroki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tilli-tilli - fajna ta przytulanka :) chyba sama się za nią rozejrzę jak już poznamy płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia hehe lol :D:D:D taa.. mnie czasami proponowali zebym szla do first aid room na kozetke sie przespac bo zasypialam nad klawiatura :/ co do przytulanki - glownie chodzi o to zeby bylo miekkie i dziecko moglo sobie np. na oczka nalozyc aby zaciemnic pomieszczenie albo po prostu milusi material podotykac :) dlatego tak wiele dzieci tez lubi zwykle pieluszki tetrowe za przytualnki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilo się zagramaniczne forum,hehe ;) Ja uprawiam dziś relksik na balkonie bo u mnie montowanie mebli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za tyle cennych odpowiedzi, podpowiedzi :) dla mnie, to bardzo ważne, bo nie mam żadnego doświadczenia w tej materii. Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, potrzebny jest specjalny sterylizator do butelek? można je sterylizować w zwykłej mikrofalówce? i druga rzecz, jak długo wasze maluchy wymagały proszku do prania dla dzieci (te wszelkie lovele, jelpy i inne) i jakich używałyście, co jest dobre? Ja dziś zaczynam 15 tydzień, ale nic nie czuję (to pierwsza ciąża, a ponoć to w kolejnych szybciej się coś czuje no nie?) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia u mnie tez ciaza numer 1,koncze 16 tydzień i tez chyba nic nie czuje...Fakt ze jak sid eko pozginam to cus mnie tam lomocze przy pępku:P No i ja jestem gruba,wiec to może tez ma znaczenie,ze poki ruch dzidzi dotrze przez powoloki tłuszczowe to trochę potrwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia..... Z tego co wiem to właśnie odczuwa sie później ruchy dziecka ja sama jestem w szoku że takie coś odczuwam bo myslalam że moze koło 20 tygodnia coś poczuje. Mam nadzieję że nikomu nie przeszkadza że wypowiadamy sie takze z uk w sumie temat nadal dotyczy ciąży tylko czasami któraś z nas doda link zagraniczny. ;) więc jak coś to proszę nie robić afery jak kilka stron wyżej hehehe :) :P Ja od koleżanki bede miała tylko kolyske a resztę wszystko takze musimy sami kupić :) ale jak dla mnie to bardzo szczęśliwy czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie myślę o wyprawce, bo jeszcze kupa czasu:-) Zawsze szykuję 2 tygodnie przed terminem;) Co do butelek, to ja do 6 miesiąca karmię wyłącznie piersią, butelkę Aventa dopiero w 7 miesiącu, jak rozszerzam dietę. Mam hopla na punkcie karmienia piersią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy poczułam ruchy gdzies kolo 21 tyg. Teraz w 15 juz cos czułam. Mam obecnie koniec 18 tc i wyraznie czuje ruchy. x Dziewczyny z UK piszcie śmiało, wspirajcie sie, informujcie sie co gdzie i za ile. Forum pomieści wszystko i wszystkich :) A te maskotki to naprawde super. Aż sobie sprawdziłam na allegro i są identyczne. Jak tylko poznam płeć to zakupię malcowi. x A ja mam kolejny śledziowy dzień. Zawsze lubilam a teraz wcinam kilka razy dziennie po kilka koreczków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Ja moze lekko czasem cos poczuje w brzuchu. Jutro zaczynam 17-sy tydzien i druga ciaza, wiec moze faktycznie :) + Dominisia my nie mielismy sterylizatora i dziecko nadal zyje :) Butelki wyparzalam w garnku z woda. O wiele bardziej przydal nam sie podgrzewacz. Jesli chodzi o mikrofalowke to sa nawet takie specjalne sterylizatory, ze wklada je sie do mikrofalowki. Specjalne proszki to tak nawet do roku kupowalam, ale wiem ze niektorzy duzo krocej piora w jelpach itd. + gocha to tak jak ze mna z karmieniem piersia + WY pewnie dzisiaj odpoczywac? A ja do drugiej roboty ide. Festyn trzeba ograc bo jakies duze swieto maja i wieczorem sie zaczyna i gramy do rana. Tak wiec, prosze trzymam kciuki zeby mnie komary nie wsunely :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Malgosiaa trzymam kciuki za Twoja obrone. WLasnie sobie przypomnialam, ze to juz dzis. Nie denerwuj sie i wszystko bedzie dobrze. Mam nadzieje, ze pochwalisz sie jak juz emocje opadna? POWODZENIA !!!! + Tak jak myslalam, ze Kroptuska olala juz forum. Ja sie nie dziwie dziewczynie, bo gdyby mnie tak naobrazali to sama bym juz tu nie chciala pisac. Napisze Wam tylko tyle, ze pewnie gosc to ktoras z nas bo z wypowiedzi widac, ze doskonale orientuje sie w forum. Nie jest to raczej dziewczyna, ktora dolaczyla w moich okolicach bo gosc pisze tam o innych forumowiczkach, ktore uciekly z forum (pewnie przez goscia), a ktorych ja juz nie poznalam. I gosc jest pierworodka co mozna wyczytac miedzy wierszami. Ja dziewczyny-Kroptuski nie znalam, ale na chamstwo jestem szczegolnie wyczulona !!!! I wiesz co gosciu, pewnie nie raz ktos cos Tobie dosral za malo inteligentne wypowiedzi, datego pewnie popuscily Ci zawory tu na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, pewnie podobnie jak ja wiele z Was ma dylemat co dla naszego maleństwa wybrać i kupić na wyprawkę. Chciałam się z Wami podzielić fajnym sklepem w bardzo fajnych cenach. Polecam Wam kinderswiat.pl Może komuś się przyda - sprawdzone:) Joasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka- to forum jest całkowicie anonimowe i bez żadnej, kompletnie żadnej kontroli. Ja uczestniczyłam na wielu forach i chamstwo jest i będzie, ale tam są moderatorzy, którzy usuwają obraźliwe posty. I przynajmniej tacy, którzy chcą namieszać muszą się zarejestrować podając również adres e-mail, a to już zawsze troszkę więcej zachodu od nich wymaga niż tu na kafe.. Będąc troszkę na kafeterii stwierdzam, ze to poniżej jakiejkolwiek kultury forum...a więc nie dla mnie... Życzę wam szczęśliwych rozwiązań, zero stresów i wszystkiego co najlepsze...ale to forum nie dla mnie...można mnie nawet wypisać z tabelki, miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to z tymi pierwszymi r****mi dziecka, też słyszałam, że w pierwszej ciąży czuje się później, ale to moja pierwsza ciąża i od jakiegoś czasu - nie za często, coś tam czuję, zupełnie innego niż jelita ;) Więc raczej dziecko :) i brzuch mi już wystaje..już go nie uchowam :P A pytanie z serii głupich ;) - piszecie coś o proszkach do prania dla maluchów.. To oznacza, że nie powinno się prać w "zwykłych" na początku..? Tylko w specjalnych?:) Czy to w razie alergii?:) Trochę teraz zgłupiałam :) Gdzieś tu w polskim sklepie rzucił mi się jakiś taki proszek w oczy, ale pomyślałam, że to może dla jakiegoś wybielnia tych jasnych ciuszków maluszków, bo często brudzą?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Elizabet czuje to samo co Ty, jednak mam pewnien pomysl. Zrobilysmy tak z dziewczynami z poprzedniej ciazy. A mianowicie wszystkie zarejestrowane uczestniczki przeniosly sie na prywatne forum, gdzie nikt juz nam nie dokuczal. Zapytam wiec, czy chcecie sie przeniesc na prywatne forum, gdzie bedzie spokojnie itd? Moge sie zajac utworzeniem nowego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Ewcia to sa specjalne proszki, ktore maja za zadanie nie uczulac dzieciaczka. Przez pierwszy okres wlasnie w takim proszku powinno sie prac te ubranka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka- spróbować można, czemu nie...ale część dziewczyn woli tu zostać, już taki temat był poruszany...ale może Tobie się uda:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononóżka - dzięki bardzo za odpowiedź. To zacznę rozglądać się za jakimiś tutaj :) Jeśli chcecie się przenieść, dajcie znać gdzie ;) A jest drugie wyjście - po prostu olewać te osoby, które piszą co popadnie i nie denerwować się, szkoda nerwów. W końcu to ktoś anonimowy i często piszą to specjalnie, żeby ciśnienie podnieść ;) wtedy mają satysfakcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakby co to moge sie przeniesc na takie prywatne forum ale nie wiem jak reszta dziewczyn. A ja dzisiaj do pracy na wesele. Cala noc przede mna tak jak przed zielononozka. Jeszcze nie wyjechalam do roboty a juz mi sie nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosiaa moze juz sie obronilas ale jezeli nie to powodzenia. Trzymaj sie tam i spokojnie bo na pewno zdasz na 6. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
To zastanowicie sie do poniedzialku i wtedy ruszymy jakby co. TOfilebork gadaj szybciutko co robisz na weselach? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli-tilli... bardzo fajna ta maskotka ja u nas w pracy widziałam takie same tylko w różnych kolorach sama myślałam nad tym aby ją kupić. Jeszcze mam jeną fajną rzecz nie wiem jak wam się spodoba :) http://www.matalan.co.uk/product/detail/s2517068/lion-king-sleepbag co do nowego forum mi to obojętne, jeżeli powiecie gdzie co i jak to jestem chętna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Tofilebork to szkoda, ze nie mieszkamy blisko siebie bo pewnie bysmy sie nie raz na weselach widzialy :) I tak macie lepiej bo nie zostajecie na poprawiny i tylko do polnocy, no ale chyba w tygodniu trzeba obrabiac? + MagdaM sliczny lewek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane! ja tylko na chwilke :) wpadlam napisac ze obronilam :D po wielu stresach i trudzie ale mam te 4 :D skacze z radosci :D ( jak zobaczylam te wszystkie zestawy pytan do losowania to az mi sie goraco zrobilo..) a teraz smigam na rodzinnego grilla :D dziekuje za mile slowa :* buzi buzi! ps. nie wiem czy to dzidzia ale cos mnie smyra kolo pepka dzis co jakis czas ;) moze to moj babel :D byloby milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Malgosia jestesmy z Ciebie dumne, a teraz duzo odpoczywaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononozka to jest tak. My z reguly zostajemy do konca chyba ze nie ma juz co filmowac to szybciej. Na poprawiny od czasu do czasu tez chodzimy. No i tak jak mowisz po weselu w tygodniu czeka obrobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia...gratulacje :) teraz odpoczynek Dominisia....ja prałam w Dzidziusiu, jak dla mnie najlepszy proszek, a prałam tak do roku. Sterylizatorów nie miałam, wyparzałam w garnku. Ja w tym tygodniu co ty i też nie czuje ruchów, a ciąża druga. Co do karmienia piersią też starałam sie jak najdłużej, przestałam w 7 mies, ale od urodzenia dokarmiałam butelką, Już w szpitalu położne mi ją karmiły butelką, bo mała duża sie urodziła, ja dwie kropelki mleka w piersiach, a mała jak się zadarła, co w całym szpitalu chyba było słychac :) Na prywatne forum mogę się przenieść, bo już na jednym takim jestem. Mnie coś bierze, gardło, zimno mi, bolą mnie wszystkie mięśnie... Aha wybraliśmy dzisiaj z mężem imię dla dziewczynki jakby była - Małgosia, a dla chłopca może Bartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×