Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość gość
atomufka normalnie opowiesci z krypty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliad
witam z ciekawością czytam wasze posty . Jestem aktualnie 30 tyd ciąży jest to moja pierwsza ciąża. Bardzo się boje o zdrowie swoje i dziecka ;( od poczatku ciazy mam problemy jak nie z nadcisnieniem to z nerkami , bakteriami w moczu ciagle cos sie dzieje a zeby bylo tego malo to 1 wrezsnia wyciaglam kleszcza ktory prawdopodobnie byl ok 48 h pojechalam na pogotowie gdzie uznali mnie za watiatke ze panikuje ze trzeba czekac az sie pojawi jakis slad i ze nic nie dostane profilaktycznie , wiec tak sobie czekalam i obserwowalam miejsce po 2 tyg pojawily mi sie 2 czerwone plamy obok miejsca ukaszenia odrazu poszlam do rodzinnego gdzie mnie najzwyczajniej olał i kazał isc do swojego ginekologa a ze moj gin przyjmowal za tydzien a nie dojezdzal do mojej miejscowosci nie mialam jak znim sie skontaktowac. wiec po weekendzie poszlam do naszego gin na NFZ ktory jest ordynatorem w Żywcu pan wielce matuszny ktory mnie zwynazywal ze jak sobie chodze prywatnie to tam mam sie leczyc a on nie ejst lekarzem od boreliozy!! Bylam oburzona natychmiast poszlam do rodzinnego lekarza ahha ktory powiedzial ze mam psychoze i ze napewno nie mam boreliozy .... bylam bez sil....wykonalam test elisa ktory wyszedl mi na IgG dodatnie lecz nie za wysokie(27 gdzie norma jest 15) a IgM ujemne lecz nie brakuje duzo do wyniku dodatniego(13 gdzie norma jest 18)....moj gin przepisal mi duomox 1g 2x dziennie lecz na bardziej moje problemy z nerkami i infekcja drog moczowych.... teraz jest tydz kiedy skonczylam brac antybiotyk i zostałam sparalizowana.. tzn od 3 dni mialam bole głowy czesci potylicznej wczoraj rano obudzialm sie z paralizem prawej strony twarzy!! I co?? oczywiscie pojechalm do lekarza ktory mi powiedzial ze nie laczy z tego borelioza dal mi skierowanie doneurologa , niestety neurolog przyjmuje dopiero w poniedzialek! a wiec.. odrazu wponiedzialek ide rano robic wester blot na borelioze i do neurologa i na masaz twarzy!! tak bardzo sie boje.... umowilam sie do lekarza od chorob zakaznych za tydzien we wtorek!! strasznie sie boje o dziecko .....niczemu nie jest winne a ciagle cos sie dzieje!nie wybacze sobie jak cos sie jej stanie mojej kruszynce...;( porazka nie wiem co robic;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Hejka dziewczyny moje poszukiwanie kurtki właśnie się zakończyło!!! Kupiłam, znalazłam !! ;) Jestem taka szczęśliwa jak bym wygrała coś na loterii hehe :P Cieszę się że dostałam a mało tego to mi się podoba! Bo z moim rozmiarem nie miałam dużego wyboru w fasonach !:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka....faktycznie jakiś taki poruszający ten sen. Pojechaliśmy na pogrzeb, ale byliśmy po pogrzebie. Poszliśmy na cmentarz jak się rodzinka rozchodziła, wtedy podeszliśmy i zapaliliśmy znicze. Byliśmy chwile na stypie i wracaliśmy do domu. nataliad...aż szkoda słów, na jakiś konowałów strasznych trafiłaś,żeby takie coś zlekceważyć. Mam nadzieje,że wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boje sie strasznie o dziecko mam nadzieje ze borelioza nie zaszkodzi dziecku :( pocieszam sie jak tylko moge.. a sluzba zdrowia boze koszmar umia leczyc tylko zdrowych ludzi a najgorsze jest to ze nie ma nic za darmo kazdy specjalista prywatnie badania prywatnie ....cena wester blot to 200 zl masakra tym bardziej ze teraz sie liczy kazdy grosz zeby zapewnic dziecku wszytsko ...:( ja juz nie mam sil ...ćwicze całymi dniami ta buze sparalizowana:( ciekawe co powie neurolog pewnie mnie tez oleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliad - a może pojedź na izbę przyjęć do szpitala. Do cholery! jesteś w ciąży - i coś Ci twarz sparaliżowało...nie ma co czekać aż łaskawie jeden z drugim specja;ista Cię przyjmie. Jedź do szpitala - mówię Ci - weź te swoje wyniki, które masz. x deli - ale spóźniliście się, czy też świadomie przyjechaliście później? mam nadzieję, że w miarę dzielnie to zniosłaś. x magda2334 - gratuluję zakupu kurtki, który cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka....mieliśmy zajechać na sam pogrzeb ( bez kościoła i kaplicy), ale z 15 min się spóźniliśmy, jechaliśmy jeszcze z córką. A to jej siku, a to ja siku i się przedłużyło. Ale w sumie dobrze,że tak wyszło, bo tak pizgało, że moglibyśmy się poprzeziębiać. A rodzina wiedziała,że może tak być,że w ogóle nas nie będzie, że nie czuje się za dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliad
zobaczymy jak bedzie jutro jak bedzie coraz gorzej to napewno pojade... jezeli w poniedzialek neurolog mnie zleje to na bank zwitam na izbe przyjec i nie dam sie zbyc juz dosyc tego!!Mam tylko nadzieje ze ten paraliz nie jest od boreliozy i ze wynik wester blot go wykluczy !!boje sie teho choróbska ze mojej małej zaszkodzi a tu jeszcze 2 miesiace (termin 11 grudzien) za 2 tyg jade na usg to mam nadzieje ze dzidzia dobrze sie rozwija kopie , rusza sie dosc czesto :)najbardziej rozwala mnie czkawka hehehe kochane to jest :) juz tak bardzo bym ja chciala zobaczyc na zywo przytulic i co najwazniejsze byc spokojna zejest zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliad - niestety tak to u nas jest, że jak nie zapłacisz to Cię wszyscy olewają. Może ten paraliż to poprostu nacisk na jakiś nerw - to się często zdarza w ciąży. A takie poważne następstwa boreliozy pojawiają się najczęściej późno, nawet po latach więc myślę, że wszystko będzie ok.(tym bardziej, że IgM wyszło Ci w normie, a to one powinny Ci podskoczyć i to duuużo w świeżym zakażeniu) Podstawa to nie czytać w internecie żadnych informacji na ten temat bo się okaże, że masz wszystkie objawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
natalia skoro tyle lekarzy cie olalo to pewnie nic ci nie jest, jaki paraliz twarzy? kobieto skutki boreliozy nigdy od razy nie wystepuja. Pewnie orzechow sie najadlas albo cytryny i cie wykrecilo ... szukasz dziury w calym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Nataliad . Powiem Ci szczerze że czytam Ciebie cały czas i uważam że przedadzasz... Rozumiem że ciąża bo sama jestem i się martwisz o dziecko, ale jeżeli 1,2,3 lekarz Ciebie odsyła to coś musi w tym być... Przestań się zadręczać martwić bo to szkodzi dziecko. Ochłoń zajmij sie wyprawką dla dziecka a może przejdzie Ci samo... Nie chce krakać ale ja przed ciąża miałam depresje i wkręcałam sobie różne choroby może też jestes na swoim punkcie i dziecka przewrażliwiona.. Ja rok temu miałam juz 3 zawały i umierałam miałam taka depresje a teraz?... Kocham życie i cieszę się nim,, :") Mam nadzieje że nie uraziłam Cię tym bo nie miałam najmniejszego zamiaru:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym kleszczem.to przesada...jak tak bedziesz przewrazliwiona na punkcie swego dziecka jak teraz to serdecznie wspolczuje temu dziecku:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliad... dziewczyno gdyby bylo tak zle jak piszesz to juz dawno lezalabys w szpitalu, sory ale tym razem zgodze sie z gosciem . jak ty teraz taka przewrazliwiona jestes to ja rowniez wspolczuje twemu dziecku.. a wiesz skad sie biora problemy? z wmawiania sobie roznych dziwnych rzeczy chorob itp. dziewczyno spokojnie, ciesz sie tym stanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny ! No nie przesadzajmy ciążą to nie powód do ciągłych narzekań jak to nam jest źle i czego to nie możemy robić, wydaje mi sie to lekką przesada. Nie wiem w ogóle po co myśleć ciage nad tym i uzalac sie nad soba. Jak dla mnie żenujące trochę. Jest wiele pozytywnych aspektów ciazy a chyba najważniejszy to ten ze za 2 miesiące będziemy mogły przytulic wlasne dziecko :) i chyba to jest najwazniejszy powód do radości i usmiechu kazdego dnia :) dziewczyny bądźcie dziele bo jak dzieci się urodza to wcale nie będzie łatwiej i lżej ja mam bardzo pozytywne nastawienie do ciazy i nie narzekam na kazdym kroku :) Pozdrawiam w piękny słoneczny poranek :) miłej niedzieli dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie - leniwie. Co u Was dziewczynki? Nasza córa ostatnio słabo coś kopie. Chyba przyszła pora na liczenie ruchów dziecka. Biorę więc dziś zeszyt i zaczynam notować jak to tam jej idzie. A Wy - liczycie już ruchy Waszych pociech? Powiem Wam, że ostatnio twardnieje mi brzuch i ciągnie tak - i czuję się taka pełnaaaaaaaaa. No ale po tych stresach ostatnich dni- to nic dziwnego. Wczoraj miałam problem z zaśnięciem. Miałam duszności, bolały mnie nogi i plecy, brzuch taki pełny czułam...Ale to przecież do przeżycia jest ;) Zgadzam się jednak w całej rozciągłości z MagdaM - że nie ma co skupiać się na narzekaniu - tylko na oczekiwaniu maleństwa ;) Jutro z rana mam zamiar udać się na polowanie do SH po ciuszki dla małej. Nie wiem jednak co mi z tego wyjdzie ;) Naszym przyjaciołom udało się kupić ten dom po sąsiedzku - także będziemy się teraz częściej widywać. Mają się wprowadzić na początku grudnia - ale nie wiem czy im się uda, bo mają tam stan surowy (lekko powiedziane). W piątek mam zamiar jechać do tego Torunia ;) heh - cieszę się w sumie, chociaż przeraża mnie wizja spędzenia 3 godzin w pociągu - a najbardziej chyba wizja skorzystania w nim z toalety...brrrrrrrr ;/ Nasz remont się posunął ładnie. Pan glazurnik położył 2 podłogi. Teraz zostało mu zrobić cokoły i zafugować. We wtorek - max - będzie skończone. Cieszę się - bo poszło mu nawet szybciej niż się spodziewaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nataliad mysle ze nie masz boleriozy bo ta choroba moze objawic sie dopiero po latach, a co do paralizu twarzy to neurolog powinien ci zrobic jakis rezonans moze dostalas jakies porazenie nerwu? mam prawie cala wyprawke skompetowana jeszcze tylko materac i wanienka a i wozek ale to na koncu , w listopadzie bede prala i prasowala ciuszki , moj dzidzius jest bardzo r****iwy ciagle szaleje , w tym tyg mam wizyte ale prawdopodobnie bez usg wiec nic nie wyniose z tej wizyty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia d
moze i przesadzam ale naprawde mam paraliż twarzy nie mrugam okiem wykrecilo mi warki nie czuje calej prawej strony!! slinie sie jak bernardyn! Mam nadzieje ze tylko sieje panike i ze nie mam tej boreliozy ale to jak wytlumaczycie mi dodatnie IgG ?? hmm?to oznacza o zarazeniu.. wiem ze ten test moze sie mylic dlatego zrobie tego wester blot bo niepewnosc mnie zabije! Bardzo sie ciesze ze za 2 miesiace bedzie moja kochana dzidzia, ale zrozumcie mnie tez w koncu tez jestescie w ciazy jezeli nie macie wiekszych problemow to sie bardzo ciesze:) mnie ciagle boli glowa mam taki bol ze w nocy nie spie kolo ucha po prawej stronie.. pewnie bede musiala isc na masaze i tyle w koncu rezonansu i innych tabletek nie moge brac... tylko naprawde sie boje ze taki paraliz mi zostanie... moze miala ktoras z was paraliż, niedowład mięśni VII inaczej zwanego bella..??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia d
aga a piszac olalo lekarzy mam na mysli nie ze jestem zdowa i mam nie panikowac tylko nie wiedza jakie leczenie podjac bo nie mieli takiego przypadku a tym bardziej u ciezarnej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia - powiem Ci tak...pewnie to nie jest ta bolerioza - ale żadna z nas lekarzem nie jest i Ci diagnozy nie postawi. Ja sama byłabym pewnie spanikowana na maxa jakby mi nagle twarz sparalizowało - i sądzę, że nie tylko ja. Może jesteś przewrażliwiona - może nie. Ja tam jestem zdania, że jak dzieje się cokolwiek niepokojącego w ciąży - to należy od razu do lekarza, a jak lekarz jest niedostępny lub ma długie terminy - to na izbę przyjęć. Pisałaś, że masz teraz zaraz mieć neurologa - pójdziesz to powie Ci co i jak i mam nadzieję, że Cię to uspokoii. x Sesilka - no to fajnie, że masz już praktycznie wszystko ;) Kurcze - ja zostawiłam sobie wszystko na październik/listopad i chyba muszę przyspieszyć. Miałam jutro jechać na zakupy dla małej do SH - a, że mam autko do dyspozycji tylko do 11 - to wolę z kotem do weterynarza pojechać - bo mi jedna z moich dziewczynek wymiotuje i się o nią martwię ;/ a na zakupy i do weta w godzinę nie zdążę. W najbliższy weekend mam wyjechać do Torunia - i co ? Zaraz połowa października będzie - a ja jak nic nie mam tak nie będę miała. Heh - będę musiała się spiąć nieźle by wszystko kupić. Póxniej z coraz większym brezuszkiem to nie będzie już tak lekko kupować ;) Ale - z dobrze zrobioną listą - wsztsko można w tydzień kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nataliad daj spokoj... gdyby bylo az tak zle z twoja twarza jak opisujesz to nie siedzialabys przed komputerem. dosyc zalosne to jest poprostu.. nie chce byc chamska ale jesli masz paraliz twarzy to lezalabys dziewczyno w szpitalu bo zaden lekarz nie zlekcewazylby takich objawow! zwlaszcza u kobiety ciezarnej! mnie polozyli do szpitala bo bolaly mnie plecy a ty jak piszesz masz pol twarzy nieruchomej plamy po ukaszeniu kleszcza i co tylko chcesz i niby poszlas do lekarza a on ci na to ze wymyslasz. to moze naprawde wymyslasz? bo moim zdaniem nikt by cie nie zlekcewazyl olal tylko trafilabys na obserwacje chociazby, no chyba ze mieszkasz w afryce. sory :/ polecam przeczytanie o hipochondrii. x atomooffka ponoc ruchy liczy sie od 28-30stego tygodnia wiec mysle ze czas zaczac :) nic mi ostatnio gin nie mowil o tym ale to chyba bardziej w moim interesie zebym byla spokojniejsza :D zastanawia mnie tylko ile razy dziennie liczy sie te ruchy i np jesli moja mala zaczyna fikac jak szalona kolo 23 to mam czekac? :D a moja rowniez slabiej kopie w ciagu dnia- bardziej wlasnie przeciaga sie itp wieczorem i w nocy. a tak wogole to w zyciu nie jechalam pociagiem wiec dla mnie bylaby to atrakcja nie z tej ziemi :D Sesilka- jak dawno cie nie bylo! :)) jejuuu to ja jestem w tyle z ta wyprawka ;/ chociaz w sumie zostaly mi same higieniczne rzeczy, stwierdzilam ze narazie nie bede kupywac bujaczka bo i tak od samego poczatku sie nie przyda. co do wizyty- nie mozesz poprosic o zrobienie usg? albo chociaz o podglad maluszka? ;) x dziewczyny dzis nawet kupilam proszek ;) w kauflandzie jest promocja na lovele. 1,8kg za 15,99 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka nic nie mow ja mam kupe ciuszkow z sh ale tak sie zatsanawiam ciagle czy nie za malo itp... a z drugiej strony ze moze za maly rozmiar i ze nie mam wiecej tych wiekszych. zaczynam panikowac. w kazdym badz razie ja rowniez planuje wszystko na pazdziernik/ listopad .. a jutro zaczynam malowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej nie moge sie zbera zeby cos napisac + generalnie czuje sie dobrze, ale cos schudam i na plusie mam w sumie 6 kg + duzo roboty u mnie i nie wiem za co sie zlapac + maluszek sasiadki czuje sie coraz lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosiaa - ujęłaś dosadnie to, co ja chciałam przekazać natalii ;) zgadza się - żaden lekarz nie zlekceważyłby ciężarnej z paraliżem twarzy lub śladami w miejscu ukąszenia kleszcza. A jakby nie wiedział sam jak leczyć/zdiagnozować, to wysłałby ją do szpitala. Poza tym, chyba żadna z nas - w sytuacji gdyby bałaby się o zdrowie swoje i maleństwa - nie dałaby się zbyć lekarzowi i by pewnie nawet dla swojego zdrowia psychicznego leżała na obserwacji w szpitalu te 3 dni. x Co do tego liczenia ruchów, to czytałam, że powinno sie to robić 2 razy dzennie. Rano - gdy aktywność jest mniejsza, i wieczorem - gdy większa. O ile pamiętam powinno być minimum 10 ruchów/godznę. Jeśli nie ma - to trzeba się napić mleka, zjeść coś słodkiego, położyć się na lewym boku i czekać i liczyć ;) x Ta wyprawka - cóż, ważne żeby były na nią fundusze. Wówczas można w tydzień wszystko kupić. Ja tych ubranek praktycznie nie mam, więc chciałam jutro je dokupić. No ale nie mam opcji. Wolę dowiedzieć się co się dzieję z moją kicią. Pojadę w środę na zakupy ;) Faktycznie - trzeba będzie jeszcze poprać to wszystko i poprasować. Ostatnio zastanawiałam się - po jaką cholerę prasować, ale już wiem ;) by zagniecenia nie drażniły dzieciaczka ;) Dobra ta promocja na proszek - dzięki za info. W sumie też będe musiała kupić ;) x Dokupiłam sobie do moich witamin taki specyfik Pregna DHA (po ok. 25 pln za 30 tabl.) W 3 trymestrze odbywa się najintensywniejszy rozwój mózgu dzieciaczka. Dlatego polecają by mieć w diecie kwasy omega 3 i DHA. Jesli chcecie oszczędzić - wystarczy kupić zwykły tran i będzie ten sam efekt. Bo czym jest kwas DHA? To wyciąg z wątroby tuńczyka :) a tran - z rekina. Więc stosujcie sobie zwyczajnie tran w kapsułkach na 3 trymestr i podczas karminia piersią. x Chciałam się na tą grype zaszczepić. No i zatkało mnie. Szczepionka ma w ulotce, ze jest bezpieczna dla kobit w ciąży. Pytam lekarkę pierwszego kontaktu (ale nie moją), czy mogę się zaszczepić w ciąży. A ona mi na to, że jak jej podpiszę papier, że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za skutki uboczne (które są nieznane w przypadku ciężarnych) to mnie zaszczepi, ale ona nie jest temu chętna i odradza. No i się nie zaszczepię w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka - dobrze, że z dzieciaczkiem sąsiadki jest ok. Jak do tej pory dał radę - to już z górki - będzie z pewnością wszystko dobrze. to, że schudłaś, to nie tak strasznie - fajnie, że Ty i mały dobrze się czujecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam kupic jeszcze plyn do plukania- chociaz mowia ze nie jest konieczny.. no i nie wiem, w kazdym badz razie u mnie w tesco kosztuje 25 zl.. az mi buzie otworzylo :D wypiore pierwsza partie i wtedy zdecyduje czy jest potrzebny.. cos mi sie wydaje ze to zalezy od twardosci wody. nie chce wyjsc na sknere no ale dla mnie za poltora litra 25zl to duzo. uzywacie?? z tym tranem- dzieki za informacje ! :) a tak wogole to polozne u mnie w przychodni mowia zeby lykac witaminy tylko do 32 tyg ciazy bo ponoc jak sie lyka dluzej to duze dzieci sie rodza. slyszalyscie takie cos? :D zielononozka co u ciebie?? jak ogolem ? jak dzidzia? schudniencie tak poprostu czy czyms spowodowane? moze stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka hmm tak sobie pomyslalam ze to jednak ryzyko jest z ta szczepionka- zwlaszcza ze wiele osob ktore znam w ciagu miesiaca po zaszczepieniu przechodzily grype..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jakinto sklep o ktorym piszecie uzywajac skrotu sh?z gory dziekuje za odp:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka - ja też dostałam papier aby umówić się na tą szczepionkę ale nie dzwoniłam specjalnie gdyż we wtorek idę do położnej i chciałam się jej zapytać czy warto i czy to bezpieczne dla ciężarnych :) nadal w sumie jestem przeziębiona to z tego powodu szczepionka w najbliższym tygodniu odpada. Dzięki za info na jej temat :) xx zielononozka - cieszę się że z maluszkiem sąsiadki coraz lepiej :) nie martw się ja ostatnio też schudłam 2 kg i tak jak ty mam 6+ :) xx małgosia - mój mężczyzna też niby w tym tygodniu ma definitywnie skończyć pokój dla małego zobaczymy jak to wyjdzie :) hmm co do ubranek ja już nie dokupuje wydaje mi sie że wystarczy tylko obawy mam co do rozmiaru newborn że mam za dużo ale trudno nie wydałam fortuny na ubranka kupowałam z reguły przez internet w kompletach po kilkanaście wiec jak nie użyje parę tych najmniejszych to nie będę żałowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×