Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zojkaa

bardzo duza wada wzroku (-24)

Polecane posty

Gość Zojkaa

Witam. Czy są tu osoby, które mają dużą wadę wzroku (powyżej -20) i korygowały ją jakoś operacyjnie? Czy taka wada wzroku kwalifikuje się w ogóle na jakąś operacje, może jakieś specjalistyczne okulary ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba coś pomyliłaś
nie znam takiej wady, to przecież zupełna ślepota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
Nie, niestety nic nie pomyliłam :( Wada wzroku tyczy się bliskiej mi osoby, dzisiaj była na badaniach. Na przestrzeni kilku lat wada mocno się pogorszyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
Może ktoś ma/miał podobną wadę, ma namiary na jakiś sprawdzonych specjalistów ? badz wie co można zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość są takie operacje ale
Nie każdemu mozna zrobić 1. Soczewki fakijne http://www.okulista.pl/oferta-wszczepy-fakijne-33.html jak piszą - mozna nawet zbić wade do -23,5 D 2. Refrakcyjna wymiana soczewek http://www.wco.com.pl/pl/korekcja-wzroku.html tu mozna zlikwidowac każdą wadę No i pozostają soczewki kontaktowe; nawet jeśli nie skoryguja całej wady to ta osoba moze dodatkowo nosić okulary, ale nie -24 tylko np. -4D WW operacje są drogie (kilkanaście tys zł ), ale ta osoba jest praktycznie inwalidą, więc chyba nie ma co się zastanawiac jeśli byłaby tylko możliwośc ich przeprowadzenia. "państwowo" czeka się bardzo długo i wszczepiają tylko najtańsze rodzaje soczewek - o stałej ogniskowej. Za lepsze trzeba dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zojkaa
Dziekuje bardzo już zabieram się za czytanie. Jest to osoba niepełnosprawna oprócz dużej wady wzroku ma jeszcze szereg innych chorob zwiazanych z oczami np astygmatyzm. POdczas badania nie do końca potrafi współpracować z lekarzem co jest dodatkowym problemem przy np zmierzenu ciśnienia gałki ocznej. Zdaje sobie sprawę że państwowo nie ma co czekać, ale jestem kompletnie zielona w tych metodach. Słyszałam też, że trzeba czekać do 21 roku życia, a ona za kilka miesięcy skończy ten wiek, więc szukam już jakiś możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdnieniem nie chodzi o to zeby byly modne ale muszą byc na pewno wygodne i najlepsze dla naszych oczu. Polecam soczewki okularowe Szajna. Odwiedźcie ich stronę. W moim salonie optycznym trafiłam na te soczewki i od razu się na nie zdecydowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybierzcie dla siebie dobre szkła do okularów http://www.ledcontrol.pl/ to najlepsze rozwiazanie jesli chcesz cieszyc sie długo okularami a potem wybieraj oprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baskis
ja w przypadku dużej wady poleciłabym zabieg metodą lentivu. Ja miałam wadę -6 od małego i zdecydowałam się na korekcję wzroku, bo denerwowało mnie ciągłe noszenie okualrów nawet na siłownię czy na nartach. U mnie w mieście w Rzeszowie polecali mi klinikę Optegra, bo tylko oni wykonują zabiegi tą metodą. Po zabiegu zero kompilacji, wróciłam normalnie do siebie, mogłam iść do pracy. Sam zabieg nic nie bolał, więc nie ma co się męczyć z wadą tylko iść operować oczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes

no ja miałam wadę też dużą -5 i -6 i astygmatyzm i też zdecydowałam się na korekcję wzroku metodą lentivu. Mam 28 lat i bałam się, że za 10 lat to będę strasznie widziała. A po korekcji wada zniknęła, widze ostro, chodzę oczywiscie bez okularów. Zabieg robiłam też w Optegrze w Łodzi, ale pewnie te kliniki optegry  wszędzie standard mają taki sam niezależnie od miasta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 nie operują tak dużych wad pomijając ze to post z przed 6 lat<,

Edytowano przez Wiochmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Ja poszłabym do specjalisty z takim zapytaniem. Faktycznie jest to duża wada wzroku ale też nie każdą można korygować za pomocą operacji. Jeśli mieszkasz w Warszawie, mogę polecić Ci przychodnię www.okulistyka-targowa2.pl. Miałam tam robione badania w kierunku jaskry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewwro

ja umówiłabym się na wizytę w Optegrze, mają klinki w różnych miastach, ja akurat byłam w Katowicach. Lekarz doradzi Ci i jak wszystko będzie ok to wykonają laserową korekcję wzroku. Ja miałam wadę -7 i miałąm zabieg metodą Lentivu. Po zabiegu zero komplikacji i wada zniknęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja mam - 5 i bez soczewek kontaktowych to nadawałbym sie jedynie na rente a nie do pracy cipcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serne

no ja mam podobnie przy wadzie -6 bez okularó nie jestem w stanie funkcjonować. Ale jestem już po wizycie kwalifikacyjnej i idę na zabieg metodą lentivu za 2 tygodnie do Optegry w Krakowie. Wada dokua mi w codziennym życiu, nie mogę nawet pójść na fitness, bo nie widzę co pokazuje instruktorka a z okularami to średnio ćwiczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika

Ja mam wadę myślę że blisko -28 .. tak naprawdę aparaty które służą do zmierzenia wady glupieja więc można jedynie przypuszczać . Kilka dni temu byłam na badaniu wzroku w celu wyrobienia okularów i dostałam skierowanie na wadę -26 . Obecnie noszę soczewki kontaktowe ale zaczęły się skutki uboczne jak wzrastające naczynia krwionośne w rogówkę . Proces ten jest nieodwracalny 😑 Więc postanowiłam mieć okulary żeby zamiennie stosować z soczewkami . Natomiast też szukam informacji o operacjach . Trafiłam na stronę gdzie jest napisane że istnieje możliwość wszczepienia soczewki która zabiłaby mi wadę o -20 drioptri a resztę można zbić laserem . Nie konsultowałam tego z nikim póki co na własną rękę szukam informacji. Dodam może jeszcze że na prawym oku 10 lat temu doszło u mnie do częściowego odklejenia siatkówki . Dzięki operacji odzyskałam wzrok ale na dzień dzisiejszy mam na tym oku zaćmę, która już zaczyna mi utrudniać życie 😑 

Ta wada u mnie postępowała całe życie w wieku 4 lat miałam już -6 . Trochę to przygnębiające . Pół życia nosiłam okulary drugie pół soczewki ale tak sobie myślę że moze czas najwyższy zdecydować się na zabieg 🤔 o ile ktoś zdecyduje się go zrobić 🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no  to chyba warto sprawdzić nie? osobiście polecam najlepszych specjalistów z Optegry w WArszawie. myślę ze nie ma co gdybać tylko warto sprawdzić czy coś można z tak dużą wadą zrobić! trzymam kciuki żeby się udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×