Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość gość
U mnie 18 tydzien i też jeszcze nie czuje dziecka.Jednak jest bardzo r***liwe, przy usg, badaiu bardzo sie rusza i ciezko dobrze bicie serduszka posluchac bo są " zakłocenia " :) . Waga jak narazie okolo 2kg do przodu. Wymiotów mozna powiedziec ze nie mialam praktycznie, raz kolo 8 tygodnia jak sie przejadlam :P . Cera nawet lepsza, wlosy moze troszke mniej wypadaja ( cale zycie lecą garsciami ). Smaruje sie oliwką przeciwko rozstępom. Obawiam sie ze mogę miec :( . W ieku 12 lat mi sie porobily na plecach jak szybko roslam :/. Mozliwy poród w wodzie ;). Ktoras tak rodziła ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiaa - ta opowieść o tej dziewczynie i tym co przeszła jest straszna! Cały czas o tym myślę - jak okropnie musi się czuć. ;/ Po I trymestrze spada ryzyko poronienia - ale nie ma 100% bezpieczeństwa. Dodatkowo - np ja uważam, że każda ciężarna powinna przechodzić badania genetyczne - i powinny być one refundowane. No i całą ciążę trzeba na siebie uważać. x Mama 28 - ja również 1 ciąża - i nie mogę się doczekać dziecka. Dziś powiedziałam mężowi, że ja to już bym chciała by był grudzień, by się dzieciaczek urodził - by był już z nami. A brzuszek - mi widać ewidentnie od mw 2 tygodni. x Czarne_Oczy100 - ja Cię również podziwiam za rower. Heh - nie zdecydowałabym się na niego raczej. x angelina23 - mam dokładnie tak jak napisałaś. Zaraz po wizycie u GP odliczam dni do następnej. Czekam na USG, na usłyszenie jak bije serduszko, na zobaczenie dzieciaczka. Jeszcze jest maleńkie - jeszcze nie wiem czy on, czy ona, jeszcze nie czuję ruchów - a już się do niego przywiązałam. Śni mi się w nocy czasem. Dziś np śniło mi się maleńkie dziecko - że pierwszy raz miałam je na rękach. No i jakoś tak - tęsknię do tego dziecka, które jest we mnie. x deli82 - hehe - ja wczoraj zaczęłam 17 tc. Ja z zachciankami mam tak, ze ich nie ma. Jem normalnie - i słodkie, i kwaśne i mleczne i mięsne produkty. Czyli z moich zgadywanek nici ;) x Dziewczyny - jej jak ja zazdroszczę Wam, że już czujecie ruchy dzieci. Już nie mogę się doczekać tego uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! chciałabym się przyłączyć do Waszego tematu :) również oczekuję dzidziusia (jeszcze nie znam płci :)) to moja pierwsza ciąża i od dłuższego czasu zbieram się w sobie aby dołączyć do jakiegoś forum i za namową siostry wybrałam Was :) Termin mam wyznaczony na 18.12.2013 około :) Tak więc obecnie jestem w 17 tygodniu. Chciałabym Was zapytać kiedy pierwszy raz poczułyście ruchy maleństwa, bo mi się wydaje że ja jeszcze nie czuję :/ owszem, coś mi tam bulgocze ale nie potrafię ocenić czy to maluch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta_86. Ja czasmi wydaje mi sie ze cos poczuje,ale takie nie okreslone uczucie , bardzo delikatne i chwilowe. wiec te nie mam pewnosci ze to dziecko :) Jednak moze to ono bo mam bardzo r***liwe dziecie :). u mnie 18 tyg i 1 dzien . Spokojnie do 20 tyg mozna czekac na mocniejsze ruchy , po tym czasie lada dzien powinno sie czuc. mam kolezanki ktore w 19 tyg spac nie mogly bo tak dziecko kopie :) , wiec jesli masz rano wstac do pracy nie wiem cyz to taki plus :) . Czy jest tu jakas mama która bedzie rodzic w Uk ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitaminko ja oczywiście końcowo wyladowalam na Zamenhofa bo na sprzęcie w klinice...Wollalam się upewnić czy na pewno wsio oki na porządnym usg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ! :) ja też nie mogę się doczekać aż pierwszy raz poczuje ruchy maluszka :) A jutro zaczyna sie 18 tydzień :) Drugi skan ma tak jak pisałam wcześniej 5 sierpnia. Niestety drugi i ostatni :/ wtedy dowiemy się najprawdopodobniej jaka jest płeć dziecka :) Moje przeczucie chłopak ale zobaczymy :) Co do zachcianek to ciężko stwierdzić bo jem wszystkie produkty :) a chyba najczęściej mam ochotę na coś słonego wiec na nic spekulacje :D Mama28.... ja będę rodzić w UK. Jest jeszcze parę dziewczyn które też mieszkają na wyspach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bede rodzic w Uk. Tu robia tylko 2 Usg ??? Pozniej juz nie ? Ja mam za 2 tyg, to bedzie wlasnie 20 tydzien. Mam nadzieje ze tez sie dowiem plci ! Na ostatniej wiycie z polozna tylko sluchalysmy serduszka dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak są dwa usg i na każdej wizycie położna słucha bicia serca maluszka :) Nie mówiła Ci o tym jak wypełniała kartę w ciąży w 10 tyg ? :) My taż mamy nadzieję że się dowiemy co będzie o ile maluch będzie chciał współpracować :) Ja mam jeszcze dodatkowo jedno spotkanie w szpitalu właśnie w poniedziałek ale to ze względu na moją chorobę zobaczymy co mi powiedzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam 1 spotkanie z położna w 16 tyg ciązy. Troche zakręcona historia :). Wczesniej badania i usg mialam na uropie w Polsce porobione. Możliwe ze bede jeszcze w Pl przed porodem to tez pójde do polskiego gina ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam miec wizytę w poniedzialek ale miałam dziś bo w następnym tygodniu mąż nie mógłby iść ze mną na USG. Badanie trwało długo bo 30 minut ale lekarz obejrzał dokładnie każdy cm dzidzi. Wszystkie narządy w porządku- widziałam serduszko, pecherz, nerki, kregosłup, mózg, zoładek... liczylismy paluszki. Potem dłuższa sesja w 3D :) Dzidziuś ułozony główka do dołu i twarzyczką do tyłu więc musielismy się trochę pogimnastykować ale widziałam mordkę :) Dostałam nawet osobne zdjęcie "portretowe" na papierze do zdjeć :) Lekarz wykluczył wady które mogłby byc juz widocznena tym etapie. No i oczywiście dowiedzialam się jakiej płci noszę dziecko :) Tylko lekarz przyłozył głowicę do brzucha, zrobił jeden ruch a ja juz zaobserwowałam siuraka :) I mówie "ooo! chłopiec", a on że szybka jestem :) Oczywiście potwierdził chwilę później. Także będę miała drugiego synka :) Wcale nad tym nie ubolewam gdyż nie miałam faworyta co do płci. Teraz tylko zostało wybranie imienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina....ciesze się,że wszystko dobrze. A jak u ciebie z wagą, idzie już coś do góry? To chyba 99% na kafe to będą chłopaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może 1 kg przytyłam po tym jak schudłam prawie 10. W ostatnim tyg zaczelam jesc wiecej niz wczesniej więc liczę że wszystko idzie ku dobremu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka uwierz ze mnie tez to przerazilo zwlaszcza jak patrzylam na to jak cierpi. az strach bylo rozmawiac z dizewczynami obok o ich dzieciach i ciazach bo wiedzialysmy ze tamta slucha. ProVitamina gratuluje synka ! :) kurcze wszystkie po kolei maja chlopakow :D ja tez chce!! :D ale na badaniu moja dzidzia byla skulona i smacznie spala wiec nic sie nie dowiedzialam :( ale we wtorek mam znowu wizyte wiec moze cos sie dowiem, aczkolwiek wydaje mi sie ze nie bedzie mi robil usg no bo mialam robione w szpitalu i caly komplet badan, takze pewnie pojde tylko po zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej dziewczyny:) + Witam nowe kolezanki na forum + Gratulacje dla tych mam co juz znaja plec + Ciesze sie, ze Wasze wizyty u gina dobrze sie koncza ;) + U nas zamieszani ze wszystkim i mnostwo pracy mam, nawet nie bardzo jest jak sie odezwac. U mne to chyba wszyscy w ciazy sa heheh Wszystkie kuzynki moje i N. a takze kolezanki i sasiadkii, oj bedzie wesolo :P + Jutro jedziemy na wycieczke do chrzestnego mojej malej bo maja zalegle prezenty na dzien dziecka ;) Co prawda mamy tylko 150 km, ale to zawsze jakas wycieczka, szczegolnie ze mieszkaja w turystycznej miejscowosci pod lasem :P + Ja juz czuj regularne ruchy malucha i 18 tydzien dobiega konnca. Usg dopiro na poczatku sierpnia, ale tak jak Wy czekam z ustesknieniem do kolejnej wizyty. Czuje sie swietnie i sporo moge zrobic w ciagu dnia :) Dziewczyny wszystkiego dobrego dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w weekend - mamuśki ;) u mnie przyjemnie chłodno. Wczoraj cały dzień padał deszcz - po tych 2 tyg.upałów to niesamowita ulga;) x Kurcze - teraz co chwila czytam, że kolejna z nas czuje ruchy dzieciaczka, że płeć już jest wiadoma. Ehhh - aż miło się robi. Ja cały czas z utęsknieniem czekam na pierwsze ruchy. x Jestem zapisana na USG genetyczne na 5 sierpnia - i zastanawiam się teraz, czy jest sens je robić. Cały czas nie wiem do końca czym się różni od USG połówkowego. No ale idę. x Od 3 miesięcy - odkładam kasę na konto oszczędnościowe "dzieciaczkowo-ciążowe". Postanowiłam zrobić taki mały zapas kaski - na różne rzeczy dla dzieciaczka. A odkładam po cichu...trochę w tajemnicy przed mężem - bo jednak póki co remont pochłania prawie całą naszą kasę. A tak będzie z czego kupować wyprawkę i nie będziemy musieli martwić się, że nam na coś braknie. Odpada wózek i łóżeczko - więc już tylko mniejsze rzeczy pozostały. x Tak sobie obiecywałam, że ciuszki i całą resztę zacznę kupować jak poznam płec dziecka, ale szczerze mówiąc teraz to nie wiem. Zastanawiam się czy jeszcze trochę się nie wsytrzymać. Szczególnie po tej opowieści małgosi. Może poczekam do połowy września lub do października...Już sama nie wiem. Nie mozna dać się zwariować, ale jakoś tak bardzo wstrząsnęła mną ta historia... x Pytanie za 100 punktów. Dziewczyny - jak jeździcie samochodem - to pewnie zapinacie pasy. Zapinacie je pod brzuchem czy normalnie? Czy też może kupujecie/lub macie adapter do pasów dla koiet w ciąży? Ja póki co zapinam pasy po prostu pod brzuszkiem. No i to w zasadzie nawet zanim brzuszek mi się pokazał - starałam się je niżej zapinać. Teraz planuję kupić ten adapter, bo to jednak bezpieczeństwo. A Wy co o tym sądzicie? Miłego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej Dziewczyny! Od jakiegos czasu czytam Wasze forum a dzsiaj postanowilam sie odezwac. Mama zostane 18 grudnia. Mieszkam w UK. Wlasnie wrocilam z wakacji w Polsce, gdzie dowiedzielismy sie ze bedziemy miec chlopca. Teraz czekam na moje drugie i ostatnie usg, ktore bedzie na koniec lipca. Za kazdym razem wzruszam sie na widok maluszka na usg.Czuje sie dobrze w zasadzie to od poczatku nie mialam zadnych dolegliwosci ciazowych. Brzuszek jeszcze maly- wieczoramni wydaje sie byc troche wiekszy:)Ruchy dziecka sama nie wiem czy czuje. Czuje lekkie bulgotanie od czasu do czasu. Juz nie moge sie doczekac mocnego kopniaka od synka. Pozdrawiam wszystkie grudniowe Mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Co do zapinania pasow to czytalam, ze dla bezpieczenstwa najlepiej je zapinac tak zeby pas byl oparty na kosci miednicy, czyli tak jak pisalas pod brzuchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie jeśli chodzi o kształt brzuszka to też słyszałam, że jak piłeczka to chłopiec a jak bardziej od biustu i taki rozchodzący się na boki to dziewczynka. Mój za pierwszym razem wskazywał na chłopaka a teraz to jeszcze brzucha nie widać :) Musi coś w tym być bo w moim otoczeniu potwierdzała się płeć jeśli chodzi o kształt brzuszka, nie było odwrotnie:) Czarne Oczy- Myślę, że u Ciebie będzie dziewczynka:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej atomooffka ja pasy zapinam pod brzuchem. jesli chodzi o adapter to szkoda kasy, bo ile bedziesz tym autem jezdzic a zreszta normalnie sie jezdzi cala ciaze:) Sa rozne historie i to nie tylko z ciaza. Moja tesciowa pierwsze dziecko urodzila w 39 tygodniu martwe a dzien wczesniej czula ruchy itd. Chlopca widzialam na zdjeciach i byl sliczny i wyrosniety i wygladal jak spiacy aniolek. Okazalo sie, ze ma niewydolnosc lozyska. Potem urodzila jeszcze dwojke zdrowych dzieci. nie mozna sie dac zwariowac. Z ciuszkami to moze lepiej poczekac ze wzgledu, ze jeszcze sporo czasu a kasa sie przyda, ale kochana jak kupisz kilka uroczysz ubranek to samopoczucie sobie poprawisz :) Sama juz byc cos zakupiila :P A kase tez sobie odkladam, w taki sposob, ze zawsze z zakupow po calym dniu wrzucam wszystkie 5 zł i 2 zł. Robie tak przez caly rok, czasem wiecej wrzuce. I w ten sposob mam pieniadze na prezenty gwiazdkowe. Nigdy nie mialam w skarbonce mniej niz 2 tys. zł uzbierane przez caly rok, ale jak po troche wrzucacsz to nie odczuwasz tego :) A potem na swieta nie ma kombinowania tylko na wszystko starcza :) polecam ten sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj natalia. Mam nadzieję, że zagościsz się na forum. x zielononozka - w sumie to chyba najlepiej dla zdrowia psychicznego odciąć się i nie słuchać tych wszystkich strasznych opowieści. Może faktycznie- jak kupię już pierwsze ubranka, to się poprawi mi nastrój. Kto wie. Z odkładaniem w skarbonkę jest fajnie. Dla nas jednak jeden problem. Wiesz, że te pieniążki są pod ręką. No i jak brakuje - to podbierasz ze skarbonki. Później oddajesz, znów podbierasz aż machniesz ręką. Jeszcze nie udało się nam odłozyć więcej niż 200 zł. Tymczasem ja odkładam na konto. Mam uruchomiony multisaver i smartSaver, więc końcówki z zakupów są zaokrąglane-i się odkładają. Dodatkowo odkładam też z wypłaty. Tym oto sposobem odłożyłam już niezłą sumkę. Ponieważ mąż nie wie - nie korci nas by wydać na coś innego - i konto nie dzieli losów skarbonki. Ja tylko podziwiam ile odłożyłam. Czuję się trochę nie fair, ale wolę by kasa leżała na koncie niż rozchodziła się na głupoty. Później będzie jak znalazł - na zakupy dla dzieciaczka czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że z tym kształtem brzucha to się tak nie sprawdza bo ja razem z kuzynka miałysmy okrągłe jak piłeczki i mamy dziewczynki , ja się skusiłam już na małe zakupy kupiłam 2 butelki dr brownsa pościele i od koleżanki odkupiłam nosiedelko bo akurat chciała sprzedać a ja właśnie chciałam takie jak ona miała,wyszło mnie to 200 zł , co miesiąc tyle stracę i tak nie odczuje tego jak bym miała wszystko odrazu kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ani brzucha nie mam ani ruchow nie czuje a to juz 18 tydzien. Co do zakupow to ja juz tak powolutku kupuje. Co prawda narazie uniwersalne bo nie znam plci ale kremowe rzeczy pasuja i dla chlopca i dla dziewczynki. Ciekawa jestem co u Kroptusi slychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej dziewczyny! Dziekuje za mile przywitanie. Forum uzaleznia wiec bede goscic regularnie:) Hej Atomooffka! Wlasnie wrocilam z malych zakupow i kupilam pierwsze ubranka dla dzidziusia. Ubranka byly sliczne i jeszcze do tego za pol ceny wiec nie moglam sie powstrzymac. Potwierdzam pierwsze zakupy bardzo poprawily mi humor. NIe mozna sie zadreczac. (wiem, wiem latwo powiedziec)- wiec jesli masz ochote smialo ruszaj na zakupy.Co do oszczedzania to tak jak Ty co miesiac czesc wyplaty odkladam osobno na konto. Do dziewczyn z UK- czy dostalyscie juz MATB1 dla pracodawcow od swoich poloznych? Na nastepnej wizycie musze sie koniecznie o to zapytac. Dokument jest konieczny do otrzymania maternity pay

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jestem jedną z najstarszych wiekiem ciążowym (20 tyg i 6 dni) i powiem wam, że czuję ruchy od paru dni, ale za to bardzo wyraźnie. Dzisiaj nawet mnie obudziła kopniakiem:) Mąż jak przyłożył rękę to poczuł:) A też się martwiłam, że tak późno i nic nie czuję. Także spokojnie, na wszystkie przyjdzie pora :) Ja brzusio mam spory, okrągły i jest dziewczynka. Zachcianek specjalnych nie mam, czasami jem słodkie czasami kwaśne...Fakt, że pogorszyła mi się cera więc może coś w tym jest, że dziewczynki zabierają urodę mamusią.... A co do pasów to ja zapinam bardzo luźno ten dolny pasek, oczywiście pod brzuszkiem. Też się zastanawiam nad tym adapterem bo sporo jeżdżę autem, ale trochę szkoda mi kasy. Pozdrawiam wszystkie nowe przyszłe mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Natalia ! :) Co do MatB1 ja wezmę jak będę w 24 tygodniu ciąży na spotkaniu z położną wiem że bynajmniej w mojej pracy mam obowiązek dostarczyć ten dokument do 28 tyg ciąży nie wiem czy tak jest wszędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
My juz po wycieczce, super bylo :) + Mysle, ze rozmiar i ksztalt brzucha nie maja tu nic do znaczenia. Bo czy maly penisek albo cytrynka sa w stanie nadac ksztalt ogromnemu brzuchowi :) To najczystszy zbieg okolicznosci, a zee opcji nie ma sporo bo tylko 2 to ten zbieg okolicznosci czesto moze sie powtarzac . Co do cery to ja w pierwszej ciazy i teraz mam idealnie gladka buzie bez przebarwien, a byla dziewczynka + tez bym cos kupila, ale mam praktycznie wszystko nowe po malej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam nowe przyszłe mamy :) Ja też czekam na MATB1, wysłałam datę podjęcia macierzyńskiego, którą mi zmienili o tydz. później..(?!). A matb1 mam doslac jak dostane.. Teraz mam mega zachrzan w pracy, robię do poniedziałku, to będzie 8 dzień i już padam :/ nie mam sił na nic..masakra.. W czwartek mam zakładanego holtera, cieszę się, bo z sercem gorzej.. Brzuch rośnie i coraz częściej coś tam czuję w brzuchu :) Miałam badanie krwi pod kątem zespołu downa - wyszło ok, bardzo niskie 1na 9239 czy coś tam. Napisali, że dalszych czynnosci nie bedą podejmować. 26/07 mam drugie usg, potem będziemy szukac prywatnej przychodni na usg płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_87
Hej Ewcia! Super ze badanie na zespol Downa wykazalo niskie ryzyko:) Ja drugie USG mam 29/07 na tym USG powinni powiedziec Ci plec dziecka jesli malenstwo dobrze sie ulozy. Jesli nie w UK prywatne USG kosztuje od £95 do £120. Ja zdecydowalam sie na nie zaraz na poczatku ciazy- po prostu nie moglam sie doczekac do 12 tyg. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×