Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

no i wlasnie z tego powodu wkurza mnie to ze kazdy sie do mnie wydziera ze nic nie jem ze sie odchudzam i wogole wszystko zle gdzie dzisiaj klocilam sie z ginem ze wcale sie nie odchudzam przeciez tylko nie jem w jakisch mega wielkich ilosciach bo nie chce wygladac jak beczulka. no ale skoro schudlam to znaczy ze sie glodze od razu ;/ tylko szkoda ze nie zaobserwowal ze raz mam 1kg na plusie a raz na minusie i tak to sie wacha wiec waga jest stala. troche sie wkurzylam. deli wiesz ja bym nie wiedziala gdybym z taka zaciekloscia sie nie dopytywala :D dzisiaj prawie go zmusilam zeby mi powiedzial, no ale mam sie nie nastawiac. czcze gadanie bo ja juz sie ciesze ;) jakos tak w glebi serducha wolalam dziewczyne niz chlopaka chociaz maz niepocieszony :P jakis glupi stereotyp ze pierwszy powinien byc chlopak. sinsinati witaj u nas :) ja mam na 15 grudnia a cos mi sie czuje ze wyladuje na porodowce na swieta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej wszystkie spia jeszcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta chodze d dr sajdy. wczoraj mnie pierwszy raz dopadla taka zgaga az sie boje teraz ze za chwile znowu bede miala. odebralam wyniki morfologi i hgb jest juz ponizej normy , a ja nadal codzien wymiotuje i mam mdlosci. w piatek mam wizyte juz sie nie moge doczekac:) a w poniedzialek jedziemy na wakacje nad morze, wkoncu odpoczne od garow i sprzatania ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Forumowiczki. Chwilke mnie nie bylo ale urlopuje z corcia. U mnie wszystko ok. Chyba czuje juz momentami delikatne ruchy malenstwa. W poniedzialek poszlam z kuzynka na prywatne USG i na 90 % bede miala corcie. Ciesze sie bo bede miala dwie corki i dwoch synow tak do pary. Wczoraj musialam na g***t szukac dentysty bo tak mnie zab zaczal bolec ze nie spalam cala noc i narazie mi go zatruli. Widze ze co nie ktore po wizytach i wszystko u nich wporzadku wiec tylko sie cieszyc. Witam tez nowe grudniowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Tofilebork ciesze sie, ze spelnilo sie Twpoje male marzenie corci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zaliczyłam dziś luxmed i dwa szpitale. Obudziłam się rano z brzuchem twardym jak cegła, więc zdecydowałam się pojechać do mojej lekarz prowadzącej (przyjmuje tylko w środy). Tam usłyszałam, że już się nie zgadza na dodatkowe pacjentki. No to w ryk. Pojechałam dalej do szpitala - pierwsza recepcja, druga, numerek, czekam 30 minut, słyszę, że zapisy na wrzesień i że jeśli się coś dzieje to na II piętro na położniczą izbę przyjęć. Lecę tam, zajmuję miejsce i w końcu ktoś mnie zaczepia i mówi, żebym wracała do tamtej recepcji, bo tu mnie nie przyjmą, bo mają dużo pacjentek, bo dożo przyjęć na oddział. No to w ryk. Jadę do kolejnego szpitala, gdzie mam plan rodzić. Tam już lepiej, chociaż też czekam 1,5h w kolejce i traktują mnie lekceważąco, bo I ciąża i panikuję, że mam bóle brzucha... Przyjęła mnie młoda lekarka. Zbadała i zrobiła dwa usg - na jednym widziałam brykającego maluszka, na drugim obejrzała jajniki pod kątem ew. torbieli, szyjkę macicy. Macica na szczęście nie była twarda, ale mam pospinany brzuch prawdopodobnie przez stres i reakcję na d*phaston, który słabo znoszę. No i miałam za małą dawkę. Teraz biorę luteinę 2x2 i no spę 3x1. Mam leżeć plackiem do końca tygodnia. Dopadła mnie tylko migrena, bo ostro się dziś spłakałam pod tymi szpitalami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - gratuluję córeczek!! Jejku super, że coraz więcej z nas zna już pleć dziecka i że badania dobrze wychodzą. x Czarne Oczy - współczuję Ci dziewczyno tych nerwów. Dobrze, że w końcu Cię przyjęli. Leż jeśli Ci tak kazano. Może zastanów się nad zmianą GP, skoro za małą dawkę d*phastonu Ci dał. No i stres wiadomo też nie służy. Ja nawet nie wiedziałam, że twardnienie brzucha jest oznaką czegoś złego. Będzie z pewnością dobrze. Uszy do góry. x Oglądałyście już filmik "9 miesięcy w 4 minut"?? Jak coś --> http://www.interia.tv/wideo-9-miesiecy-w-14-minut-oto-cud-zycia,vId,1166408

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne oczy...oj biedna, ale będzie dobrze. Jakoś tak po 20 tygodniu już bedziemy czuły takie twardnienia brzucha, ale jeżeli są bezbolesne i nie pamiętam już jak lekarka mi kiedyś mówiła do 10 czy 20 dziennie, z szyjką jest wszystko w porządku to nie ma co się martwić. Jak z córką leżałam też prawie plackiem od 6 do 8 miesiąca, bo mi się już rozwarcie robiło, ale wszystko dobrze sie skończyło. Mi ten ból pośladka przeszkadza bardzo, wizyte mam dopiero 8.08, jak złapie taka blokada to masakra, ruszyć się nie można. Jakiś ucisk musze mieć na nerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka...piękny filmik. Nieraz o tym myśle,że powstawanie dziecka to istny cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czytałam o tym zespole Hellp, wiec dziewczyny musimy stać na baczność i kontrolować ciśnienie. Masakryczna choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Czarne oczy przykro mi, ze mialas taki koszmarny dzien. W 1 ciazy tez bardziej bylam wczulona na stawianie sie macicy, teraz juz sie tak nie przejmuje. Nie dziwie Ci sie bo w 1 ciazy tez bardzo przezywalam takie sytuacje. Na Twoim miejscu to zmienilabym gina za takie traktowanie. Lekcewazenie pacjentki, ktora prowadzi. Moj gin podaje ciezarnym tel kom. i raz mialam sytuacje, ze przyjal mnie w domu w dzien w ktorym nie mial wizyt. Mowi, zeby zawsze dzwonic w razie niepokojace sytuacji. Nawet kasy nie wzial jak przyszlam dodatkowo. W 1 ciazy inny gin tez mnie olal i juz do niego nie chodze. + atomooffka twardnienie brzucha nie zawsze oznacza cos zlego. + a ja dzisiaj nie dalam juz rady z robota i pierwszy dzien leze i nic nie robie. Tez mialam mieszane uczucia, ze moj N. nie przezywa razem ze mna ciazy, ale dzisiaj sie wykazal. Jak odebral dziecko ze zlobka to pojechali do dziadkow na wies i wlasnie wracaja i w takiej karczmie kupil mi krokiety i kazal odpoczywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja Wam powiem dziewczyny, ze ja na swojego Ł nie moge narzekac. fakt, ze nie zawsze wroci z pracy o 15 czy 16, bo zdarza sie nawet i o 20... ale poza tym? sniadanie i herbatke mi do wyra przyniesie, wezmie odkurzacz i poodkurza. nawet kosza z praniem nie pozwala mi samej nosic. moglabym wymieniac i wymieniac, ale moze zachwalac az nadto nie bede... ;) + poza tym, odebralam dzis wyniki moczu, ktore znowu sa tragiczne. ja sie zalamie po prostu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za tydzien w czwartek mam usg, mam nadzieje ze sie dowiemy co za plec :) . jUz sie nie moge doczekac, obojetne mi co ale bardzo mnie ciekawi ! Juz bym pomalutku ciuszki kupowala a nie wiem na jakie patrzec :)Troche sie boje bo mam maly brzuszek. Mam nadzieje ze dziecko dobrze rosnie, jak bylam w 14 tyg to nic nie bylo widac a dziecko bylo prawidlowej wielkosci,wiec mam nadzieje ze niepotrzebna panika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w Uk, tez czekam na wyniki krwi i moczu. W polsce miesiac temu robilam badania. Krew wyszla ok, mocz pojedyncze bakterie. Nie mialam czasu juz sprawdzic jakie, bo urlop sie skonczyl :/. tu robia badania pod katem gronkowca. mam nadzieje ze go nie mam,bo nie bede mogla raczej w wodzie rodzic . duze prawdopodobienstwo ze moge goo miec, podobno co 3 czlowiek ma gronkowca :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny dawno mnie nie było u was:-) własnie staram sie nadrobić wszystkie posty :-) jutro mam wizyte u gina i zobaczę co i jak z moim synkiem:-) ale patrząc po r****ch to chyba wszystko w porządku bo szaleje od rana do nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Czarne_Oczy strasznie ci współczuję! jak można tak traktować kobietę w ciąży? oni wszyscy podli są w tych szpitalach. Ale nie rozumiem też twojego ginekologa, że naraził Cię na takie stresy :/ * Gratuluję wszystkim, które znają już płeć maluszków! Ja liczę na to że jutro się dowiem :D * Miałam dziś okroooopną migrenę! Ból głowy i światłowstręt :( a w dodatku miałam wizytę u okulistki, która robiła mi badania dna oka... i świeciła mi latareczką 30 min w sztucznie powiększoną źrenicę! masakra :/ * Powiedzcie, bierzecie jakieś proszki na ból głowy czy raczej nie? Bo siostra mi powiedziała że niby można (apap, paracetamol itp) ale nie za bardzo chcę siebie i dzieciaczka faszerować. * zielononozka - również bardzo ci dziękuję za opisanie cesarki, nikt mi nigdy tego tak szczegółowo nie wyjaśnił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już 20 tydzień czyli połowa jutro USG tzw połówkowe i niestety sporo płatne. dziewczyny jak myślicie na ostatniej wizycie (5 tyg temu) lekarz mi powiedział że będę miała syna myślicie że tak wcześnie to już w 100% można poznać płeć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pani w aptece powiedziała że przy bardzo dużych i dokiuczliwych bólach głowy można brać jeden ibuprom ale wole nie ryzykować i kupuje sobie na ból głowy plastry chłodzące apap i troche pomagaja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Czarne-oczy - współczuję!! :/ Dziewczyny, ktoras cos wspomniala o holterze, jak wyniki? Wiecie jaki to ma wplyw na porod/ciaze/ewentualne podroze (lotnicze)? Ja mam jutro zakladanego Odkad jestem w ciazy stan mojego serca pogorszyl sie, codziennie po kilka razy zatrzymuje sie, o wiele wiele czesciej niz dawniej i mam wrazenie, ze....slabiej bije momentami :/ zaczynam sie bac.. Odnioslam wrazenie po ostatniej wizycie w szpitalu, ze lekarz podszedl do tego zbyt luzacko (z tym,ze wtedy jeszcze nie bylo tak nasilone) - ale zaproponowal holtera. Co do boli glowy itp - jestem w uk, tu proponuja paracetamol w ciazy (i nie tylko...:P) - ja na szczescie nie narzekam wlasciwie nigdy na bole glowy, wiec rzadko uzywam tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę że znacie juz płeć sama bym chciała juz wiedzieć a tu jeszcze przyjdzie mi czekac 2 tygodnie z hakiem :) Ja jak zwykle nie mogę narzekać na samopoczucie w ciazy bo jest jak najlepsze :) martwi mnie tylko to że jednak bede musiała być częstą bywalczynia szpitali w poniedziałek byłam na wizycie za 3 tygodnie kolejna ale cóż można sie było tego spodziewać jak ma sie taki problem jak ja. Nic szczególnego do chwalenia sie ale jestem chora na żółtaczkę typu b takze zobaczymy co będzie sue działo przez następne tygodnie :/ Co do porodu sprawa też nadal otwarta bo z tego co mi w szpitalu powiedzieli to sn wchodzi w grę ale takze nie wiadomo czy nie będzie konieczna cesarka którejprzyznam sie szczerze panicznie sie boje :/ Na szczęście decyzji nie musze podejmować juz teraz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Angelina co nie tak masz z wynikami? + Mama 28 brzuszek jeszcze urosnie, bo dziecko swoja wage zwiekszy jeszcze dwudziestokrotnie. Niektorym mamom prawie wcale nie widac brzuszka do konca bo to zalezy od umiejscowienia dziecka. U nie w tej ciazy jest u miejscowione z tylu i tez mam aly brzuszek co akurat bardzo nie cieszy :) + dumna mama I marta 86 koniecznie dajcie znac jak powizycie :) + Marta 86 ciesze sie, ze moglam pomoc :) co do proszkow to ja biore apap jak mnie glowa boli. Wiecej strat jak cierpisz z bolu. + dumna mama jesli gin ma dobre usg to mysle, ze moze tak wczesnie plec okreslic :) Jaki jest koszt Twojego usg? U mnie 3d z filmikiem normalnie 250 zl, ale dla stalych pacjentek w cenie wizyty czyli 150 zł + Ewia co to jest holter i kiedys sie go uzywa? + MagdaM moja mama urodzila mnie i siostre majac zoltaczke i nic zlego sie nie wydarzylo, to tak na pocieszenie. Ja tez musze czekac na usg do 6 sierpnia i prawie jajko zniose z niecierpliwosci. Wiadomo, ze najwazniejsze zeby dziecko bylo zdrowe. Gdyby jednak ktos kazal mi zdecydowac to wolalabym teraz chlopca do parki ze wzgl na mojego N. On nie mowi tego wprost, ale jak sa rozmowy o dzieciach to widze, ze ma cicha nadzieje. Jednak cos przeczuwam, ze bedzie dziewuszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie już lepiej. Pozwalam sobie na błogie lenistwo. Wieczorem pograliśmy z mężem w planszówki, więc humor mi się poprawił. Ja wczoraj też miałam migrenę, ale nic na nią nie wziełam, bo paracetamol na mnie nie działa. Przed ciążą miałam silne leki od neurologa, ale teraz po prostu kładę się do łóżka i piję bardzo dużo wody. Jeszcze mi nie przeszło do końca, ale przynajmniej już tak nie ściska czaszki. Ewcia, mnie też przerażają te nagłe przestoje serca. Moja siostra ma arytmię od dziecka i znajomy również, ale on miał już jakieś zabiegi. Dobrze, że zakładają Ci holtera, to może zobaczą, że sprawa jest poważna. Magda, jak można się zarazić tą żółtaczką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarne oczy przeszlo mi to chyba bylo przez zaparcia ,ale dzisiaj w nocy bolal mnie brzuch znowu, jutro mam wizyte. ktoras dziewczyna pytala o holtera ja bede miala we wrzesniu i wynik zdecyduje czy sn czy cc. dziewczyny czy wy tez tak czujecie ruchy dziecka bardzo nisko? u mnie jest tak nisko jak by mial zaraz wyjsc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. właśnie wróciłam z wizyty wszystko super.... mały ma 300 gram i na 100% chłopiec:-) nagrał nam usg na płyte:-D u mnie usg takie szczegółowe połówkowe kosztuje 200zł plus wizyta 200 zł i dziś sprawdzał ph pochwy 50 zł masakra- razem 450 :-/ ale pociesza mnie fakt że prawdopodobnie będę miała cesarkę. pierwsze rodziłam sama i kolejnego porodu siłami natury sobie nie wyobrażam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumna mama....a czemu szykuje się cesarka? Gratuluje udane wizyty, chociaż cena powalająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dumna mama gratuluje synka:) ja sie jutro dowiem czy rzeczywiscie bedzie synek.cena za wizyta naprawde kosmiczna, ja mam naszczescie takie badania w cenie wizyty jak np genetyczne czy polowkowe i place 120zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Też miałam dzisiaj USG połowkowe, koszt 250zl z płytką. Na szczęście wszystko ok., mała wierciła się strasznie a waży już 340g. Mąż oczywiście poskarżył się, że mam obsesje na punkcie czystości, toksoplazmozy itp. Lekarz długo ze mną rozmawiał i uspokoił mnie. Wytłumaczył mi, że skoro na USG wszystko wychodzi dobrze to ja już dziecku zbytnio zaszkodzić nie mogę, bo wszystko co najgorsze mogło się zdarzyć mam już za sobą. Teraz muszę tylko dbać o siebie i starać się nie stresować :) Ciekawe na jak długo mi to pomoże:) Miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesarka dlatego iż mam przepuklinę pępkową która z tygodnia na tydzień jest coraz większa a przy pierwszej ciąży wcale sie nie powiększała dlatego też nie chcę aby przy wysiłku mi pękła czy coś. poza tym mam taka chorobę związaną ze spadkiem potasu i tu wysiłek nie jest wskazany a że cesarka to ja się akurat cieszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie czuję ruchów, więc nie pomogę. Dwa małe kopniaki czułam tydzień temu nieco pod pępkiem z prawej strony. Cieszę się, że na wizytach same dobre wieści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×