Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anija21

Szczypiorek w domu

Polecane posty

Czy hodujecie w małej donicy szczypiorek, aby mieć świeży do kanapek czy surówek, czy kupujecie na bieżąco w czasie jesieni, zimy i wczesnej wiosny.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja cebule zalewam woda do polowy i szczypiorek rosnie. A jak przestaje cebule wymieniam na kolejna - zajmuje to mniej miejsca i wiecej szczypuiorku jest. kazda cebule mozna trzymac w oddzielnej szklance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Cebulę można posadzić do wilgotnego piasku Drugi sposób- wyścielić pojemnik dość grubą warstwą papierowego ręcznika , zwilżyć go i powsadzać cebule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kręcikulka
A powiedzcie mi- na długo starcza taki szczypiorek? I jest, że się tak wyrażę "jednorazowy", czy jak przytniemy szczypiorek i zostawimy cebulę to dalej będzie wypuszczać szczypior?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczypiorniica
ja tez chce wiedziec. wlasnie dzis myslalam o posadzeniu szczypiorku, tylko nie wiem jaka metoda jest najlepsza. jak dlugo rosnie taki szczypiorek, na ile wystarcza i gdzie powinien stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Ilość szczypiorku zależy od wielkości cebuli , z jednej starcza na dwa zbiory.Najlepiej nasadzać cebule co kilka dni , wtedy szczypior będzie na dłużej. Kupując cebulę do pędzenia , szukam wypuszczającej zielone pędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×