Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

ojj zielononozka - dobrze, że jeszcze tylko 5 wesel - jak rozumiem 5 weekendów z rzędu? x tillitilli - Marysia i Marcysia - to zdrobniałe formy imienia Maria :) ale muszę jeszcze raz porozmawiać na temat imienia z mężem no i z siostrą. Ale taka prawda, że ja teraz tylko sobie gdybam. Jutro USG i może się przecież okazać, że to chłopak - a tu nie będzie wątpliwości z imieniem, bo wiadomo na 100%, że Jakub. No i wówczas rozmowy nie będą potrzebne. x Jestem w ogóle mega podjarana tym, że codziennie czuję te słodkie kopniaczki ;) No i to poddenerwowanie jutrzejszym USG. Kolejna okazja do zobaczenia dzieciaczka ;) Całe szczęście mąż będzie mógł ze mną pójść do lekarza - więc jest szansa, ze dowiemy się o płci tak jak chciałam - czyli razem. x Próbowałam w piątek podpatrzeć parę wózków. Niestety sklepy które wybrałam są jakieś lewe. Niby w necie opisane, że mają wózki - tylko nie dopisano, ze w innych lokalizacjach. Pooglądałam sobie jedynie parę ciuszków - ale jakoś z nóg nie zwalały. Już ładniejsze były w F&F. Chociaż kombinezonik futerkowy był słodki. No i na te wózki to wybiorę się innym razem. No to udanej niedzeli mamuśki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle - ciąża nie służy mojemu jeżdżeniu samochodem. Z ostatnich "cudów" - wczoraj parkując tyłem - rozbiłam lampe w aucie ;/ po prostu miodzio - pierwszy raz uszkodziłam autko. Mój mąż ma za sobą więcej takich wpadek, ale co z tego jak ja nic jeszcze autku nie zrobiłam - i jestem na siebie strasznie zła za wczoraj. Mimo, że to tak na serio pierdoła - 100 pln i po sprawie, ale liczy się fakt ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dla zainteresowanych - dziś jest promocja w C&A na odzież dziecięcą - 20% na cały asortyment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym tygodniu :D az trudno mi uwierzyc jak te tygodnie szybko leca :O niedlugo kazda z nas zacznie ostatnia prosta... x Atomooffko - trzymam mocno kciuki za USG!!!!! daj znac koniecznie :D moze Jakub rozwiaze sprawe lol:D ja tak mialam teraz, dla Mlodej wiedzialam od razu a dla chlopaka? zero inwencji wiec natura rozwiazala sytuacje ;) x co do lampy - zdarza sie najlepszym :P ale rozumiem frustracje :) x ostatnio mam ogromna ochote na mango i ser bialy na sniadanie :D chyba Mloda potrzebuje ;) x starsza corcia w srode do szkoly a synek tydzien pozniej tez w srode do zerowki... jejku az nie moge uwierzyc ze bede miec czas od 9 do 15 tylko dla siebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nowe ciążowe obserwacje: parę dni temu moje dziecko odwróciło się twarzą do środka (tak mi się zdaje, bo ruchy czuję w dole ciała i bardziej do środka niż na zewnątrz). Zauważyłam, że w takiej pozycji dziecka (głową w dół i twarzą do środka) ruchy są bardzo słabo wyczuwalne. Po trzech dniach trochę się martwiłam, że tak słabo to czuję, więc wzięliśmy z mężem latarkę i zaczęliśmy świecić przez brzuch w różnych miejscach. Po chwili zaczęła się taka seria kopniaków, jakby dziecko chciało tę latarkę złapać :) Spróbujcie, jeśli też słabo wyczuwacie ruchy. My byliśmy tym zszokowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, sluchajcie ma ktoras z was grupe krwi rh- ? dostawalyscie immunoglobuline? w polowie ciazy czy juz po porodzie? jak to jest? troche sie zmartwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marcysia jest zdrobnieniem od Marceliny a nie Marii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosiaa.....chyba po porodzie się daje, ale trzeba tego dopilnować, bo mojej znajomej nie dali i teraz biedna nie może mieć drugiego dziecka, bo za duże ryzyko. Moja córka dzisiaj cała szczęśliwa, ze poszła do przedszkola, bo już zaczynało jej się nudzić w domu i świrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrobnienie dla Marii to Marysia, Marynia, Mania. Moja druga córka tak ma na imię:-) Nasz Krzyś też z różną intensywnością fika, zależy od pory dnia. Żeby go pobudzić, wystarczy zjeść coś słodkiego i położyć się. Wtedy duża dawka glukozy pobudza go:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj zaprowadziłam po raz pierwszy Julię do przedszkola, siedzę jak na szpilkach. już nie pamiętałam, że to taki stres. mam nadzieję, ze było w porządku, choc sądząc po krzykach dobiegających z zamkającej się sali, to nie wiem...co prawda nie widziałam córci płaczącej, ale nie bardzo miała ochotę isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej a ja dzisiaj bez stresu bo mala poszla juz 3 tygodnie temu do przedszkola, wiec mamy to juz za soba, a za Wasze maluchy trzymam kciuki :) + malgosiaaa niech Twoja sytuacje najlepiej lekarz oceni. Moja znajoma ma tak silny konflikt serologiczny, ze co zajdzie w ciaze to nie ma nawet szans na jej utrzymanie, max do 3 tygdnia :( + Czarne oczy cie3kawe doswiadczenia z ta latarka :) + atomooffka dlatego ja jezdze autem w automacie i szeregiem czujnikow, wiec nie ma szans na stluczke :) inaczej to roznie mogloby byc :P Co do wesele to wlasnie nie pod rzad ;/ Osatnie mam pod koniec pazdziernika + tillitilli ja w domu tez jakos zle sie czuje, a na weselu mimo ze zle to mam wiecej sily na mobilizacje i musze jakos dac rade. Potem jestem padnieta przez tydzien i dochodze do siebie, ale dzisiaj robie sobie narode i jade wydac na przyjemnosci w koncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli, zielononozka dzisiaj wlasnie bylam na wizycie. i za dwa tygodnie mam miec robione przeciwciala. jesli wyjda pozytywne to mam wybor zeby podac ta immoglobuline w trakcie trwania ciazy tylko ze place za nia sama i jest kosztowna albo czekam do porodu i wtedy badaja grupe krwi dziecka i jak jest moja to zle a jak ojca to dobrze. no ale wtedy podaja mi to po porodzie czy nie ? i co z dzieckiem? wkurzylam sie bo jak spytalam lekarza o to to mi powiedzial ze nie ma sie co martwic na zapas i ze pogadamy o tym jak przyjde z wynikami. za dwa tygodnie ide wlasnie na mocz morfologie glukoze i te przeciwciala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) co do rozstępów to ja polecam olejek migdałowy w tamtej ciąży stosowałam i nie mam ani jednego na brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia30 witaj :) my dzis mielismy ropzpoczecie roku i od jutra znowu sie zacznie wozenie i odbieranie corci:) jestem tez po wizycie bedzie synus na bank tak powiedziala lekarka:) dostalam skier na badania miedzyinnymi glukoze ktora niewiem czy zrobie bo podejrzewam ze jak bede siedziala glodan to bede wymiotowac, ale naszczescie lekarz powiedzial ze jak badania moczu sa w normie to cukrzycy u mnie nie podejrzewa i jak bede sie zle czula to mam sobie odpuscic i nierobic . w tym miesiacu tez chce kupic rozki smoczki i posciel,a mam narazie 1 posciel 2 butelki kombinezon niosidelko i na oko 2 reklamowki ciuszkow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Hej Dziewczynki :) Ja oczywiście piszę od święta, raz na miesiąc, ale śledzę Wasze wpisy cały czas i pozdrawiam Wszystkie :) Ja jutro zaczynam 28 tydzień. Czas szybko zasuwa... Miałam trochę przygód w zeszłym tygodniu... Bolał mnie mocno brzuch, ciągle twardniał, do tego stopnia, że utrudniało mi to chodzenie. Dla mnie ból był do wytrzymania, ale z obawy o maleństwo poszłam na izbę przyjęć, no i zatrzymali mnie w szpitalu na 3 dni obserwacji... Lekarz stwierdził, że to rodzaj skurczy macicy i że tak nie powinno być, dostałam przeciwskurczowe leki i na wyjście luteinę. Ja ogólnie unikam wszelkich leków, szczególnie teraz w ciąży, ale cóż - nie chodzi tu o mnie - muszę zaufać lekarzom. Niby te leki, które przepisują lekarze nie mają szkodliwego działania na dziecko, ale jednak wnikają do jego organizmu a obszernych badań jak to oddziałowuje na dziecko nie ma... Mam nadzieję, że na najbliższej wizycie lekarz pozwoli mi odstawić leki... Poza tym dostałam zakaz pracowania, mimo że mam pracę lekką biurową. Jestem bardzo aktywną osobą i będzie mi ciężko leniuchować w domu (bo powinnam dużo odpoczywać), ale czego się nie robi dla maleństwa... :) Małgosiaa co do konfliktu serologicznego, to ja jestem trochę zorientowana w temacie. Też mam RH-. Ja już miałam podaną immunoglobulinę po pierwszym poronieniu (ok. 24h po). Teraz ok. 10 tygodnia miałam badany odczyn Commbsa- czyli ten test obecności przeciwciał - wyszedł mi ok i teraz przede mną zbliża się kolejny. W tych czasach konflikt serologiczny to naprawdę nic strasznego - ważne, że jesteś świadoma swojej grupy krwi i z mojego doświadczenia radzę - przypominaj lekarzom o tym czy swojemu ginekologowi, czy w szpitalu, przypilnuj tego bo jak Ty tego nie zrobisz to jeśli trafisz na nieuważnego lekarza (a to się naprawdę zdarza) to może to przeoczyć, albo podać Ci immunoglobulinę za późno. Z tego co się orientuję, to przy pierwszej ciąży nie masz się czym martwić - prawdopodobieństwo konfliktu jest naprawdę maleńkie - może dlatego lekarz nie kazał martwić się na zapas. Konflikt występuje gdy krew matki zmiesza się z krwią dziecka, które ma rh + np. przy poronieniu, porodzie, ewentualnie jakimś upadku. Jeśli dziecko będzie miało rh- to w ogóle nie ma problemu. Poronienia ze względu na konflikt serologiczny występują, gdy po takim zmieszaniu krwi nie ma podanej immunoglobuliny. Czasem poronienia są na tle immunologicznym, ale to może nawet nie mieć związku z grupą krwi, tylko z innymi przeciwciałami. Także Małgosiaa bądź dobrej myśli!! Mam koleżankę, która ma czwórkę dzieci i też ma konflikt z mężem. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkie mamusie i postaram się trochę częściej pisać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margolcia witaj:) Sesilka gratuluję synka tym bardziej że masz w domu córeczkę:) a ile ona ma latek? fajnie że nie musisz robić glukozy:) troszkę ci zazdroszczę:) Atomoffka nie przejmuj się lampą to nic wielkiego:) za chwilę o tym zapomnisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sesilka- mi wyniki moczu też zawsze wychodziły dobre, nawet bakterii całą ciąże nie miałam, żadnego cukru, ketonów, nic. Na czczo cukier w normie a z krzywej cukrowej wyszła mi cukrzyca ciążowa....a nieleczona cukrzyca nie wróży dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Margolcia30 witaj i tradycyjnie zapraszam, zebys dopisala sie do naszej tabelki Jest chwile wczesniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunflowersun wlasnie naczytalam sie w internecie ze taki konflikt uniemozliwia zajscie w ciaze kolejna itp. ale u mnie jeszcze tych przeciwcial nie wykryto. zastanawia mnie czy jesli nadal sie nie ujawnia to wtedy tez podadza mi ta immunoglobuline? tak zapobiegawczo? x hehe wygralam konkurs na rosnecie :D zestaw nowego smaku allevo :D haha chwilowo sie nie przyda ale pozniej kto wie :D ciekawe jaka bedzie miec date waznosci ;p co najwyzej oddam siostrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
małgosiaa konflikt to naprawdę nic strasznego - podadzą Ci immunoglobulinę po porodzie jeśli dziecko będzie miało grupę rh+, jeśli rh- to nie podadzą, bo przeciwciała się nie wytworzą. Mi podali po poronieniu, bo było bardzo wczesne i nie da się wtedy określić grupy krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z kolejna ciaza ? :> juz nic nie rozumiem! ale troche sie uspokoilam i wytrzymam te trzy tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Małgosiaa jeśli immunoglobulina anty-D zostanie podana w odpowiednim czasie po porodzie to następna ciąża przebiega normalnie. Ja jestem przykładem. :-) Trzeba tylko przynajmniej dwa razy zrobić test na obecność przeciwciał. Mam nadzieję, że trochę Ci rozjasnilam temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Po porodzie, lub jak w moim przypadku po poronieniu. To jeszcze żeby post wyżej był bardziej zrozumiały. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
***atomooffka- ja mam na imię Maria, i wszyscy mówią do mnie Marysia. uważam, że rodzice mnie nie skrzywdzili ;) ludzie częściej się zachwycali niż dziwili :) ***co do smarowaia, u mnie najpierw była oliwka hipp, nastepnie z ziaji specjalny krem dla kobiet w ciaży ( mamma mia) a teraz mama care- balsam z rossmana. na szczescie nie mam specjalnych predyspozycji do rozstępow. moja mama nie ma ani jednego, moja siostra po dwoch ciazach rowniez. moze i mi sie uda :) ***apropo wózków- nie sile sie juz na super amortyzacje. dziecko wyjezdzi max 6 mies w głębokim, nastepne typu 1.5 roku w spacerówce. i to na nią bede zwracac uwage. ma byc w miare lekka i nie az tak duza jak w przypadu wozkow tako . ***sesilka- gratuluje synusia ;) ***ja juz kupilam specjalny proszek do ubranek, zebralam wszystkie i małymi krokami bede przemieszczac sie do lazienki, prac, suszyc, prasowac. ***nie mam juz sil na bol zeber. najlepsza pozycja to ta na leząco.. ogolnie wlasnie wrocilam z weekendu nad jeziorem, jesien idzie duzymi krokami. az przykro sie robi.. dziewczyny, nawet sie nie obejrzymy a juz bedziemy po wszystkim. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UWAGA! Uwaga ;) podaję oficjalne info - będziemy mieć córeczkę !!! dziś zostało to potwierdzone ;) Będzie Aleksandra Maria. Nasza Oleńka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
no pięknie ;) gratuluje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak spicie? bo ja przed ciaza spalam na brzuchu a teraz spie na boku ale mam wrazenie ze dusze dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×